Mladý chlapec Kotaro je pronásledován císařskými vojáky ze své rodné Číny až do Japonska. Zde se setkává s tajemným bezejmeným samurajem bez pána, kterého si najme na svou ochranu. Císařem vyslaní vojáci jsou ovšem dokonale vycvičení zabijáci, kteří díky drogám necítí bolest. Navíc jejich vůdce Rarou, obávaný bojovník z dalekého západu s blond vlasy a modrýma očima, je známý pro svojí brutalitu a dychtivost bojovat s co možná nejsilnějším protivníkem, které podřizuje všechno ostatní. Jako by to bylo málo, po zjištění důvodu Kotarova pronásledování se do všeho také zapojí místní feudální pán a jeho generál, který chce situace využít ve svůj prospěch. (Genryuusai)

Cassandra

Je docela legrační, jak je každičká část tohoto filmu snad tisíckrát omletým klišé dobrodružného žánru - SPOILERY -hrdina prchající před minulostí, bojovník hledající přemožitele, stroj vysávající život, darovaný přívešek zastavující kulku (pardon, šutrák meč), apod. Ale není to zase tak rušivé a zvuk, animace, střih a hudba jsou na takové úrovni, že člověk valí oči a baví se, a to je hlavní. ()

D.Snake

Doporučuji těm, co si libují ve skvělých soubojích, protože to co uvidíte ve finálním souboji vám vyrazí dech. Jak už říkal Subjektiv, souboje tu jsou hlavním tahákem tohoto anime. Příběh je tu ale i tak docela fajn a dá se unést. Stranger si na nic nehraje a prostě předhazuje akci v té nejlepší formě. Za to si myslím zaslouží 8/10 ()

IvoB

Povedený samurajský anime film, který si nebere moc servítek – i když pěkně zanimovaný, pro děti moc není (krve a usekaných končetin se tu najde dost). Souboje jsou poutavé, postavy nevyzpytatelné a soundtrack epický (v hlavě mi asi nějakou dobu zůstane). V porovnání s těmito klady se mi moc nezdál příběh. Jako takový úplně špatný není, ale film spíše opravdu vsází hlavně na souboje a postavy. Hlavní zápletka tak působí trochu zkratkovitě a zbytečně. Film by si dle mého v pohodě vystačil i s jednodušším příběhem. Přes to všechno se však jedná o výborný počin. ()

Terezinka198

Možná jednoduchý příběh, ale ta hudba... ta akce... hlavně skvělé souboje a autoři se ani nebáli použít dostatek krve. Sympatická postava hlavního hrdiny bez pořádného jména a Rarou taky není úplně k zahození! Vojáci, co necítí bolest? Párkrát už jsme to viděli, ale to mi nevadí. Asiati věčně pátrající po nápoji nesmrtelnosti. Za mě jasná spokojenost. ()

Vilg

Námrd. S klišé, ale na tom nesejde. Finální souboj má nejlepší choreografii, jakou jsem v životě viděl. ()

Radek.SCH

Vůbec ne špatné, ale chybělo tomu "něco" navíc. Žádný nevšední zážitek se nekoná, jen tuctová popcornovka, s tuctovou zápletkou. - 60 % ()

Rami

No čekal jsem od tohoto anime mnohem víc. Příběh je bohužel odhadnutelný, hudba se neprosto nehodí do samurajské anime (působila na mne hodně rušivým dojmem), vztah ústředních postav kýčovitý a souboje (což je pro mne nejdůležitější) totálně nerealistické. Působí to na mne jako rodinný film pro mladší 15 let. Nevím no, prostě mi to nesedlo. Takže za mne slabší 3 hvězdičky. ()

fablefavorit

Japonský animovaný akčňák, který toho "kromě" dokonale ztvárněných soubojů moc nenabízí. Doporučuji vypnout mozek a užít si podívanou. ()

K.a.r.i.n

Jasně že je to plné klišé. Je tam temná minulost, spousta emocí, chladnej záporák a ten kámen na konci už bylo trochu moc dokonce i na mě (vy víte o čem mluvím). Ale já jsem si to užívala a za celou dobu jsem se ani na chvíli nenudila. Sympatické postavy, úžasné grafické zpracování a perfektní souboje (v těch bylo na rozdíl od příběhu originálních nápadů spousta). Občas prostě musíte vypnout a jenom se dívat a já se vážně bavila. Není to úplně čistých 5*, ale komu to vadí :) ()

Scharra

Samurajský film jak má být s přímo vymazlenou kresbou, skvělými souboji a podmanivou hudbou. Sword of stranger nabídne svému diváku příběh osiřelého chlapce, putujícím se svým psem do kláštera, kde má hledat ochranu. Po cestě se chlapce snaží zajmout skupina ozbrojenců, ale na pomoc se mu vydá osamělý bojovník, který přísahal, že již nikdy netasí svou zbraň.... ()

junxi91

Jo, bylo to celkem dobré. Příběh byl sice trochu nudnější, ale té akce a pořádných soubojů tam byla spousta. Nechyběla ani trocha mystiky. Příběh se odehrává v japonském období Sengdoku a hlavním hrdinou je mladý chlapec Kotaro, který utíká před neznámými pronásledovateli. Jeho věrným společníkem je chytrý a poslušný pes Tobimaru. Při útěku poradí Kotarovi mnich Shouhan, aby hledal pomoc u mistra Zekkai v chrámu Mangaku v provincii Akaike. Mezitím se zde také potlouká skupina čínských válečníků, sloužícím dynastii Ming. Vede je starý mistr Bai-Luan, a doprovází je vojáci lorda Akaikeho, který se s Číňany dohodnul, že jim umožní postavit na svém panství obří oltář výměnou za zlato. Skupinu přepadnou banditi, ale s nimi si hravě poradí silný a neporazitelný modrooký západní šermíř Lou-Lang. Kotaro se s Tobimaruem ukrývá v chrámu, a zde jej navštíví Nanashi, potulný šermíř, což se Kotarovi nejprve nezamlouvá. Najde je zde dvojice Mingských válečníků, která na ně zaútočí, a Nanashi jednoho z nich zabije. Nicméně, Tobimaru je zraněn jedovatou dýkou, kterou jej seknul jeden Ming. Ke svému zachránci  se Kotaro chová dost odmítavě a odtažitě, ale postupně pochopí, že bez něj dlouho nepřežije, a tak si jej najme jako bodyguarda. Za odměnu mu slíbí výplatu v podobě drahokamu, který nosí na krku. Nanashi vezme Tobimarua k lékaři, kde jej lékař ošetří. Vojáci lorda Akaikeho zatknou druhého Minga jménem Tu-Si, který stihl utéct z chrámu, a mučí jej. Chtějí vědět, proč se ten chrám staví. Tu-Si prozradí, že mají od císaře za úkol vytvořit elixír nesmrtelnosti známý jako Xian Medicine. Jeho základní složkou je krev chlapce z proroctví, kterým je Kotar, a obětovat jej lze pouze v jednu roční dobu. Lord Akaike tedy změní plán - chce zajmout Kotara a požadovat za něj vysoké výkupné. Mezitím Nanashi prozradí Kotarovi některé informace o své minulosti - bojoval pro různé pány, nezná svůj původ, kromě toho, že přežil ztroskotání lodi a obarvil si červené vlasy na černé, aby splynul s Japonci. Nanashi nechává Kotara v péči Shohauna a mnichů v chrámech Mangaku, ale mniši předají Kotara Mingům, aby si zachránili své životy. Dorazí zde Akaike a chce si vzít Kotara s sebou, a Nanashi si uvědomí, že je něco špatně a vrátí se do chrámu. Válečníci Ming ovšem už odešli i s Kotarem, a tak Tobimaru sleduje stopu Kotara a jeho únosců, a Nanashi jej následuje. Starý mistr Bai-Luan se dozví o zradě lorda Akaikeho a zajme jej. Použije jej jako lidský štít proti jeho vojákům v pevnosti, kde se nachází oltář. Itatori, Akaikeho generál vede malý prapor vojáků, aby zachránil svého pána. Itatori se však rozhodne Akaikeho zabít (lidský štít tedy nepomůže) a chopí se příležitosti převzít velení. Dojde k útoku na pevnost a ten se změní v pořádná jatka, při kterých jsou skoro všichni Mingové a většina Akaikeho mužů zabiti. Do pevnosti konečně dorazí Nanashi, ale upadne do bezvědomí, ve kterém se mu vrátí zlé vzpomínky na minulost. Nyní je třeba zachránit Kotara a jeho psa, utkat se se zbytky vojáků a také si dát závěrečný duel s tím modrookým Luo-Langem, který konečně narazil na rovnocenného bojovníka. Všechno tedy dobře dopadne a starý s mladým společně odjíždí pryč na koni, zatímco je jim pes v patách. Nebylo to špatné, nepatřím mezi milovníky anime, ale ty souboje byly prostě úžasné. () (méně) (více)

Vykuk

Z první poloviny jsem byl ohromen, famózně animované souboje, sladká surová atmosféra, prostě pecka. Bohužel druhá polovina se dost táhne a příběh je dost nezáživný, nepropracovaný, postavy umírají, aniž by si k nim divák stihl najít cestu (kromě hlavních dvou hrdinů samozřejmě). Závěrečný fajt ušel, ale chyběli tomou emoce. Hudba skvělá. Kapku se podobá seriálu Seirei No Moribito (vztah ochránce a dítěte), tam byl mnohem lepší příběh, tady zase soubojová část. ()

darthvader77

Naprosto dokonalý film, jeden z nejlepších anime, které jsem měl možné shlédnout, hudba, především hlavní motiv je naprosto perfektní, souboje pěkně krvavé a finální souboj výtečný. Ale hlavně je to film o tom, co je v životě nejdůležitější a to je přátelství :D ()

Kenshin

Příběhy o samurajích jsou jednoduše můj šálek kávy - nebo spíš čaje. Na tenhle film jsem se začal dívat s tím, že by mohl být celkem dobrý. To co mi následně bylo naservírováno, se jen těžko popisuje, ale v momentě kdy se objevily na plátně závěrečné titulky, jsem už jenom chrochtal blahem. Po příběhové stránce je film poměrně ničím neobjevný. Na druhou stranu dnes se asi z tohoto období těžko vymýšlí zápletka, která tu ještě nebyla. Tvůrci si evidentně řekli, proč nevyužít klasického osvědčeného příběhu, a vsadili na jistotu. Vše ostatní co film nabízí, je ovšem naprosto někde jinde. Přesto že příběh by se dal označit snad za slepenec remakeů z remakeů samurajských filmů, STYL vyprávění a zpracování, jakým filmaři oživili toto filmové "MONSTRUM" je naprosto neopakovatelný. Režie, animace, kresba, střih, zvuk, hudba, hlasy - herců, zaměření na detaily! Tohle vše funguje jako nejpropracovanější a nejmodernější stroj. A s tímhle vším film kráčí neotřesitelně od začátku až do konce tak, že ho musím zhodnotit jako jeden z nejlepších anime a samurajských filmů, co jsem za poslední dobu viděl. (10/10) ()

Setanta

Příběh a postavy jsou dokonale neoriginální, zvratky takřka klišovité. To ale vynahrazuje krásně rozehrátý vztah ústřední dvojice, parádní souboje a nádherný hudební podkres a celkově parádní zpracování díky němuž mám ještě několik hodin po shlédnutí filmu velice příjemný pocit. Asi si to někdy shlédnu znovu a to já obvykle nedělám. ()

kolly13

Drastické, japonsky přehnané, ale zároveň zábavné a s odkazem na historii. Bavilo mě to. Jen bych ubral červené. ()