Planeta Země po vymření lidstva

(TV film)
  • USA Life After People (více)
Ukázka z filmu

Dokument vychází při předvídání budoucnosti z odborné znalosti a chápání historie. Odborníci na inženýrství, botaniku, ekologii, biologii, klimatologii a archeologii vytvářejí obraz toho, jak bude Země vypadat v průběhu dní, týdnů, měsíců, let a milénií poté, co zmizí lidé. Uvidíme, co se stane s okolním prostředím. Jaké druhy rostlin přežijí? Budou moře oplývat rybami? Která zvířata přežijí? Co se stane s elektrárnami? Změní se v časované bomby, až se zastaví? Otráví zemi navěky? Vrátí se někdy lidé? Zahájí tento koloběh opět člověk odhalováním našich rozvalin a snahou představit si, jak život vypadal v naší době? (oficiální text distributora)

Caelos

Výborný dokument, nutící k zamyšlení. Po celou dobu sledování jsem byl překvapen, jak rychle některé věci v podstatě zmizí. U některých jsem očekával, že tady budou tisíce let. No jo, jenže s pečlivou údržbou lidí, bez ní... Triky nejsou na vysoké, ba ani vyšší úrovni, od začátku jde vidět, že je to dost levný dokument, ale co mi sakra po efektech. Rozhodně doporučuji všem. ()

maseer2

místy nudné a opakující se, místy zase příliš laciné.. přesto zajímavý dokument o tom, co by se postupně dělo s naší planetou, kdybychom zničehonic z nějakého důvodu zmizeli.. lepší 3* ()

Revanx

Téma nanajvýš zaujímavá, triky obstojné a poňatie veľmi pútavé. Povinnosť pre všetkých fanúšikov katastrofických filmov a aj pre tých ostatných veľmi zaujímavý dokument. ()

PauloZ

Svět bez lidí, zajímavá a přesto neuvěřitelná představa. Velmi zajímavý dokument o této zkutečnosti, který nahlíží až 10 000 let po vymření lidstva. Nevětším paradoxem je, že i přes náš obrovský technologický pokrok by po nás už za pouhých 1000 let nezůstalo téměř nic... Prvních 30 minut dokumentu je celkem nezáživných, ale s postupem času a posdějším datem po lidstvu nabírá dokument na zajímavosti. I tak je ale dokument jen velmi obecnou představou, zabývá se jen určitými aspekty a něco je jen velmi rychle nastíněno. K zamyšlení a pro nástin budoucnosti bez nás to ale velmi stačí. Přeci jenom je zřejmé, že nikdo nemůže z jistotou vědět, jak by to po nás vypadalo za 500 a více let. ()

keddy79

Výborný dokument po všech stránkách. Některé animace se sice i několikrát opakují, ale vždy s jiným komentáře, takže to beru. U dokumentů často postrádám jakýsi úvod, kde by bylo řečeho na čem vlastně téma staví a kde začáná. Tady hned v úvodu bylo jasně řečeno, že vychází z předpokladu, že lidé jen tak zmizeli z neznámých příčin. Zdá se to nepodstatné, ale já to velmi oceňuji. ()

Z0oMb3E

Na začiatok kus poučky. Vrcholným štádiom biocenózy je klimax. Nikdy som netušil, že roky štúdia dokážem aj prakticky aplikovať. Všetko má svoj koniec a nič nieje večné. Tieto zdanlivo nemysliteľné myšlienky sú pre moderného človeka vzdialené natoľko, že sa nimi ani do hlbšej miery nezaoberá. Človek sa veľmi rád pasuje na vrchol pomyselnej prírodnej pyramídy. Ale čo sa stane, keď z nej odstránite vrchný diel? Odpoveď je, nič. Druhotná sukcesia je veľmi mocná zbraň prírody v boji s jej nepodarkom. Hrdza, fyzika, chémia, počasie či flóra neustále atakujú ľudskú umelo vytvorenú a bez vynaloženia obrovského množstva energie neudržateľnú spoločnosť. Samozrejme že, čím šli prognózy do vzdialenejších časových období a ohrávaním dvoch troch animácií dookola film skĺzol do nudnejšieho stereotypu, kedy nemal pomaly čo nové ponúknuť a nadviazať na fantastický úvod. Kašlite na recyklovanie! Zakopte všetko do zeme a dúfajte, že sa plasty guma a podobný sajrajt dostanú do vľúdneho prostredia, aby tu po nás niečo ostalo. Čo na tom že si budúci osadníci a šimpanzi budú myslieť, že sme žili vo vlastných odpadoch a Homo sapiens vyhynul lebo bol homo. Niečo po mne aj tak ostane! ()

JJ.Gibson

Bezpochyby skvělý nápad. Jak by svět vypadal bez lidí. Ze dne na den žádní lidé. Fascinující myšlenka, ale to zpracování tohoto dokumentu mi nepřišlo až zas tak nápadité. Podle mě se režisér měl zaměřit na tuto problematiku více globálně. Občas nám ukážou psi, jako kdyby jiné domácí zvířata neexistovali, hodně se soutředil na flóru a na rozpad budov, ale fauna značně ztrácela. Proběhnutí lva po silnici to nezachrání. Ale líbil se mi třeba rozpad auta a další věci. Ale chtělo to podle mě podat o něco zábavnějíší formou. Protože je to malinko nudné... ()

MATADOR

Co se stane, až tu lidé nebudou, za 100 let, za 200 let, za 500 let, za 1000 let, ... ? Dokument ukazující skrze počítačové triky, jak to tu bude vypadat, až tu lidé jednoho dne prostě nebudou. Otázka na kterou si každý ve svém životě snažil najít odpověď, ale určitě ji nenašel. Tento dokument ukazující nepředstavitelné věci Vám otevře oči a ukáže, že život bude existovat i bez lidí. PS: Egoistům nedoporučuji ;-) ! Byl tu život před lidmi a bude tu i po nich. ()

reqiuem

omílání(btw. to by jste se divili, kolik lidí píše omýlání) stále stejných počítačových efektů by mi nevadilo, kdyby se tam taky stále neopakovaly ty samý fráze..tenhle dokument nestačí na to, aby rozvinul svůj původní námět..rozvíjí jenom absurdní představu tak, že po půl hodině je všechno zřejmý a následnej vývoj tak ničim nepřekvapí.. ()

ilemas

Vynikající dokument s dnes už velmi lacinými triky pro milovníky postapo. Za 10 000 let už po nás nebude ani veta. A co potom za 100 000 let, za milión, za 10 miliónů.... Kdoví, co bylo před námi...a co bude po nás. V historii Země jsme pouhé nic. Víc takových dokumentů a sci-fi filmů. ()

kaposlav

Ide len o teóriu ako by sa zem zotavovala po zmiznutí ľudí. Nezamýšla sa nad príčinou zmiznutia ľudí, ako dlho by to trvalo pokial by zmizol posledný a neberie do úvahy ani telá mŕtvych. Samozrejme pri tom teoretizovaní sa na najaké tie vplyvy aj zabudlo, či niečo podcenilo. Isté je, že presne takto to nebude a ide len o špekuláciu. Dokument je aj tak zaujmavý a človeka prinúti zamyslieť sa, že naša civilizácia je tak krátka a nepodstatná. Ako rýchlo sme sa tu objavili a prevrátili zem hore nohama, tak isto rýchlo aj zmizneme. Obávam sa, keďže nedokážeme nič zanechať po sebe ako dlhodobý dôkaz našej existencie, tak jediný podpis bude jadrová vojna čo planétu úplne zničí tak, že o zotavení nebude môcť byť ani reč. ()

Nautila

Děsivý dokument. Ehm...ale ne tím, co ukazuje. Mám ráda všechny ty filmy a počítačové hry o světě, kde je lidstvo na ústupu, ráda si prohlížím fotky z Černobylu atd, ale tohle bylo tak příšerně podané, že mi to žádné tohle potěšení nedalo. Dršňácký a přehnaně dramatizující hlas, co celým dokumentem provází, je až na hraně trapnosti. Celé je to nejspíš dělané pro ne moc přemýšlející amíky a podle toho ty "informace a hypotézy" taky vypadají. Bůhví jak dlouho třeba vysvětlují, že železo rezne...ne zrovna proč a jak rezne, ale že rezne. A takových perliček, o kterých normálních člověk věděl už v první třídě, je tam plno a jsou podávány tak, jakoby šlo o objevnou věc, o které běžný člověk neví nic. Rovněž celá konstrukce mnohaleté zkázy světa po lidstvu nepřináší nic nového, tedy alespoň člověku, co byl obdarován alespoň kusem logiky. Kdyby se "dokument" ostříhal o ty dramatické a zbytečné kecy, byl by možná daleko zajímavější. Takhle mě zabavilo jen pár záběrů z Černobylu...a kočky. Nic víc. ()

O´Neill

Zajímavý dokument znázorňující jak svět bude vypadat po pár týdnech, měsících, následně i rocích a miléniich. Vše dobře detailně vysvětleno a znázorněno. ()

Nach

Výborný dokument zodpovídající otázku, co by bylo, kdyby lidí nebylo a vše tu po nás zůstalo. Tento dokument dává jasnou, vyargumentovanou odpověď a kdyby nebylo stále se do kola opakujících (i když velice pěkných) počítačových záběrů, s chutí bych dal i maximální hodnocení. Takto onen verdikt utekl skutečně jen o vlásek. 84% ()

laik_60

scifi dokument doplnený počítačovými efektami . Z filmu nebolo zrejmý zánik ľudstva, či postupný alebo naraz. Venoval sa viac rastlinnej ríši menej živočíšnym druhom a už vuobec nie hmyzu a mikroorganzmom. Ale v celku pozeratľné. Film je dostupný aj na YUTUBe ()

ic

Fakt špatný provedení, jako fajn odborně spekulovat, co by se stalo na světě bez lidí, ale těžko se dá předpokládat ten scénář, že lidi prostě zmizí jako lusknutím prstu. To je asi tak reálná představa jako že ze vteřiny na vteřinu bude lidí najednou dvojnásobek, prostě se objeví dalších 7 miliard lidí… prostě kravina. No když to celé odvozují od téhle blbosti, že tam někde bude zapnutá varná konvice a že psi budou zavření v domech… ehmmm, tím to hodně zkazili. ()

sator

Efektově nízkorozpočťák... Nejvíc by mě zajímalo to, co tam nezaznělo, co až se dostanou z laboratoří... všechny ty bakterie a mikroby co tam sušej...Tyf ,Černej kašel, Paroubkova demence,Ráthovo egomaniactví a tak :) 70 % ()

st.jim

Velice zajímavý a poučný dokument o tom, co by se stalo s naší planetou, kdyby najednou zmizela veškerá lidská populace. Co se stane se vším, co člověk vyrobil a postavil. Jaký dopad to bude mít na zvířata z celé planety. Pokud pominu docela primitivní počítačové animace, tak je to celkem povedený projekt. ()