Příběh Robina Hooda a jeho družiny

The Story of Robin Hood and His Merrie Men

Dobrodružný / Rodinný

USA, 1952, 84 min

Milo prekvapilo a moc potešilo, Robin Hood a jeho dobrodružstvá to je moje a tento príbeh z menšími príbehovými úpravami bol nadmieru príjemný, dobrodružstvo z toho saje na každom kroku, odľahčenia nechýbajú, dosť krát som sa na tom pekne zabavil, kulisy tiež prepracované, herci fajn, Marian je ozdobou, .... u mňa maximálna spokojnosť. /95%/(19.9.2009)

Příběh Robina Hooda zpracovaný víceméně v pohádkovém stylu, což se koneckonců dalo od Disneyho čekat. Film ničím neurazí, ale bohužel taky skoro ničím nezaujme, leda snad pestrými kostými, které mají i zbojníci žijící v lese vždy pečlivě vyprané a vyžehlené. Mně osobně navíc příliš nesedl představitel Robina Hooda. Jinak se tímto filmem zjevně o dvě desítky let později výrazně inspiroval ruský Ivanhoe, balada o statečném rytiří, který mi přišel o něco povedenější, i když je to možná tím, že jsem ho poprvé viděl v příhodnějším věku.(9.2.2010)

Nejsem obdivovatelem starších filmů, ale musím uznat, že tento film z produkce W.Disneye je velice podařený. Je vidět , že toto studio se orientovalo na pohádky, a ty jak dobře víme, končí happy-endem. Dobře zvolení herci, nádherné kulisy a hezká přírodní scenérie, to vše je plusem tohoto filmu. Naivita a nereálnost tohoto příběhu je zase druhá stránka. Poučení z tohoto filmu? Myslím, že v současné době by bylo opět zapotřebí nějakého Robina Hooda, jako ochránce občanských práv, aby nynější vláda neokrádala celý náš národ. Jenom mám obavu, že tato doba a situace, v které se nalézáme, neskončí happy-endem.(9.2.2010)

Slavný příběh Robina Hooda a jeho družiny z roku 52 je ukázkou nejen tradičních pojetí, ale také černobílého světa, v kterém je i pro menší jednoduché se orientovat. Ken Annakin se držel hodně při zemi, snad to ani víc nešlo a vznikl obyčejný snímek, na který se dá rychle a lehce zapomenout. Jeho předností však zůstane, že je díky své jednoduchosti vcelku příjemný a utíká jako voda v řece tekoucí Sherwoodem.(29.9.2009)

Romantický příběh o zbojníkovi, kterého donutily okolnosti stát se strašným pánem lesů. Když se vracel domů se svým otcem ze soutěže lukostřelců, tak jeho otce zákeřně zastřelil jeden ze šerifových mužů. Byl nucen žít a ukrývat se v lesích. Měl kolem sebe pár správných chlapů, kteří byli psanci jako on. Okrádali bohaté a peníze rozdávali větším chudákům než byli oni sami. Robin Hood byl dobrý a spravedlivý muž. Velmi milý film s krásnou hudbou, která se k filmu akorát tak hodila a dotvářela všechny události, co se ve filmu staly nebo měly teprve stát. Hodně se tu také zpívá. Celým příběhem propluvá postava barda. Ten zpívá o Robinových dobrodružstvích, ale zvládne i milostnou píseň. Všechno tady vypadá tak nějak pohádkově, kulisy, kostými, postavy, příroda. Je to prostě okouzlující a uchvacující podívaná. Dnes se, bohužel, takové filmy netočí a to je velká škoda. Nenajdete tady nic děsuplného, temného a šíleného jako v pozdějších dobrodružství tohoto udatného zbojníka.(19.9.2009)