Legenda o sovích strážcích

• USA Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole (více)

Hlavní postavou je mladý soví kluk Soren, který je okouzlen historkami svého otce o strážcích Ga’Hoolu - mýtické skupině okřídlených bojovníků. Ti bojovali proti zlým Čistým, jak si sami říkají, ve velké bitvě za záchranu všech druhů sov. Zatímco Soren sní o tom, že jednoho dne se přidá ke svým hrdinům, jeho starší bratr Kludd se té představě jen vysmívá a touží jen po lovu, létání a být otcovým oblíbencem místo Sorena. Kluddova žárlivost má ale hrůzné následky - oba soví sourozenci vypadnou z hnízda na vrcholu stromu přímo do spárů Čistých. Teď je na Sorenovi, aby se pokusil o odvážný únik s pomocí dalších mladých soviček. Společně letí přes moře i skrze mlhy, aby našli Velký strom - domov legendárních sovích Strážců Ga’Hoolu, jenž jsou jedinou nadějí na vítězství v bitvě proti Čistým a na záchranu sovích království. (oficiální text distributora)

Xavi6

Od tohoto animáku opravdu nevím co si mám vzít. Přijde mi to jako velice komplikované a roztržité. Animace některých sov jsou opravdu pěkné, jde vidět, že si s tím pohráli, třeba takové detaily sovích železných drápů jsou opravdu pěkné, ale to je tak asi vše. ()

colapso

Vizuální dokonalost.Snad každé pírko na opeřencích se třepotá ve větru,odlesky na jejich zbroji jsou úžasné a u vody těžko věřit,že je dělaná na pc.Zpomalené záběry v tomto filmu snad nikdy neomrzí.Příběh? tak není no a co:-) Jednoznačně doporučuji Blu-ray,zážitek z Full HD je v tom to případě nezapomenutelný. ()

ClimbVibe

Dívá se na to moc hezky - grafika, světla, animace, kamera.. Ovšem celkové vyznění je trochu slabé. Možná to ale bude jinak vnímat dětský divák (nezasažený Pánem prstenů). Něco mezi 3 a 4 hvězdami. ()

Bingos

Kolísání mezi Disneyovkou a atmosférickou fantasy to celé sráží na kolena. Infantilní humor mě vyloženě sral a příběh i tak celkem jednoduchý je kvůli všem těm zpomaleným záběrům ještě víc uspěchaný a prořídlý, takže v závěru působí až debilně. Brutální bojové scény tak zůstávají jedinou složkou, která mě fakt oslovila, což je docela škoda. Ale minimálně díky vizuálu to za zhlédnutí stojí. ()

barcaacrab

Legendě o sovích strážcích se musí nechat jedna věc, která si tu čtvrtou hvězdu zaslouží, a tou je výborná animace. Příběh není nijak strhující, chvílemi si dokážete říct, co se stane a jak to dopadne, ale i přesto se na film skvěle kouká a máte pocit, že sovy jsou jako živé. Snyder si to zkusil a vlastně mu to i docela vyšlo, alespoň já si to tak myslím. ()

TERRORDROME

Húúúúú-Húúúúú vy nacistický zmrdi Húúúú! Zmätené sovácke fantasy kde sa hrdinné sovy stretnú s fašistickými sovami aby si rozbíjali zobáky v mene vyššieho princípu. U snydera neprekvapí že je to vizuálne na úrovni, digitálne animované sovy vyzerajú parádne a pri lete im realisticky vlaje každučké pierko, akurát s tým príbehom je to tak zlé ako sa len dá a napísať o ňom že je to samé klišé by už samo osebe bolo klišé. Dobroši vs špatoši, ťažko infantilný humor a dejové zvraty za ktoré by sa už hádam hanbili aj deti v škôlke. Každý detail deja je tak brutálne predvídateľný až si divák pri sledovaní pripadá ako naozajstný prorok Nostradamovského formátu A3. Čo sa odohrá ďalej, kto je zradca alebo nečakaný hrdina je každému kto nepadol včera o pol štvrtej z mesiaca kostrčou rovno na kameň jasné s ďalekým predstihom, takže keď na to dôjde tak si človek len kyslo odvrkne že už by sa scenáristi za tie prachy mohli aspoň pokúsiť vymyslieť niečo menej prevarené. Je to síce naškrabané podľa nejekej knižnej predlohy ale aj tak. Škoda peknej animácie na story čo bola pasé už za bratov Grimmovcov. Keby to tak bolo aspoň krvavé, lebo sovy používajú pri bojoch oceľové pazúry v štýle Freedyho Kruegera, ale vzduchom lieta maximálne tak perie čiže nám z toho vychádza akurát vankúšová bitka. Napriek všetkému sa na to celkovo nepozerá zle, už len kvôli peknému vizuálu a sovám čo sú ako živé. Takže Húúúú milí priatelia, Húúúúúúúúúú... ()

Darik

Ze začátku se mi to zdálo jako pěkná sovina...ehm, vlastně ptákovina, ale nakonec z toho vzešla velmi slušná, animačně nádherná, hudebně skvostná a sov plná podívaná. Celý příběh měl spád a jediné, co mi trochu (ale opravdu jen trošičku vadilo) byly ty slow motion scény (ale jen někdy, jindy to bylo dobré). Za mou maličkost 75%. ()

vander19

Čudujem sa, že na túto rozprávku som tak dlho nenarazil. Videl som plno kravín, ale toto mi unikalo. Čo bola obrovská chyba. Pretože táto rozprávka je asi najlepšia čo som videl od cvičenia a krotenia drakov. Strašne sa mi to páčilo, Úžasné animácie, drsný príbeh a minimum nudných častí. Možno ešte trošku by som spravil drsnejší súboj na konci. Hlavne sa film nebráni ani smutným a nepríjemným udalostiam. Čiže sa môže stať, že nejedno detské oko pri tomto filme resp. rozprávke vyroní slzu. ()

Bucounit

Nato, že tento animák neponúka jedinú zaujímavejšiu alebo zapamätania hodnejšiu scénu, zábavnejšiu postavu, ani náznak emócii či silnejšiu motiváciu som sa prekvapivo nenudil ale aj tak je to na Zacka čistý priemer, ktorý prekvapí jedine animáciou a mierne temnejším tónom. Zaslúženy prepadák. 5/10 ()

fastum

Na fantasy to má moc jednoduchý příběh a málo prokreslené postavy, na pohádku je to zase moc temné. Je to škoda, protože jako fantasy by to fungovalo náramně. Animace je parádní, zpomalovačky cool a hudba také sedne. (až na ten wtf moment někde uprostřed, kdy nám zack z ničeho nic pustí rockovou píseň do jinak symfonického soundtracku) Přesto se na to kouká moc hezky a těch 90 minut uběhne jako voda. Škoda jen těch hluchých míst ve kterých se Snyder snaží zavděčit dětskému divákovi. Tři a půl * ()

Zombi

Dětskej animák s roztomilýma zvířátkama a srandovníma postavičkama? Temná epická fantasy ve stylu Pána prstenů, jen se zvířaty? Excelentní vizuál, který prostě ohromí? Ano, ve všech případech, a to je ten problém. Škoda že Snyder, či studio, nebo kdokoliv neměl koule natočit to celé jako dospělou temnu fantasy, protože ty části, které takové jsou, jsou výborné, pak ale začnou milý sovičky dělat srandovní skopičiny a je to v čudu. Podobné je to s příběhem, který je dětsky zkratkovitý a vlastně hrozně jednoduchý, ale vůbec ne epicky rozmáchlý. Ona i ta stopáž je dětská - 90 minut na pořádnou fantasy prostě nestačí. Tohle se zkrátka nepovedlo, narozdíl od animace, která je špičková. Vychází mi průměr. ()

Reverger

Snad ani nevím, co jsem očekával, jestli to, že je to právě od Snydera, že to prostě vyjde, že i když je to příběh o sovách, že tam budou gigantické a strhující bitvy, ale nic extra se nekonalo. Příběh je sice propracovanější a od ostatních animáků se zcela vymyká, svojí hlubší podstatou, vizualizace byla špičková, ale jinak je to nikdy nepřestávající nuda. Děj by nás mohl vtáhnout do filmu,i ta animace, ale sovy? Ty prostě odrazují. ()

Vejrrr

Silným plus je, že jsem film viděl v pouhém 2D a nemyslím si, že by se tím zážitek nějak zvlášť lišil od třetí dímenzí obohacených diváků. Děj netrpěl nutností vkládání 3D scén, ale naopak mé věčně dětské srdce zaujal a na tenhle ptačí příběh dobra a zla budu vzpomínat hezky :-) ()

Martin_W

Překrásný animák, který si mě vážně dostal. Čekal jsem kýčovitou slátaninu typu Happy Feet a byl jsem přemile překvapený :) Spoiler>> Film by se dal udělat jen z toho, že bratry unesli a z toho, jak se budou snažit celý film se zlepšovat a utéct z nadvlády "Čistých. << Spoiler Škoda, že jsem neviděl v 3D, protože už jen kinová upoutávka stála za to. Musím znímit i dobrou titulní píseň od Amerického Owl City. Kdo jiný by jí mohl nazpívat, že ? (Owl - Sova). Hodnotím čtyřmi hvězdami. 89% ()

Mikeel

Naprosto ohromující animace, která zachraňuje asi všechno, slabší pasáže, hluchá místa a místa, která si už hrají na příliš epická. Je to takový krásný "rytířský" příběh o hrdinství, pro děti možná nepříliš vhodný kvůli své temné a akční povaze. Ačkoliv dnešní děti překousnou už lecos až mě to samotného překvapuje! Možná by nebylo na škodu tuhle akční pohádku trochu natáhnout, aby zbyl čas na všechny nápady, všechny motivy a celkové detaily k příběhu. ()

MkSallam

Je zajímavé že fakt že se zkracuje tomu filmu dodává štávu a zároveň jej ale ničí. Vy totiž víte, že každé postavě by měli věnovat aspoň deset minut, ale při představě tříhodinového Pána prstenů se sovama vám zároveň začnou vypadávat vlasy hrůzou. Takhle to má 90 minut, děj stojí za prd ale naštěstí to bere hopem, rychle to uběhne a stejně si z toho budete pamatovat jen naleštěný vizuál (u mě vylepšený slušivým domácím 3D). Relativně neškodný rental materiál, pokud to nebudete brát přiliš vážně. P.S: Mnohem lepší než Sucker Punch, ještě je tu stále naděje pro nového Supermana. ()

conery1

" Veď celý ten príbeh je skutočný. To preto, že si tomu veril." Pastva pre oči a dokonca aj nejaká tá mystika. Skvele zarobené na pokračovanie. Čistí mi niekoho pripomínali. ()

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

23.10.2011

Kdo se ujme Supermana?

Kdo se ujme Supermana?

06.10.2010

Kandidátů na režii nového Supermana byla spousta (Tony Scott, Darren Aronofsky...), nakonec ale studio Warner podepsalo smlouvu se Zackem Snyderem. Je to překvapivý tah, zejména když přihlédneme k… (více)

Kdo zastaví 3D šílenství?

Kdo zastaví 3D šílenství?

04.02.2010

Asi až diváci, kteří se někdy v blízké či vzdálenější budoucnosti tímhle fenoménem nasytí a přinutí Hollywood, aby se nesnažil servírovat jim všechno trojrozměrně. Nebudeme se vracet k tomu, kdo to… (více)

Další Evropané v Hollywoodu

Další Evropané v Hollywoodu

09.03.2009

Dva zajímaví evropští tvůrci upsali duši Ďáblu... ehm, Hollywoodu. Získat Oscara (nebo alespoň nominaci) v kategorii „nejlepší neanglicky mluvený film“ je obvykle začátek cesty k režírování nějakého… (více)