18-ročný chlapec Aaron – sčasti človek a sčasti anjel – sa ocitne uprostred odvekej bitky Mocných a Padnutých anjelov, ktorí ho chcú zničiť. Na svoje osemnáste narodeniny sa všetko, čo doteraz Aaron poznal, raz a navždy zmení. Zrazu vládne nezvyčajnou silou a prenasledujú ho divné sny. Bezdomovec Ezechiel tvrdí Aaronovi, že je padnutý anjel a vysvetlí mu, že je nefilim - sčasti človek a sčasti anjel, ktorý musí bojovať s armádou anjelov, ktorí ho chcú zničiť. Aaron nechce uveriť, že už celé stáročia stojí v centre nekonečnej bitky medzi Mocnými a Padnutými anjelmi, ktorých Boh vykázal z neba. Čoskoro sa však presvedčí, že je to pravda, keď sa okolo neho začnú diať nevysvetliteľné veci, jeho schopnosti sa radikálne zosilnia a začnú ho prenasledovať akísi neznámi ľudia... (oficiální text distributora)

brasek

Z celkového pohľadu nič moc... námet zaujímavý, ostatné sa hodnotiť možno ani nedá... 3* pretože je to pozerateľné, možno asi tak 20 min ku konci som dostával kŕče a začal kývať nesúhlasne hlavou. ()

Eeve

Úplne nechápem, ako je možné, že sa mi tento miniseriál v mladosti páčil :) keď to tak spätne pozerám, vnímam len plno nudných častí, príšerný scenár, efekty až na jeden k zaplakaniu (ten jeden je to samotné spasenie, to bolo jediné ako tak príjemne pekné, čo sa tam vyskytovalo), a pre mňa jedného z mojich najneobľúbenejších hercov ever - Paula Wesleyho s tým jeho permanentným zamračeným čelom a psím kukučom - vytáča ma to :) Jediná čerešnička na neexistujúcej torte je Hal Ozsan a jeho Azazel - to bolo fakt pokukáníčko. Suma sumarum, jedinú vec, ktorú mi dal tento miniseriál - je pre mňa dovtedy neznámy song - Sia - Breathe me (druhá časť). ()