Ninja

Nindža

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2009, 87 min

• Radiq

No bylo to béčko jak vyšity. Omylem jsem nejdřív viděl pokračování, které bylo rozhodně kvalitnější... a nebyly tam takové zbytečné chrsty krve, jak tady. I ta choreografie tady neměla takovej nášup a bylo tady mnohem víc věcí, co mi vadilo. Například to, že i anglický zvuk mi přišel jak předabovaný v postsynchronech nebo jak se tomu říká. Ale teda úplě nejhorší byl ten batman-skok při únosu té šikmooké frndy. No to jsem se musel chlámat! Děj prostě nudná kravina, že dokument o plísních na nohách by mě asi zaujal víc. Ale byli tam přece ti ninjové!!!(27.12.2016)

Posaď se můj žáku. Mám pro tebe speciální úkol. Býval zde čas, kdy bojovníci mívali slávu,čest a byli uctíváni. Byli velebeni a svět je uznával. Dnes jsou tyhle časy nejspíše pryč. Ale hrstka vyvolených nese vlajky bojovníků dál. Někteří jsou jíž starší, ale statečně se rvou. Velcí válečníci jako Sly, Van Damme nebo Arnie už tu nebudou dlouho. Jiní občas ze zmaru doby udělají hloupost jako třeba Bruce ve filmu, který se bojím říct nahlas. Je to na vás. Ty Scotte, tví bratři ve zbrani Vin, Jason, Rock vy můžete vrátit časy hrdinů zpět. Vydejte se se tedy na cestu. Na cestu plnou nebezpečí v podobě komedií. V podobě blbejch komedií a ještě horších komedií. Vydejte se na cestu sice trnitou, ale na úspěch čeká mnoho lidí. Nebude to snadné, ale vy to dokázat můžete. Vraťte akčnímu žánru jeho tvář. Ano přesně to se zde děje. Svině je prostě svině. Klaďas je charakterově bezchybnej, ale když se rozlobí, tak bude prostě zlej! Já dám filmu 70 procent za jasnou snahu pomoct akčnímu žánru. Hodně štěstí mý synové. 70 procent.(10.1.2014)

• liskam

To že tam jsou naprosto příšerní herci bych ještě skousl. To že musím poslouchat dementní dialogy bych ještě skousl. Ty efekty a vizuální stránku z 60 tých let bych také ještě skousl. Ale že si tam hraje Ninja na Batmana, opravdu nedávám. A Ty "bojová umění ve velkém stylu a dech beroucí souboje...." ha ha ha, to si můžou strčit do prdele. To se raději podívám na "kuro-obi" nedokoukal jsem to! Za mě 10%(31.8.2012)

Parádní svižná akční podívaná se Scottem Adkinsem, který má nejen rychlé ruce a nohy, ale hlavně sklony, být dobrým bojovníkem ninjutsu. Je nekompromisní a s nikým se nemazlí! Lahůdkou byla scénka, která jak kdyby se vystřihla z jedničky Kurýra, kdy si Casey partičku dvaceti bouchačů porozhazuje do všech částí místnosti. Skvělé představení bylo i v metru. Závěrečný pamlsek filmečku, kdy si jako v osmdesátémpátém Michael Dudikoff stoupne tváří v tvář černému ninjovi, je jen sladkou tečkou této akční palby. Jen tak dál Scotte... 70%(9.1.2014)

Film jsem viděl již 3x v rozmezí dvou let. Poprvé jsem byl nadšený, čtyři hvězdy byly jasnou volbou. Podruhé už byl můj dojem malinko slabší a dnes, když jsem film dokoukal potřetí, musel jsem jít s hodnocením dolů. Spojení Isaac Florentine a Scott Adkins jde krásně dohromady. Akční scény, choreografie a pohybové nadání Adkinse jsou parádní. (viz. filmy Undisputed 2 a 3). Tady ale musím říct, že režisér přestřelil. Když se film odehrával v Japonsku, byly to pěkné záběry, ale jakmile se děj přesunul do USA, film ztrácel na kouzle. No a v závěru, jak se Tsuyoshi Ihara snese z té střechy ve stylu Batmana, to si fakt mohli odpustit. Nicméně film díky nepřehnané délce nenudí, akční scény drží vaší pozornost, takže ho v pohodě dokoukáte. Dnes hodnotím film s konečnou platností 65%.(19.2.2012)