Příběh o lásce, která se nemůže dočkat naplnění. On je v noci vlkem, ona ve dne jestřábem. Oba jsou osudově předurčeni k tomu, aby se nikdy v lidské podobě nesešli, pokud neprolomí zlou kletbu, jež na ně byla uvržena. Strhující, akcí nabitý napínavý zážitek. (Magic Box)

Marooned17

Hudba Andrew Powell za přispění skvělého Alana Parsonse. Tak jsem se k filmu ostatně dostal, když jsem předtím asi 30x slyšel jeho soundtrack :-) ()

Prekarkar

Krásný příběh o věrné lásce až za hrob. Ano i moje romanticá duše to hltala. Kamera skvělá, tiky uvěřitelné. Hudba někdy zvláštně pojatá. Mohu doporučit! ()

JohnSmith

Toliko opěvovaný a toliko nezáživný. Fantasy pohádka, která není moc zajímavá, je předvídatelná a na Donnera i nic moc natočená. ()

lykan9

Výborná klasika s nádhernou Michelle Pfeiffer a drsným Rudgerem Hauerem. Vůbec nejraději mám závěrečný souboj a zvukové efekty, který ho doprovázejí. Jestřábí žena by asi již nemohla konkurovat současné kinematografii, ale pro nás 80níky je to skvělá odpočinková podívaná. ()

Antek

Review filmů s Michelle Pfeiffer #5: Pamatuju si, že jako kluk jsem ten film hltal – zřejmě i z toho důvodu, že tenkrát prostě byla jiná doba a k filmům jsme se dostávali hodně obtížně, takže jsme byli vděční za každý střípek tehdejšího filmového světa. Dnes, na konci roku 2021, vidím spíše nedostatky, než nějaké okouzlení. Ten film hrozně zestárl, ať už choreografií soubojů, syntetickou hudbou nebo stavbou příběhu. Nostalgie je ovšem mrcha, a tak si nedovolím své původní čtyřhvězdičkové hodnocení snížit více než o jednu hvězdu. Ona totiž v roce ’85 cestička fantasy žánru nebyla úplně prošlapaná, a i za to platí Donnerovi vzdát hold, protože se snažil ten film dostat na plátna několik let a boj neskončil, dokud ho nevyhrál. Máme tu osmdesátkového Ryana Reynoldse v podání Matthew Brodericka, kterému je asi úplně jedno, zda hraje postavu z moderního nebo středověkého světa – prostě ji hraje jako Matthew Broderick, mění se jenom oblečky, grimasy zůstávají. A pak je tu ta romance. Těžko uvěřitelná, protože o ní vlastně nic nevíme. Blonďatý (a pro roli příliš starý) Rutger Hauer se snaží zlomit kletbu a setkat se svou milovanou Michelle Pfeiffer. Ta opět dokáže na velmi malém prostoru, že v sobě ukrývá daleko větší možnosti (což nám všem později několikrát dokáže) – tady je vyloženě na okrasu, ale vyždímá z toho maximum. Shrnuto, podtrženo. Ten film v dnešní době už moc nefunguje. Dnešní fantasy pohádky jsou zkrátka už více sofistikované a mají výraznější tempo. Ale pokud dokážete přepnout svou hlavu do osmdesátkového módu, možná si to ještě dokážete užít. ()

Spock

Dnes už zřejmě klasický film fantasticko-romantický snímek, jehož hlavní devízu vidím zejména v originálním příběhu. On je ve dne rytířem a v noci vlkem, ona je ve dne jestřáb a v noci krásná žena. Nemohou se tak vlivem prokletí setkat ve fyzické podobě. Přišel ovšem čas tuto kletbu zlomit a znovu obejmou svoji milovanou. Rutger Hauer je jako rytíř k skvělý. Možná že kvůli němu a nebo z nostalgie dávám čtyři hvězdičky. ()

mandlova

Jestřáb a muž, vlk a žena....jediný okamžik, kdy se mohou takřka dotknout a jedna z nejsilnějších romantických, dojemných scén, které mě přinutí znova a znova brečet. Navíc více než jindy přenádherná Michelle... ()

R1CH1E

Já nevím, všechno klapalo jak mělo, ale stejně mě to nějak nechytilo. 3,5 hvězdy za dobře odvedenou práci, která mě ale vůbec nezaujala. ()

D28

Charizmatický rytier a krásna lady/hawke/, stredoveká atmosféra a fantasy námet v romantickom balení - aj to by stačilo k spokojnosti fanúšika rozprávok pre dospelých.Dôvod môjho 100%tného hodnotenia a nadšenia je však Filip.To je môj hrdina, on robí tento film /aspoň v mojich očiach/ romantickým a srdcovým.Jeho postava je určite emocionálne najpôsobivejšia a najuveriteľnejšia.Bojí sa, bojuje,vtipkuje, pomáha, ľúbi, raduje sa,dojíma i nenávidí...A ja s ním...A to je presne to, čo čakám od vynikajúceho filmu. ()

drackula

Od detských čias som tento film zbožňoval. Teraz, kedykoľvek ho zachytím v nejakej televízii, neváham ani sekundu. Na tak príjemnú a vo všetkých aspektoch fungujúcu fantasy sa pozriem vždy veľmi rád. 100% ()

mkubalikova

Krásná fantasy pohádka mého mládí. 90% P.S. Ta hudba mi svého času také lezla na nervy, ale k filmu už za ta léta prostě patří a do některých scén sedne jako pr... na hrnec. ()

KASUGI

Milý film, ale nedotažený a zub času je tam místy hodně znát. Jedna z mála klasik, u které bych se přimlouval za remake. ()

Autogram

Michelle vie byť krásna nielen ako mačacia, ale aj ako jastrabia žena. To je ale u mňa jediné pozitívum tohto filmu. Rozprávka je to príliš ukecaná, okolo jednej cesty a jednej udalosti sa toho toľko narozpráva, že by to dieťa neznieslo, takže je to film pre dospelých. K tomu hrozná syntezátorová hudba mení stredovekú atmosféru na 80-te roky. Myslel som, že jednu hviezdu pridám, ale nemôžem. ()

Ironfood

Slušně vypadající fantasy. Jenom by to chtělo zajímavější příběh, lépe padnoucí hudbu a lepší pojetí postavy, kterou hrál Broderick. ()

Braddy

Když jsem film viděl poprvé, zcela si mě získal. Bohužel díky příliš častému TV opakování ztratil na svém kouzlu. Ale i tak jeden z mála dobrých fantasy filmů minulého století. Snad jen Matthew Broderick je až moc "Allenovský" ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Jablko nepadá daleko od šípu

Jablko nepadá daleko od šípu

23.11.2008

Ridley Scott plánuje v Nottinghamu vzkřísit legendu o Robinu Hoodovi a produkční společnost Spyglass Entertainment si myslí, že když diváky zajímá anglický lučištník, možná budou zvědaví i na… (více)