Návrat do Silent Hill 3D

• Francie Silent Hill : Révélation 3D (více)

Už několik let je Heather na útěku před temnými silami. V den svých osmnáctých narozenin, po strašných nočních můrách a náhlém zmizení otce, si uvědomí, že už není tou Heather, kterou bývala. Toto nové poznání ji zavede hluboko do světa démonů a hrozí jí věčné uvěznění v Silent Hill. (oficiální text distributora)

Pavlo

Nehorázne znásilnenie predlohy a zničenie dobrej reputácie nastolenej prvým dielom. Nechápem koľko samoúčelných vecí sa dá zakomponovať do jedného filmu. Dej je slabý, tuctový, jednotvárne sa odohrávajúci a otrasne, bez štipky logiky napojený na príbeh z jednotky. Strašidelné scény pôsobia ako keby nám tvorcovia pľuvali priamo do tváre (divák si musí pretierať oči nad dementnými výmyslami), postavy sú hlúpe a efekty priemerné. Ak bude tretí diel, dúfam, že ho nedostanú na starosti scenáristi a režisér stojaci za touto otrasnou vecou. ()

wilks

Horory nic pro mě :) ale tuhle hru jsem kdysi hrál, za mě perfektní návrat, je to skvěle zpracované téma ze hry, takže nečekat nic nového, prostě něco, co zůstalo někde tam vzadu, úplně vzadu v temnotě představ a vrátí se zpět.. **** a půl * změna, ta atmosféra je skvělá, dávám *****. ()

JJaannee

Zklamání,zklamání, obrovské zklamání...scénář a režie strašné...jednu hvězdičku dávám jen za masky...film nuda, a jako horor obrovská nuda...když už jsem si říkala,že se to možná rozjede, tak je konec????prosím už ne!!! ()

Caidien odpad!

pro mě obrovské zklamaní, první díl se my opravdu líbil, ale tohle pro mě byla hrůza. Stálo mě mnoho energie to dokoukat do konce :( ()

Andy.222

Sice to krásně vypráví o tom, co bylo po tom co Sharon s Rose zůstali v realitě Silent Hillu ale v podstatě to nedává nic moc navíc. Vypráví to o tom, že ta Církev věří v nějakého Boha ale neříká v kterého. Sharon se tam spojí s Aleessou, ale nic moc tam nepředvede. Celý začátek slibuje nějaké velké vygradování na konci a na konci jen vše vyšumí do prázdna. Jedničce, která by svou hustou atmosférou zadusila ryby z Mariánské propasti to bohužel nesahá ani po paty. Sean Bean tu má vlastně stejně malý prostor jako v jedničce, ale Rose která jedničku táhla celou tu vlastně hrozně chybí. Starší Sharon na to prostě nemá. Jediné co mě opravdu nadchlo byl Pavouk z figurín. Ten nápad i zpracování byly úžasné. ()

zekon

Zmatené, nezáživné a i přes tu délku dlouhé. Po 20ti minutách jsem si říkal kdy už bude konec. 1 byla slušná, ale tahle patlanina plná zbytečných scén za vidění nestojí. 2** pouze za Mad Butchera a souboj :) ()

Filatov

Šest let jsem čekal a musím říct, že to čekání stálo za to. Stačila ona památná hudba a já byl zpátky v Silent Hillu a to se vším všudy. Jak mi to chybělo. Ohromným plusem Návratu je fakt, že vysvětluje díl první a události v něm, takže po šesti letech se člověk dozví co a jak bylo myšleno v prvním dílu a všechno do sebe začíná zapadat. Atmosféra už není taková, jako v prvním díle a znova se zde setkáme s mnoha druhy příšer a monster, což jsem hodnotil jako pozitivní fakt i u jedničky. Díky tolika druhům monster jsem si tenhle horor oblíbil. Opět tu máme hasiče, sestřičky ale hlavní je, že více prostoru dostal Pyramidhead a já se konečně dozvěděl co on je vlastně vůbec zač. Takže shrnuto - druhý díl vysvětluje a přibližuje nám blíže některé z monster - odkud jsou a jakou mají funkci. A konec že by byl otevřenými dveřmi pro trojku? Já chci! :-) ()

MartinSTFC

S lítostí musím oznámit, že toto se skutečně nepovedlo. Snaha vytřískat z titulu co nejvíce tvrdě narazila a výsledkem je 95 minut ukrutné nudy a nesmyslných dialogů. Jednička měla alespoň nějaký nápad, toto je prostě o ničem. ()

Mikovec

Celkově je film tak na 1 hvězdu, ale za poslední scénu s Pyramid Headem ( i přesto, že by tu vůbec neměl být) dávám 1 navíc, jelikož se mi velice líbil styl jakým režisér tento souboj pojal. Pyramid Head je se svým mečem pomalý (ve hře označován jako obrovský nůž), avšak má nebezpečně velký rozsah a vcelku i přesnost. Naproti tomu Claudia alias Trinity, je velmi rychlá a především nebezpečná zblízka. Pyramid Head je zraněn nespočetněkrát tak, že by se běžný člověk válel v ratolišti krve po zemi. Ale jako by se zdál být nesmrtelný a nebral svá zranění v potaz jí Pyramid Head jediným přesným ( ale i šťastným) rozmachem setne spolu s jednou rukou i hlavu. Škoda jen té totální odbočky od herního scénáře, který byl už u prvního dílu velice výrazný. Nejsmutnější na tom ale je, že Pyramid Head zde nemá co dělat. Byl vytvořen pro druhý díl hry, kde představuje Jamesovu vinu za vraždu své manželky ( hlavní protagonista ve hře Silent Hill 2) a on cítí, že by měl být za vraždu své ženy potrestán. Pyramid Head zde tedy představuje jakéhosi popravčího a vykonavatele v jedné osobě ( Silent Hill je soudce, který Jamese soudí). Současně je i zosobněním Jamesovi sexuality ( důvod proč znásilňoval tu figurínu, či co to bylo). Tento tvor je prostě spjat s Jamesem Suterlandem a s nikým jiným. Silent Hill ho vytvořilo pouze z tohoto důvodu aby neustále trestal Jamese a připomínal mu jeho vinu a takto ho mučil. Tudíš neexituje žádné logické vysvětlení proč se objevuje jak v prvním, tak v druhém filmu. Kdyby se scénárista držel více herní předlohy, věřím tomu, že by film dopadl o mnoho lépe. Takto je to s přivřenýma očima na dvě hvězdy. ()

Erestarchos

Tak to teda NE!! Co proboha nutilo filmaře, aby tento film točili? Snad u všeho, kromě hudby, došlo oproti jedničce ke zhoršení. V případě scénáře k celkem dost razantnímu zhoršení. Popravdě, tiše se modlím, aby nikoho nenapadlo natočit trojku. ()

Lisiana

Návrat do Silent Hill je ideálním snímkem pro psychopaty, sadisty, masochisty a fanoušky Lady Gaga... Scénář je opravdová hovadina, nemůžu ale upřít skvělé masky a speciální efekty. To jediné ho u mne dělí od odpadu. ()

Wez

Co k tomu napsat?Docela nechápu zdejší nízké hodnocení-je to film dělaný podle hry(nejvíce silent hill 3,která se mi ze série líbila nejmíň) a jako takový se musí i brát,ostatně na hru je tam i plno narážek,které pro neznalé možná ztrácí smysl-nákupní centrum,růžový králíci,soukromý detektiv,lunapark,atd.Ale určitě to není vyloženě špatný,problém je spíš v tom,že první díl byl opravdu hodně dobře udělaný na tento žánr,takže je jasné,že druhý už tak neoslní..Co bych pochválil je výběr hlavní hrdinky,která jakoby z oka vypadla svému hernímu vzoru,naproti tomu třeba Dahlia se jim vyloženě nepovedla-místo psychycky labilního magora vybrali velice hezkou a sympatickou ženu,ale to je jen detail a zbytek herců je v pohodě.Děj se může zdát zmatený,ale ony jsou takové i ty hry,takže já s tím problém nemám.Hudba je také dobrá-z herních originálů od Akira Yamaoky,kteréžto soundtracky z her SH si občas pouštím i jen tak před spaním.Celkově nadprůměr 60%..A na konec-ve filmu zaznělo,že v Silent Hillu chytli uhelné štoly a hoří dodnes,v důsledku čehož muselo být městečko evakuováno(také proto v jedné z dimenzí neustále padají z nebe saze a popel,není to sníh,jak by si možná mohl někdo myslet)-takové město v Améru opravdu existuje,jmenuje se Centralia,nachází se v Pensylvanii,hořet to začalo na začátku 60 let a hořet bude pravděpodobně ještě dalších asi 200 let... ()

zeromen

O proti prvnímu dílu velký krok zpět, obsazení nic moc, děj nic moc a efekty taky nic moc. Jediný slušný herec co za něco stál je Sean Bean. ()

SaMaeL98

Oproti jedničce moc rozdílů nevidím. Jelikož už jsme se se Silent Hillem seznámili v prvním díle (hry jsem nehrál), to tajemno celkem opadá a musíme se zaměřit spíše na hororovou stránku, která byla možná trochu lepší než v jedničce. Přítomnost Kita a Seana na mém hodnocení jen přidává a s hereckým obsazením jsem nadmíru spokojen. V potaz musím vzít né nejhorší battle čubky s Pyramide Headem... Takže hodnotím podobně jako první díl. ()

Pharao20 odpad!

ako fanúšik hernej série Silent hill musím napísať, že toto nie je Silent hill. Príbeh v hre je úžasne prepracovaný, vo filme to je o niečom úplne inom a o ničom. postavy sa volajú rovnako ale majú úplne iné role a charaktery. A aj keby som to bral ako nejaký úplne iny pribeh ako som urobil pri celkom slušnej jednotke, bol by to aj tak odpad, pretože to celé vôbec nemá hlavu a pätu.. ()

Holly_Molly

Ne tak dobrý jako jednička, ale i tak to má svoje silný chvíle..Monstra i masky jsou převážně moc fajn (pasáž s manekýnskym monstrem je parádní! - CGI už ne tak moc :-D), Carrie-Anne potěší, John Snow jakbysmet a celkově je to dobrá oddechovka co má ale pramálo společnýho jak s hororem, tak předlohou.. ()

Od fantasy zpátky k hororu

Od fantasy zpátky k hororu

28.11.2010

Touhle cestou se ubírá kariéra britského sympaťáka Michaela J. Bassetta (foto). Není divu – Solomon Kane byl sice fajn, ale (i díky neuvedení v amerických kinech) na sebe nevydělal a na původně… (více)

Silent Hill pokračuje

Silent Hill pokračuje

08.11.2010

„Neexistují kvalitní filmové adaptace počítačových her,“ tvrdí někteří. „Kromě Silent Hillu,“ kontrují jiní. Na dvojku úspěšného hororu z roku 2006 se čekalo hodně dlouho. Christophe Gans má ale… (více)

Anderson kráčí v Bollových stopách

Anderson kráčí v Bollových stopách

17.11.2009

Přinejmenším co se posedlosti adaptacemi počítačových her týče. Právě v těchto dnech natáčí Paul W.S. Anderson v Torontu čtyřku Resident Evil s podtitulem Afterlife. Ale už má samozřejmě další plány.… (více)

Do vězení, z vězení

Do vězení, z vězení

01.10.2009

Tento týden se roztrhl pytel se zprávami kolem vězení a vězňů – těch filmových i těch skutečných. Jak už určitě víte, ve Švýcarsku byl za své 30 let staré hříchy zatčen Roman Polanski a bude to mít… (více)