Joanna byla na turné s dívčím sborem, Mark byl architekt, který psal diplomku o italské architektuře. Poprvé se potkali ve Francii a bylo to láska jako hrom. Netrvalo dlouho a byla svatba. Nyní, o dvanáct let později, je jejich manželství v troskách a oni, opět na cestě po Francii, se snaží zachránit, co se dá. Příběh, který v četných a několika souběžně běžících retrospektivách mapuje jejich cestu manželstvím od prvotní zamilovanosti, přes námluvy, nevěru a rodičovství až po krizi, způsobené prostým faktem, že jejich vzájemná láska se vytratila. (oficiální text distributora)

Chip89

Opět nádherný film s Audrey Hepburn. Na cestě se člověk dokáže zamilovat, jásat z nového přírůstku do rodiny, prožívat hádky a nakonec se rozhodnout, že už to nemá smysl a chtít se rozvést. Přesné a úplně ze života. Na začátku je vše krásné bez chyb a s ochotou druhému odpouštět chyby. Pak přijde životní stereotyp a dva lidi už si nemají co říct. Přichází averze na druhého a nuda. Zbytečné hádky, které dost často přerostou v nenávist. Jen ti šťastní si uvědomí, že v každém vztahu se tohle stává. Ale nic není ztraceno, když člověk ví, proč svůj protějšek miluje. Opravdu pěkný film s pár úsměvnými scénami. Krásná hudba a výborně sestříhané cesty autem. Bavilo mě,že chvílemi jsem opravdu musela přemýšlet z jakého období jejich vztahu se tohle odehrává. Líbí se mi,že každý si uvědomí, co má až ve chvíli, kdy o to přichází ()

mira.l

Jelikož jsem to vydržel 26 minut a poté jsem tenhle totální chaos vzdal a tím možná přišel o nějaký hlubší smysl toho zmatku, tak nehodnotím. Jedno vím ale jistě. Už nikdy více, hodina a třičtvrtě se dá strávit mnoha jinými filmy, které mě budou bavit. ()

AndewMX

Silný film, který si budu dlouho pamatovat a rád se na něj podívám znovu. Road movie s prolínáním časových období od seznámení a největší zamilovanosti, dítěte, první krize až po "manželství po 10 letech". Snímek ukazuje, že stereotyp a problémy v manželství přijdou s téměř stoprocentní jistotou, ale to nejdůležitější v něm je láska, která nakonec překoná vše. Audrey Hepburn je (jako vždy) úžasná a dokáže přesvědčivě zahrát 22 letou nezkušenou holku i o 10 let starší paní v nefungujícím manželství a to vše v 37 letech. Albert Finney mi byl z počátku nesympatický, ale postupem času se jeho charakter vybarvil do lepších barev :) Ironií osudu je, že se během natáčení Audrey Hepburn rozváděla se svým prvním manželem Melem Ferrerem. ()

Adiemus

Mám ráda Audrey Hepburn. Mám ráda Alberta Finneye. Ale po přetrpěných dvaceti minutách jsem se rozhodla s nimi rozloučit. ()

Jakub

Tento originální film a různých útrapách ,radostech a hádkách ve vztahu a manželství mě bavil a Audrey s Albertem jsou skvěle sehraná dvojice. ()

kubilov

Zajímavá studie manželství, ukázaná v několika zpřeházených časových obdobích, které se spolu prolínají a utváří konečný výsledek, který sice měl potenciál k tomu, být kvalitní podívanou nejen z vědeckého hlediska, ale vinou špatné režie a nedostatku vtáhnutí a zaujetí diváka jde pouze o nedodělaný pokus. Stanley Donenovi se totiž podařilo takřka nemožné, znevýraznit a potlačit šarm a entusiasmus Audrey Hepburn, což se jen tak někomu nepovedlo, právě zde je to však markantní. Albert Finney, její filmový partner, mě také příliš nezaujal a v některých scénách byl vztah mezi ním a Audrey velmi nelehko akceptovatelný. ()

sirrgulo

Povedená road movie s mou oblíbenou Audrey. Albert Finney jí možná i trošku zastínil. Jako celek byl pak film hezky natočený. V příjemném tempu se nikam nehnal a to mi vyhovovalo. Pozornost si pak vždy zasloužili momenty, kdy se přecházelo z jedné časové linie do druhé, při čemž to většinou bylo prostřednictvím potkání stopařů při cestě, což vlastně byla ústřední dvojice jen před několika lety. ()

Bau.Baushka

Co je stavebním kamenem šťastného vztahu? Proč je na začátku sedmé nebe ze kterého vede cesta jen dolů a jak se udržet k nebi co nejblíže? Jak může na lásku působit manželství? Chemie mezi Hepburn a Finney je neskutečná, uvěřitelná jak ve chvílích naprosté blaženosti tak i rozeštěkanosti. Bezva! ()

Lina

Pokus o záchranu manželství, které nikdy nemělo vzniknout. Nebo ano, pokud se lidé berou i přes to, že jim to od začátku dvakrát neklape. Tohle si řeknete po první polovině filmu, kdy máte pocit, že už jste viděli všechno, co v něm je. Jenže potom dojde na několik nádherných scének – drahý hotel, vlak, sbližování na pláži a chvíle, kdy se na povrch přece jen vynoří i láska. "Dva na cestě" jsou krásnou ukázkou toho, jak záleží typu herce a na přístupu k roli. Kdyby totiž Albert Finney udělal ze své postavy aspoň při seznamování spíš nedospělého dobrodruha, získal by si víc pochopení než očividný sobec, na kterého se lepí dívka, co touží po vztahu i za tak mizerných podmínek. Tenhle vztah se ale naštěstí vyvíjí a my si ho můžeme prohlédnout z různých úhlů. Žádná prvoplánová romantika, naopak realita a často dost zblízka, i když režisér i scénárista si občas hrají, třeba při hledání úkrytu před deštěm nebo v dialozích. Takže jde příběh, který je dobře natočený, nicméně nepatří do kategorie, co by zaujala každého. ()

Kloktaldo

Příjemný a trochu zapomenutý film o strastech a slastech jednoho manželského páru. Prolínání několika časových linií dává filmu pestrost a hlubší perspektivu. Oba hlavní představitelé navíc vytvořili velmi sympatickou dvojici, kerá přináší příběhu určitou svěžest. ()

Atron

Strašně se mi pletly časové roviny. Chvíli jsem to byl schopen vysledovat podle použitého dopravního prostředku, ale pak už jsem to vzdal a vždycky se radši zeptal ženy, kdy je zase tohle? ()

FIorian

Krásný mozaikovitý vztahově nelehký společný život reflektující retrospektivní road movie s na první pohled nabubřelým ale často spíš nenápadně vtipkujícím Markem a úžasnou Joannou, jejiž vřelost, hlas a úsměv prozáří celý film i v těch těžších částech. Na filmu mne překvapila hloubka toho, kam až nechali partnery v životních situacích dojít, nemají to vždy lehké a vysmáté, ale o to víc to působí reálněji. Velmi mne též zasáhla vřelost, lehkost a srdečnost, se kterou se kouzelná Audrey zhostila této vždy milující role ženy. ()

Dvojirakri

Hodně romantická, už méně vtipná komedie. Nejsrandovnější jsou asi scénky s malou holčičkou, a ty z Francie. Musím pochválit vozový park, což ale byla u podobných snímků v té době normálka. Audrey vystřídá mnoho účesů a svršků ale nejvíc jí to sluší když se usmívá a to je asi příznačné pro její filmy. Nejvíc mě ale mrzí že jsem nedostal odpověď na otázku proč jsou čínský komunisti parchanti?! :( ()

stado

Tak nějak vypadají představy, sny a potom skutečné manželství. Skvěle zahraná konverzačka na cestách v určitých životních a časových obdobích. Audrey je úžasná. Různé účesy, různá auta, ale pokaždé velká zábava a ještě malý dovětek: Dokud k sobě dva lidé něco cítí mají i naději ()

Damnsinead

Roztahaná (prý romantická) komedie neurazí, ale ani nezaujme. Nikde není možnost vcítit se do hlavních postav. Dialogy, ze začátku dobře vybroušené, později váznou, druhá polovina filmu je jakési "dobíhání na vlak", neustále opakovaný vtip s doklady tomu taky moc nepřidal. Chemie mezi herci nefungovala, opětovné sblížení manželů je těžko uvěřitelné. Nejzábavnější byla ta otravná malá holka. ()

dundyk

Jeden z filmov, aké sa už dnes netočia. Nostalgická atmosféra 60. rokov, nádherné exteriéry Francúzskej riviéry, prekrásna Audrey (hneď v niekoľkých podobách), tak zvláštne bohémsky Finney, výborná hudba Henry Manciniho, jednoducho skvelá filmová road movie lahôdka..., veľmi zábavné bolo vzplanutie a neskoršie hasenie starého MG :-), alebo nepodarená jazda do vrchu v podaní Audrey :-) ()

Raviola

Jeden z řady mých oblíbených filmů s Audrey Hepburn. Krásný příběh manželů hledající smysl svého manželství prostoupený retrospektivy. Je snad lepší ukázka toho, jak to v životě /v manželství/ chodí? ()

JARDAHONDA

Režisér Stanley Donen a scenárista Frederic Raphael zachytili příběh, který v četných a několika souběžně běžících retrospektivách mapuje 12 letý, zdánlivě bezstarostný vztah architekta Marka a jeho ženu Joanny. Průběh filmu začíná během cesty po Evropě, kdy se student Mark ( Albert Finney ) zamiluje do půvabné studentky hudby Joanny ( Audrey Hepburn ). Po následné svatbě odjíždí na chaotické líbánky, během nichž potkají skupinu nesnesitelných amerických turistů i tajemného Maurice ( Claude Dauphin ). Ten Markovi nabídne neodolatelnou pracovní příležitost, které Mark nedokáže odolat, a tak odjíždí od své pravé těhotné ženy. Film končí tam, kde začal. Mark a Joanna se vydají na další dovolenou, doufajíc, že se jim podaří dát dohromady jejich rozpadající se manželství. Divák se může těšit na velmi dobře natočené road movie ve stylu " Na cestě se potkali, na cestě se sblížili a na cestě se rozcházejí ", jehož kořením je vzájemná přitažlivost Audrey Hepburn a Alberta Finneyho, nemluvě o nezapomenutelném hudebním zážitku Henryho Manciniho. ()

Letos v Marienbadu

Letos v Marienbadu