Ninja

Nindža

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2009, 87 min

• predators

Scott Adkins je opravdu kabrňák a je velká škoda, že ve ztělesnění ninji jsou jeho schopnosti sotva poloviční. Opět je příběh o ničem a nechápu, jak může někdo naletět na trik s prázdnou truhlou... To taky potvrzuje, že záporáci jsou zde magoři. Navíc si nepamatuju, že by ninjové používali noční vidění! No a když pominu výstřiky krve v okruhu 360° a neschopnost trefit cíl 4-mi lidmi naráz, zbývají mi už jen některé povedené souboje, kterým se zase nevyhly zpomalovačky. Takže i své pro má své proti, ale dívat se na to určitě dalo. 42%(13.2.2010)

• Terva

Bylo to umění stejně tak čisté jako nemilosrdné. Předáváno již tisíc let. Umění ninja a politika současnosti, to je to o čem film vypráví. Pár pěkných soubojů, které se dají sledovat, leč výstřiky krve a zvuk, který je doprovází je hodně přehnaný. Celkově je ten hudební i zvukový doprovod tohoto snímku hrozný. V jedné scéně jsem dostal záchvat smíchu. SITUACE : Útočníci střílejí jak vzteklí a jejich vůdce říká - CITÁT : Pamatujte, musí zůstat živí !!!! Na můj vkus tam bylo moc soubojů, kdy umírá až moc lidí, krev stříká jak z hasičského vozu a hudba je někdy až moc na nervy. Snímek, který už nikdy neuvidím.(19.2.2011)

• Morholt

My jsme měli Dudikoffa, dnešní generace má Adkinse. Jenže zatímco Americký ninja si minimálně kouzlo nostalgie uchovává dodnes, tenhle de facto remake nemá co nabídnout. Je sice moc hezké, že je to plné rvaček, ale ty jsou na jedno brdo a za chvilku unaví. O hereckých schopnostech protagonistů nemůže být ani řeč, ačkoliv nikdo asi nečekal zázraky. Jasně, co bych za to z kraje 90tých let dal, ale z dnešního pohledu je béčkový ninja žánr mrtvý. Mimochodem taky vás zaujalo, že New York bral metrosoupravy z SSSR? :D 15%(6.1.2014)

Byly dva důvody, proč NINJU sledovat. Zaprvé jsem byl zvědav na comeback subžánru mého dětství (společně s NINJA ASSASSINEM) a za další jsem se chtěl konečně seznámit s fenoménem Scott Adkins. Co se týče prvního důvodu, oba filmy jsou koukatelné (assassin lepší), ale novou ninja mánii rozhodně nezvedly. Co se týče pana Adkinse, jedná se nepochybně o výjimečného atleta, jehož charisma se ale rovná nule (alespoň zde). Docela slušnou kreaci zato předvádí Tsuyoshi Ihara, jehož záporák se jistě vyrovná Black star ninjovi ze stále nepřekonaného AMERICKÉHO BOJOVNÍKA (Tadashi Yamashita), ale přeci jen na C.H. Tagawu stále nemá nikdo. Souhrnem je NINJA koukatelné béčko, které by sneslo charismatičtějšího hrdinu a méně dementní scénář, a to i v rámci žánru.(2.1.2012)

Docela odvaha jít léta páně 2009 do bojového filmu, ve kterém hraje první housle, no, ninja. Hlavní problém pak tkví v tom, že dnes už je zatraceně jiná doba, akční žánr už je někde úplně jinde a z véháesek bojových filmů už tak maximálně utíráme prach. Nicméně i tak patřím mezi ty diváky, kteří se k žánrové osmdesátce rádi vrátí. Vypnou mozek, vezmou do ruky něco dobrého a baví se. Když se ale vrátíme k létům páně 2009, sledujeme tvůrce, jehož start kariéry je spjatý s pološílenými Power Rangers, ale pro béčkovou produkci je ho možná i škoda.. Příběh nijaký, akce svižná a místy dokonce lehce zapamatovatelná!! A to není úplně málo..(22.9.2011)