Ryan Bingham pracuje pro kariérní přechodové poradenství se sídlem v Omaze, jehož specializací je podnikový downsizing. Jinými slovy – propouštění lidí. Ryan létá po celých Spojených státech přes tři sta dvacet dní v roce a létání je podle jeho názoru nejlepší část jeho práce. Snaží se stát členem exkluzivního klubu častých letců, ke kterému potřebuje nashromáždit určitý počet letových mil. Zároveň se vyžívá v přednášení motivačních projevů o tom, jak si ulehčit život o fyzickou i emoční zátěž. Sám v tento způsob života věří, žije jen se svým příručním zavazadlem, se svým bytem má společné jen jméno na smlouvě, není si blízký se svou rodinou a nemá ani žádnou jinou blízkou osobou. Jeho život se ale obrátí vzhůru nohama, když jeho společnost najme Natalii Keenrovou, mladou ambiciózní ženu, která firmě doporučí, aby přešla k propouštění lidí „online“. Ryan věří, že Natalie tak docela nechápe, jaké to je někoho propustit z mnohaleté práce. Jejich šéf tak navrhne, aby Ryan a Natalie vyrazili na další pracovní cestu spolu. Ryana k přesvědčení Natalie vedou i osobní záměry, protože při svých pracovních cestách se stýká s Alex, která stejně jako on oceňuje elitní status jejich leteckého klubu. (Viacom)

andranyk

Film som videl vcera, podla hodnotenia na csfd som cakal vela, do poslednej minuty som cakal, cakal , na nieco co ma zaujme, chyti, pobaví... chcel som tomu filmu dat šancu, aj som dal, s vypätím sil som vydržal do konca, ale márna snaha... Bolo to 109 minut hrôzi. Ak by to tu nemalo taky pozitívny ohlas bol by som to vypol po 40 minutach. ()

Zodiak

Zajimave drama kteremu vevodi bozsky G. Clooney. Moc jsem nepochopil proc je film razen do skatulky Komedie/Drama Komedie to opravdu neni. Jediny humorny moment jsem shledal v hlasce "can sir" alias cancer. Vera Farmiga je opravdu nadherny kus zensky a Anna Kendrick vypada nadejne. Celkove spokojenost 85% ale pocit ze to byl nejpepsi film co jsem za posledni roky videl opravdu nemam......Tolik ke zdejsimu nadseni.. ()

Stromek

Jason Reitman už v Juno dokázal, že umí a umí výborně!!! Osobité, milé a reálné drama, které možná ve vás něco zanechá ()

hejcoze

Nejdřive Thank You For Smoking s Eckhartem, perfektně sestříhaný, potom Juno s Ellen Page, která podala takovej hereckej výkon že se i Meryl Streep při předávání Oscarů začala třást, a teďka Clooney jako cynyckej, zahořklej čtyřicátník, kterej nemá skutečnej život, (možná spoiler alert) s prácí která ho bere jinejm lidem. Reitman ukazuje že nápady jsou a ze zdánlivě nudnýho příběhu dokáže vyždímat maximum. ()

JxMx

Na začátku přiznám, že jsem neočekával tento film tak napjatě jako pár ostatních tady, ale když se o něm hodně mluvilo, tak jsem si ho samozřejmě nenechal ujít. A dočkal jsem se neočekávaného výsledku. Film, od kterého jsem nemohl odtrhnout oči, skvělé herecké výkony, včetně mého neoblíbence Clooneyho a překvapivé Anny Kendrick. Sice mě trochu mrzelo, že se ve druhé půlce její postava vytratila, ale filmu jako celku to neublížilo. A k tomu ještě velmi příjemný soundtrack, perfektní scénář a takový nepříliš americký konec, s kterým jsem spokojen a zatím největší filmový zážitek roku 2009 je na světě. ()

Babulik

Nemôžem sa zbaviť dojmu, že tento skoro propagačný filmík je určený nejakej "cieľovej" skupine divákov, ktorým treba pripomenúť (zase) čo sú základné životné hodnoty a ako s nimi nakladať, ale kto sú dočerta títo ľudia? Otupení amíci, alebo my všetci, alebo nejakí basisti v Leopoldove? Clooney bol síce (konečne) fajn, ale ani jeho výkon nijako nezmierňuje moje rozpaky nad týmto dielkom. ()

Bratr

Film mě dostal dokumentárně pojatými reakcemi vyhozených zaměstnanců. Více mě ale film dostal ztvárněním situace, kdy se člověku zhroutí umělá životní filozofie, kterou celý život hýčkal a budoval, aby na "stará" kolena zjistil, že si celej život lhal je poměrně dost frustrující a George Clooney to zahrál perfektně. ()

yatan

NAJLEPSI FILM 2009 hands down! Up in the Air priletel prave vcas, ale odletel tak strasne skoro..Mozno mam na Reitmana slabost lebo je to uz druhy film a odvtedy (Juno) aj jediny film ktoremu davam plny pocet, avsak tu uz nemusim dopisat - "v ramci svojho potencialu." Nemyslim si ze sa tento film bude pacit kazdemu a nemyslim si ze kazdy dokaze naplno obsiahnut jeho vypovednu hodnotu. Niekto raz povedal: Before you criticize someone, walk (fly) at least a mile in his shoes..Moment ked som zistil ze mi prirastol Up in the Air k srdcu nastal ked som si uvedomil, ako lahko preletel film cez tak vaznu problematiku a zachoval si pri tom tak velmi utulnu, roztomilu a uprimnu hrejivu tvar. (G. Clooneyho) :) V poslednej piesni filmu v titulkoch, ktoru napisal "Kevin" som si prehraval asi 20 krat a rozjimal nad tym, kolko Kevinov a Ryanov prave zije na tomto svete, ktory je tak strasne Up in the Air..10/10 je to tzv "middle-weight champion." Po druhom pozreti musim dopisat ze tento film sa neda popisat v jednom kratkom prispevku. Je tam tolko malych zrkadiel, tolko narazok na system ktory zruinuvava a aj zruinuje najsilnejsie imperium 20storocia prave pre moralnu krizu. Nie financnu ci hospodarsku.Je to ten film kde vas napadne ze za par rokov sa pohrebna rec bude hovorit cez skype aby sa usetrilo a viac zarobilo.. Reitman nasiel v Up in the Air absolutny balanc medzi srdcom a rozumom, satirou a humorom. Ziadne lacne klise ziadne trapne sentimentality..Je to inteligentny film. Chcem minimalne Oskara za scenar. ()

erapo

Okey, najprv priznávam, že som tomu chcel dať tri hviezdy alebo menej, ale prekvapil ma záver. A prekvapil ma pozitívne. Pravdou je, že niekedy v strede filmu som sa začal už nudil z toho stereotypu dejovej línie ale potom zrazu prišla gradácia a od pasáže z Chicaga som bol nalepený na obrazovke a sledoval som čo s bude diať, ako sa to skončí. V skutočnosti som ani nedúfal, že Jason Reitman dokáže zopakovať svoj úspech (Thank You for Smoking). ()

mr.bredok

Vzhledem k tomu, jak je cestování letadlem neekologické, byl určitě nápad dávat výpověď po síti geniální... Životní filsofie hlavního hrdiny mě byla velmi blízká (až na to lítání). To co člověk potřebuje k životu vleze skutečně do batohu, s přibývajícím věkem přibalujeme a přibalujeme a nakonec je ten ranec k neutažení. Hezky ztvárněna byla rovněž nebezpečná chemická reakce zvaná zamilovanost. Spokojeného singla proměnila v zoufalce bez chuti do života....Zatracená chemie... ()

g.laudeo

Proč vlastně Clooneyho nemám mezi oblíbenými herci, když snad všechny filmy, kde se posledních deset let objevuje, jsou mé oblíbené, a to bez rozdílu režiséra...? Mám stejný problém s Delonem, prostě nedovedu u hezkých charismatických lidí posoudit jejich herecký talent, pokud to není živel jako Penelope Cruz nebo Jana Brejchová..... Všechny scény, kde je Clooney s Verou Farmiga, jsem si velice užíval, tak vyrovnanou dvojku jsem už dlouho neviděl. Na pasáž, kdy Farmiga vysvětluje Anně Kendrick (mimochodem - skvělá blbka!), jak se léty posouvají ženám požadavky na partnera, už se děsně těším, vím, že se budu zase řehtat! Rád se na film podívám znovu, i když jako celek mi nepřijde extra silný, vyrovnaný, strhující. ()

Orhalmi

Hezké , bylo tam pár myšlenek, film byl citlivý, a nebyly to prázdné žvásty a klišé. Film byhc jako komický nenazval. Nebyla to ani ironie, ani satira. Příběhy z běžného života. Možná místy úsměvné a s nadhledem někoho, kdo má už něco za sebou. Cloony až moc sentimentální, jinak jako celek velmi dobré. ()

BradleyT

Velice emociálně vypjaté drama s perfektním G. Clooney. Musím ovšem říct, že předchozí podobné dílo J. Reitmana - "Děkujeme, že kouříte", byla prostě pecka a v kontrastu s tímto snímkem je prostě "Lítám v tom" o dost horší a proto taky mé hodnocení - jen 4 hvězdy. ()

sendisis

Ve své podstatě dost depresivní film, nejen kvůli tomu, že hlavní hrdina oznamuje lidem, že přišli o práci, ale především životním stylem, který se v průběhu filmu vyvine od naprosté nezávislosti, odmítání se vázat až po pokus o "něco víc", "něco víc skutečného". Je to film poplatný naší době? Oceňuju na tomto filmu, že se pokusil trochu uchopit téma o propouštění, ale jen velmi lehce, pak také musím ocenit George Clooneyho, prostě sekáč, elegán, jeden z nejcharismatičtějších herců a nakonec to nejpodstatnější, charakter této postavy nebo spíš způsob života v naší době. Tu nevázanost, svobodu na jedné straně, ale zase na druhé straně potřeba mít nějaké zázemí, k někomu se vracet, zestárnout s někým... Nutí nás to přemýšlet, a to bych určitě nečekala od takového filmu, za to si těch 80% na CSFD zaslouží. ()

akcul

Inteligentní zábava a zamyšlení nad prázdnotou a opravdovostí, nad tím, kam patříme, co nebo koho potřebujeme ke štěstí. Ano, film je o hodnotách a seběuvědomění. Ale dal mi více možností, takže nemám pocit, že na mě tlačili, tak proč ne ... "Everyone needs a co-pilot" ()

Co chystá Jason Reitman?

17.09.2012

Vera Farmiga v kovbojce

Vera Farmiga v kovbojce

18.04.2010

Byla oslňující v Lítám v tom (za které získala nominaci na Oscara) a snad ještě víc v hororu Orphan. V dalším filmu si pořádně zastřílí. Půjde totiž o nezávisle financovaný western A Thousand Guns, v… (více)

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

08.02.2010

Město Brno a Jihomoravský kraj budou mít konečně velký filmový festival. Cinema Mundi 2010 se uskuteční 24. 2. – 3. 3. 2010 v Palace Cinemas Velký Špalíček. Přichází nejen s unikátní dramaturgií, ale… (více)