poster

Beyond a Reasonable Doubt

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2009, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ZkuKol
  **

  Námět a základní zápletka vypadají opravdu hodně lákavě. Věřím, že i originál z 50. let měl své klady, ale remake si vzal do pacu Peter Hyams a šlo to přímo do pekel. Douglas si svou roli ještě ustál, ale ostatní nejsou na mimotelevizní kvalitu zvyklí (a to nám teď Joel září v Avataru). Už vyhypeovaný soundtrack od prvních minut mnohé naznačuje, ale první půl hodina ještě drží pohromadě. Pak už začínají padat zdi, střecha a dojde i na rozbíjení základů. Vyčítat Hyamsovi rutinérství a absenci nápaditosti je nošení dříví do lesa, ten člověk už prostě posledních 10 let nestíhá. Ale co si dovoli ve scénáři? "Deus ex machina," vysvětlující vypravěč, bezdůvodné záchrany, kupa přátel na telefonu, parodie na geeky, závěrečný twist a hláška na závěr?! Je to příliš a není to ani dost vtipné, ani dost akční, aby se dalo odpouštět! Novinář hcce odhalit falešné praktiky státního návladního a tak se na sebe pokusí hodit zločin, což se mu bohužel podaří... 30% PS: tohle už je se Sentinelem druhá pokažená žánrovka Michaele, tak přestaň blbnout a točit s televizními herci a najdi si něco co má koule!(23.12.2009)

 • larelay
  *

  Boze moj, comu sa to ten Michael v poslednej dobe upisuje? Ved tento film nie je nic viac a nic menej ako otrasny TV film, s otrasnymi hereckymi vykonmi, otrepanou zapletkou, ktoru sme videli uz stokrat a ovela lepsie natocenu a hlavne, clovek vytusil uz asi po 20tich minutach, ako to cele dopadne. Ach Michael, ako hlboko si klesol, ze si skoncil vo filme Petera Hyamsa vedla 4-totriedneho herca Jesse Metcalfa?(13.11.2009)

 • honajz
  **

  Kamera, herci, výprava, využití barev - fajn. Ale i když jsem neviděl původní Langův film, stačilo pár minut, aby bylo jasno, co a jak, nu a jak byl detail na prsty té černošky, byl jasný i twist. buď koukám na moc filmů, nebo je to prostě celé pojaté natolik sterilně, že to nemá čím překvapit. Možná oboje. Celkově je to pak celé nudné, kdy si jen odškrtávám, co jsem si řekl, že se stane, ono se to zcela nudně stane, a čekám jen na poslední větu, skutečně moderní perlu.(24.9.2013)

 • aLPaC
  ***

  Peter Hyams se tady snažil o něco podobného jako v Soudcově noci. Myslím, že právě kvůli tomuto faktu přijal Michael Douglas roli zkorumpovaného státního návladního, jinak nevím, proč by se zahazoval filmem s mizerným televizním vizuálem, špatnými herci (Metcalfe je opravdu tragéd) a zápletkou, u které každý průměrný divák ví, jak dopadne. Je pravda, že kdyby se scénáře a režie ujal někdo z áčkové produkce (a vyměnil Metcalfa - třeba takový JG Lewitt by mi tu seděl), mohl by z toho být skutečně dobrý thriller. Takto ale ne. PS. Když se koukám, co všechno Hyams natočil, potvrzuji, že je to opravdu tragéd. Viděl jsem 7 jeho filmů a žádný se mi nelíbil včetně červeného Kozoroha1. Ze všech jeho filmů dýchá podprůměrné vedení režie i velmi slabé scénáře.(21.2.2013)

 • bourec
  ***

  Nebudu zastírat,že spoustu filmů P.Hyamse(tady dost nenáviděnýho)mám rád.Ale po pro mě skvělym filmu Konec světa to s jeho kariérou jde z kopce.Dva děsný filmy a jeden pro tv,dost mizerná bilance.Tady ten film je takovej pomalu se rozjíždějící thriller,trochu staromódní,ale po hodině se to rozjede,a je to i docela zábavný.Jen ten Metcalf,to je děs.A posledních pět minut je i zbytečně nastavovaná kaše.Myslim že 60% je tak akorát.(23.11.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace