FC Venus

FC Venuša

Komedie / Romantický / Sportovní

Německo, 2006, 100 min

• misterz

Suterén romantickej komédie. Sexistický počin plný nesympatických hercov, hlúpej dejovej zápletky, amatérskeho futbalu a lacného gýču. Snažilo sa to byť vtipné, ale až na pár sekundových zábleskov sa dosiahla len trápnosť nad trápnosť. Nemcom niektoré typy komédií vôbec nejdú. 20/100(22.6.2015)

• Santino7

Tieto nemecké akože komédie, ktoré sa snažia byť vtipné za hocijakú cenu, naozaj nemusím. Sú mi jednoducho nesympatické, teda minimálne drvivá väčšina z nich. Tento kúsok nie je žiadnou výnimkou, futbal je tam absolútne nepodstatnou záležitosťou a celé to na mňa pôsobilo ako sto minút jedného obrovského nevkusu a trápnosti. Bod za snahu, nič viac... a tiež nikdy viac! 1/5(21.6.2014)

Ženy sa vzoprú svojím mužom a vyhlásia stávku, kde ich vyzvú na vzájomný futbalový zápas. Miestami je to zábavné, potom zas nudné a trápne. Je to v podstate trochu stupídna záležitosť, na ktorú sa ale dá pozerať. Až na vyslovene nesympatického Ulmena mi prišlo herecké obsadenie príjemne a tiež vyzdvihnem dobré zvolenú hudbu. Námet výborný, z ktorého autori mohli vyťažiť rozhodne viac.(4.12.2014)

Skupinka venkovských fotbalových fanatiků ví o fotbale teoreticky vše, ale jejich umění na hřišti z nich činí to nejhorší z toho nejhoršího, co kdy běhalo po nerovných pažitech. Porazit však ve vyhecovaném duelu své protějšky by ani pro tyto amatéry neměl být problém. Sebevědomí jim nechybí, jenže nově zrozený tým FC Venuše se oproti očekávání neskládá jen z nesportujících mamin v domácnosti. Na jeho lavičku usedá renomovaný kouč, do branky se staví profesionálka z americké W.P.S., homosexuální driblér si s míčem docela rozumí a fotbal nesnášející Anna si také vzpomene na své čutání v juniorské reprezentaci. Finský originál jsem doposud neviděl, ale tenhle prapodivně nasnímaný venkovský fotbálek s "dokonalou" muzikou si budu dlouho pamatovat - pět zábavných projekcí za týden je dalším jednoznačným důkazem o mém pověstném filmovém nevkusu.(24.6.2010)

"Nemůžu Vám tykat. Střídal jste Lothara Matthäuse." Německý remake nijak zvlášť úspěšného finského filmu ve slovenském znění? Kdo by odolal? Já tedy určitě ne. Mám totiž pro podobné hovadiny patrně vrozenou slabost. Souboj nadšených vidláku v barvách Eintrachtu Imma 95 s jejich nespokojenými ženami mne zkrátka bavil na hřišti, v domácnosti i v hospodě. Musím tento snímek doporučit každému, kdo má rád srandu, fotbal, souboje obra s trpaslíkem a netrpí předpojatým intelektuálním nechutenstvím při zjištění jindy tak odpudivého spojení ve formě Německo - romantika.(14.8.2011)