Ať vejde ten pravý

• Švédsko Låt den rätte komma in (více)
Ukázka z filmu

Outsiderský hrdina filmu, dvanáctiletý Oskar, žije na švédském sídlišti. Zde se setkává se stejně starou dívkou Eli, která se právě přistěhovala. Záhadná Eli ho svým podivným chováním přitahuje. Obě samotářské děti se sblíží. Jejich přátelství čeká osudová zkouška. Oskar totiž zjistil, že tajemná Eli je upírka... (oficiální text distributora)

Siegmund

Hodnotná směsice hororu, šikany mezi dětmi, upírů a severské zimy. Film, který Vás bez problémů vtáhne do děje a neopustí Vaši mysl ani po svém skončení. Určitě stojí za zhlédnutí. ()

Macejko

Áno, je to plnokrvná romantika, ale ten film nie je bohužiaľ o ničom inom, než o nej. Nemá žiadnu príbehovú kostru a aj tá línia so šikanou je viac-menej samoúčelná. Z dvoch mladých protagonistov je skutočne dobrá iba Lina Leandersson ako malá upírka, na druhej strane ten malý usoplený blondiačik ma vcelku otravoval. Čakal som o dosť viacej. "Nech vojde ten pravý" totiž nie je film v pravom slova zmysle, ale pripomína skôr edukačné video na tému "ako presvedčivo stvárniť lásku človeka a upíra". A to je málo. ()

vorheese

Režiséru Alfredsonovi se podařilo to, co naposledy dokázali Coenovi ve Fargu. Povýšil totiž sníh na jednoho z hlavních herců. ()

Naslund

Natočit poetický horor, který by byl zároveň zábavný, musí být nesmírně obtížná věc a autoři se jí zhostili nadmíru dobře. Jedna působivá scéna střídá druhou a v divákovi se postupně začíná probouzet jeho morbidní já. Jemu i odpovídá nasazování scén a hezky se tak film vyvíjí společně s divákem. Úžasná nápaditá kamera, dobrá práce maskérů a senzační casting pak posunuli film mezi můj hororový top. ()

blackrain

Trošku jsem se bála, že by mohlo jít o další Stmívání. Já proti Stmívání nic nemám, ale další takový příběh bych už asi neunesla. Švédové nám na štěstí nachystali úplně jiný působivý zažitek. ()

Tony.cs

Atmosféra tohoto filmu je lehce mrazivá, ale o to více upřímná je, že si na nic nehraje. Jen nám něco odvypráví. A odvypráví to skvěle. ()

iolaos

Nadupané drámo. Film, ktery ihned po projekci prehodnotil muj top chart vampirin vseho druhu, neviděl jsem zkrátka lepší flick s podobnou tématikou... dalsi slova jsou zbytečná, snad jen, počkejte si na odrovnavajici finale.. mistrovska prace. ()

IllIlIlIIl

Asi jsem nebyl tím pravým, kterému byli otevřeny dveře filmového příběhu, a přesto jsem do nich vešel. Vchod do těchto dveří byl určen zcela jinému filmovému nadšenci, než takovému (mně), kterému vadilo, že v hororovém žánru se nese zhruba 1/20 filmu; že se ve výsledku jedná o drama, jehož atmosféra špatně recipuje tu skandinávskou (přitom tolik příznačnou); a že zůstal po filmovém závěru ledově chladným tak, jako byla samotná krvelačná Eli... ()

Mikita

Velmi působivé komorní drama malého sídliště. I přes drobné výhrady je to film velmi působivý, lahodí oku i sluchu. Dějová linka je občas předvídatelná, ale to filmu nijak neškodí. Upírská holčička, která je nucena zabíjet, aby přežila ve mně vzbudila soucit a celý film hrál na notu různých emocí. Osobně bych vše zakončila tím dotykem na skle. Miluju filmy, kde vše končí, jak to začalo. Zbytek už nebyl nutný, možná ještě ten finální vlakový záběr. Ale současný závěr si najde jistě více příznivců. Filmu se nedá mnoho vytknout, milá oddychová podívaná s místy dost brutálními scénami. Je to sice film o dětech, ale ne pro děti. Pro milovníky upírské problematiky je tento film ten pravý. ()

Remedy

Ten nejčistší, nejjasnější a nejextrémnější protipól metrosexuálního cirkusu jménem TWILIGHT. Důkaz, že si člověk může získat vztah k postavám nejen kvůli jejich ulízanému účesu, umělému vzhledu a "nenuceným" a "opravdovým" milostným problémům. Drsná báchorka tematizující silné přátelství dvou dětí (navíc brilantních herců), odehrávající se v drtivé většině na zasněženém švédském sídlišti – v odtrženém, správně syrovém prostředí. Jedna parádní švédská drzost. ()

Maq

Film má vlastnosti, které se mi zdají typické pro seriózní skandinávský film: dobrá kamera a práce se světlem (či tím, co v severské zimě ze světla zbývá), diskrétní (a velmi dobrá!) filmová hudba, citlivý sociální přístup, kultivované a zdrženlivé herectví, umírněnost v úsudku. A do toho upír! Jedinečná kombinace a jedinečný výsledek. Není to žádný uvalený krvák, ani příliš strašidelná historie, je to spíš o dětské šikaně a stigmatizaci, o lásce dvou vyloučených lidí. Měl jsem u tohoto filmu pocit, že pokud by ti tvorové skutečně existovali a semtam zavítali do Švédska (v létě asi sotva!), mohly by z toho být příběhy třeba právě takové, jako je tento. --- Tváří se to vážně, je to vážné a v žádném ohledu ne trapné. Pozoruhodné. ()

gojackill

Příběh o osudové přitažlivosti mezi upírem a citlivým chlapcem. Upírem je však křehká dívenka zanedbaného vzezření. Objektivně je to chladnokrevná vražedkyně lačnící po krvi, ale v tomto příběhu jí poznáte jako bytost, která má city a touží po blízkosti, jako každý běžný člověk. Film ve mě vyvolal skutečný soucit k upírovi, protože ve skutečnosti je to bytost opuštěná, žijící v ústraní a zapomnění. Skutečným režisérským triumfem je, že to dokázal pojmout velmi sugestivně. Romantický příběh mezi dvanáctiletými ( i když upírka na dvanáct pouze vypadá a ve skutečnosti se nedozvíte kolik jí je ) je velmi něžný a i když se jedná o děti, působí láska mezi nimi opravdově a dojemně. Ve filmu se dočkáte i hororové části a dojde na brutality, ovšem bez lekaček - o to tu opravdu nejde. Film je plný napětí a má autentickou atmosféru, působí jako by se odehrál na sídlišti, které znáte celý život. Spíše než hororově je vystaven jako drama - mimochodem je to vynikající drama. Mladí herci jsou perfektní. Outsideři mají také právo na lásku a něhu a je jedno jestli holýma rukama trhají hlavy. ()

italka63

Pořád jsem se tomu filmu vyhýbala, kdykoliv jsem otevřela budíček, tak si tam pěkně hned nahoře pomrkával a já se tvářila, jako že nic. Kardinální chyba! Něco tak zvláštně natočeného se jen tak nevidi a dětské herecké výkony také ne.Film vás vtáhne svoji zvláštní atmosférou, kdy realita se mísí s tajuplností, násilím, dětskou láskou, neštěstím a snahou se přizpůsobit, . Tvůrci nikde netlačili na pilu a nechali děj na jednom zasněženém severském sídlišti se svými obyvateli, školou, ve které nastupuje šikana volně plynout a vy ten upírský děj začnete vnímat jinýma očima.Skvělá hudba, u které jsem chvílemi úplně čekala, že volně přejde do tónů Romeo a Julie.....skvělý film a nemůžu dát nic jiného než plný počet. ()

Raketka29

Při pohledu do programu kinu jsem si říkala, Švédský film o upírech?! Ale tak jo zkusíme to. Nejdřív mě překvapila účast na představení, 25 lidí v našem kině?! Inu film začal a já .... zůstala jsem přimrazena v sedadle. Nádherný a děsivý příběh, který je o dětské první lásce až na to, že dvojicí je šikanovaný chlapeček a jeho milou upír/ka, který/á z touhy po přítely je ochotný/a překonat sebe sama. Upír/ka mě naprost uchvacovala, neprosto jsem jí/jemu věřila, že už toho tolik prožil/a a při krvelačných scénách dokázal/a i jako malé dítě vypadat naprosto nebezpečně. Strohost severského městečka a ledový pocit ze všeho toho sněhu s otiskem krve ve mě nakonec vyvola stejný pocit a otázku asi jako u ve všech ostatních v sále. "Dojdu dnes domu?!" ()

Easykk

Švédové zahodili brusle a vrhli se na film....výsledek je neskutečný...oni válí nejen na ledě, ale i na velkém plátně. Mladé slečně Eli bych předhodil Patyzóna i s celou tou jeho sebrankou, ona by už jim ty hlavičky krásně poutrhala a snad by konečně pochopili jaxe dělá správná romantika. :)) ()

Murrro

Sneh, krv a kruhy pod očami. Atmosféra, štýl a poriadne vystavaný konflikt. Film, ktorý plynie vyrovnane pomalým tempom, ale narozdiel od svojich akčnejších, no vykastrovaných amerických konkurentov, funguje. Hreje. Mrazí. Dojíma. ()

Ať vejde ten pravý v seriálové podobě?

Ať vejde ten pravý v seriálové podobě?

17.03.2021

Stanice Showtime se pokusí přinést na televizní obrazovky novou adaptaci knihy „Ať vejde ten pravý“ spisovatele Johna A. Lindqvistda. Showrunnerem a výkonným producentem seriálové verze bude Andrew… (více)

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

01.05.2014

V létě přiběhnou vlkodlaci z Dánska

V létě přiběhnou vlkodlaci z Dánska

25.02.2014

Součástí nedávno ukončeného filmového festivalu v Berlíně je i obchodování s novými filmy, které jsou v různých fázích postprodukce, natáčení, nebo se ještě točit vůbec nezačaly. Jeden z… (více)