Poslední noc v Římě

• Česko Pokoj v Římě (více)

Alba je krásná španělská dívka, která během posledního dne svých prázdnin v Římě potká Natašu – atraktivní ruskou turistku. Alba se dá s Natašou do řeči a protože ji žena začne přitahovat, pozve ji k sobě do hotelu. Počáteční zábrany jdou brzo stranou a ty dvě se spolu pomilují. Během následujících dvanácti hodin si Alba a Nataša vyprávějí o svém životě, ilustrují to fotkami na internetu a užívají si vzájemných tělesných rozkoší. Alba vypráví, že je její matka opustila rodinu, když byla ještě malá a nakonec skončila jako vydržovaná žena bohatého araba. Nataša se podělí o zkušenosti s hrubým otcem a sestrou kunsthistoričkou. Ale vyprávějí si ženy skutečné příběhy, nebo jedna druhou pouze krmí pohádkami v domnění, že se už nikdy v životě nespatří? (HBO Europe)

MartinezZ

20.2.2011 ~ Rádoby umělecké, rádoby dráždivé, rádoby psychologické. Jinak ale absolutně o ničem. ~ V Římě se kdesi na večírku nebo na baru potkávají dvě mladé ženy. Jedna (Španělka) druhou (Ruska) pozve k sobě na hotelový pokoj, kde se obě lépe poznávají, a to doslova. Jedna druhé vypráví svůj životní příběh, svoje touhy i prokletí, ale jedna druhé stále lže a jak se mezi nimi tenhle noční vztah vyvíjí a prohlubuje, je jedna ke druhé upřímnější a svůj životní příběh stále více přibližuje pravdě. Jedna druhou ale také přitahuje a tak si chvíle mezi vyléváním mysli a srdíčka vyplňují sexuálními hrátkami. ~ A to je celé. Plky o jejich životě nejsou zajímavé, ale ne proto, že by to bylo nudné, ale protože je to jen důvod, jak nahnat dvě mladé hezké nahé herečky do jedné postele. Záběry na jejich tělesné křivky míšené se záběry maleb na zdech a stropě mají navodit umělecké dílo, ale je to jen důvod, jak protáhnout plkání a odůvodnit záběry kamery. ~ Holky si možná užily, štáb taky, ale divákovi se nedostalo ani zajímavého filmu a ani koukatelného softporna. A tak mi nějak uniká důvod, proč to přesně vzniklo, když z toho nic nebylo. ~ 1,5* ()

GodComplex

Jedna hvezda za hudbu Jocelyn Pook a druha za mysteriozni rusku. Naopak ta spanelka byla dost nesympaticka a celkovy obsah filmu pro me taky nedostacujici, zacina mi pripadat, ze Medem je jeden z tech chlapku, kteri mysli jen na to jedno :) 4/10 ()

pevico

Je mi líto, že musím dát tak průměrné hodnocení, jedná se přecijen o mého oblíbence Medema...ale jen ať si nemyslí, že se nechám utáhnout na vařený nudličce!!! ()

ABLABLABLA

Po skončení snímku jsem měla hodně smíšené pocity. Na jednu stranu tu byly ty psychologické zamyšlení, na druhou erotické scény. Nakonec jsem ale došla k závěru, že ta psychika tu nebyla až tak hluboká a spíše, se jen režisér snažil z toho vymámit něco světového - podle mě se nepovedlo. To neznamená, že by se mi ale film nelíbil a rozhodně nelituju jeho zhlédnutí. Líbilo se mi hlavně vícejazykové zpracování - tyto filmy, kde se nemluví jen anglicky, jsou prostě skvělé a mám je ráda, protože jsou reálné, ne všichni totiž všude mluví anglicky a filmy, které se třeba odehrávají v Itálii nebo nevímkde, a mluví se v nich zásadně anglicky mě někdy dokážou značně iritovat. ()

kaylin

O čem tenhle snímek vlastně je? O tom, že je možné natočit film, který obsahuje lesbické scény? Pokud ano, tak to jde dobře, v pornu je toho plno. Chtěl snad snímek něco říct? Pokud ano, tak mně to prostě nesdělil, já jsem jen sledoval, jak minuty ubíhají a neděje se zde nic, co by mě zajímalo. Ano, vizuálně hezké, ale prázdné. ()

italka63

Víte, kde můžete zažít jeden z nejhezčích východů slunce na světě? V nejkrásnějším městě na světě (na tom trvám) ,na jedné terae jednoho hotelového pokoje s krásnými obrazy, kam se uchýlily dvě ženy, které se předtím nikdy neviděly.Hmmm...a to bylo to zvláštní.Porozumění, fantazie, erotika, sex,nadšení,lži i zklamání.Skvělá hudba, ale víc jak tři hvězdy to nebude, nemůžu si pomoci:-) ()

runner85

Elenu som prvý krát videl vo filme Koža ktorú nosím a urobila tam na mňa veľký dojem, tak som sa rozhodol skúsiť aj iný film kde hrá. Ale po pár minútach prišlo aj sklamanie, pár pekných dialógov tam síce bolo i celkom dobrá hudba no a to bolo všetko, tým soft pornom to ako úplne zničili. ()

Beagle

Už chvíli nemůžu píseň Loving Strangers vyhnat z hlavy a to určitě potrvá ještě dlouho. Stejně jako zážitek z Medemova pokoje v Římě... ()

Lord.Jim

S cizí ženou v cizím pokoji. ___V životě se stávají zvláštní věci. Stačí hádka se sestrou, předčasný odchod z restaurace, rozhovor s neznámou cizinkou, která zapíjí smutek... a máme tady hergot problém! ___Krásná atmosféra filmu podbarvená jemnou hudbou. Bohužel čas zakonzervovat nejde. ()

Aljak

Nevedel som čo od tohto filmu čakať, napokon som však bol veľmi milo prekvapený. Priateľské náhodné stretnutie Alby a Nataše sa napriek počiatočným tajnostiam a záhadnými rozhovormi mení v silnú náklonnosť. Rád by som vyzdvihol úžasný zmysel pre detail, malebnosť a umeleckú symboliku, a tiež príznačné skladby Russian Red (najmä Loving Strangers), ktoré ešte viac vyzdvihli celú atmosféru tohto zaujímavého snímku. A čo hodnotím ako mínus je asi tá prehnaná nahota, ktorá sa v podstate tiahne celým filmom - nieže by Elena Anaya a Nataša Yarovenko neboli dosť príťažlivé (práve naopak - až príliš), ale tomuto filmu to trošku ubralo na tom celkovom dojme... Ale aj tak, výborné! ()

kaposlav

Nebudem tajiť, že som čakal od filmu trošku viac, ale veď preto som ho aj sťahoval. Nízkonákladovy film o pár hercoch, ktorých nedokážem zrátať. Film je o dvoch babách čo celú noc prekecaju a pretrtkaju, ale decentne. Zrejme je to soft erotika pre lezbičky. ()

Hees

Ženy sú pekné čo viac si priať? Ženy tam spolu robia rôzne zaujímavé veci, bozkávajú sa, trochu tak ehm, milujú sa spolu a dotýkajú sa navzájom broskyniek atď čo viac si priať? Bude to stačiť na to aby bol film výborným filmom? No bohužiaľ to nestačilo a filmu ešte toho veľa chýbalo, aby bol lepší ako priemer. Povedzme si, ale čo je zlé a čo dobré a tak teda herecké výkony sú naozaj podpriemerné a aj keď dve ženy sú naozaj sexuálne príťažlivé a to hlavne Natasha Yarovenko, ktorá hrá ruskú turistku. A to Elena Anaya je v podstate skúsená herečka no čo už tiež nehrala oslnivo. Sexuálne scény sú dobré a milé, ale inak som herečkám neveril ich vzájomnú náklonnosť vôbec a nebola medzi nimi žiadna iskra. Naopak čo sa vo filme podarilo boli nejaké tie artové scény (tie sú krásne), ktoré film ťahajú hore aj napriek jeho jednoduchšiemu príbehu atď. (Hodnotenie 2,5) ()

Martin741

Nudny a plany film - dve zenske sa stretnu , prepadnu zbuznelej homoromantike, vatovo plane plky onicom - a na tejto scheme ide cely film. Julio Medem /Vacas 1992, La Ardilla Roja/ sliapol poriadne vedla : 5 % ()

Stanley

Sledováno uprostřed noci... V naprosté tichosti a se zatajeným dechem... Noc v hotelovém pokoji s dvěma ženami... Osudové, emoční, dotykové, povznášející i uzemňující obrazy a scény. Snímání detailů, tóny hudby a písní, světlo a stíny, slova a gesta... to všechno způsobovalo, že bych chvilkami klidně přísahal, že tento film působí i na víc smyslů než jen na dva. Cítil jsem totiž vůni hotelového prostěradla, vlhkost pokojové koupelny, svěžest ranního vánku nad italskou metropolí, slanost ženských slz a zvonivou rezonanci ve vlastní hrudi. ()

Andre3000

Poloéčko s dějem, nebo něco víc? Ja si od toho sliboval dost, jenže film mě nudil a bohužel sem si radši pustil něco napínavějšího. Ale ještě dostane druhou šanci na reparát. ()

flyboyeda

V tomto pripade na me i pres herecke nasazeni a krasu hlavnich akterek mnohem vice zapusobila hudba Jocelyn Pook nez film samotny, I takove veci se stavaji. Od Julia bych cekal nepatrne vice... ()

otík

Dvě ženy se sejdou v jednom hotelovém pokoji a užívají si lesbické lásky plnými doušky proložené vyprávěním si o životních radostech i starostech. Toť z děje vše. Ženy jsou to pěkné, kamera se nevyhýbá full frontal pohledům, ale do žádných podrobností nejde, což je dobře. Hodně podobné s dramatem V posteli, kde je muž a žena, tady jsou to dvě ženy, ale podstata filmy je stejná. ()

Cedr

Pseudohluboký příběh o všem ale o ničem. Pro jistotu přihozeno spoustu sexu, aby to vypadalo jako jóóó umění. Práce s kamerou a světlem pěkná, ale co z toho. Fanoušci pana Medema se budou tetelit blahem. Ostatní ruce pryč. ()