Mladý chlapec Kotaro je pronásledován císařskými vojáky ze své rodné Číny až do Japonska. Zde se setkává s tajemným bezejmeným samurajem bez pána, kterého si najme na svou ochranu. Císařem vyslaní vojáci jsou ovšem dokonale vycvičení zabijáci, kteří díky drogám necítí bolest. Navíc jejich vůdce Rarou, obávaný bojovník z dalekého západu s blond vlasy a modrýma očima, je známý pro svojí brutalitu a dychtivost bojovat s co možná nejsilnějším protivníkem, které podřizuje všechno ostatní. Jako by to bylo málo, po zjištění důvodu Kotarova pronásledování se do všeho také zapojí místní feudální pán a jeho generál, který chce situace využít ve svůj prospěch. (Genryuusai)

Genryuusai

Akční anime film, u kterého příběh jako by byl vytvořený v americe v 80. tých letech. Ale mě to rozhodně nevadilo. Dětskej hrdina nebyl přespříliš otravnej, jak normálně bývá bohužel zvykem, a souboje byly na téměř nevídaný úrovni. Určitě je lepší se podívat na tenhle film, než na 99% filmů dělaných k seriálům. A i mezi ostatními anime filmy je tohle imho těžkej nadprůměr. ()

fallangell

Nejlepší anime, které jsem měl za poslední dobu čest vidět. Perfektní gradace vztahu mezi samurajem a malým chlapcem, vyvážené tempo a nádherná animace. ()

dee-key

Parádní souboje. Není to jako v jiných anime, kde se střetnou dva, objeví se změť čmouh a stínů a nakonec jeden nebo druhý padne. Děj celkem předvídatelný, ale uspokojivý. Několik dobrých nápadů. První japonský anime kde jsem viděl figurovat číňany. Bavilo. ()

Tsukikage

Moc pěkné. Příběh se mi líbil a nepřipadá mi, že by nějak zvlášť jednoduchý nebo těžký. Výtvárná stránka výborná. Obzvláště se mi líbily momenty, kdy mohl každý divák vidět to zubaté ostří meče potom co se někdo brání čepel na čepel. Většina samurajských filmů to nebere na zřetel. A ty číňani, nejvíce mě naštvalo, když zabili toho mladého lukostřelce, alespoň že před smrtí zabil tu čínskou *****. Nemuselo se tam tak rychle umírat, ale co bitva je bitva. Celkově moc pěkné a ten pejsek, supr. ()

joker.george

Hlavní příběhová linka o navazování přátelství kontrastuje se zbylým děním, bolestivými flashbacky a brutální akcí. Choreografie soubojů je mimochodem do detailu propracovaná a i grafické ztvárnění je dostatečně výrazné. Přestože má anime několik dějových rovin, tak nejen že zůstává přehledné, ale dokonce mu to ještě prospívá. A závěrečný střet je skutečně strhující a následný dovětek je postačujícím zakončením. ()

Komprimus

Uznávám, že příběh je předvídatelný a plný klišé, ale s takovouhle animací by se na plátně mohlo dít prakticky cokoliv, a bylo by to super. ()

Monoxid

Ach, ty souboje! Měla jsem občas dojem, jakoby se mi na obrazovce míhali živí herci... Dokonalá oddechovka, dokonce jsem přežila i anglický dabing. Stojí to za to. Kvůli animaci i kvůli hudbě - a příběh, jaký tam je, byl prostě potřeba k tomu, aby jim dal náležitě vyniknout : ) ()

PiLgRiM

Možná dosti nadsazených 5*( Zápletka i vyprávění má k originalitě skutečně dost daleko) nicméně ve srovnání s dnešními dobrodružno/historickými filmy je to vyloženě svěží vánek dob minulých, kde není třeba celý film (ať hraný či animovaný) stylizovat do fantasy žánru s nadbytečným množstvím digitálního bordelu, ale bohatě si postačí s jednoduchou schématickou premisou děje i archetypálním složením postav. Nemluvě o parádním soundtracku, který by se co do velkoleposti nemusel stydět i vedle velikánů žánru. Ale třeba mě to nadšení za chvíli přejde! ()

ravalah

Nevim, jestli jsem se dival na stejne anime jako ostatni. Seky v soubojich prilis rychle, takze si neuzijete styl. Pribeh je divne rozlozeny a ani v podstate moc negraduje. Spis naopak...v polovine filmu je velmi nudny. Hudba je naprosto otresna a pro anime nevhodna zalezitost. Byla zde snad americka produkce? Film jsem doslova pretrpel do konce. Mel sve svetle chvilky, nicmene ve vysledku nic moc. Asi jsem prilis rozmlsan Samurai champloo, Ninja scroll a podobnymi dily. 4/10 ()

skretik

Mne presne sadlo do nálady... Strhujúce súboje, perfektný art, výborná hudba a otvorený koniec... Myslela som,že to skončí inak + zostalo to otvorené, čo ma skoro vždy poteší :). Vychutnala som si to naplno. ()

VanTom

Chvílemi nezáživné a zdlouhavé samurajské anime, kterému body nejvíce ubírá nevýrazný a neoriginální příběh. Souboje jsou perfektní, ale hodně krátké, a v dlouhých mezičasech se toho moc neděje - sbližování tajemného cizince a drzého klučiny (a psa) je dosti banální a ničím překvapivé. Animace a audiovizuální stránka je jinak samozřejmě skvělá. ()

Andrew_Deer

Animátoři a kreslíř si dali tu práci a propracovali souboje do fyzické logičnosti a plynulosti. Příběh... trošku trapně obyčejný, kluk najde rónina, ten mu pomůže a kluk si ho potom koupí něčím vzácným, co má hlídat. Trochu klišé, ale souboje, hudba a kresba to vrací na druhou stranu, za mě 70% - ****. ()

Fordzy

Skvělá animace, perfektní souboje a krásná hudba. Příběh značně jednoduchý a nezáživný. Nejlepší přichází v poslední třetině filmu, kdy se rozpoutá nefalšované krvavé peklo. 75% ()

Elerrina

Nepříliš známý animovaný gore klenot. Nebe je nevlídně zatažené, přírodní scenérie jsou podávány v odstínech šedohnědé, neustále pofukuje studený vítr, v závěru začne dokonce sněžit – příroda odráží pocity lidských protagonistů, kteří se topí v podezírání, nedůvěře, zradách a touze zabíjet, jedinou výraznější barvou v tomhle filmu jsou cákance krve. Zajímavým prvkem je jazyková stránka – padouši mezi sebou mluví čínsky a tato sykavá čínština působí oproti japonštině, kterou mluví ostatní, opravdu zlověstně. Děj je celkem prostý: všichni chtějí chytit malého chlapce, vybraného k usmrcení jako rituální oběť. Co týče tohoto výběru, nezbylo mi, než s nimi souhlasit – ten spratek je totiž celou první polovinu příběhu tak neskutečně protivnej, že je fakt na zabití. Nicméně sympatický bezejmenný samuraj si ho přes počáteční váhání nějak oblíbit dokázal, takže je jasné, že fanatičtí padouši, se kterými hraje navíc hru na podrazy i místní vládce a jeho ctižádostiví podřízení, budou mít plné ruce práce. Finální souboj má takový drajv, že s přehledem strká do kapsy většinu hrané produkce. ()

danielosbourne

Tak zvláštní samurajské anime jsem ještě neviděl. V příběhu je cosi krásného a já nevím jestli je to skvělou animací, která navozuje ty správné pocity, nebo vztahem Kotaru a samuraje, který se vyvíjí každou minutou. Celému filmu dodává krásnou atmosféru soundtrack, který podtrhuje skvělé samurajské souboje. Obzvláště pak ten závěrečný. ()

Free_player

Parádní anime plné ještě parádnějších bojových - skvěle propracovaných sekvencí s výbornou animací ... jediná černá kaňka je tu jako nepříliš originální děj , klasika ... Samurai doprovází chlapce z mista A do mista B + předvídatelný happy end. Jinak samozřejmě doporučuji v Blurayi :) ()