Mladý chlapec Kotaro je pronásledován císařskými vojáky ze své rodné Číny až do Japonska. Zde se setkává s tajemným bezejmeným samurajem bez pána, kterého si najme na svou ochranu. Císařem vyslaní vojáci jsou ovšem dokonale vycvičení zabijáci, kteří díky drogám necítí bolest. Navíc jejich vůdce Rarou, obávaný bojovník z dalekého západu s blond vlasy a modrýma očima, je známý pro svojí brutalitu a dychtivost bojovat s co možná nejsilnějším protivníkem, které podřizuje všechno ostatní. Jako by to bylo málo, po zjištění důvodu Kotarova pronásledování se do všeho také zapojí místní feudální pán a jeho generál, který chce situace využít ve svůj prospěch. (Genryuusai)

RoyBatty444

Po dlhej dobe naozaj podmanivý anime, na ktorý asi dlho nezabudnem. Výnimočne vykreslené postavy a ich vnútorný boj s realitou každodenného života bol vykreslený na výbornú. Anime začalo strácať na dychu v prostrednej časti kde sa tvorcovia snažili zobraziť krátku púť hlavných hrdinov a trápenie sa ich prenasledovateľov. Občasné zrýchlenie tempa udržalo nakoniec moju pozornosť až do očakávaného vyvrcholenia. Hudba bola na jedničku. Ak sa ti páčilo, taktiež si pozri Ninja Scroll (Jubei ninpucho) je ale o triedu lepšie. ()

boulala

Další z prvotřídních akčních anime z japonské dílny. Tentokrát se jedná o samurajský, historický epos, který se od začátku do konce drží na několika pevných pilířích... na skvělé animaci, perfektních samurajských soubojích, surově drsném pojetí a akční dějové lince, která vás nenechá ani chvíli nudit se. Takové filmy v podání největších amerických animačních studií prostě nemáte šanci vidět, protože na to ty nejmenší nedostanou a tím jsou předem ochuzeni o tučnou část zisku. Je to ovšem možná trochu škoda, protože i tento žánr by si zasloužil srovnání různých pojetí animační tvorby. ()

Anime2

Pěkný příběh. Sice se dalo čekat jak všechno dopadne ale nějaké to překvapení se občas objeví. Bojové scény byli podle mě super hlavně ta spousta krve.Sice je tam spousta krve ale stejně mi to pří jde spíš jako pohádka pro děti.Samozřejmě musím pochválit i hudbu která do příběhu pasuje perfektně. ()

Almie

Príbeh chlapca a samuraja je veľmi kvalitne spracovaný, postava bezmenného samuraja je rozvinutá do hĺbky a jeho vzťah s chlapcom je pútavý. Občasné momenty humoru nie sú nikdy vnútené alebo neprirodzené a dodávajú príbehu isté čaro. K tomu sa tu nachádzajú jedny z najlepších bojových scén v japonskej animácii, ohromujúce nielen kvalitou animácie ale aj emóciami a absenciou gýču. Bohužiaľ vedľajšie postavy, teda záporáci nemajú takú hĺbku ako tá hlavná a celý ich plán je nezaujímavý a neoriginálny a teda je ťažké sa s nimi stotožniť a zaujímať sa o nich. Napätie filmu teda vzniká primárne z vnútorného konfliktu samuraja, ktorý je naštastie dostatočne zaujímavý aby čiastočne ospravedlnil nudných záporákov. ()

Nikolak

Poměrně prostý příběh sblížení (osudu) napraveného bojovníka a nevinného chlapce. Koukal jsem se třikrát, abych si byl jistý... protože mě to bavilo vidět znovu. Pokaždé, konstantně unešený a zapálený do atmosféry barevného, chladného, laskavě krutého raně novověkého Japonska, jsem si všiml něčeho, co mi předtím uniklo... a ačkoliv ten detail neměl vliv na emoce (na nich film staví), obdivoval jsem scénář prošpikovaný odkazy na další místa v ději a kompozici, která nechávala vyniknout jednotlivé prvky “tady a teď”. Už jsem měl pocit, že poslední scéna je jen vydechnutí... ale krev Jezdce z neznáma nechala film doznít až v titulcích. ()

Fixa

Nevím proč, ale čekal jsem od toho víc. Snad kvůli vysokému hodnocení zde. Jsem, ale rád, že jsem film shlédnul. Není nudný a dobře se na něj dívá, nicméně ho nebudu zbytečně nadhodnocovat, protože si to po dějové stránce vůbec nezaslouží. Vše bylo jen o tom, aby se ti (nejvýraznější charaktery) dva nakonec spolu utkali. Ostatní kolem byla jenom výplň, splácaná tak, jakoby dodatečně. Tyto dva prvky pak násilím spojili prvkem (malý chlapec), který měl zasadit do příběhu jakési emoce. To šlo, ale bohužel mimo mě... ()

KT_2011

Něco mezi 3-4 hvězdičkami. Výhrada k barevné paletě, která je, s výjimkou poslední scény, tak koherentní a omezená až může být nudná. ()

WHITY

Toto je prvý anime film, ktorý som si pozrel a musím povedať, že som si sakra dobre vybral, pekný príbeh super animacia a samozrejme neskutočné bojové scény pri ktorých som film sledoval s otvorenými ústami 5* bez debaty :) ()