Chrysalis

Temná pravda

Krimi / Sci-Fi / Thriller

Francie, 2007, 91 min

• fmash

Barevně stylizovaná kamera jako z nějaké reklamy, podivný střih, vesměs nesympatičtí herci a především v první polovině solidní nuda. Nemluvě o hudbě — nevím, proč si frantíci ve scifárnách potrpí na podivnou lacinou elektroniku, která jenom ruší. Na druhou stranu hlavní hrdina ujde a mladá Mélanie Thierry, ačkoli dost nesympatická, hraje výborně. Určitou výhodu dává Chrysalis rozumná stopáž a ve druhé polovině film konečně získává trochu tempo a jakous takous „uvěřitelnost“. Silnější dvojka, na trojku si u tohoto pokusu o noire netroufám.(6.1.2011)

Francouzi dokážou natočit slušný filmy,proto jsem tenhle film na tv barrandov shlídnul.Začátek byl dost nepřehlednej,přesto vyprávění mělo slušný tempo,určitě jsem se nenudil.Postupně se dozvídáte ,proč se všechno odehrálo,jenže to už je pomalu konec filmu.Film patří do takový tý skupiny dobrejch filmů bez nutnosti ještě dalších vidění.60%.(6.3.2010)

Pravdou je, že já jsem moc francouzských scifi neviděl, ale budu se řadit spíše k těm, na které tento film moc velký dojem neudělal. Nechci tvrdit, že je vyloženě špatný, protože po vizuální stránce se to tvůrcům místy podařilo velice pěkně, ale největší slabinu vidím ve slabém scénáři. Akční začátek příjemně navnadil, ale potom se tempo příběhu vleklo jako hlemýžď a když na řadu přišli ony „ruční“ souboje – musel jsem se zasmát. Chlapci to měli opravdu pěkně nacvičené, ale to jejich uspávající tempo by neudělalo dojem ani na Stevena Seagala. Ten by ve svých nejlepších letech s nimi celou tu koupelku roztřískal během několika sekund. Chrysalis je opravdu především detektivkou, která nám místy nabídne potemnělou atmosféru, ale předvídatelnost scénáře a nudné tempo příběhu mi nedovolí dát víc jak 50%.(19.11.2014)

RENESANCIA+CYPHER Toto je presne ten typ filmov, ktorý ma vie dostať aj keď nemá najoriginálnejší scenár. Je to hlavne o tom citlivom prístupe, o atmosfére. Detektív zo starej školy, blízka budúcnosť, nádherná vizuálna stránka. Francúzi podobne bodovali už pri IMMORTAL a aj tentoraz trafili moju strunu, ktorá nie a nie zaznieť pri všeobecne uznávyných moderných sci-fi typu MATRIX či JA, ROBOT. Ak sa vám páčil spôsob, akým bola natočená GATTACA, toto by mohol byť film presne pre vás...(25.9.2009)

Aj napriek mnohým negatívam snímku som sa nedokázal ubrániť pozítívnemu pocitu z pozerania naň. Budúcnosť je tu ukázaná a vykreslená len v nepatrnom množstve a divák spočiatku ani netuší, že je z budúcnosti....akciu vlastne tvoria len dáke naháňačky a tuším dva súboje na päste...( a najmä tá v závere sa mi páčila ), čiže vlastne nič moc...ale zato má to svoje neopísateľné čaro a ako som už býval spomenul moje pocity boli vcelku pozitívne.(22.3.2010)

• - Jediné vozidlo, které se ve filmu objevuje, je koncept coupé Renault Talisman z roku 2002. Narozdíl od jeho elektromotorové filmové verze byl zamýšlen jako čtyři a půl litrový osmiválec do V. (Saur.us)