Ip Man

• Hongkong Ye Wen (více)

Chenile

Vzhledem k tomu ze bratr toto bojove umeni uci a ja sam jsem byl par let jeho zakem, nemohu dat nic mene nez plny pocet.. Je to proste srdecni zalezitost ()

TheBlizard

Přiznám se, že ačkoli jsem tento snímek shlédl víceméně náhodou, musím říct, že mě opravdu zaujal. Nejsem fanouškem východních filmů, natož bojových umění, avšak tento film je zpracován výborně vlastně ve všech ohledech. Jak poměry panující před válkou, tak během ní, chování Japonců k Číňanům, a taktéž v neposlední řadě samotné vztahy mezi tamějšími lidmi. Abych to shrnul, skvělý námět, dobrý scénář, zkrátka, bezvadně natočený snímek! Mohu jen a pouze doporučit. ()

BH7

Někomu možná nesedí, že se v 50ti procentech filmu jen bojuje, to ale naštěstí není můj případ. Já si přímo liboval v perfektním zpodobnění tohoto bojového umění. Ve filmu je ideální poměr mezi klidnými scénami s dialogy a výborně propracovanými akcemi. Je zajímavé čas od času vidět film, kde v podstatě vůbec nehrábla ruka Američana, hned se mi styl natočení zdá mnohem přirozenější, upřímnější a méně strojený. Na to, abych udělil hned 5 hvězdiček, mi ve filmu stejně ale ještě něco chybělo, a nebo jsem prostě ještě nedozrál. :) ()

Lisnikus

V originále jedno z nejlepších kung-fu co jsem já osobně viděl. Výborný střih, kamera, hudba, hlavní hrdina a jako jediný ze tří dílu i příběh. Bohužel katastrofální Český dabing sráží tento film a téměř na kolena. ()

Dunpeal

Ve filmu jsou velmi dobře zpracovány bojové scény. Hlavní postava má charakter, což je vždy výhoda a děj filmu je zajimavý. Avšak celkový dojem z filmu hodně kazily některé hloupě naivní scény. Bohužel mě přišlo, že takových scén bylo ve filmu až příliš a tak nemohu dát více neř 3 hvězdy. Navéc film kazí takové to tradiční čínské přehrávání když má postava zahrát, že se bojí, nebo že ji úder bolí. ()

prasecak_cz

Trochu ohraný děj, ale přece je to dobrej kousek... ta choreografie je úchvatná, hudba nebyla špatná, ale mě tolik nezaujala, hlavním tahounem filmu je Donnie Yen, bitky a hrdinské chování mistra Ipa. Historický životopisný snímek nečekejte. ()

buryman

Film je příběhově za pět, ale ty kungfu lítáčky a nereálnost boje a absence zranění tak děla z IP Mana spíš postavu do Marvela. A to je velká škoda rád bych jednou v životě viděl asijský film s pěkným příběhem jako zde, ale reálnějšími boji bez lítaní a bum prásk efektů. ()

Flatron

Perfektná takmer dvojhodinová prehliadka ázijských, predovšetkým čínskych bojových umení na čele s perfektným Donnie Yenom, nehovoriac o výbornom príbehu z obdobia Japonsko-Čínskej vojny počas II.sv. vojny. Film funguje výborne po stránke akčnosti aj drámy s občasným náznakom odľahčenosti v dobrom slova zmysle. 5* ()

karelondatra

Na to, že jde o čínský akčňák, je to překvapivě dívatelné. I toho "čínského" dramatického přehrávání tam není zdaleka tolik co jindy, takže pro evropana snesitelné. Za mě v rámci žánru dobré. ()

StaryMech

Co předvádí Donnie Yen donucený ke konfrontaci není na méně než čtyři hvězdičky, a navíc má nebývale sympatickou tvář i vychování, ale hollywoodštinou silně načichlý "životopis" nemá naději vybřednout z bahniska svého scénáře. Vrátit se k němu lze, pakliže se budeme rychloposuvem přenášet od jedné akční scény k další. ()

Vonter

Vynikající, skvěle naaranžované a natočené souboje jsou určitě největším lákadlem IP Mana, ale bezvadně tu funguje i zbytek filmu, pominu-li mírné klišé, které k IP Manovi neodmyslitelně patří a tady v prvním díle je to ještě snesitelné, v dalších dílech je to o dost horší, šlape všechno od příběhu, dramatičnosti, emocí, až po slušné záporáky v podobě japonských okupantů. IP Man je pro Donnieho životní role a hlavně, a to je ta nejhlavnější a nejdůležitější informace téhle recenze, Donnie je prostě COOL!!! ()

gggggg

Životná rola Donnie Yena a skvelé akčné scény, ktoré vynikajúco dotvára hudba. Dovolím si dokonca tvrdiť, že od čias Bruce Lee je toto najlepšia séria filmov o bojovom umení. ()

BrokyyS

Úžasný film o lidskosti a důstojnosti, vypráví o mistru Ip Manovi, který byl prostě mistr!! Vždy sem obdivoval filmy o bojovém umění a toto není vyjímka, opravdu úžasný film :-) "Jsem jen prostý Číňan - Ip Man" Doporučuji. ()

ROSTABAR

Není to bezduchá řežba nějakých bojovníků za něco. Ip Man je mírumilovný člověk a když bojuje, tak vždy čestně a pokud je boj nutný, aby pomohl bezbranným. V době války proti Japonsku to nemá jednoduché a musí se utkat v boji s Japonci, kteří porážku unesou jenom těžko. Ip Man je v závěru filmu postřelen, ale nakonec přáteli zachráněn. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz