Ninja

Ninja

Nindža

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2009, 87 min

Film jsem viděl již 3x v rozmezí dvou let. Poprvé jsem byl nadšený, čtyři hvězdy byly jasnou volbou. Podruhé už byl můj dojem malinko slabší a dnes, když jsem film dokoukal potřetí, musel jsem jít s hodnocením dolů. Spojení Isaac Florentine a Scott Adkins jde krásně dohromady. Akční scény, choreografie a pohybové nadání Adkinse jsou parádní. (viz. filmy Undisputed 2 a 3). Tady ale musím říct, že režisér přestřelil. Když se film odehrával v Japonsku, byly to pěkné záběry, ale jakmile se děj přesunul do USA, film ztrácel na kouzle. No a v závěru, jak se Tsuyoshi Ihara snese z té střechy ve stylu Batmana, to si fakt mohli odpustit. Nicméně film díky nepřehnané délce nenudí, akční scény drží vaší pozornost, takže ho v pohodě dokoukáte. Dnes hodnotím film s konečnou platností 65%.(19.2.2012)

• Tuax

Začnu tím pozitivním a to je docela svižný a nápaditý střih, kdy se efektně prolíná dění na více místech. Pak choreografie soubojů a akcí rozhodně stojí taky za zmínku, jen je to mnohdy přetaženo až do absurdna, což nakonec kazí dojem. Pak ještě výprava a kostýmy ve scénách jako v japonském dojo. Jenže jinak je naprostá blbost a to prakticky ve všem. Je to sice koukatelné, ale ten scénář, to je naprostá šílenost. Malá japonka má roli otloukánka a snáší nakládačky jako by byla ve wrestlingu a nemá ani jednu modřinu, nic ji nebolí, jen bulí. Ono nahánění kultem celkově vyznívalo dost komicky, to nemohli snad ani myslet vážně. Nehledě na to, že ě jako milovníka japonska i ninjů, dost namíchlo jak tyto symboly byly ve filmu využity. Batman mod, který byl použit při seskoku ze střechy mě málem srazil do kolen, to byla věc. Stejně jako používaní nočního vidění tam kde je světlo a ještě s tímto na očích použít oslepující granát. No nic je to slátanina akorát na bolest hlavy. 2/10(3.5.2012)

• Shakers

Najviac sa mi ľúbi scéna, kde jeden týpek čo naháňa hlavné duo hovorí nezabíjajte ju chcem ju živú a pritom po nich strieľa on aj ostatný :-).No ale už k filmu, prekvapilo ma akú kravinu dokázal po dobrom Undisputed II Isaac Florentine natočiť.Film obsahuje cool zábery, kopec akcií ale aj nezmyslov.Skratka nie je to dobrý film ale pozerať sa to dá.Isaac Florentine možno natočil trošku sračku ale treba uznať, že akcie vie a vyzerajú neskutočne cool aj so Scottom Adkinsom. 50% - 2*(26.11.2010)

• Jacinda

Scott je fešák (když nemá vousy) a jeho skill je úchvatný. Nicméně pohled na jeho supervypracované tělo (až moc) v kombinaci s jeho pohledem jehňátka (nesnáším, když nabušený chlapi hrajou utrápený chudinky) není až tak lákavé. A co prostě neodpustím, je absence jakékoli logiky. Už od prvních minut se postavy chovají jak retardi, jenom aby zápletka mohla fungovat. Nefunguje a navíc do ted nepochopím, proč záporák zaútočil během předvaděčky ostrými, aby se dal dementně vyhodit ze školy.(19.11.2017)

• m@rz

Žádný zázrak. Hodně bojů je docela stupidních - ninja dostává nakládačku od dvou "obyčejných" chlápků, a pak zmlátí v poho celou bandu stejně "obyčejných" chlápků. Stejně tak s těmi zbraněmi - sem tam někdo střílí, ale pak přestane střílet a jde s tyčí - divné. Ale je tam docela dost bitek, honiček, ale bohužel málo ninja triků.(9.2.2010)