Thriller The Ghost Writer z pera mistra historických románů Roberta Harrise přináší napínavý příběh spisovatele, který je najat na sepsání pamětí bývalého britského premiéra. Děj začíná nabírat nebezpečné obrátky krátce poté, co na opuštěnou zimní pláž známého amerického letoviska vyplaví moře mrtvolu jeho předchůdce na tomto literárním projektu. Netrvá dlouho a "duch" si uvědomí, že přijetím atraktivní práce učinil strašlivou chybu: ukazuje se, že expremiér je muž, v jehož minulosti se skrývají tajemství, která mají sílu zabíjet. (oficiální text distributora)

m62

Skvelá atmosféra i herecké výkony dokážu udržať diváka v napätí po celý film. Celkový dojem u mňa kazí hlúpe a nezmyselné konanie hlavného hrdinu na konci. ()

voltamper

Výborný thriller, do absolútneho detailu vypracovaný. Typický Polanski. Veci na plátne sa diali úplne prirodzene a samozrejme, čo znamená, že v deji, hercoch, atmosfére, logických súvislostiach a obrazovom vyjadrení nebola žiadna chybička. Jednu to však malo, a to, že záver bol podaný bez akýchkoľvek emócií, čo uberá na celkovom zážitku a dobrom pocite. Bolo to ako jesť krásne vyklepaný, nakorenený vyprážaný rezeň, ale bez chuti a ostať potom hladný. Môjmu hodnoteniu to zároveň ubralo piatu hviezdu. ()

misto

Pocas celeho filmu som akosi ocakaval, ze kedy "TO" uz pride. Stale som mal pocit, ze sa to len rozbieha a tento pocit pretrval do konca filmu. A "TO" neprislo. Pre mna priemerny film, tri hviezdy davam kvoli Ewanovi a jeho paranojam. ()

Awesomer

Nejsilnějšími devízami Ghost Writera jsou ideálně tempovaná gradace a přirozeně působící potemnělá atmosféra. Dnes už totiž za pomoci moderních technologií a elementárních filmařských znalostí dokáže pochmurné atmosférično vytvořit kdejaký režisér, ale vyladit tento záměr tak, aby působil naprosto přirozeně a nenásilně, to je majstrštyk. Polanski tímto snímkem opět dokazuje, že má režisérské řemeslo v malíku. ()

Pierre95

Film se mi opravdu moc líbil. Ze začátku se to trochu vláčelo, ale jako správný thriller se to taky rozjede a v tomhle případě docela hodně. Ewana nějak nevyhledávám, ale tady podal podle mého názoru docela dobrý výkon a Pierce taky. Hodně mě překvapil závěr (atentát střelením do hlavy jako Kennedyho). Také bylo fajn vidět Kim Cattrall někde jinde než v Sexu ve městě. Scénář tak na dvojku, děj na jedničku a herci tak na jedna mínus. Nejradši od Polanskiho mám rád Bůh Masakru a tenhle film hned po něm. Né každý ten film může pochopit, obvzlášť ti lidi,co spíše vyhledávají komedie nebo romantické filmy. Nějak rozepisovat se nebudu, stejně to lidi moc nečtou. Takže sešteno, podtrženo příjemný film, který jsem pozastavil jen jednou, když jsem si šel zapálit. Dobrá práce. ()

PORTER44

Pro mě osobně strašná nuda,vydržel jsem to asi přes hodinu a nic se neudálo žádné napětí nebo zajímavá scéna,jenom kecy o životě politika a jeho knize kterou chce napsat od najatého spisovatele. ()

Critical odpad!

Nuda jako prase. Někdy se rád podívám na filmy ve kterých se jenom žvaní, ale musí se tam žvanit něco zajímavýho, ale tady bohužel nikdo nic zajímavýho neřekl. Navíc se snaží hrozně vnutit, že to odehrává v USA, ale UK z toho řve na každým kroku. ()

stuj

Takové nijaké. Člověk u toho vydrží, protože stále očekává, že se už už stane něco zásadního, co děj nakopne. Ale ono nic. Spisovatel jen tuší, že je něco v nepořádku, ale neví co s tím, kam jít, co dělat a zmateně se plácá po upršeném ostrově. Zbytečně dlouhá záležitost, která je vlastně nudná. Slabé 3. ()

lebrond

Konečně zase jednou přišel film, u kterého nepotřebuje tikající atomovku ani auta létající mezi mrakodrapy, ani hromadu zbraní, aby jste byli k filmovému plátnu připoutání a sledovali děj bedlivě každou minutu. Když pominu předlohu, která je od R.Harrise geniální, musím vyzdvihnout Polanskiho. Všechny filmy co jsem od něho viděl měli jakousi svěžest v ponurém prostředí a znovu to dokázal zúročit. Velmi dobré herecké obsazení, tedy až na manželku ex-premiéra, které mi tam trošku neseděla. Američani se mohou opět přiučit, že i bez super počítačových efektů a nezničitelného hl. hrdiny uděláte thriller. 100% ()

mfanta

70% - Atmosféra tohoto filmu mi silně připomínala švédské originální Muži co nemají rádi ženy. Děj byl ale úplně odlišný. Závěr byl jistě překvapivý, ale neřekl bych, že v něm a v předchozím ději by se nedaly najít nějaké logické nesrovnalosti. Pro potvrzení dojmu, že svět politiky je opravdu zlý, je tento film dobrý. Nic víc bych od něho ale nečekal. ()

Martazoe

Asi jsem se musela nějak změnit, ještě před časem by mě tento film asi dost chytnul, ale tyhle časy už minuly. Sledovala jsem temný příběh, který se mnou příliš nepohnul. Líbilo se mi celá ta ponurá atmosféra i pocit, že není úniku, ale to je asi tak všechno. ()

Ardath

Romanu Polanskému se opět povedlo vytvořit naprosto dokonalou temnou atmosféru plnou nedůvěry. Nicméně mi tentokrát ve filmu cosi chybělo. Druhá projekce to možná časem spraví. ()

padina

Žádné extra veledílo, ale není to úplně nudné, má to v sobě i nějaké to napětí. Postelové scénky, automobilové honičky a střílečky chvályhodně omezené na úlitbově nezbytné minimum. Jenže jsem celou dobu měla dojem, že už jsem to kdysi viděla, jenom si nemohu docela vzpomenout. Nakonec jsem pár scén vskutku poznala, takže jak vidno, snadno zapomenutelný film. Nicméně za tu investigativně detektivní umírněně thrillerovou náladu bych dala i tři hvězdy, nebýt vpravdě (d)efektního závěru. Po tom všem, co předcházelo, jednat takhle slabomyslně? Tak debilní snad nemůže nikdo být. -> Hvězda dolů. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Polanski loví hvězdy

Polanski loví hvězdy

27.09.2010

Je zase na svobodě a chystá nový film. Proč ne? Muž ve stínu je pro mnohé jedním z filmů roku a důkazem, že Roman Polanski je pořád prvotřídní režisér. Drama God Of Carnage je adaptací divadelní hry,… (více)

Do vězení, z vězení

Do vězení, z vězení

01.10.2009

Tento týden se roztrhl pytel se zprávami kolem vězení a vězňů – těch filmových i těch skutečných. Jak už určitě víte, ve Švýcarsku byl za své 30 let staré hříchy zatčen Roman Polanski a bude to mít… (více)

Nicolas Cage a mor

Nicolas Cage a mor