Pochmurná Paříž blízké budoucnosti je městem plným zločinu. Profesorka Brügenová se snaží zachránit život své dcery po těžké autonehodě - a to i za cenu manipulace s jejími vzpomínkami a sny. Policista Hoffman přišel o ženu a parťáka při přestřelce a touží po odplatě. Horečné pátrání jej vede ke klinice profesorky Brügenové, která skrývá nebezpečné tajemství... (H.C.E.)

Blizzard

Paříž kolem roku 2020, základním pilířem celého filmu je odcizený stroj na úpravu / mazání vzpomínek v rukou padoucha Dimitriho Nicolova, který se spolčil s profesorkou Brügen jenž vlastní lékařskou kliniku a díky přístroji tak pomáhá své dceři po autonehodě. Proti nim stojí drsný policajt David Hoffmann, který se příliš neohlíží na své vyšetřovací metody a díky hříčce osudu, taky jeho nově přidělená partnerka. Chrysalis se však i přes svou krátkou stopáž občas vleče šnečím tempem a navíc postrádá nějakou větší akci. Na žabožrouty celkem slušné a pěkně natočené pozlátko. (5/10) ()

Shit

Nečekaně perfektní sci-fi krimi thriller, kterej bere dech hlavně skvělým vizuálem, kdy ten takovej našedivělej look působí nesmírně dobře a hlavně to tomu dodává tu správnou atmosféru blízký temný budoucnosti, navíc kamera je takřka dokonalá a hodně často se používaj perfektní náhledy shora i různý jiný vychytávky + herci kvalitní, souboje na blízko v podávní Alberta Dupontela jsou něco, co se prostě musí vidět - úžasný spojení bojový techniky a pouličního praní, prostě něco mezi tim a vypadá to hodně dobře. A aby toho nebylo málo, tak mě dostal i příběh a hlavně jeho rozuzlení, původně sem chtěl dát 4*, ale ten závěr byl natolik dobře vymyšlenej, že musim jít na plno, to byla taková třešnička na dortu ()

Djkoma

Lehké sci-fi, které se snaží hrát na lidskou strunu budoucnosti. Francouzské sci-fi jsou často vizuálně uhlazené a zajímavé, ale nenabízejí dostatek myšlenek. Chrysalis představuje svět blízké budoucnosti, v kterém je prakticky vše identické, jako v tom dnešním. Až na pár zajímavých drobností jako je stroj na úpravu vzpomínek ... Přes svou krátkou stopáž film nenabízí žádnou velkou akci, ale spíše pobíhání a hádání hlavní postavy s někým dalším. Přesto vypadá celý film moc pěkně a je překvapující, že je uvnitř tak povrchní a v závěru tak předvídatelný. ()

Galadriel

Vizuálně precizní podívaná z blízké budoucnosti, které bohužel ale chybí propracovanější scénář a hlavně má strašně předvídatelný závěr. Přijde mi to jako hrozná škoda a nevyužitá šance, protože i herecké obsazení je příjemné a na hlavní myšlenku by se dalo nabalit takových nápadů, že bysme zůstali sedět s otevřenou pusou. Bohužel se tak nestalo a prázdnota příběhu dělá film navíc strašně nudným a ještě že má jen 90 minut.. V každém případě jde alespoň o příjemný příslib do budoucna, že i v Evropě by se daly točit zajímavé sci-fi filmy... 50% ()

Malarkey

Naprosto pravidelně se tu setkávám s průměrným, až podprůměrným hodnocením sci-fi filmů, který si pro nás Francie, snad, rok co rok chystá. Chrysalis určitě není špatný film. Jenže je hodnocenej dle mého tak průměrně, protože představuje těžko pochopitelnej příběh normální, běžnou formou, která možná nikoho nezaujme, ale přesto všecko se snaží stylově být na úrovni. Tak to u těhlech filmů bývá. Jakmile film nepochopí, okamžitě ho zatracují a to i přesto, že technicky zase tak špatně nevyzní. Pořád mu ale chybí něco, čím by dokázal film šokovat a to je asi největší problém současných sci-fi filmů. Pořád je ale Chrysalis film, který se dá v klidu dokoukat a sci-fi žánru ostudu neudělá. ()

• Jediné vozidlo, které se ve filmu objevuje, je koncept coupé Renault Talisman z roku 2002. Narozdíl od jeho elektromotorové filmové verze byl zamýšlen jako čtyři a půl litrový osmiválec do V. (Saur.us)