Ninja

Nindža

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2009, 87 min

• Radiq

No bylo to béčko jak vyšity. Omylem jsem nejdřív viděl pokračování, které bylo rozhodně kvalitnější... a nebyly tam takové zbytečné chrsty krve, jak tady. I ta choreografie tady neměla takovej nášup a bylo tady mnohem víc věcí, co mi vadilo. Například to, že i anglický zvuk mi přišel jak předabovaný v postsynchronech nebo jak se tomu říká. Ale teda úplě nejhorší byl ten batman-skok při únosu té šikmooké frndy. No to jsem se musel chlámat! Děj prostě nudná kravina, že dokument o plísních na nohách by mě asi zaujal víc. Ale byli tam přece ti ninjové!!!(27.12.2016)

Souboje jsou efektní díky skvělé choreografii, prostředí dobré, hudba slušná, potěší různé zbraně ninjů, ovšem děj je dost jednoduchý a bídný. Skoro mi to přišlo jako díl Walkera texas rangera. Jen tam chyběl Walker, aby to rychle vyřídil. Scott Adkins a Mika Hijii vytvořili sympatickou dvojici. Hodnotím jako průměr, což také tento snímek je. 3*(9.9.2012)

• Fr

Ninja – žoldák trénovaný v bojovém umění, ve špionáži a zabití. Smrtelné umění se předávalo z generace na generaci.... Dělal špinavou práci tenkrát, dělá ji i dnes. Filmy o těchto bojovnících ve mně vyvolávají vzpomínky na léta 80tá a chybí mi dobrý akční film o těchto bojovnících. Dnes, kdy technologie umožňuje nemožné jsem byl pln očekávání! Prostě jsem se těšil! Místo radosti však ve mě toto dílo budí vztek! Dětinský děj, akční scény, že by se za ně styděli i v roce 1970. Kavkazký typ Casey se u úderů kření jako moje teta, než ji strejda zabil. Idiotskej střih a výstřiky krve z transfúzní stanice a ne ze soubojů. Americkej ninja byl (je) klasika. Byť béčková a ať si kdo chce co chce říká, pro mne má své kouzlo i dnes. Tohle je SHIT!!! 83 minut utrpení!!! PŘÍBĚH * HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne(25.1.2010)

• Gereth

Začínám mít trochu alergii na tyhle martial art hrdiny, kteří se bez jakékoliv zbraně vrhají proti davům pěšáku(obvykle s meči, pistolemi atp.) a ještě většinou volí údery tak, aby nezabíjeli, takže jsem přirozeně fandil hlavnímu záporákovi. A ten byl překvapivě celkem fajn. Rychlé účelné seky/hody/střely, ukázkové využití různých zbraní a technik. Měl jsem ho rád natolik, že jsem se cítil až podvedený tím, jakým idiotským způsobem byl nakonec poražen. Ale celkově zklamaný nejsem, pár pěkných scén a soubojů se našlo. Víc jsem ani neočekával. // 50%(29.1.2010)

Nic proti příběhu, je to sice furt dokola úplně stejně jako v osmdesátých, ale docelo to ušlo. Spíš jsem se pozastavil, že je v Japonsku takové ďábelské dóžo, ve kterém se učedníci krom karate, jedů, mečů atp. od mistra také učí anglicky. To jsem čuměl, spousta z nich mluvila tak, že jim bylo dokonce rozumět! Kdo má zkušenost, s jakou efektivitou a výsledky se v Japonsku odehrává spousta let školní povinné angličtiny, žasne. (s kamarádem jsme to komentovali, že v Thajsku když člověk zná slovo "yes", může pracovat v turistickém ruchu, když zná i "no", může v něm šéfovat... a že v Japonsku je to s angličtinou horší než v Thajsku... sice znám dost Japonců, co mluví anglicky... ale v Japonsku se to nenaučili).(30.11.2011)