Ryan Bingham pracuje pro kariérní přechodové poradenství se sídlem v Omaze, jehož specializací je podnikový downsizing. Jinými slovy – propouštění lidí. Ryan létá po celých Spojených státech přes tři sta dvacet dní v roce a létání je podle jeho názoru nejlepší část jeho práce. Snaží se stát členem exkluzivního klubu častých letců, ke kterému potřebuje nashromáždit určitý počet letových mil. Zároveň se vyžívá v přednášení motivačních projevů o tom, jak si ulehčit život o fyzickou i emoční zátěž. Sám v tento způsob života věří, žije jen se svým příručním zavazadlem, se svým bytem má společné jen jméno na smlouvě, není si blízký se svou rodinou a nemá ani žádnou jinou blízkou osobou. Jeho život se ale obrátí vzhůru nohama, když jeho společnost najme Natalii Keenrovou, mladou ambiciózní ženu, která firmě doporučí, aby přešla k propouštění lidí „online“. Ryan věří, že Natalie tak docela nechápe, jaké to je někoho propustit z mnohaleté práce. Jejich šéf tak navrhne, aby Ryan a Natalie vyrazili na další pracovní cestu spolu. Ryana k přesvědčení Natalie vedou i osobní záměry, protože při svých pracovních cestách se stýká s Alex, která stejně jako on oceňuje elitní status jejich leteckého klubu. (Viacom)

Izz

"Slower we moving the faster we die.Make no mistake,moving is living." Jedna úžasná,pohodová a upřímná óda na všechny vztahové filmy,na charisma George Clooneyho,na vyprávěcí talent Jasona Reitmana a hlavně a především na život a jeho hodnoty.Film,který zdúrazňuje důležitost mezilidských vztahů,ale nijak je nepřikrášluje a neromantizuje,naopak dokáže v mnoha scénách člověka nahlodat,jestli ten Ryanův 'free' životní styl není tou nejlepší a nejrozumnější volbou v dnešním konzumním světě.Jestli v TOMHLE filmu někdo vidí typickou oscarovku,tak jsem asi já ztratila jakoukoliv soudnost.Up in the Air je jedním z nejpravdivějších filmů,jaké jsem kdy měla příležitost vidět a jako takový ho prostě nemůžu nemilovat.Jason Reitman neskutečně roste film od filmu a já se nemůžu dočkat,s čím se nám představí příště. ()

Judy24

Ryan Bingham je člověk, který je spokojený se svým životem, je si jím naprosto jistý a myslí si, že má vše pevně pod kontrolou. Jenže.... Nemůžu jinak, než Jasonu Reitmanovi poděkovat, za jeho úžasné pokračování po "jenže". Na filmu je vždycky znát, když autor věděl, co chce. A Jason sakra věděl, co chce a dokázal to dovést do zdárného konce. Film není plný krutých dějových zvratů, šílených efektů ani ubohých klišé (což jsou věci, o kterých si zřejmě mnozí myslí, že určují kvalitu filmu), ale naopak plný toho, co už nějakou dobu postrádám. Děj je chytrý, perfektně dovedený do konce, dialogy vtipné, smysluplné, je jich hodně a George Clooney vlezl do role tak snadno, jako klíč do zámku. Ve výsledku je to zajímavá ironická hříčka o člověku, který má hroší kůži, každý ho nenávidí a on si v tom lítá. A je to skvělé, věřte mi. ()

DadysGirl

Pro mě trochu zklamání... Na to jak jsou z toho všichni nadšení... Ale jinak je to hezký milý film, na který se dobře kouká... ()

montenegro

O komedii teda moc nejde...a zjistit po hodině a půl, že žít sám je nic moc? Mě to nenadchlo ani neurazilo, díky Georgovi to bylo koukatelné (je fakt fešák a hraje taky dobře:-), jeho asistentka byla ale na facku. ()

Shredder

Zo zaciatku nanajvys prijemny atmosfericky snimok so sarmantnym nenasilnym humorom. Postupne vsak bezprostrednost ustupuje do uzadia a substituje ju dramaticka linia, kde pan charizma Clooney zosobnuje cloveka, ktory okolo seba postavil mur a odmieta sa akokolvek citovo viazat. Ryan je zrely muz, vie co chce, je vo svojej praci dobry a navonok je absolutne spokojny so svojim zivotom. Na druhej strane je tu mlada naivna a ambiciozna Anna Kendrick, ktora ledva ukoncila univerzitu a uz by chcela zmenit svet. Obidvoch caka cesta duchovnej premeny a deziluzie ich vnimania zivota. Na Up in the Air sa mi pacila celkova nenutenost a absencia zvycajneho hollywoodskeho tlacenia na pilu. Herci su sympaticky, obzvlast sa blysla Vera Farmiga, no pri plytkej americkej kontemplacii medzi Clooneym a McBridom sa clovek spamata a uvedomi si, ze napriek celemu tomu peknemu pozlatku, nejde o take virtuozne dielo akym je Americka krasa. ()

štófy

Poslední dobou velice oceňuji filmy,které jsou jen milé,příjemné a nic víc.Ne vždy potřebuju pro filmový zážitek drama o zničených lidských duších a vztazích na ostří nože.Up in the air jsem viděl přesně v době,kdy jsem takový film chtěl vidět,a proto mě tolik učaroval.Dalším z důvodů bylo herecké obsazení,všichni herci bez vyjímky mi přišli skvělí a trojice Clooney,Farmiga a Kendrick byla naprosto úžasná.Opravdová romantická,inteligentně vtipná lahůdka. ()

baltik

Nemůžu se s tímto filmem stotožnit. Žačal jsem sledovat film luxusní třídy. Pak to chytlo zvrat, střelilo se to do hlavy a skočilo z útesu... ()

TommyDiamond

Charismatický Clooney opět boduje. Role mu sedne jako ulitá a myslím, že i on se v hlavním hrdinovi dost vidí. Film má pohodový průběh a i mužská část publika si přijde na své. Šest nominací na oscara mluví na své. Celkově 80% ()

melekos

Jedním slovem bomba, a to jsem nic od tohoto filmu nečekal. Film o člověku jdoucím si za svým snem, který není zrovna obvyklý. Na Clooneyho si nemůžu stěžovat, dokonale jsem mu vše uvěřil, jak sobce na začátku, tak chlapa, co dojde nakonec ke svému poznání. Smutný příběh, ale líbil se. Nic špatného jsem nehledal, klišé, čert je vem, natočit podobný film bez klišé snad ani nejde, aby to nebyl úplný škvár. Skvělý film, kterému se nebojím dát i přes 90%. ()

hamir0

Moc příjemný filmek. Od nevšedního tématu, přes kvalitní výběr herců a mně blízký životní styl hlavní postavy, až po padnoucí soundtrack. Původně jsem chtěl ohodnotit jen čtyřmi hvězdičkami, ale pak jsem si uvědomil, že vlastně nemám důvod nedat plný počet. Film, který má určitě své místo v mých top 20. ()

Margerie

Tak tohle mi zrovna dvakrát nesedlo. Průměrný až podprůměrný romantický film, jakých jsou stovky až tisíce, ani charismatický George Clooney tomu moc nepomohl. "Vypravěč" mě spíš rozčiloval a celé mi to vlastně přišlo o ničem. A Vera Farmiga je vážně hrozně nesympatická. ()

Spectateur

Takoví lidi opravdu existujou?! Kdyby to byl hraný dokument o typu těchhle supů, tak neřeknu, ale jinak mi přijde, že to nemá hlavu ani patu. Ale jelikož se řadím mezi mladší ročníky, tak, jak píše Enšpígl, tomu ještě nemusím rozumět. No, uvidíme za deset let. ()

papadoce

Clooney je fakt sympaťák - 1 hviezda, Farmiga krásná - 1 hviezda, podobnosť s mojou prácou - 1 hviezda, realita - 1 hviezda. ()

Bezmenny

Prekvapivo sa mi to dosť páčilo. Bavil som sa, keď som sa baviť mal. Zamyslel som sa keď bolo treba. Clooney bol bravúrny a ako stvorený pre túto rolu, chémii s Verou som veril a Anna hviezdila. Všetko ako má byť. ()

J.e.r.e.c

Nejlepší romantický film vůbec. Skvělé je na něm mimo jiné to, že milostný vztah tady není jediným nosným pilířem. Už jen samotné zaměstnání hlavního hrdiny – profesionální vyhazovač lidí z práce – je tak neobvyklé a zajímavé, že by se kolem něj dal vystavět celý snímek, klidně smrtelně vážné drama. Ale tady je to jen jedna z rozehrávek, stejně jako další neobvyklá skutečnost, že Clooney tráví skoro celý život v letadle. Up in the Air je přímo učebnicovým příkladem, že základem (téměř) jakéhokoliv dobrého filmu je kvalitní scénář a zajímavý děj. Že to tvůrci romantických komedií obvykle ignorují a myslí si, že vztah a jeho peripetie utáhnou celý film, je věc jiná, bohužel dost obvyklá. Totéž v bledě modrém se dá říct o postavách. Obvykle máte ústřední duo a zbytek jsou více či méně zábavní/trapní/debilní rošťáci (od slova roští). Ne tak zde. Vedlejší postavy (hlavně Anna Kendrick, ale částečně i šéf Jason Bateman) jsou normální lidi, kteří mají nějaké své životy a nejsou o nic méně zajímaví, než ústřední dvojka. Nebo spíš jednička, protože George je jako obvykle jednička, navíc v roli, co mu padne jako oblek ušitý na míru. Ostatně, která ne? Přestože běžní lidé nejsou tak hezcí, pohotoví a vtipní jako Clooney a okouzlující jako Farmiga (balící scéna z hotelového baru je lahůdková), vypadá to všechno přirozeně a nenuceně. Velmi oceňuji, že film mi netlačí do hlavy žádná stokrát přežvýkaná moudra o síle lásky a potřebě milovat. Tyhle motivy zde pochopitelně jsou, ale vyplynou na povrch tak nějak přirozeně, v rámci logického vnitřního vývoje a uvědomění si, co chci a proč to chci. A ne, že se hlavní hrdinové čtyřicetkrát rozejdou, pak se k sobě osmdesátkrát vrátí a mezitím brečí do polštáře a chovají se jako úplní dementi. Přiznám se, že finální twist mi zrovna sem moc nesedí a vnímám ho skoro jako zradu a podvod na divákovi. Ale uznávám, že úplně nereálné to není… Jen je mi asi líto, že musím sympatickou postavu označit nálepkou „slabošský lhář/pokrytec“. Ale i tohle je jedna z věcí, kterou je tenhle film výjimečný. 90 % ()

HarqAlAda

Netradične poňatý snímok o zmysle života a vôbec. Vyjadrenie Very Farmigy o dokonalom partnerovi vystačí na 4 hviezdy. Myslím že trojici Clooney - Farmiga - Kendrick to fungovalo. Clooney sám o sebe len púli oči, bez sprievodu týchto dvoch dám by nemal so svojím ruksakom čo povedať. Snímok vám dovolí tak trošku nakuknúť na realitu nášho fiktívneho sveta. Pre všetkých hĺbavcov, alebo fanúšikov Very Farmigy must see. ()

Alergius

Očekával jsem romantickou komedii, a dlouho to k tomu směřovalo, nicméně film dobře zahrál na city a dal mi něco navíc. Je zde přítomný neustavajici apel na "pravé hodnoty" a tomu podrobena dejová linka, každopádně dobře použitá a příjemná gradace s lehkým, ale citově tvrdým zvratem to ospravedlnila. Aneb film mne zanechal lehce smutným, lehce rozněžnělým, avšak hlavně hodně hořkosladce a zatvrzele zmateným. ()

hekla

Spousta lidí v tom lítá. Každý se za něčím honí, práce, peníze, ale stačí jen přistát na zem a podívat se kolem sebe. Rodina, přátelé - to dělá náš život naším životem. Nádherná svatební scéna - máte pocit, jako byste tam byli také. A vlastně tak je laděný celý film - reálný a autentický odraz života. ()

Clark_Kent

Tak tenhle snímek jsem asi nepochopil nebo netuším, čim to je, ale byl jsem po čas sledování celkem chladný. Vůbec žádnej humor. ()

Co chystá Jason Reitman?

17.09.2012

Vera Farmiga v kovbojce

Vera Farmiga v kovbojce

18.04.2010

Byla oslňující v Lítám v tom (za které získala nominaci na Oscara) a snad ještě víc v hororu Orphan. V dalším filmu si pořádně zastřílí. Půjde totiž o nezávisle financovaný western A Thousand Guns, v… (více)

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

08.02.2010

Město Brno a Jihomoravský kraj budou mít konečně velký filmový festival. Cinema Mundi 2010 se uskuteční 24. 2. – 3. 3. 2010 v Palace Cinemas Velký Špalíček. Přichází nejen s unikátní dramaturgií, ale… (více)