Joanna byla na turné s dívčím sborem, Mark byl architekt, který psal diplomku o italské architektuře. Poprvé se potkali ve Francii a bylo to láska jako hrom. Netrvalo dlouho a byla svatba. Nyní, o dvanáct let později, je jejich manželství v troskách a oni, opět na cestě po Francii, se snaží zachránit, co se dá. Příběh, který v četných a několika souběžně běžících retrospektivách mapuje jejich cestu manželstvím od prvotní zamilovanosti, přes námluvy, nevěru a rodičovství až po krizi, způsobené prostým faktem, že jejich vzájemná láska se vytratila. (oficiální text distributora)

C0r0ner

Rozhodně to nebylo jednoduché na sledování, protože vyznat se v těch prolínajících se časových rovinách fakt není prdel. Odměna v podobě dokonalého střihu (asi jsem v životě neviděl lepší), chytrého scénáře plného hodně tvrdých pravd a parádních herců je však velká. Tohle by měl určitě vidět každý, kdo byl, je, nebo bude v nějakém vztahu. 95% ()

danecek24

25. Zlatý Glóbus za rok 1967 - nominace (2) - Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Audrey Hepburn, Nejlepší hudba - Henry Mancini ()

Mirokukii

Tenhle film by si měli povinně pouštět novomanželé při cestě na líbánkách v letadle, či autobuse. "Co je to za lidi sedící u jednoho stolu aniž by spolu promluvili?" "Manželé asi." Výpověď o vztahu dvou lidí, na jejich společné cestě životem. Více drama, nežli komedie. Dialogy spíše ostré, nežli zábavné, přesto skvělé. Jednotlivé etapy chytře provázané, přidávající příběhu na tempu. Celá skladba film je tím velmi zajímavá, a hudební doprovod je k neoposlouchání. Finney mi byl zprvu jaksi nesympatický, ale s Audrey v páru, a na to jak se kočkujou, jim to jde. Snímek, který mám po každém shlédnutí rád čím dál tím víc. ()

haj

Možná jsem trochu pesimista, ale nějak takhle si představuju manželství. Ve filmu (teda aspoň tomhle) se na to krásně kouká, hlavně kvůli skvělým výkonům obou hlavních představitelů, ale zažít bych to nechtěl. Teda aspoň zatím ne. ()

TheRoller

"Nevyzerajú moc šťastne." - "Prečo by mali? Práve sa vzali." Krásne vystihnutá podstata toho, že nech má človek čokoľvek, nikdy nemá všetko. Prelínanie plážových scén “vtedy a teraz“ je proste bezchybné. Celkové prechody dejových liniek sú tie najoriginálnejšie aké som videl. Perfektný scenár, viac než dokonalá Audrey, príjemný Albert Finney. Mancini v životnej forme. Niet čo dodať. ()

Lukyn007

Scénář je skvělý, ale přece jenom k dokonalosti něco málo chybělo. Ale Audrey Hepburn, ta byla božská! Dokázala zahrát jak roztomilou dívčinu, tak chvílemi nesnesitelnou manželku, a přitom byla furt k sežrání. Asi nikdo by to nepodal tak jako ona. 75% ()

JohnSmith

Moc pěkný film. Parádně sestříhaný. Je to vtipné, zábavné i dramatické a ústřední dvojice je naprosto výborná. ()

vitekpe

Unavnej pohled do sveta bohacu, kteri si krati nudu hadanim se.. Kazdopadne timhle si u me Audrey svoji rozpacitou reputaci nevylepsila. Zabavny je jen William Daniels a Gabrielle Middleton jako otec bojujici s otravnou dcerkou (plus teda jeste hezka manzelka Eleanor). Taky je pekna scenka to haseni auta penou, nebo polezeni si na plazi. Proste par mist tam je. :-) Je to slusne natocene, takze nakonec za 3-. ()

dudyvan

Věrohodný až chvílemi doslova skutečný příběh mnoha párů v podání hvězd jako jsou Audrey Hepburn a Albert Finney, provází tento příběh velmi plynule, dokonalý mix dramatu a komedie tomuto snímku dodává opravdu skvělý nádech!! ŠKODA ŽE DNES SE TAKOVÉ FILMY UŽ MOC NETOČÍ... 90% ()

Chegi

Donutilo mě to přemýšlet o životě. A to se už dlouho žádnému filmu nepovedlo, jelikož jsem na otázky smyslu života rezignoval. Docela silný zážitek... ()

Han22

Moc pěkné to bylo. Ze začátku jsem nevěděl co od filmu na pomezí romantické komedie a dramatu čekat, měl jsem bordel v časových liniích a zdálo se mi to obyčejné. Ale chytilo mě to. Film totiž mazaně střídá s časovými liniemi i žánry. Ústřední dvojici poznáváme na cestě, kde si vyměňují jízlivosti, hádají se, mlčí, mají za sebou i nějakou tu nevěřu a uvažují o rozvodu. Zkrátka vztahové drama na půlce cesty k Válce Roseových. A ve flashbacích vidíme různé cesty z minulosti, kdy byli v různých fázích vztahu, zamilovanosti a čím starší je to vzpomínka, tím větší je to romantika a psina plná nevázaného blbnutí, vtipných dialogů i scének. Hořící auto, příliš drahý hotel nebo cesta s příšernou rodinkou a spratkem na zabití. Samozřejmě to táhne Audrey ve svém v podstatě na dlouhé roky posledním filmu, která je v některých scénách roztomilá až k sežrání, ale kupodivu Finney ji zdárně sekunduje a celkově jde o moc hezký film na 4*. Jen ten happyend mě nepřijde, že vydrží na dlouho. ()

Slimak

Road movie s příjemným humorem.Rozhodně zajímavé zpracování retrospektiv díky kterému má film příhodný spád....a výborný prvek je ta pekelně protivná holčička:-) ()

Perverz

Máme zde Audrey, road movie, prolínající se scény ukazujíc jakterak to bývalo a jak je to nyní. Začínalo to tak krásně, pak se vzali....Trošku zdlouhavé a občas i nudící. Ale působí to na obrazovce tak skutečně a souhra dvou hlavních představitelů to drží na koukatelné rovině. Dokonce jsem se párkrát i zasmál. Silnější 3*. ()

sona123

Nikdy jsem si neuvědomila, jak anorekticky Audrey vypadala, až zde. Ale krásná byla, což o to. Mozaika, prolínání - minulost, současnost, bezstarostnost bez dětí a rutina s nimi, cosi se vytratí a ti dva, kteří se kdysi milovali, si nemají u večeře co říct...nic objevného, ale je to hravé a staré a ta nostalgie má něco do sebe. ()

Mikino00

Romantický film s komplikovanější zápletkou, kde se ukazuje proměna vztahu v průběhu let. Audrey se překrásná jako vždy, ale Finney je extrémně nesympatický. ()

cupito

Milující ženu dožene k nevěře jen nedostatek citu od muže, kterého skutečně miluje. Krásný film, nicméně tenhle happy end v životě není :-( ()

papyrosaurus

Trošku slabší a zdlouhavé. Avšak nápad to nebyl rozhodně špatný a ty neustále přeskakující časové roviny mi tak nějak připomněly podobně laděný film 500 dní se Summer. Ale zpátky k Audrey - byly kouzelná i zde a příběh dvou manželů byl opravdu zajímavě vylíčen včetně podmanivého hudebního doprovodu. Průběh jejich vztahu je vlastně od začátku předvídatelný a tak film nepřekvapí nějakými zvraty. Pochvalu si určitě zaslouží promyšlený střih. Ale celkově tomu tak nějak chyběla šťáva. ()

Angelitos

Mám ráda filmy, které Vás nutí přemýšlet. Toto je jeden z nich. Dialog na závěr je opravdu výborný. Herecký výkon obou hlavních hrdinů a hlavně malého děvčátka, které si kreslilo na ubrus, bylo skvělé. Začátek i postupně rozvíjející se vztah je herci opravdu skvěle vyobrazen. Nesmím opomenout hezké kostýmy a účesy Audrey. Bylo zajímavé dívat se na všechny změny, které dokázali s Audrey udělat. ()

Letos v Marienbadu

Letos v Marienbadu