Legenda o sovích strážcích

• USA Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole (více)

Hlavní postavou je mladý soví kluk Soren, který je okouzlen historkami svého otce o strážcích Ga’Hoolu - mýtické skupině okřídlených bojovníků. Ti bojovali proti zlým Čistým, jak si sami říkají, ve velké bitvě za záchranu všech druhů sov. Zatímco Soren sní o tom, že jednoho dne se přidá ke svým hrdinům, jeho starší bratr Kludd se té představě jen vysmívá a touží jen po lovu, létání a být otcovým oblíbencem místo Sorena. Kluddova žárlivost má ale hrůzné následky - oba soví sourozenci vypadnou z hnízda na vrcholu stromu přímo do spárů Čistých. Teď je na Sorenovi, aby se pokusil o odvážný únik s pomocí dalších mladých soviček. Společně letí přes moře i skrze mlhy, aby našli Velký strom - domov legendárních sovích Strážců Ga’Hoolu, jenž jsou jedinou nadějí na vítězství v bitvě proti Čistým a na záchranu sovích království. (oficiální text distributora)

Jolion

Kouká se na to vážně skvěle, ale jak tady většina říká celek je příliš uspěchaný. Byl bych mnohem radši, kdyby film rozdělili na víc částí a do každého pak vložili dvojnásobek scén. člověk si ani nemůže vytvořit nějaké vztahy k hrdinům a záporákům a zápletka pak ztrácí na významu. Bojové scény jak z třístovky, takže si je můžou užít i děti, které na 300 asi ještě moc nejsou. Pořád, ale musím uznat, že je to moc pěknej film. ()

Vasyl

Příběh by se dal převyprávět asi třema větama...ale ty sovy! Ty SOVY!!! Hvězdička až dvě navíc za fakt krásný sovy. Hlavně bych vyzdvihnul malou kamarádku hlavního hrdiny (asi nějakej menší druh sovy než sova pálená - Soren). Upřímně - ten strach v jejích očích když šlo do tuhýho, to můžou postavičky z japonských animáčů aji se svýma velikýma očima klidně jít na párek. ()

djbarrel

Asi se přidám k mnohým podobným názorům tady, film tak trochu neví jaký by měl být. Na pořádnou fantasy je moc měkký, na dětský animáč zase moc drsný. Škoda, že se nepřiklonil k čistokrevné fantasy, bylo by to na 5 hvězd, protože animace sov a animace vůbec je skoro dokonalá, stejně jako zpracování sovích soubojů. Potenciál má na plný počet, ale určitá "neučesanost" filmu to trošku snižuje. I tak jsem se, ale bavil královsky. 82 % ()

megajalec

Nietzsche v rozprávke o sovách. Hodnotím v tomto prípade ako väčšina užívateľov - vizuálna stránka parádna, Snyder je majstrom spomaľovačiek. Ale čo s príbehom...Slabota! Priehľadný, neprináša nič nové, nie je pútavý. ()

Unterschleif

Dosť netradičný animák. Postavy v ňom zomierajú násilnou smrťou, ale pokrytecký rating nedovolí ukázať ani kvapku červenej krvi. Snaha spojiť animovaný film, ktorého cieľovou skupinou sú pre hollywood vždy deti a súboje na život a na smrť pôsobia rozpačito. Miestami to pripomína pána prsteňov - ak by bol animovaný. Stále lepšie než väčšina dnešných 3D animovaných filmov, ktoré sú viac trápne než vtipné a hlavne sto krát prevarené. Na filme je jasne vidieť Snyderov rukopis, čo má svoje plusy aj mínusy. Na jednej strane je tu mnoho spektakulárnych scén a krásnych obrázkov. No občas mi tie spomaľovačky prišli prinajmenšom samoúčelné, ak nie zbytočné. Celkovo je to tak na 3 a pol. ()

Sakulnikov

Ten film je prostě divný - neví, čím chce být a děj se spíše přeskočí, a pak se o něm povídá. Díky těmto skokům mi soví svět nedával moc smyslu a nevytvořil prostor pro něco většího, ač potenciál zde je. Animačně pěkné. ()

daniel.98

Celkem dobrý animák, nápad určitě dobrý, ale zpracování poněkud zkažené. Vizuálně je to perfektní, velmi realistické a propracované, s dějem už je to ale horší. Hrozně se tam mění nálada, chvíli je to temné jako zapovězený les, pak je to zase jako film pro děti. To způsobuje, že nemůžou na Vás působit všechny ty emoce, kterých je tam nepochybně dost. Věřím tomu, že by se to dalo zpracovat jako velmi kvalitní fantasy s velmi emotivním příběhem. ()

ESNYR

Animace je hezká. Detaily si přímo říkají o 3D a velkoformát kina, ale hodně to ztrácí na příběhu. Je to škoda, protože námět je zajímavý. ()

AndrewNewman

Niekto sa tu pokúšal o animovaný remake Pána Prsteňov ale, nepodarilo sa! Je to nudné,vlažne,ani vtipne, ani dychberúce, proste zbytočná vec ktorá mala gule nato aby z toho bolo niečo revolučné ale pochoval to sám pán režisér, ktorého "talent" je aspoň pre mňa diskutabilný. ()

ModryPlamen

[spoilery] Človek čakajúci animák pre deti sa dočká gardistických sov (Legenda o SS), koncentračných táborov a smrti bratra hlavnej postavy. Človek očakávajúci temný animák sa dočká vývrškov, vtipných postavičiek sov a piesne od Owl City (náhoda). Tak pre koho je tento animák určený? Čo tento animák pochováva, sú vývršky. Najprv v šiestej minúte jedna z postáv vyvrhne zo seba vývršok, a ten je nám podrobne ukázaný. A potom sa v nich hrabeme, aby sme z nich ziskávali akési magnetické kamienky. To už sa naozaj nedal vymyslieť menej nechutný spôsob, ako získať potrebné kamienky, napríklad nútená ťažba v bani? Samozrejme, žiadna sova sa nebude dobrovoľne hrabať vo vývrškoch. Preto záporáci vymyslia ten najmenej praktický spôsob, ako oblbnúť sovy. Necháme ich celú noc čumieť na Mesiac. Veľa štastia vzhľadom k tomu, že sovy sú nočné živočíchy. No predsa sa im podarí spraviť z unesených sov - z tých "čistých" nových gardistov a z tých špinavých zombíkov, teda až na Sorena a jednu zo sov, ktorým sa podarí z koncentráku újsť, a varovať sovích strážcov. To ešte nevedia, že medzi sovími strážcami je zradca. O koho ide, okamžite uhádnete po mene. Škoda, bol tu potenciál na temný animák. Máme tu nádherné letecké bitky, let v daždi nad morom / oceánom, scenérie. Miesto toho tu máme film na jedno pozretie, a ani to nie. Tie vývršky to proste príliš kazia. ()

Akyno

Omracujuca grafika....a aj napriek jednoduchsiemu pribehu si ma kombinacia hudby, atmosfery a nadhernych vypiplanych zaberov s genialnymi spomalovakmi ziskala na 100% ()

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

23.10.2011

Kdo se ujme Supermana?

Kdo se ujme Supermana?

06.10.2010

Kandidátů na režii nového Supermana byla spousta (Tony Scott, Darren Aronofsky...), nakonec ale studio Warner podepsalo smlouvu se Zackem Snyderem. Je to překvapivý tah, zejména když přihlédneme k… (více)

Kdo zastaví 3D šílenství?

Kdo zastaví 3D šílenství?

04.02.2010

Asi až diváci, kteří se někdy v blízké či vzdálenější budoucnosti tímhle fenoménem nasytí a přinutí Hollywood, aby se nesnažil servírovat jim všechno trojrozměrně. Nebudeme se vracet k tomu, kdo to… (více)

Další Evropané v Hollywoodu

Další Evropané v Hollywoodu

09.03.2009

Dva zajímaví evropští tvůrci upsali duši Ďáblu... ehm, Hollywoodu. Získat Oscara (nebo alespoň nominaci) v kategorii „nejlepší neanglicky mluvený film“ je obvykle začátek cesty k režírování nějakého… (více)