Thriller The Ghost Writer z pera mistra historických románů Roberta Harrise přináší napínavý příběh spisovatele, který je najat na sepsání pamětí bývalého britského premiéra. Děj začíná nabírat nebezpečné obrátky krátce poté, co na opuštěnou zimní pláž známého amerického letoviska vyplaví moře mrtvolu jeho předchůdce na tomto literárním projektu. Netrvá dlouho a "duch" si uvědomí, že přijetím atraktivní práce učinil strašlivou chybu: ukazuje se, že expremiér je muž, v jehož minulosti se skrývají tajemství, která mají sílu zabíjet. (oficiální text distributora)

Susanita

Musím říci, že mě film "dostal" v prvních sekundách. Co je zvláštního na vykládání trajektu? Tak proč mám takový divný stísněný pocit? Pomocí hudby, to zejména, opuštěného ostrova bičovaného větry a dešti, studeného neosobního domu a způsobem vedení děje dokázal Polanski vytvořit tak "hustou" atmosféru pochmurnosti a očekávání něčeho hrozivého, že jsem prožila dvě hodiny napětí, dávkovaného velmi obezřetně, a scéna s podáváním vzkazu je opravdu k nesnesení mistrně provedená. Brilantní thriller! ()

Honzyg

Abych plně pochopil, co tímhle chtěl autor říci, musel bych to vidět znovu. Ale věnovat tomu další dvě hodiny svého života? Ani mě nehne. Pierce Brosnan, kvůli kterému jsem se na film těšil se ukáže ve snímku jen na pár minut. Hraje sice výborně, ale to nestačí. Tajemná atmosféra je vytvořena dobře, ale ve skutečnosti se vlastně neděje skoro vůbec nic. Zato v souvislostech (servírovaných samozřejmě především formou dialogů) je poměrně složité se zorientovat a chování hlavní postavy je občas iracionální, až to bolí (jaké že byly vlastně jeho motivy v posledních 5 minutách filmu?). Asi je to film hlavně pro Angličany, které vytáčí, jak moc je/byla jejich politika propojena s tou americkou a pro které je pojem CIA synonymem největšího zla. ()

Headline

Prekvapivo podpriemerné. Jediné, čo ma donútilo film pozerať bol Mc Gregor a minimalistický humor ktorý oživoval dej. Ked som konečne čakala, že sa to rozbehne, spomalilo sa to ešte viac... Na jednej strane inteligentný spisovateľ, ktorého Mc Gregor stvárňoval mi príliš často pripadal ako naivný mladíček, čo sa ku nemu vonkoncom nehodí. Film sa miestami vliekol a uznávam, že asi malo ísť o chvíle, kedy malo u diváka stúpať napätie...Ja som tieto scény preklikala... Dojem z tohto filmu je asi taký, že ak si ho človek nepozrie, o nič nepríde a ušetrí si 2 hodinky života. ()

Misabarry

Nevím, jestli má člověk očekávání z jména režiséra, castu, či námětu. Nebo je to ne-tempem vyprávění... ale některé romány lze zfilmováním vyzvednout, jiné zabít. Film je jednoduchý, průhledný, těžce předvídatelný. Něco se začne dít až poslední půl hodinu, předchozí čas je div, že se člověk protloukl. Výsledkem jsou dvě hodiny záběrů detailů a hlav, tedy dobrá proma, špatný film. ()

karmalat

Docela průměrný thriller, který vylepšuje krásná atmosféra deštivé beznaděje. Líbilo se mi aktuální téma, přičemž filmové zákulisí politiky působí docela uvěřitelně. Ale nakonec lepší průměr, tak za tři a půl hvězdy. ()

jurijuri

Dráma/Mysteriózny/Thriller??? Musím sa vám priznať, od toľkého napätia, aké tento film ponúka som miestami zabúdal dýchať. - toto by som sem napísal, keby film vyplnil moje očakávania. Bohužiaľ sa tak nestalo, prvú hodinu a pol som sa naozaj musel premáhať, aby som nezaspal. Neprebúdzali ma ani vyborné výkony hlavných protagonistov, pretože dej sa nedá ohodnotiť inak ako chatrný. Proste hodina a pol o tom ako nejaký týpek upravuje životopis bývalého britského premiéra. Videl som raz jeden dokument zo života hmyzu a bol to asi tak trojnásobne väčší thriller ako tento Polanského výtvor. A keď sa dej skutočne niekam pohol a začalo to byť zaujímavé, tak sa celé veldielo skončilo. Naozaj nerozumiem, prečo Polanski trízni diváka nudnýmy scéna z hotela, sprchy, vane, a podobne. Nehovoriac o tom že chlapík, ktorému zrazu ide niekto po krku zavolá na neznáme číslo a bezokolkov poslúchne všetko čo mu hlas z telefónu prikáže. Keby aspoň trochu bolo dovysvetlené, prečo verí práve onomu hlasu z telefónu. A takýchto nelogických počinov je tam viac, tento je len taký najvýraznejší. Škoda, mohla to byť fakt bomba. Takto je to zase len jeden z tých filmov s výborným obsadením a dobrou réžiou, ktorý čoskoro upadne do zabudnutia. ()

pikovyeso

tenhle film byl i přes svůj nudný kabát nakonec i trochu napínavý, pro mě v okamžiku na party, no a jinak velmi pěkné prostředí, promyšlený scénář a správně vybraní herci ()

RAPTTTOR

Četl jsem si komentáře k tomuto film… a jsem rád, že se tu prezentují většinou samí „odborníci“. Až na výjimky se zde objevují věty tipu: Polanski je mocný podprahový kladivo! Nezaměnitelný Polanského střih! Polanski dokázal stvořit malou filmovou laskominku! Atd. Proboha! Garantuji všem nezávislým pozorovatelům, že kdyby naprosto stejný film natočil nějaký Honza Novák z Horní Dolní, dočteme se od těchto „odborníku“ něco zcela jiného! Ale jakmile to natočí Polanski…dvě hodiny trvající nuda, která je velkou reklamou na BMW. Proti Polanskému ani BMW nic nemám, ale mám výhrady proti dvouhodinovému nic! I když… zábavná byla scéna v 19min. Onen kličkující bodyguard, který dostal za úkol zůstat v obraze. Polanski se měl nejprve kouknout třeba na film Tři dny kondora ať ví, jak se točí politický thriller. ()

Austy

Od režiséra, jakým je Polanski, člověk vždy očekává dílo, které vás něčím zaujme, a tak je to i s tímto snímkem. Polanski vás zavede do světa loutek v politickém systému očima spisovatele, který má sepsat paměti britského politika. Příběh se pomalu rozvíjí s hustým oparem tajemným a náhlým, i když v tomto počinu lehce předvídatelným závěrem je vám naservírován film, který určitě stojí za shlédnutí .. 4 hvězdy zaslouženě ()

Varoglam

Napínaví film, který mě vtáhnul do děje jak podáním, tak prostředím. Určitě dobře zmáknuté, plno zajímávých scén, nijak vynucených. Samozřejmě dobré herecké obsazení. Filmu nemám co vytknout až na jednu maličkost co se googlu týče :-)) Celkově shrnuto, více než dobré celovečerní podívání a 4 hvězdy. ()

Disco_Stu

Nuda, nuda a ešte raz nuda. Brosnan sice hra hajzla veľmi dobre a o nič menej McGregor tupca, ale inak je to cele len jeden veľmi nafuknuty nepodarok. Pardon, ale sceny typu "Vy ste na tej fotke !!!" "Ale prd..." su fakt učinne ? ()

Agora

Politický thriller Muž ve stínu s Ewanem McGregorem a Piercem Brosnanem o spisovateli, který má napsat (nebo spíše čtivě upravit) paměti bývalého britského premiéra, mě zaujal úžasnou atmosférou. Prostředí chladné luxusní sofistikované vily na bezútěšném mořském pobřeží, jen vítr, déšť a písek. Na světlo vyplouvají podivné a nebezpečné události, kterým se spisovatel snaži přijít na kloub, vše se odehrává v paranoidním prostředí ,zahalené tajemsvím a nebezpečím. Ale jsou tam naprosto nelogické a naivní momenty, které zejména poslední čtvrtinu filmu srážejí. Dobrá je scéna s posíláním lístku premiérově manželce, ale na rozdíl od některých dalších hodnotitelů, mě konec vůbec nepřekvapil. Jakmile jsem spisovatele viděla kráčet s nebepečným rukopisem po silnici a opodál stát auto, okamžitě mi bylo jasné, co se stane. 3 a půl hvězdičky ()

Kris007

Vynikající film ze kterého ona pověstná Anglická šeď přímo čiší! napnutej jak kšandy sem čekal až do samého konce co se bude dít. a jak už zde někdo psal, scéna s posouváním lístečku je brilantně zpracovaná, natočená i podanná! delší stopáž bych zde připočítal spíše k dobru, protože film ani chvíli nenudí, i když některé věci příjdou do souvislosti až se závěrečnými titulky. Romane, stále válíš! ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Polanski loví hvězdy

Polanski loví hvězdy

27.09.2010

Je zase na svobodě a chystá nový film. Proč ne? Muž ve stínu je pro mnohé jedním z filmů roku a důkazem, že Roman Polanski je pořád prvotřídní režisér. Drama God Of Carnage je adaptací divadelní hry,… (více)

Do vězení, z vězení

Do vězení, z vězení

01.10.2009

Tento týden se roztrhl pytel se zprávami kolem vězení a vězňů – těch filmových i těch skutečných. Jak už určitě víte, ve Švýcarsku byl za své 30 let staré hříchy zatčen Roman Polanski a bude to mít… (více)

Nicolas Cage a mor

Nicolas Cage a mor