Návrat do Silent Hill 3D

• Francie Silent Hill : Révélation 3D (více)

Už několik let je Heather na útěku před temnými silami. V den svých osmnáctých narozenin, po strašných nočních můrách a náhlém zmizení otce, si uvědomí, že už není tou Heather, kterou bývala. Toto nové poznání ji zavede hluboko do světa démonů a hrozí jí věčné uvěznění v Silent Hill. (oficiální text distributora)

ivan_drago

Přiblble splácané, poloděsivé scény a zbytečné nechutnosti, které se absolutně odcizují od skvělé série her, které byly opravdu děsivé... Atmosféra nic, příběh nic... A to opět ve zbytečném 3D nesmyslu... ()

LordSnape

Oproti jedničce o dva stupně dolů. Namísto atmosféry a ponurosti se vkrádá laciná akce. Rozjezd téměř neexistuje, jelikož už od začátku kvůli 3D tvůrci nasadili flashback efekty a tak scény v samotném SH nejsou až tak působivé. Děj je debilní, Bean to nezachraňuje a konec je přihlouplý. Prostě klasická a zbytečná dvojka. ()

Johnny.ARN

Neviem kto a čo je Silent Hill a tento film ma len utvrdil v tom, že robím správnu vec pokiaľ to neviem a nemusím to skúmať. 1 z 5 ()

PiLgRiM

Na to Bassettovo obludárium bych se mohl koukat snad nonstop. Příběh je vskutku zoufalství, ale to ani trochu nevadí když má člověk před sebou někoho slušně kreativního jehož uplatnění moderní béčka potřebují jako sůl. Bassett je od této doby můj nejoblíbenější béčkový režisér. ()

ivan bohatyr

Původní Silent Hill se mi dost líbil, o to je horší, že tento "Návrat" je bohužel jen laciná kopie všeho dobrého z jedničky a co se týče těch nových věcí, tak to je dost slabota. Pořád nějaké vysvětlování a povídání, akce málo a když už se konečně něco rozjelo, tak si člověk řekne: no jo, ale tohle už jsem viděl v jedničce! Příběh mi přišel dost divný, narychlo splácaný blaf, kolikrát vůbec nedával smysl. Počítačové animace mi přišly taky takové laciné (že by malý rozpočet?), každopádně Bassett se nijak nepředvedl. ()

noriaki

Skvělá ukázka projektu pohřbeného nedostatkem umu a otrockým napodobováním. Revelation má úplně všechno jako jednička, jen je to diletantsky natočená nebetyčná nuda. Scénář se neobratně pokusil vytěžit chytlavou mytologii, jenže na objevování neznámého, které mě u prvního dílu tak drželo, v podstatě rezignoval. Všechny záhady jsou vysvětleny vševědoucími postavami, a nějaké překvapivé momenty, nebo snad zvraty se nekonají. Tím se film elegantně zbavil napětí, a atmosféra dostala pořádný kopanec. Její zbytek zničil laciný vzhled a chaotická režie. Obraz je skoro televizní, a ten dojem dělá nejen kamera a některé efekty, ale i překvapivě špatní herci. Paradoxně většina scén s Temnotou vypadá hodně dobře, a přísahám že jsem u nich občas i pocítil záchvěv kouzla původního Silent Hillu. Nebo to možná bylo hudbou, která se jediná bez výhrad povedla. ()

Bobik9

Tak dvojka Silnet Hillu je ještě větší podivnost než jednička, která se ale stala kultovním a základním snímkem prakticky. Uznávám, že jsem nikdy v životě nehrál herní předlohu a možná toho docela lituji, protože Silent Hill má rozhodně kvalitní atmosféru a působivé prostředí. Příšerky jsou také dobře udělané a mohly by být i děsivé, ale bohužel je tam špatné načasování a nepříliš dobrá práce se světlem. Nicméně, dvojka má pro mě pochopitelnější děj, který má ovšem stálo moc chyb a hluchých míst a míst, kterým zkrátka nejde roumnět. Proč zničeho nic hlavní zlosynka shořela, proč klaďasy zachránilo stvoření s trianglem na hlavě, proč se po doteku medailonu změnila Carrie-Anne Moss v "zombie s mačetami" a jak je možné, že Sean Bean přežil?! Jsem rád, že jsem to viděl, protože jsem se od první klapky filmu těšil až se k němu dostanu. Teď ho mám za sebou a podruhé to spatřit nepotřebuji. ()

Steny94

Toto snáď nebolo myslene vážne. Druhé pokračovanie Silent Hillu nemôžem nazvať nijak inak ako obrovské, obrovské alebo obrovské sklamanie! Jednotka bola u mňa za 5* a to hlavne kvôli pekelne temnej a mrazivej atmosfére, pri ktorej som mal naozaj strach + vážne sa mi páčili všetky príšeri. Dvojka však nemá ani temnú atmosféru a rozhodne nie je strašidelná. Herci sú o ničom, pokus o romantickú teen dvojicu naozaj nevyšiel, lakačky boli totálne predvídateľné a všetky príšeri vyzerali strašne lacno ako vlastne aj celý tento film. Je to obrovská škoda, z tohto pokračovania sa dalo vytrieskať omnoho viac, ja však radšej zabudnem že nejaká dvojka existuje, nechcem totiž aby mi to skazilo moju predstavu o tom pravom, strašidelnom Silent Hille. ()

drake31

Silent Hill čo by herná séria ma nikdy neoslovila, naopak zas Silent Hill čo by film ma dostal svojou atmosférou, svojim spracovaním - proste celkovo sa dá ohodnotiť ako výborný film avšak prišlo pokračovanie Silent Hillu - a to postrádalo všetky tie krásne elementy. Najciteľnejšia strata bola absencia atmosféry. Tu nebolo nič cítiť, ani strach, ani napätie, ani vzrušenie, nechávalo ma to chladným po celý čas (sem tam pobavili vety "Darkness is Coming." alebo "Not today"). Ďalšia vec ktorá mi nebola príliš pochuti boli jednotlivé scény, pretože každá jedná scéna ma proste nebavila. Ak budem hľadať dôvod prečo to tak bolo, ocitnem sa zas pri atmosfére, pretože tento film si ju žiada, a bez nej sa stavať jednoducho nedá. Silent Hill: Revelation len stojí na úspechu prvého dielu tak ako mnohé pokračovania, je to veľká bieda a zaujať dokážu len herci - mladšia verzia Michelle Williams a Jon Snow (viem že majú svoje mená, ale toto som si neodpustil). Zostávam na vážkach či ponechať tu jednu hviezdu, alebo to po zásluhe znížiť. ()

Eleanor05 odpad!

Počkat, to nebyla parodie?! Vlastně máte pravdu, na parodii to nebylo dost vtipné... Jakožto fanynka úžasných prvních čtyř dílů herní série, jsem upřímně znechucena a být společností KONAMI, žaluji tvůrce tohohle paskvilu za poškozené jméno. Fakt síla takhle něco zku*vit, to se jen tak nevidí. Hlavně po docela obstojně adaptované jedničce natočit něco, co příběhově nedává smysl, hlavní představitelka absolutně neumí hrát, postavy se chovají směšně a navzdory vlastním jménům, nemají se hrou nic společného, je opravdu kumšt. To se povede jen málokomu. "Gratuluji" Michaelovi J. Bassettovi, jakým způsobem mi "zpříjemnil" čtvrteční večer. ()

VanTom

Trochu jiný typ hororu než výborný první film. Nesází již tolik na jedinečnou tajemnou atmosféru pekelného zkaženého města, ale hlavně na přímou konfrontaci s neskutečně bizarními ďábelskými kreaturami (jde o podobný posun jako v posledních dílech herní předlohy). A z tohoto úhlu pohledu vcelku funguje, navíc prostředí, monstra či hlavní hrdinka svůj předobraz bezezbytku ctí. Revelation dál rozvádí příběh a mytologii, občas sice dost komplikovaně (mnoho dlouhých vysvětlujících pasáží) a nejasně, ale pro fanoušky stále velmi zajímavě a poutavě. ()

Terzeus

Pôvodný Silent Hill sa snažil udržať diváka atmosférou hororu a nebezpečenstva. Reveleation sa snaží udržať len na mene a odkazoch na videohru. Je ich tu požehnane, niektoré potešia, najmä skalných fanúšikov série. Bohužiaľ, príbeh, ktorý by odkazy podopieral je suchý, scenáristicky nezaujímavý, postavami skôr otravný a zbytočne rozťahaným začiatkom ešte zhoršený film. Keď sa hlavná hrdinka dostane do Silent Hillu, latka sa trocha zdvihne. Nie žeby bol príbeh lepší alebo to dostalo viac zmyslu. To nie. Ale za to sa tu ukazujú slušnejšie produkčné hodnoty, dizajn mesta a príšer je sugestívny a vťahuje do zvráteného sveta filmu. Škoda miestami značne plastickejších efektov, kde jasne vidno CGI animácie. Ako celok je Silent Hill: Revelation filmom technicky slabým, produkčne kvalitným, efektami nie vždy krásnym no hlavne nudným a nezáživným filmom, ktorý aj fanúšikov série nemá šancu uspokojiť. 40% ()

Danny F.

Film mě upoutal jen tak, tak. To je ale špatné znamení. Je to už slabší odvárek. Sice jsem se nenudil, ale něco tu chybělo. Atmosféra se pomalu už skoro vytratila tak jsem si alespoň vychutnal ty oblůdky co se ve filmu objeví. Taky souboj Pyramid Heada byl celkem koukatelný, ale krátký. 70% ()

fefee

Nič čo by som nevidel v jednotke, okrem pár nových príšer. Celkovo pozerateľný horor no oproti predchodcu nemohlo ma nič prekvapiť a ani neprekvapilo. 2/5* ()

VasaX

(Návrat do) Silent Hill je atmosferický a děsivý. Má ucházející herecký ansámbl a tak nějak navazuje a završuje (kéžby... obzvlášť u hororů) filmovou legendu o městečku Silent Hill. Vypadá dobře, hodina půl je akorát na to, aby se představil a pustil se děsit diváka. Bohužel ač je poměrně dobrý a během sledování je lepší, než když si jej člověk zpětně promýšlí, tak ve stínu svého předchůdce nesnese srovnání. Návrat využil toho, co tu bylo, a to bohužel ne v plné šíři. Ale i tak, s přivřeným očkem, se vydrápe na nadprůměr. A v rámci žánru, proč ne. ()

pravdovravny

No, po super jednotke boli očakávanie vysoké, a bohužial sa ich nepodarilo naplniť. Atmosféra včudu, zahranuje to 3D triky . Je to taký priemer, ale za scnénku so sestričkami dávam slabé ,slabé 3. ()

morena.jea

Jediná naozaj dobrá vec na tomto filme sú monštrá, obzvlášť desivé boli sestričky, ktoré si vyslúžili hviezdu navyše. ()

Bad Guy

Po dobře vypracovaném traileru určitě většina lidí čekala více. První snímek nebyl dokonalý, avšak kráčel ve stopách herní adaptace. Lekačky působily věrohodně a byly na nějaké úrovni oproti druhému pokračování, které přináší spíše teenagerské zpracování. Občas se naskytnou i světlé stránky, ale přílišné zvraty, nesympatické duo (Heather a Vincent) a celkový příběh potápí Silent Hill bohužel zcela ke dnu. Konec ale zůstal otevřený, a tak můžeme počítat se třetím pokračováním. ()

Od fantasy zpátky k hororu

Od fantasy zpátky k hororu

28.11.2010

Touhle cestou se ubírá kariéra britského sympaťáka Michaela J. Bassetta (foto). Není divu – Solomon Kane byl sice fajn, ale (i díky neuvedení v amerických kinech) na sebe nevydělal a na původně… (více)

Silent Hill pokračuje

Silent Hill pokračuje

08.11.2010

„Neexistují kvalitní filmové adaptace počítačových her,“ tvrdí někteří. „Kromě Silent Hillu,“ kontrují jiní. Na dvojku úspěšného hororu z roku 2006 se čekalo hodně dlouho. Christophe Gans má ale… (více)

Anderson kráčí v Bollových stopách

Anderson kráčí v Bollových stopách

17.11.2009

Přinejmenším co se posedlosti adaptacemi počítačových her týče. Právě v těchto dnech natáčí Paul W.S. Anderson v Torontu čtyřku Resident Evil s podtitulem Afterlife. Ale už má samozřejmě další plány.… (více)

Do vězení, z vězení

Do vězení, z vězení

01.10.2009

Tento týden se roztrhl pytel se zprávami kolem vězení a vězňů – těch filmových i těch skutečných. Jak už určitě víte, ve Švýcarsku byl za své 30 let staré hříchy zatčen Roman Polanski a bude to mít… (více)