Zábavný park

• USA Adventureland (více)

James Brennan (Jesse Eisenberg), který právě absolvoval vysokou školu, se těší se na vytoužené prázdniny. Rád by projel Evropu, ochutnal německé pivo, navštívil světově proslulá muzea a oslnil nějakou krásnou dívku, nejlépe typickou Francouzku. Jenže se píše rok 1987 a v Americe právě probíhá ekonomická recese. Potřebné finance se na poslední chvíli v rodinném rozpočtu nenajdou, a tak Jamesovi nezbývá než vzít podřadnou brigádu v zábavním parku. Stokrát omleté disco spolu s vůní cukrové vaty, netrpělivými rodiči a uřvanými dětmi - nic horšího snad už Jamese potkat nemohlo. I tady však návštěvníci prožívají skryté příběhy, díky nimž je tohle zaměstnání snesitelnější. A když s vámi pracuje chytrá a hezká Em (Kristen Stewartová), může se i z pekla stát nebe na zemi. Vtipná americká komedie od tvůrců filmu Superbad, v čele s režisérem Gregem Mottolou, je plná sympatických postav a hudby osmdesátých let. (oficiální text distributora)

1945

Zábavný park bych přejmenoval na Nudný park. Filmu něco chybí, ale je těžké rozpoznat co. Zřejmě by to chtělo trochu lepší vtipy a zkrátit scény, ve kterých se nic neděje. O smysluplnosti dialogů nemluvě. ()

aLPaC

Nemůžu jinak, než dát plné hodnocení. K tomu mě vedou jednak skvělé písničky let osmdesátých, jednak skvělé prostředí zábavního parku a také roztomilá dvojice Eisenberg-Stewart. Kristen konečně dospěla a vypadá moc hezky. Příběh sám o sobě nijak nevyčnívá, ale nevím, tak nějak to na mě zapůsobilo a celou dobu jsem byl totálně vtažen do děje. Celkově to na mě působilo upřímně a lidsky a to dovedu ocenit. Myslím, že by si to zasloužilo lepší hodnocení. ()

Domec

Jedna z nejprijemnejsich komedii co jsem v posledni dobe videla. Jesse - sympatak, Kristen - umi hrat a dokaze pri tom vypadat dobre, Ryan - proste neodolatelnej, Bill - blazen :D. Nemuzu si pomoct, ale Adventureland si proste zaslouzi mit 5 *****, nejen kvuli tomu co jsem tu predtim vyjmenovala, ale take protoze mu muze konkurovat jen malo komedii v teen kategorii. ()

kukentipla

O čem to je? Jamese o prázdnínách čekala Evropa, cestování, holky, chlast, drogy. Osud měl, ale jiné plány a tak chudák James skončí jako zaměstnanec v lunaparku. Místo nudy však zažívá nejlešího léto svého života. Chlast, drogy a možná i lásku s krásnou kolegyní......Co já NATO? Dokonalý mix humoru a romantiky mě zasáhl jako blesk z čistého nebe. Film dělaný s nostalgickou láskou. Příjemně plynoucí, vtipný, dojemný. Všemu vévodí supertalentovaná Kristen Stewart (z té bude jednou hvězda, navíc umí výborně hrát) a Ryan Reynolds (pro mě jeden z kandidátu na sympaťáka stříbrného plátna). Třešničkou na dortu je výborná hudba. ()

Illy

tváří se to jako teen komedie o prvním zásunu, nicméně jede ve vážnější koleji i s trochou dramatu. ()

panmroz

no takovýto filmy mi vadí asi úplně nejvíc - že to má bejt jako takový živoucí, ty postavy, situace, a trošku absurdní - ten humor - a přitom je jen taková hra na život - ty postavy jednaj, chodí, mluví, jen tak, jak to mají napsaný a ze všeho nejmíň to připomíná život. stejně nasranej sem byl u filmu Elizabethtown. ()

glamgirl

Mám pocit, že som Adventureland nepochopila rovnako, ako Kirsten Stewart svoju rolu – celý čas tam len stála a nechápala o čo ide, čo má hrať a ako to má hrať... lebo neustále prehrabovanie si vlasov nie je hranie. (A to som si myslela, že horšia ako v Twilighte už nemôže byť.) Ani film nestojí na pevných scenáristických základoch. Jediné, čo môžem ako-tak oceniť, je hudba, hoci za to ohováranie Falca hlavnou postavou mám chuť strhnúť jednu hviezdičku z hodnotenia. :) A prosím vás, tie štyri úryvky z Amadea som si tam ledva všimla, úplne zanikol, takže naozaj nerozumiem rečiam niektorých prítomných o averzii. Plus nechápem, prečo sa to celé muselo odohrávať v osemdesiatom siedmom. Akosi to celé to šlo (okrem hudby) mimo mňa. ()

masiko

K tomuhle nemohu mít žádné výjimky. Velmi čistý a upřímný film, zdaleka ne komedie, který mi svou melancholii nijak nevnucoval, pouze si mě pomalu získal. Obsazení na jedničku s hvězdičkou. ()

(Z)denny

Kdybych byl pubertální teeneger, tak by mě tento snímek možná něčím oslovil.. Možná tou trávou, co se tam hulí, nebo problémy s první sexuální zkušeností, ale takhle.. Nuda, nuda, šeď. Nic nového tvůrci nenabídli.. ()

Skarface

Příjemná komedie ze zábavného parku kterou jsem si hodně oblíbil ! žádný přehrávání ,herci přirozeně zahráli na výbornou svou roli . Takhle to má bejt bral bych více takových komedii baylo příjemné se podívat na Kristen jinak než na upírku. ()

KOZEL84

Parádní pohodovka kterou bych si dal hned znova.Navíc tam hraje Kristen Stewart.Bill Hader byl boží(od ted si už budu pamatovat jak se jmenuje:-). ()

Razer

Příjemná romantická komedie, u které mi trošku vadilo obsazení pro mně nepříliš sympatickými herci a zasazení do osmdesátek. 70% ()

Honny2

Po dlouhé době romantika, která mě opravdu bavila. Hlavně to, že zde hrají normálně vypadající lidé a né načinčané hvězdičky, bylo více než sympatické! Příběh trochu předvídatelný, ale hezky jemně pojatý. Dávám 90% a vřele doporučuji pro klidnou večerní zábavu ;) ()

rgrohol

Průměrná teen komedie, která ani neurazí ani nenadchne. Zpříjemní vám jedno odpoledne a poté na ni můžete s klidným srdcem zapomenout. ()

ViktorEl

Celkom dobrý oddychový film, až na to, že som sa tešil na dobrú komédiu a veľmi som sa pri tom filme nesmial, viac je to skôr romantický film, ale skvelé herecké výkony, dobrí herci a pekná zápletka, so šťastným koncom to napravila. ()

P-puma-

Ten film je přesně takový jako léto. Když ho prožíváte čas neuvěřitelně rychle letí a vy se bavíte, je smutné i veselé. Plné pařeb a přátel a lásek. A když skončí tak se vám po něm stýstá a přesně takový je i Adventureland. ()