Ninja

Ninja

Nindža

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2009, 87 min

Nic proti příběhu, je to sice furt dokola úplně stejně jako v osmdesátých, ale docelo to ušlo. Spíš jsem se pozastavil, že je v Japonsku takové ďábelské dóžo, ve kterém se učedníci krom karate, jedů, mečů atp. od mistra také učí anglicky. To jsem čuměl, spousta z nich mluvila tak, že jim bylo dokonce rozumět! Kdo má zkušenost, s jakou efektivitou a výsledky se v Japonsku odehrává spousta let školní povinné angličtiny, žasne. (s kamarádem jsme to komentovali, že v Thajsku když člověk zná slovo "yes", může pracovat v turistickém ruchu, když zná i "no", může v něm šéfovat... a že v Japonsku je to s angličtinou horší než v Thajsku... sice znám dost Japonců, co mluví anglicky... ale v Japonsku se to nenaučili).(30.11.2011)

Americká produkce se poslední dobou zaměřila na Japonsko, nejspíš přibylo více gangsta Otaku, takže po Dragon Ball : Evolution přichází Ninja. Kvalitní béčko to opravdu je, to amíci uměj, přiblblejch dialogů a trapáren je tam jak blech v kožichu a přímočarý příběh je jasně čitelný a nic nepřekvapí, na druhou stranu bojové scény, zde byly parádní, ale to už v této době není také vyjímkou. Jediné plus je, že to dopadlo, jak to dopadlo a taky na Mika Hijii se koukalo moc pěkně. 45 %(1.12.2009)

• m@rz

Žádný zázrak. Hodně bojů je docela stupidních - ninja dostává nakládačku od dvou "obyčejných" chlápků, a pak zmlátí v poho celou bandu stejně "obyčejných" chlápků. Stejně tak s těmi zbraněmi - sem tam někdo střílí, ale pak přestane střílet a jde s tyčí - divné. Ale je tam docela dost bitek, honiček, ale bohužel málo ninja triků.(9.2.2010)

• liskam

To že tam jsou naprosto příšerní herci bych ještě skousl. To že musím poslouchat dementní dialogy bych ještě skousl. Ty efekty a vizuální stránku z 60 tých let bych také ještě skousl. Ale že si tam hraje Ninja na Batmana, opravdu nedávám. A Ty "bojová umění ve velkém stylu a dech beroucí souboje...." ha ha ha, to si můžou strčit do prdele. To se raději podívám na "kuro-obi" nedokoukal jsem to! Za mě 10%(31.8.2012)

• kaylin

Strašně cool film, kde se spojuje západní s východním. Bojová umění jsou zde prezentována celkem dobře, ale ani tak se nejedná o něco výjimečného. Scott Adkins je celkem frajer, ale podle mě se spíš hodí na američtější boje. Nemluvě pak o tom, že příběh a jeho záporáci jsou strašně klišovití. Sem tam se až bolí dívat na to, co se zde předvádí. Ninju si určitě představuji jinak a ten název se k tomu moc nehodí. Ano, ten ninja zde nějaká je, ale ty jejich triky...(6.2.2014)