Ip Man

• Hongkong Ye Wen (více)

Declen

Na kungfu mlátičku příjemně stravitelné. Zábavné. Příjemný charakter hlavního hrdiny. Donnie Yen se pro tu roli snad narodil. Bavilo. ()

soukyd33

Natočit Mistrovské dílo v dnešní době není jednoduché! Tady se to ale opět stalo. Tento film neuchvátí pouze bojovými styly a uměním je správně použít, ale také příběhem muže (Yip Man), který se zapsal do dějin lidstva jako učitel další legendy Bruce Lee. Tento film kde hrála hlavní roli i válka Japonska proti Číně, se stal jedním podle mě s největších všech dob. A vůbec nemyslím herce, kteří hráli opravdu na úrovni. Prostě je zde všechno, včetně toho že se zde ukáže pravda o tom, co vlastně bojové umění je, a co především znázorňuje. A rovnou říkám, že násilí to není!!! FILM URČITĚ DOPORUČUJI SHLÉDNOUT VŠEM. Tento film doporučuji shlédnout s titulky forced, v pasážím kde se mluví japonsky. Hvězdiček 5***** ()

KraLuban

Hodně pročínské a myslím (ale nevím jistě, z biografie Ip Mana) že i hodně idealizovaný portrét tohoto mistra bojových umění. Ale fakt příjemně koukatelný filmek. ()

Simex_

Jeden z nejlepších akčních čínských herců, to je Donnie Yen. Ip man je prostě legenda Kung-fu (Wing Chun). Musím říci že Donnie Yen zahrál roli Ip mana výborně. Na tento film nemám skoro žádné výtky, akce je dobrá, Donnie Yen je dobrý a prostě skoro všechno je dobrý. Na tomto filmu jde skvěle vidět jak se za Druhé světové války chovali Japonci k Číňanům. Bojová choreografie je výborná, všechna ta akce která tu je např. když Ip man (Donnie Yen) bojuje s deseti japonskými karatisty v doju, nebo když na konci bojuje s  Miurou venku na tatami, a spousta dalších výborných soubojů, nejen proti japoncům, ale i mezi sebou jako číňané. ()

Nick321

Pěkný čínský film o mistrovi kung fu, který prožil život před, během a po druhé světové válce. Není to taková ta tuctová čínská suchá mlátička z osmdesátých let, ale naopak akční, dojemný i smutný příběh lidí, kterým válka zcela proměnila životy, z kdysi mistrů kung fu se stali uhlíři nebo zloději, japonská nadvláda je brutální, lidé musí prodat své rodinné cennosti aby dostali směšnou trochu rýže k přežití. ()

Pompeius

Hodnocení celé tetralogie: 1****, 2****, 3***, 4**. První díl zasazený do doby japonské okupace je zdaleka nejlepší, protože filmu o bojových umění dodává další dramatický rozměr. Pak už to začíná být čím dál tím plošší. Ještě druhé pokračování o nových začátcích v Hong-Kongu ujde (samozřejmě je zamlčeno, že tam mistr Ip neutekl před Japonci, ale čínskými komunisty). Třetí díl je svou zápletkou už nezajímavý a ten čtvrtý už plně zapadá do ideologických příprav čínské populace na třetí světovou válku - Američané jsou odporní a vražední rasisté, zatímco pravověrný Číňan je ve všech ohledech naprosto převyšuje morálně i fyzicky. ()

Fash

Tak tento film me velmi mile prekvapil. Jeste pred shlednutim trialeru sem ocekaval neco horsiho...a tim mozna lepe. Cely snimek me pomerne dost nadchl a s chuti jsem si ho po dokoukani shledl znovu. Donnie Yen je ve sve roli,...jak to rici,...kvalitni...Siu-Wong Fan pusobi tez ostre a kreace ktere vytvari jsou "krute". Ruka Samoo Hunga je zde peprne citit. Obcas mi sice prisly bojove sekvence trochu chaoticke, ale to se da jeste zkousnout. Pokud bych mel film brat jako smesici realne minulosti a k tomu nejaka ta dotvorena omacka okolo, tak 5 hvezd ma film u me na 100% ale pokud bych to bral jako dokument tykajici se Yip Mana, tak asi stezi dam 2..... ()

rav4ge

Hlavním důvodem, proč jsem tento film chtěl vidět byl ten, že jsem chtěl vědět jaký byl mistr IP, učitel legendárního Bruce Leeho. Avšak nečekal jsem od filmu nic extra vyjimečného, ale opak byl pravdou. Z některých scén ve filmu mi běhal mráz po zádech, tento film chci vidět rozhodně ještě jednou. ()

sugar80

Velmi slušná kung-fu mlátička s Donnie Yenem v hlavní roli Yip Mana, učitele bojových umění. Do dříve poklidného čínského městečka přicházejí japonští okupanti a chtějí poměřit svůj styl boje s místními. Yip Man je dobrák od kosti a nejdříve se drží zpátky, ale po zabití jednoho z jeho přátel do toho jde naplno a samozřejmě zvítězí. Bojové scény jsou výborné, prostředí vypadá skvěle, jediným kulhajícím faktorem je scénář a také Donniemu to mimo souboje až tak nejde. Celkový zážitek úzce souvisí s tím, jestli máte rádi bojovky nebo ne, pokud ano, přijdete si na své. ______ PLUSY: Bitky, vzhled, spád ______ MÍNUSY: Japonci, Yip Man a la čínský Mirek Dušín ()

Breaker

Tak takhle nějak bych si představoval životopisný příběh. Je jasné, že se do běžného filmu nedá vměstnat celý život takové velké ikony bojového umění (a obecně ani nikoho jiného). Umění je ale vystihnout zlomové momenty a naservírovat je divákovy s takovou choreografií, která je u takového filmu nutností a která ve Vás zůstane i po skončení dobíhajících titulků a ještě déle. Film není samozřejmě jen o choreografii, ale hlavně o části života jedné s nejvýznamějších postav bojového umění Yip Mana. ()

SmoKe911

Od toho filmu jsem nečekal že bude takhle dobrej. A to ani nejsem žádnej fanoušek kung fu movie ale tenhle film mě opravdu udržel . A po celí film držel na židli. Paráda akce , humor, napětí, a zase akce, a pak další akce no prostě bomba. Vřele doporučuji ! ()

Draugen

Skvělý film. Pěkný děj, skvělá choreografie a dobří herci. Vůbec nevím co bych mu mohl vytknout. Jasných pět hvězd! ()

Harvey_X

Jedinečné zachycení osobnosti velkého mistra Yip Mana. Bojové scény jsou natočeny na výbornou. Techniky Wing Chun, detaily chvatů a ůderů zřetelné a věrohodné. Slabostí filmu je možná mírně nadsazená část scénáře Edmonda Wonga, zachycující období Japonského vpádu do Číny, avšak neubírá na kvalitě konečné podoby filmu. Myslím, že režisér Wilson Yip až nyní konečně ukázal co v je v něm skryto. Nezbývá nic jiného, než netrpělivě čekat jak dopadne filmové pokračování plánované na příští rok. 9/10 ()

elgato

je tady o Yip Manovy napsáno dost dobrých komentářů. Já si jen obhájím tu strženou hvězdu, páč tak výborně natočené kung fu jsem nečekal a stal se mým lídrem žánru. Hlavně druhou půlkou filmu se táhne takový ten hloupý amerikanistický nacionalismus a závěr jako by říkal, že po tom co Ip man poráží generála Sanpa tak Japonsko 15.8.1945 kapituluje a Čína vítězí. Na druhou stranu jsem tady četl pár rádoby zasvěcených komentářů, kde si lidé stěžují na hloupé dialogy a přehnaná gesta ... tak ti rozhodně nikdy nemohli vidět žádný kung-fu film, páč tady je to pro evropana ještě umírněné. ()

Astu.

Neuvěřitelné bojové umění a neuvěřitelná propaganda. Ten film má naprosto zvrácenej ideologickej podtext, ukazuje Čínu jako chudáčka, kterého neustále utlačují Japonci. Jistěže tomu tak často bylo, ale film Japonce neskutečně démonizuje a ukazuje celý konflikt v černobílých barvách. Po stránce herecké, kamery a hudby nemám co vytknout. A kung-fu? Myslím, že jsem zatím lepší neviděl, skutečné orgie pro milovníka bojových umění. Když pominu sdělení filmu, má u mě slabších pět hvězdiček, ale díky tý propagandě dávám 8/10 ()

uMča

ja jako fanoušek bojových uměni považuju tenhle film za jeden z nej :) uplně svkěle udělenaje doporučuju všem komu se libi bojovky ala činsky styl :) ()

bertrand

Pan Bertrand není znalcem kung-fu koreografie, ale příznivcem určitě ano. Film ho potěšil, přestože za vrchol stále považuje kdysividěnou "Fist Of Legend" s Jet Li. Ip Man sice možná nedosahuje jejích kvalit ( vrchol filmu je někdy uprostřed ve fight 1 versus 10), ovšem nabízí zase větší dávku emocí a syrovější pohled na japonskou okupaci. Neuvěřitelně nás nasral zhovadilý konec, násilně naroubovaný na předchozí jakž takž plynulý děj a závěrečné dovyprávějící titulky, účelně spojující mistra Ip Mana s režimem, který nyní v Číně vládne a který je postaven na těch samých principech, proti kterým se hlavní hrdina postavil. Tahle hnusná ideologická tečka panu B. zkazila celé video a proto by se na ně nikdo neměl dívat. Chápeme, že těmi titulky byl vykoupen celý film, ale podíváme se na něj znovu, až Čína opustí Tibet. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz