Strašáci

Mladý pár (James Marsden a Kate Bosworth) se stěhuje do malebného jižanského městečka. Dokonalé místo se ale brzy mění v peklo, když na povrch začnou vyplouvat temná tajemství a smrtící vášně. Dvojice se stává terčem několika místních zvrhlíků vedených bezcitným Charliem (Alexander Skarsgård – TV seriál “Pravá krev”) a oba musí přežít noc plnou útrap a nekonečného krveprolití. Zachrání se pouze v případě, že budou ještě surovější než jejich nelítostní trýznitelé. Ve vedlejší roli se představuje na Cenu Akademie® dvakrát nominovaný James Woods (Nejlepší herec – Salvador, 1986 a nejlepší herec ve vedlejší roli – Duch minulosti, 1996). (oficiální text distributora)

moviesfan

Film se na můj vkus vláčel, byl nezáživný a že se něco začalo dít až ke konci, to tomu vůbec nepomohlo. Dokonce i Marsden mi nesedl. ()

Padme_Anakin

Střet dvou různých světů byl patrný od samého začátku, přesto jsem si dokázala užít houstnoucí atmosféru, utahování šroubů a přípravu na krvavé finále.. Přerod intelektuála v řezníka považuji za zdařile zpracovaný.. Inu, když jde o život, jeden musí urychleně přeházet priority.. Navíc já do dnešního dne netušila, že chlapi zešílí, když vidí lentilky pod zpoceným tričkem.. ()

El Pistolero

4/10. Mám rád filmy, ve kterých se události seběhnou tak, že se v jejich aktérovi něco zlomí, jediný vyhrocený moment spustí spínač, který vyvolá bouřlivou řetězovou reakci, již nikdo nemohl předvídat. Ba ani on sám. Člověk o sobě zjistí něco, o čem dosud neměl zdání, že by mohlo být jeho součástí, něco, co ho překvapí, vyděsí i uspokojí zároveň. Viděli jsme to v „Americké kráse“, viděli jsme to v „Taxikářovi“ a viděli jsme to i ve „Strašácích“. Mluvím však o původním filmu Sama Peckinpaha, nikoliv o tomto remaku, který řemeslně možná není úplně špatný, ale ve své podstatě je naprosto zbytečný. Chápu remaky zapomenutých snímků, které až na kost ohlodal zub času, ale proč se někdo pokouší přetočit klasiku, to mi nejde moc na rozum. Toto je navíc úplně mimo mísu, protože film vůbec nevyzní tak, jak by nejspíš měl. ()

corpsy

Neviem či je to dobou, nejakými (ne)písanými pravidlami, alebo len tým, že tvorcovia proste nechceli dráždiť pokrytecké citlivé dušičky puritánskych Američanov. Nosný motív pôvodného snímku ( v jeho komentári som ho nazval tak trochu spoilerovsky - vagína rada spomína ) proste zmizol. A tým pádom, za toto žehlenie, mizne aj štvrtá hviezda. Remeselne, je však všetko v poriadku. ()

curunir

,,PREČO SA MU HOVORÍ JAZDEC, KEĎ JE TO KôŇ?" __ Chodí zásadne bez podprsenky, no keď príde na to najlepšie, má ju celý čas na sebe. (623. hodnotenie, 104. komentár k filmu) ()

Marsik

NOVA CINEMA HD - Z počátku vlažný rozjezd, postupně přibývá napětí a ve finále vše vyvrcholí mega parádní řezničinou. Kate Bosworth je bezesporu pěkná baba, Alexander Skarsgård zahrál hajzla věrohodně a James Marsden, byť 90% filmu byl takový jalový, to v závěru napravil a strhl veškerou pozornost na sebe. 70% ()

Kryton

Takže každý jižan v USA je vidlák co každýho mimo musí zbít, znásilnit mu nejlíp vše i klidně psa a nakonec se jako macho opít v hospodě. Tohle je výsledek z filmu. Víte, že celou dobu čekáte na to, až tam dojde k akci. Nakonec k ní dojde a těch 15 minut na konci je opravdu velký nic. Nařachaní vidláci najednou dostanou pokaždé na zadek a dostane je střelbou i ženská, která drží pušku poprvé. Film jedním uchem tam a druhým ven. ()

hous.enka

Mínus jedna hvězda za tuhle parodii na Dustina (myslím konkrétně herecký výkon Jamese Marsdena) a plus dvě za odhalený hrudník Alexandra Skarsgarda, jehož filmové kroky posledních pět let tak bedlivě sleduji. Ale jinak proto, že šlo pouze o remake, to nebylo zlé, a kdo neviděl originál, mohl by být spokojený. Ona a on se vrací do jejího rodného domu, aby se konečně usadili. Jenže pak se objeví její bývalý a chce si vzít to, co kdysi bývalo jeho. Ona provokuje, jeho byste kopli do zadku a záporáka je vám od začátku tak trochu líto, protože ta mrcha je fakt mrcha. No jo, ale pokud jste viděli originál, je tohle jen kaše a další z amerických thrillerů, které upadnou v zapomnění. Teda nebýt toho odhaleného hrudníku Alexandra Skarsgarda, ale to už jsem asi zmínila... A mimochodem finální sklapnutí pasti je parádní. ()

EastWicka

Když děláte remake klasiky - obzvlášť takové, která má i po 50 letech grády (což Straw Dogs teda mají) - chtělo by to mít v kapse něco extra speciál. Něco, co ten starej známej příběh posune jinam, nabídne, co jsme třeba ještě neviděli. Noví Strašáci nic takového nenabízejí. Teda, jestli to neměl být pohled na sošného Alexe Skarsgårda... v tílku a bez tílka... z podhledu a z nadhledu... No, když o tom tak zpětně přemýšlím, tak jo, vlastně jo. Dobrý! ()

maddy

Po technickej stránke síce bez najmenšej chybičky, ale všetko ostatné absolútne priemerné. Hollywoodska éra remakov je stále v kurze, takže každá viac či menej významná dobová „klasika“ už má modernejší kabát. Na tento „hit“ som si zvykol a všeobecne proti remakom nič nemám, pretože pár z nich sa naozaj vydarilo. To bohužiaľ nie je prípad thrilleru Straw Dogs, ktorý by som smelo označil za najzbytočnejšiu prerábku tohto roka. Snáď tisíca variácia na typické exploitation – podobná napríklad z nedávnymi remakmi I Spit On Your Grave (3*), The Last House On The Left (4*) alebo Mothers Day (4,5*). Vo filme nie je minúta, ktorá by prekvapila a ktorá by sa nedržala obohranej zaužívanej šablóny. Prvá hodina je doslovne nudná, ničím nevynikajúca – pár (takmer) novomanželov sa nasťahuje do domu niekde v tom najväčšom americkom zapadákove, partia miestnych zaostalcov im začína robiť problémy. To by bolo asi celá premisa cca. 60-70 minút. Nechýba povinná scéna znásilnenia – podaná však neuveriteľne stroho a štandardne, bez nejakého pocitu ľútosti (ako napríklad v Last House). Pomalosť snímku by vôbec nevadila, keby v týchto momentoch film pracoval so psychológiou postáv, budoval atmosféru. To by ale chcelo zručnejšieho režiséra, ktorý by celý snímok nepodal tak nezáživné a šablónovito. Myslím, že záver (cca 20-30 minút) s útokom dedinčanov na domov „prisťahovalcov“ nie je žiadnym prekvapením. Bohužiaľ ani ten film nevytiahne z priemeru. Zachrániť to mohlo jedine „gore“, aj to však zlyháva a brutalita okrem dvoch, troch scénok abstinuje. Jedinou výraznou scénou, ktorá ma doslovne potešila a zlepšila dojem je scéna s pascou na medvede zarazenou do hlavy. Ako som na začiatku spomínal, film drží nad vodou akurát technická stránka, ktorá sa vydarila. Prekypujú svetlé farby, všetko je prehľadné, potešia dobové hitovky. Hlavné herecké duo James Marsden a Kate Bosworth bolo príjemné a oboch spomínaných hercov mám celkom rád, takže za nich taktiež palec nahor, a ešte za nápadité záverečné titulky s horiacim domov. Pozitívom je aj to, že film nepôsobí hlúpo (narozdiel od niektorých súčasných thrillerov), takže v žiadnom prípade neurazí a nerobí z diváka idiota. Inak však priemer skrz naskrz a v záplave takmer totožných snímkov ľahko zabudnuteľný a hlavne absolútne zbytočný film. CELKOVO: 2,5* (PS: pôvodný snímok z r. 1971 ma minul, takže sa to chystám v najbližších dňoch napraviť) ()

nirvana91

Remake "strašákov" jednoznačne patrí k tým lepším. V originál verzii s Dustinom Hoffmanom vyznel síce vzťah medzi Davidom a jeho ženou Amy trocha inak (aspoň mne sa zdá, že pôvodná Amy mala väčšiu slabosť pre Charlieho a David sa jej ku koncu filmu už nezdal taký dobrý). Zmeny v prerábkach ale nie sú nič nečakané. Treba predsa vniesť do toho aj niečo nové a niečo dobové (futbal, roztlieskavačky) aby to malo zmysel. Preto sa nám z matematika Davida píšuceho knihu stal David píšuci scénar pre film a z Amy, ktorá Charlieho z vlastnej vôle pustí dnu Amy, ku ktorej sa Charlie dostane násilím proti jej vôli. Interesting. Záverečná scéna ale rozhodne vyhrala v pôvodnej verzii (tu bol z nej len slabý odvar). Hodnotenie 2,5 (zaokrúhlene 3). ()

Lamiczka

Originál jsem neviděla, remake nebyl z nejhorších, ale nemám s čím (zatím) posoudit, třebas ještě časem změním hodnocení. Celkem jsem se těšila na napínavé drama, za to jsem ale dostala cosi, co vypadá jen jako strašák. Herecky mi sedli všichni herci, Kate má barvu každého oka jinou, taky zajímavé. ()

Riddick77

Netknutý originálním snímek mohu s klidem říci, že jako thriller to funguje poměrně obstojně. Napětí graduje od začátku do konce a vše se schyluje k nevyhnutelné konfrontaci dvou životních přístupů ovšem za použití stejného nástroje (násilí). Extrémní démonizace obyvatel jižních států USA je skoro úsměvná, nicméně vychází z určitého dobového kontextu a můžeme pouze hádat, zda je prostředí vybráno spíše náhodně (pochybuju, ale patrně má reprezentovat i tradiční napětí mezi venkovem a městem), či výběr právě odkazuje na určité stereotypy v chápání této oblasti a jejích obyvatel. Snímek je pak správně "nepříjemný" a "zneklidňující", kdy se daří navodit atmosféru naprostého opovržení k nastalým situacím a jednání prakticky všech postav. Celkový dojem pak naprosto kazí přístup, motivace a myšlení hlavní ženské postavy Amy. Nevím, zda mě více rozčiluje její stupidní, nelogické a hloupé jednání, či to, že režisér důvody tohoto jednání a chování prakticky vůbec nevysvětlí. Možná je to dáno tím, že mám nastaven morální kompas na určité hodnoty a příjde mi postoj Amy zcela nepřijatelný a nepochopitelný (nejsem zrovna puritán). Spíše to ovšem bude proto, že právě chybí onen bližší kontext a vysvětlení její motivace a existence ambivalentního vztahu ke svým jižanským přátelům. Vysvětlení, které pouze neguje zavedné konvence a chce ukázat naturalistický chtíč oproti idealismu lásky, mi rozhodně nestačí a považu jej za povrchní - tudíž z mého pohledu je její postava buď absolutně šílená a zkažená (chybí mi ovšem důvod a větší vyhraněnost), špatně napsaná (scénář) nebo nešťastně interpretovaná. Následek je ten, že začínají haprovat motivace a reakce všech ostatních postav, které jsou trošku více čitelnější (nepotřebuji mít jasně definované postavy, ale tohle je prostě přílišný "gap"). Nebudu komentovat závěrečný přerod pana scénaristy v ultradrsného obránce bezpráví, to už k tomu asi nějak patří. 6/10! ()

aluna

Starý "Slamáci" měli lepčí charaktery, tahle verze mi připadá jaksi jemnější, jenže i ty nejskvělejší postavy nelze s radostí sledovat, pokud je utopíte v plivanci, co se táhne jako zima v Norsku. A v tom strašidýlka z roku 2011 rozhodně vedou, protože tady to odsýpá. Já jsem si to svý už taky odsípala, tak mizim strašit zas někam jinam. Jen je vidět, že do pastičky na medvídky se dá chytit lecjaká havěť. A v případě tohohle zviřátka, mi ho bylo skoro i líto. Skoro. ()

kaylin

Rod Lurie nedokázal pořádně vytvořit atmosféru. Ono je sice hezké, že se nám snaží snímek přiblížit modernějším pojetím, ale je to úplně jedno, protože ten starý nic na aktualitě neztrácí. Bestie se v nás může projevit kdykoli. Peckinpah používal nahot a násilí k tomu, aby podtrhl význam snímku, dneska už se toho tvůrci bojí. Noví „Strašáci“ jsou jen ubohou ukázkou toho, jakým směrem se tyhle „mainstreamové“ horory a hlavně remaky vydávají. Vyprázdněné zpovědi, které nesahají originálním filmům ani po kotníky. ()

YURAyura

Jak tu nekdo muze napsat: Takže "překvapivě" sračka největší ... jeden z nejhorších remaků exploitačních klasik a nasledne dat dve hvezdicky - tomu se musim smat ;]] ()

FilmFan24

Vůbec ne špatný thriller. Původní film s Dustinem Hoffmanem má ale větší grády co se týká pomalu stupňovanému napětí a byl především psychologickou studií jedince, který se proti svému přesvědčení se díky vzniklé situací stal mstitelem bez zábran.Tady v remaku je vše poněkud prvoplánové i když musím uznat, že převedení příběhu do současnosti se tvůrcům povedlo. Závěrečné krvavé finále je dost brutální a svým způsobem i vynalézavé. Slušný thriller pro ty, kdo Peckinpahův film neznají. Zasvěcení si bohužel jak už to u remake bývá budou klást otázku proč? ()

vegetol.mp

Všichni se tu můžou povinně zbláznit z Peckinpaha, ale faktem je, že tenhle film je mnohem lepší než originál. Už jen to sexuální dusno líp funguje na rozžhaveným americkém jihu, než v totálně chladný a sterilní Anglii. Lurie je poctivý a chytrý režisér a tak si to, že překonal Peckinpaha, určitě zaslouží. ()

Patw

Konec filmu se povedl - škoda, že to je to jediné. Dobrý konce filmu nezachrání prvních 80 minut dlouhého předlouhého táhnutí. Asi to tak mělo být, ale tato gradace se moc nepovedla. ()

Alexander Skarsgård jako vikingský mstitel

Alexander Skarsgård jako vikingský mstitel