Ninja

Nindža

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2009, 87 min

• m@rz

Žádný zázrak. Hodně bojů je docela stupidních - ninja dostává nakládačku od dvou "obyčejných" chlápků, a pak zmlátí v poho celou bandu stejně "obyčejných" chlápků. Stejně tak s těmi zbraněmi - sem tam někdo střílí, ale pak přestane střílet a jde s tyčí - divné. Ale je tam docela dost bitek, honiček, ale bohužel málo ninja triků.(9.2.2010)

No uprimne receno je to hovadina ten pribeh je uz tak neuveritelne tragickej a oklepanej ze i na akcni becko je to trochu moc navic od zacatku jsem mel pocit ze je to totalni vykradacka Americkeho samuraje akorat ze z ninjama takze po tehle strance je to vypraskanost nejvyssi dale mi dvakrat nesedi styl rezisera Florentina kterej se podepsal treba pod takovej ultraproser jako Pastyr a abych nezapomnel ta krev uz opravdu nemohla byt digitalnejsi a pusobi to fakt silene takze sem se zblaznil kdyz davam 3* ?! ne tak docela prvni je za Adkinse druha je za Adkinse a treti je za Adkinse ne fakt tenhle borec to jeste nekam dotahne fakticky v soucasny dobe nevim o vetsim zabijakovy a jeho kreace proste staci na udrzeni jakyhokoliv akcniho filmu vlastne z toho co predvadi by se dalo utahnout dalsich 5 filmu hlavne ta bitka v metru je klasa! delka je tak akorat vcas to skonci takze vlastne co si stezuju takhle zabavnou akcni superdemenci uz sem dlouho nevidel(2.12.2012)

Tak tohle byla docela dobrá akční jednohubka,která určitě potěšila nejen ty co se někde prohání s násadou od smetáku.Děj uběhne jako voda a akční scény jsou vcelku vypracované.Scott Adkins mě čím dál častěji připadá jako tzv. nástupce Jeana Clauda Van Damma.Sice je tam docela cítit ,že je to hodně atelierové,ale to vůbec nevadí.Za mě celkově 80% čtyři hvězdy.(11.1.2015)

• kaylin

Strašně cool film, kde se spojuje západní s východním. Bojová umění jsou zde prezentována celkem dobře, ale ani tak se nejedná o něco výjimečného. Scott Adkins je celkem frajer, ale podle mě se spíš hodí na američtější boje. Nemluvě pak o tom, že příběh a jeho záporáci jsou strašně klišovití. Sem tam se až bolí dívat na to, co se zde předvádí. Ninju si určitě představuji jinak a ten název se k tomu moc nehodí. Ano, ten ninja zde nějaká je, ale ty jejich triky...(6.2.2014)

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Akce 10/10/// +už dlouho tu nebyl "kung fu" film, tentokrát v moderním provedení, choreografie soubojů, kamera, vše je vidět, zaujme krásná Mika Hijii, Scott Adkins v hlavní roli dobře vyniká -hudba mohla mít ještě větší gradaci, některé souboje mohli být vyřešeny rychleji, příběhově neuchvátí, jedná se o běžnou zápletku/// Isaac Florentine mi začíná dělat větší a větší radost. Jeho prvotní kiksy jako by ani nenatočil a nebo se konečně našel v akčním žánru. A jde mu to skvěle. Výborná podívaná, hlavně pro milovníky akčních filmů a starých kung-fu filmů, kterým nebude vadit modernější provedení a převedení starých tradic do dnešní doby. Sice je do oči bijící snaha tvůrců o jakousi sektu ve které je jeden stejně vypadající a stejně se oblékající rus vedle druhého. To asi aby byly ještě více nápadní, nebo snad aby se poznali navzájem, ale co už: na tyhle zvláštnosti se netřeba ohlížet. Důležitá je akce a ta je zde na jedničku./// Celkem 80%///(15.4.2011)