Hank a Mike

Hank a Mike jsou nejlepší přátelé – a zajíčci. Ale nejsou to ledajací zajíčci, jsou to zajíčci velikonoční! Doplňují se jako jin a jang, jako Felix a Oskar. Hank rád pije, nadává a tráví čas s „královnami noci“; Mike je naopak uzlíček nervů, který celý život obětuje jen a jen své práci. Jakožto velikonoční zajíčci osobně roznášejí košíčky s velikonočními vajíčky poklidně spícím rodinám. Jsou dlouholetými zaměstnanci Velikonoční s. r. o., dceřiné společnosti nadnárodní korporace, která vlastní veškeré náboženské svátky. Ve snaze zvýšit své zisky se správní rada této korporace rozhodla povolat specialistu pana Conrada Hubrisse, aby zjistil, na čem se dá ušetřit a jak co nejvíce zefektivnit chod celého podniku. Ačkoliv Hank a Mike už dlouhou řadu let dělají svou práci nanejvýš poctivě (dokonce by se dalo říct s absolutním nasazením), pan Hubriss korporaci doporučí, aby velikonoční zajíčky, kteří pracují jen jeden den v roce, navíc pro svátek „druhé kategorie“ (svátky první kategorie jsou Vánoce, Chanuka, Svatý Valentýn), okamžitě propustila. Anebo, Mikeovými slovy, „poslala do prdele.“ Tato zpráva Hanka s Mikem tvrdě zasáhne. Zpočátku jí ani nechtějí věřit. Žádného velikonočního zajíčka přece nikdy nikdo nevyhodil na dlažbu! Zdráhavě se vypraví na úřad práce, kde na ně dolehne obrovská deprese. Snaží se s ní bojovat a přijmou každé zaměstnání, které jim na úřadě nabídnou. V hloubi srdce však zůstávají velikonočními zajíčky, a i když se pokouší zapadnout do kolektivu sebevíc, nedokáží potlačit svou přirozenost a v každém novém zaměstnání vždycky zoufale zklamou. Realita bizarního a nepřátelského světa začne postupně ohrožovat i jejich přátelství. Mike se opět uchýlí k alkoholu a Hank, který se od něj nikdy neodchýlil, stiskne láhev o něco pevněji. Život jim vlepil pořádnou facku, ale teprve díky ní si Hank a Mike uvědomili, že existuje něco mnohem důležitějšího než jejich práce… jejich přátelství. (oficiální text distributora)

BaronX

Netradiční a velmi zábavné :-) O tom jak si i velikonoční zajíček může šáhnout až na dno. Sponzorované sebevraždy? Parádní nápad ;-) ()

DonTommy

Vcelku průměrná satira, nicméně zhovadilé scény typu "velikonoční králíček sjíždí koks z prostitutky" nebo "sponzorovaná sebevražda" jsou totální guilty pleasure :-) a barový zpěv Chrise Kleina je neuvěřitelná síla! ()

hero_bk

Geniální satira kapitalistické společnosti. Od začátku do konce jsem se smál na celé kolo, navíc měl film myšlenku, ačkoli to byl totální úlet. Překvapení roku! ()

walecz

Na velikonoční zajíce bacha, vlezou všude a všechno ví, i o tom megavelkém černém robertkovi! Film o čokoládě, cigárech, chlastu, kosmonautech, stejcích a roštěnkách, chlastu, malých dětech, velikonočních vejcích, hulení, chlastu, zlatých vejcích, chlastu a dvou nejlepších kámoších...vlastně o třech nejlepších kámoších z nichž jeden je meloun. Svižná milá komedie s dokonalým soundtrackem, který slušně plný sál rozhoupal v křesílkách - stejně jako jej film sám dokázal rozesmát (opakovaně :-) ). Doporučuji vřele. ()

Hank

V zásadě je to takové bizardní o ničem. Skoro to vypadá jako pořádně nezávislácká komedie, i když skutečně je to klasicky příběh o nespravedlivě obviněných looserech v kostýmu velikonočního zajíčka, kteří si nakonec místo na slunci najdou. ()

nula87

Absolutní úlet s lehkým pokusem o kritiku velkých korporací a společenských poměrů. Ale jako vtipná jednohubka to funguje celkem dobře, a i díky krátké stopáži a poměrně dost opravdu vtipných míst jsem se pobavil celkem slušně. 60% ()

Paatej

Chvíli se mi tomu nechtělo věřit, pak jsem se začal dobře bavit .) Vtipná, trochu uchylná a často bizarní komedie, kde se pro moudro nejde daleko (trochu mi to připomnělo vztah Danteho a Randala z Clerks a to já prostě můžu). ()

Efreeti

Ten film je tak depresivní od první až do poslední minuty, že to je až k popukání. Každopádně profese velikonočního zajíce a korporace, která žije z Velikonoc...to jsou geniální a převratné nápady. ()

sidcom

Komedie o dvou přisprostlých velikonočních zajíčcích, které (zapřičiněním výborně hrajícího Chrise Kleina) vyhodí z práce a tak musí řešit starosti nás bězných smrtelníků.. výborný soundtrack a zábavná komedialní jízda, jen na ni musíte být dobře naladěni. Scéna na úřadu práce nemá chybu! ()

Simo16

Prečo, prečo, prečo???Stále keď sa chystám pozrieť si nejakú americkú komédiu, narazím na stupiditu, ktorá nemá ani hlavu ani patu ako tento film.Dvaja špinaví, smradľaví, ružovkasťí králici ma absolútne nepresvedčili o tom, čo je dobré na takýchto amerických filmoch a hlavne som sa pri nich vobec, ale vobec nebavil.Jediné čo stálo zato, bol koniec, ktorý ale s ralitou nemá nič spoločného.Jeden z filmov, ktorý stačí raz vidieť a čo najrýchlejšie zabudnúť. ()

Phex

Dva chlapi oblečení jako Velikonoční zajíčci - čokoládová magie vs. realita dravého systému kde vše musí vydělávat...Škoda, že ta kritika byla v tom filmu tak prvoplánovitá a jednoduchá. Škoda, že film nemá prostředek - to jsou jen různě ujeté a sobě podobné skeče....Jinak ale paráda. Několikrát mě to dostalo a hodně hodně jsem se nasmál. Skvělý hlášky, výběr pár: "Jsme růžoví, smrdíme a jdem chlastat" - "Mimochodem ten sprchovej závěs je pro teplý - Ne ty šeříky a kolibříci jsou fajn". "Miluju akt, chcete vědět proč? - Miska s ovocem nemá kozy?" "Já bych měl stížnost, sere mě život - Tak do fronty - Ale já už jsem ve frontě!" ()

jiricek86

Příběh, kterej má grády, děj a vtip. Výborná hudba made by Dee. Dva správný looseři, který se dávaj celej film do kupy. Příjemné osvěžení současné filmové produkce. ()

david666

Pokud přistoupíte na trošku stupidní hru, že hlavní hrdinové jsou "opravdoví" velikonoční králičci, budete se bavit. Hlavně Hank je neodolatelný se svým cigárem v hubě a sprostým slovníkem. Co se však tvůrcům moc nepodařilo je závěrečné rozuzlení, které je poněkud násilné a působí nedotaženě. ()