Cyklus publicistických dokumentárních filmů o "československých" hrdinech, na které se často velmi rychle zapomnělo nebo zůstali úplně neznámými. (Česká televize)

Luciášek

Jediné, co ďábel potřebuje k tomu, aby uspěl, je mravné lidstvo, které neudělá nic. Tihle opravdoví hrdinové jsou ukázkou toho, že ne každý mu tu radost udělá. ()

Paity

Přesně tak, na hrdiny by se nemělo nikdy zapomenout. To platí i pro Neznámé hrdiny, které ty skutečnéí hrdiny přibližují nám všem. ()

Tominecek

Ocenění ELSA 2010 v kategorii "Původní domácí tvorba - Dokument", udělená Českou filmovou a televizní akademií a slavnostně vyhlášená v sobotu 18.12.2010. ()

Radek.SCH

Na tohle by se měli dívat všichni, kdo komunismus v ČSSR považují za mnohem menší zlo, než fašismus v Německu a na totalitu u nás s láskou a melancholií vzpomínají. ()

Lucas87

Díky ČT můžeme si připomenout pohnuté osudy našich neznámých hrdinů, až se člověk nedokáže divit jak museli trpět nebo jaké dobrodružství je čekalo v při jejich cestě životem. Poutavé, mohlo by se to klidně zařadit do osnov výuky. ()

Stíba

Dobře vybrané osobnosti na které by se opravdu nemělo zapomínat. Viděn díl o Gustavu Frištenském, se zajímavými informacemi, které jsem neznal a s rozhovory příbuzných. ()

niska98

Jeden z celé řady počinů ČT. Ani ne půlhodinové dokumenty, které v tomto případě představují ty, kteří zůstali stateční. Ty, kteří mají páteř. ()

route60

Neznámí hrdinové jeden z nejlepších dokumentárních pořadů ČT, nesmíme zapomínat na mnohé hrdiny a jejích činy v jakékoli době. ()

jungewolf

Některé díly jsou velice zajímavé. Např. v sobotu 27.5.2017 byl vysílaný díl "Sloužila jsem u Heydrichů" o pí A.Vovsové - pokud to má Česká televize na svém webu ke zhlédnutí, velice doporučuji to skouknout... . ()

Plysliska

Filmová podoba rozhlasového pořadu Příběhy 20. století. Přiznám se, že rozhlasová verze mi sedí víc, ale to nemění nic na tom, že považuji tento seriál za velmi potřebný a záslužný. ()

KorenGeorge

Skvělý dokumentární cyklus, který připomíná, že i v Čechách žili a žijí hrdinové, kteří i za nejhorších chvil zachovali čest, svědomí a statečnost. Tento cyklus opravdu může dát lidem, hlavně mladým, naději v dobro a ty správné hodnoty v našem národě. Na hodinách základů společenských věd a dějepisu na středních školách by to mělo být pouštěno povinně. ()