Ať vejde ten pravý

• Švédsko Låt den rätte komma in (více)
Ukázka z filmu

Outsiderský hrdina filmu, dvanáctiletý Oskar, žije na švédském sídlišti. Zde se setkává se stejně starou dívkou Eli, která se právě přistěhovala. Záhadná Eli ho svým podivným chováním přitahuje. Obě samotářské děti se sblíží. Jejich přátelství čeká osudová zkouška. Oskar totiž zjistil, že tajemná Eli je upírka... (oficiální text distributora)

Kerwin

Lidičky nechtejte mi rici, ze mam prestat verit v kult jmenem csfd.cz :). Slátanina upírského hororu s romantikou? Uff cože? Nuda přes nudu. Dvě hvězdičky ode mne dostává krásně úchylný klučina společně s jeho odvahou. ()

sweetJane!

veľmi dobrý horor, ktorý vo mne zanechal veľmi príjemné pocity. konečne niečo iné ako väčšina amerických vyvražďovákov /aj keď sa radím medzi ich prívržencov/. netreba to viac opisovať slovami, stačí si to pozrieť. ()

Drzy_orel

Nevšední pohled na filmy s upírskou tématikou. Zase něco jiného. V konfrontaci s tichou bílou krajinou severu vyniká ještě lépe. Užíval jsem si kameru, kdy některé úhly pohledu zaujaly. Byť jen na chvíli, či na úplně obyčejné věci. Chystal jsem se na to podivat pár tejdnů, a když už jsem se odhodlal, tak s celkovou formou a příběhem to pro mě byly příjemně strávené dvě hoďky. ()

Axerron

Vyspělý romantický příběh, jehož hlavním aktérem jsou děti. Brutální krvelačná bytost v těle mladé nezletilé dívky a šikanovaný bázlivý chlapec, který v ní dokáže probudit cit. Jsou to silné kontrasty, ale funguje to báječně a dokazuje to, že žánr upírských romancí nebyl zašlapán nesčetným davem brečících pubertálních fanynek Twajlajtu. Takhle se to má dělat. ()

GizmoD

Osobitnym neamerickym sposobom spracovana upirska horor-romanca v hlavnej ulohe s detmi. Trosku to vsak kazi miestami sa vlecuci dej, naopak par scen je uchvatnych (okrem bazenovej cistky, ma najviac zaujala scena s nepozvanim dnu a pobavili ma naznaky predpubertalnej sexuality :-D). ()

P/\/EL

Tak mě tak napadlo, že by to mohli promítat "v zimním kině"...večer................no, americkej rymejk..blé....to bude asi akčnější a trapnější.. ()

tomuz

jako neni to špatný, ale člověk se u toho nebojí, ani se moc nezasměje. bylo mi líto tý holky, že má takovej úděl, ale zase sem fandil všem ostatním postavám, aby už jí oddělali, tak nevim, možná bych mohl za ten etickej rozpor dát 4, ale nedam. ---- spoiler - - - kdyby jí nakonec oddělal ten kluk, zak dam pět. ()

tekedozai

Laska v najcistejsej a najnevinnejsej podobe tu kontrastuje s brutalitou a nasilim v takej forme, ze sa neda dat horsie hodnotenie ako 5/5. Film jednoducho ubieha a unasa, ci skor strhava divaka so sebou. Vyborne vtiahnutie do deja, vykony malych hercov, rezia, kamera, hudba. ()

maaca

Za těch skoro devadesát let, co uplynulo od premiéry filmu Nosferatu se změnil filmový jazyk a vypadá to, že se (konečně) změnili i upíři. Upřímně řečeno, už pomalu začínali nudit. Ať vejde ten pravý rozhodně nenudí i přes to, že celý plyne v jakémsi melancholickém poklidu. ()

Vindemiatrix

Konečně vím, co se stane, když k vám upír vstoupí bez pozvání. Zato nevím, jak tenhle film vnímat. Na horor je překvapivě komorní, jemný a emotivně vrstevnatý; krev neslouží ani tak jako katalyzátor hrůzy, nýbrž spíš jako přiměřeně dávkovaný estetický prvek kontrastující s atmosférou zasněžených severských nocí a dětskou tváří Eli. Na serióznější filmařský počin mi však jednání některých postav přišlo hororově krátkozraké a nepravděpodobné. A přeci jenom, atmosféra neatmosféra, chvílemi to bylo trochu nůďo. Celkové hodnocení vidím na velmi slušné tři hvězdičky. ()

stuj

Civilní upírskej film. Jděte do háje s Blejdama a Twajlajtama :). Film vtáhne, i když má dost pomalý rozjezd. Potom ale stojí za to. S hrdinama soucítíte. Příjemné překvapení. ()

Traktorista

Mám rád upírská témata všeho druhu. Ve většině se ale na některé "známé" věci o upírech kašle, takže se různě obcházejí, či naprosto vynechávají. A přestože tenhle film rozhodně není akční nářez jako třeba Blade, drží se zde jasná stanova - Upíra musíš pozvat. Atmosféra je slušně vygradovaná, prostředí je pro našince zajívamé a poutavé, herecké výkony slušné, dialogy zajímavé. Velice vysoko taky hodnotím kameru, která je prostě skvělá. Trochu jsem se bál, že v přítomnosti dětských hrdinů bude nějaká ta krev tak nějak zatlačena, ale opak je pravdou. Brutalitě se zde meze rozhodně nekladou. Rozhodně jeden z mála dobrých upírských filmů za poslední roky. ()

torn666

Studeny, mrazivy a typicky seversky film. Este som nevidel prerabku "http://www.csfd.cz/film/248296-let-me-in/" ktora vychadza z rovnakej kniznej predlohy ale dej sa odohrava tusim v mexiku ale tato verzia sa mi pacila. Pre niekoho moznoaz prilis studene a severske no ten kontrast lasky smrti a chlad ktory srsi z kazdeho momentu tohoto filmu je dobra kombinacia. ()

Maranve

V mojom prípade tento film nie je možné hodnotiť inak než veľmi, veľmi subjektívne, pretože brnkal na moje "skryté strunky"... niektoré filmy ma skrátka opradú svojou pavučinou a ani sama neviem prečo. Táto pavučina je utkaná z niečoho mrazivého a pritom poetického, niečoho beštiálneho ale stále nevinného....no a ešte z niečoho :) ()

ronin zabak

takový mix emocí, co v člověku zanechá tento film, avšak pod rouškou hororu se švédi potřebovali prodrat na přední příčky hororů. docela slušná podívaná. ()

Ať vejde ten pravý v seriálové podobě?

Ať vejde ten pravý v seriálové podobě?

17.03.2021

Stanice Showtime se pokusí přinést na televizní obrazovky novou adaptaci knihy „Ať vejde ten pravý“ spisovatele Johna A. Lindqvistda. Showrunnerem a výkonným producentem seriálové verze bude Andrew… (více)

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

01.05.2014

V létě přiběhnou vlkodlaci z Dánska

V létě přiběhnou vlkodlaci z Dánska

25.02.2014

Součástí nedávno ukončeného filmového festivalu v Berlíně je i obchodování s novými filmy, které jsou v různých fázích postprodukce, natáčení, nebo se ještě točit vůbec nezačaly. Jeden z… (více)