Strašáci

Mladý pár (James Marsden a Kate Bosworth) se stěhuje do malebného jižanského městečka. Dokonalé místo se ale brzy mění v peklo, když na povrch začnou vyplouvat temná tajemství a smrtící vášně. Dvojice se stává terčem několika místních zvrhlíků vedených bezcitným Charliem (Alexander Skarsgård – TV seriál “Pravá krev”) a oba musí přežít noc plnou útrap a nekonečného krveprolití. Zachrání se pouze v případě, že budou ještě surovější než jejich nelítostní trýznitelé. Ve vedlejší roli se představuje na Cenu Akademie® dvakrát nominovaný James Woods (Nejlepší herec – Salvador, 1986 a nejlepší herec ve vedlejší roli – Duch minulosti, 1996). (oficiální text distributora)

slovan1

Poměrně povedený thriller, který nakonec zběsile vygraduje. S postavami jsem byl spokojený, jak s Marsdenem, který ze sebe vyždíme to zlo, které v sobě nocí asi hodně lidí, tak se Skarsgårdem, který se svého záporáka ujal hodně dobře. Spoiler: No a když se v okně a nahoře bez před partou uslimtaných nádeníku producíruje Kate Bosworth, tak se pak nemůže fešanda divit tomu, že se ji stane to co ve filmu... ()

Arkanoid

Neobyčajne agresívny James Woods, samozrejme s oduševneným výkonom. Ako intelektuál objavil svoje základné pudy. Surovosť logicky odôvodnená ochranou teritória. Kontrast odlišných vrstiev spoločnosti sa vystupňuje v krvavom závere a vzdudí záujem o originál. Film s výraznými kladmi, ale nemá ich toľko, aby som šiel s hodnotením vyššie. ()

Koři

Celkem sem se nudil, až závěrečné finále mělo koule! Páč obsazení je tragické, s vyjímkou Jamese Woodse, kterej mě jedinej bavil! ()

iXtr3m3

David proti Goliášovi. James proti Alexanderovi. Skvelý trilerík zo správneho zapadákova. Tie malomeštiacke americké snímky mám rád, nech už sa v nich deje čokoľvek. ()

Holina

Verze 2011 mi nepřijde o mnoho horší než originál, ovšem přece jen jí něco chybí. Kvalitní obsazení (nepočítám jako vždy výborného Woodse) a napětí. ()

MareT.

Já jsem celkem spokojený s touhle verzí. Původní jsem viděl, ale moc nadšený jsem z ní nebyl. Tato je víceméně stejná akorát v novém kabátě, ale celkem mu sluší. Herecké výkony jsou úctyhodné a i když se jedná o vcelku příjemnou jízdu, druhý den zapomenete, že jste se na něco vůbec dívali. ()

dopita

Řemeslně není tenhle film uplně tragickej. Závěr sice trochu zasmrádá nechtěným humorem, ale koukat se na to dá. Srovnávat tenhle film s Peckinpahovým originálem nemá smysl. ()

aquiver

Spíš zbytečný remake stejnojmenného originálu z roku 1971. Původní snímek je přeci jen lepší, toto však špatný film není, jen je více konvenční, rutinní, a svou existenci nemůže o nic opřít, v podstatě jen kopíruje s novými herci takřka všechny scény. Násilí, negativa lidské sexuality a dalších špatné stránky člověka analyzované prostřednictvím střetu intelektuála s primitivnějšími venkovany. 60 % ()

Schuldiner

Už původní film se mi nelíbil a tohle je ještě o třídu horší! V podstatě úplná kopie v novém kabátě, ale postrádá i to málo co měla verze 1971. ()

peetriss

Strašáci s rokem výroby 2011 mají oproti původnímu legendárnímu a geniálnímu thrilleru následující slabiny: především Rod Lurie není Sam Peckinpah, i když se snaží, seč mu síly stačí. Za další James Marsden a Kate Bosworth nejsou Dustin Hoffman a Susan George, i když prvně jmenovaný se opět snaží, seč mu síly stačí. Jeho drahá polovička Kate Bosworth působí poněkud prázdným, blondýnistickým a nesympatickým dojmem. Kardinálním problémem nových Strašáků je povrchnost, chybí zde ta strhující psychologická pitva postav až na dřeň, chybí to geniální znázornění těch nejpotlačovanějších zvířecích pudů, které v člověku dřímou. Nový remake není špatný film, Rod Lurie jej podrobil mnohým úpravám a změnám, vyzbrojil slušnou gradací a ušil jej více na míru dnešním filmařským postupům, bohužel však také klišoidnosti. V současné záplavě remaků patří Strašáci k těm povedenějším a náleží jim lepší tři hvězdičky. ()

Gray Wolfman

k tomuto remaku sem přistupoval s jistou skpcí (originál je pro mě jeden z nej home invasion), ale překvapili mě herecké výkony a celkově je to docela dobře natočené. Ačkoliv to originálu nesahá ani po kolena, průser to rozhodně není ()

MkSallam

Zbytečný film, ale jinak velmi slušně natočená žánrovka. Největším problémem je že nenabízí nic moc nového, jediné co mi přilo jiné je, že ve finále je jasně nastavený moment, odkud není návratu a kdy začíná řežba o přežití. Herecky slabší než originál (Kate sucks, Hoffmanova změna byla přesvědčivější), ale jako update pro dnešní generaci to mohlo být mnohem mnohem horší. Finále je totiž velmi dobré. Skoro 3 a půl. ()

Jayem

Keby som nevidel original možno by som dal viac ale ja som ho videl. A v porovnaní s ním je toto dosť úbohe. Mohla ta Kate aspoň kozy ukazať. ()

sona123

Je to nevěrohodné, nelogické až běda, ale nakonec tam napětí bylo a pozornost mi to udrželo. Ta holka, ta mě teda štvala, tu jsem moc nechápala. Teda, nechápala jsem moc ani toho chlápka, co ho hraje Marsden - uťáplý měšťák, co vypadá, že do pěti neumí napočítat, a pak takhle válí? Nicméně účel splněn (nenáročná zábava) a jsem zvědavá na originál. ()

Santino7

V porovnaní s pôvodnou verziou Sama Peckinpaha je to obyčajná sračka, ktorá sa absolútne v ničom a nijak nechytá, to za prvé. Nemá to onen povestný pocit bezmocnosťami, ktorý ma čoby diváka v pôvodnej verzii sprevádzal, nie je to zďaleka tak pôsobivé z psychologického hľadiska, herci nie sú ani trošičku tak charizmatickí (porovnávať "výkon" Marsdena s tým Hoffmanovým snáď ani nemá zmysel, no a nezachránili to ani známe mená v úlohách vedľajších - Woods bol nevýrazný, Purcell zas fatálne zle obsadený, a jeho postava príliš plytká a potlačená do úzadia), nie je to ani v náznakoch tak mrazivo nepríjemné, južanský zapadákov už taktiež nevyzerá až tak nehostinne a neprístupne... No skrátka, chýba tomu všetko, čím pôvodní Strašáci dominovali a šokovali, nemá to onen šmrnc. A tým pádom to nemá v podstate takmer nič, je to len ďalšia z rady nevydarených remakeov, ktoré vôbec nemuseli vzniknúť, ani trochu by tu nechýbali. Za úspech (a aj to skôr svoj osobný) považujem už len to, že som to vôbec dopozeral - avšak aj to len zo zvedavosti, ako "vyriešia" finále, a nie preto, že by ma to nejak bavilo. Slabota, jasný podpriemer a nič iné, než bezduché sprznenie filmovej klasiky (ktorú, mimochodom, vrelo odporúčam, na rozdiel od tohto). 35% ()

kristynca

Nikdy nenaštvi venkovana a už vůbec ne muže v brýlích... Remake sem, remake tam, nikdy není nic jako originál... Such a Cliché! Nějaké mouchy by se našly, ale co... MNĚ se to líbilo. Skvělí Skarsgård a Bosworth. ()

Alexander Skarsgård jako vikingský mstitel

Alexander Skarsgård jako vikingský mstitel