Na konci tunelu

• Argentina Al final del túnel (více)

Počítačový expert Joaquin (Leonardo Sbaraglia) je trvalo pripútaný na vozík. Väčšinu času trávi v pivnici svojho honosného sídla opravami elektroniky, ked' jedného dňa započuje spoza steny podivné zvuky a hlasy. Ukáže sa, že na druhej strane kope skupina chlapíkov tunel do banky v jeho ulici. V hlave mu blysne plán, ako im lúpež prekaziť a sám sa obohatiť. Avšak má to háčik, ktorý mu dobre premyslenú akciu môže prekaziť: je ním jeho nájomníčka Berta (Clara Lago) so svojou malou dcérkou Betty (Uma Salduende), ktorá od svojich štyroch rokov tajomne neprehovorila. (sochoking)

laik_60

No prosím, a potom že Španieli nevedia točiť thrillery. Dalo sa na to pozerať. Náhoda je niekedy naozaj blbec a aj keksíky pre psa vedia byť konečným riešením. :) ()

Jizni Tlapa

Když máš super námět, máš z půlky vyhráno aneb 100% motivační video pro vozíčkáře, že život na dvou kolech nekončí..můžeš udělat banku.. a třeba i pěknou holku ()

pursulus

Scénář!¬         Kdo tomuto snímku dal víc jak tři, nemá smysl pro dobrý scénář a dívá se pouze na obrázky. ()

Tejkina

Hodnocení něco mezi třemi až čtyřmi hvězdičkami, ale zatím to nechám tak.. Nedívalo se na to špatně, ale hluchá místa by se našla a určitě bych to trochu zkrátila, 90 minut by bohatě stačilo.. Co musím vyzdvihnout je perfektní finále a herecké výkony. Rozhodně to nebyl ztracený čas. ()

kolemjdouc

film je takový v jaké zemi se natočil! Tady je děj jednoduchý s jednoduchými postavami ale inteligentním ústředním motivem.Děj byl ovlivněn z většiny tím,že hlavní postava byl vozíčkář a takže to co by zdravý člověk udělal za pár minut on se musel všude plazit a pod.Takže to může vypadat jako zbytečně dlouhá stopáž ale film byl hlavně o Joaqínovi a o tom jak si geniálně poradí s tou bandou co mu řádila za zdí.Co mi drásalo nervy byl ten modrý filtr na kameře.Když se děj většinou navíc odehrával v příšeří tak vadil ()

Adam_Musil

Neznámý Rodrigo Grande dává vzniknout snímku, který je vlastně jen dalším dokladem toho, co španělští režiséři jako mj. Oriol Paulo, J. A. Bayona, Andrés Baiz, Guillem Morales, v rané tvorbě i Guillermo del Toro ad. skutečně bravurně zvládají, tj. mistrovsky a překvapivě v originálním námětu skloubit dobrodružství a napětí s (mytickými) prvky mateřské lásky a odhodlanosti k vykonání ryzího hrdinského činu, mnohdy i odkrýt v hrdinovi příběhu jeho nevyzpytatelnou lstivost na jedné straně a pomstychtivost a krutost na straně druhé a především vzbudit v divákovi upřímné dojetí a nepatetický sentiment – inu poetika španělského thrilleru 21. století se všemi rysy. (95%) ()

MiaMahoney

Když není na konci tunelu světlo, je to dost v prdeli. Ale zase je tam týpek na kriplkáře, který si posvítí na partu neseroucích se zlodějů, a to i přesto, že ovládá jen hlavu, ruce a počítač. Zpočátku průhledné, ale postupem času gradující až do kulervoucího finále, přesně jak to Iberijci ukázali už u La cara oculta nebo Mientras duermes. Týpka jako je Joaquín bychom tu potřebovali jako španělská inkvizice odpustky, aby si posvítil i na české tunely a zejména ty, kterými jednosměrně tečou evropské dotace našemu altruistickému spasiteli v čele vlády. Docela ráda bych už totiž viděla, jak té kurvě hrabivé někdo konečně zatne tipec. A krumpáč do palice jako bonus. ()

Chudobka

Thriller není zrovna můj oblíbený žánr, o argentinských filmech nevím vůbec nic, ale tento příběh se mi líbil. Největší  zásluhu na tom má sympatický a pohledný hlavní hrdina. Na takového chlapa se dokážu dívat dvě hodiny, obzvlášť když je děj napínavý. A to byl. K tomu pěkná žena a  malá holčička, která mluví jenom s pejskem. Ten velký dům, ve kterém vozíčkář žil sám se svým psem, byl prostě kouzelný. Přivítala bych, kdybych se dozvěděla něco o minulosti hlavního hrdiny. Ale kdyby tam byla nějaká psychologická sonda do jeho života, už by to nebyl thriller. Něco se dalo předvídat, ale rozhodně ne ten závěr. Hezké světlo na konci tunelu - tři lidé, kteří se našli. ()

MickeyStuma

Dobře promyšlený dramatický příběh o pokusu vyloupit banku velmi připomíná tvorbu Alfreda Hitchcocka. Pomalu budující atmosféra a zvyšující se napětí až do samotného finále je devízou celého dějství. Hlavní postavou je vozíčkář, který právě u zmíněného Hitchcocka připomene snímek ´Okno do dvora´. Ne příběhem, ale postavou jako takovou. I když nemůže na nohy, nelze předpokládat, že bude také všeho naprosto neschopný. Svou aktivitou hodně zamíchá kartami a jeho plán všem dá pořádně zabrat. Dvouhodinová stopáž dává všemu náležitý čas a tak drama postupně nabírá na intenzitě. Scénář je velmi dobře promyšlen, napsán i natočen. Je z toho sice cítit jistá šablona, ale vzhledem k faktu, že tohle tady skutečně dlouho nebylo, se to dá přehlédnout a tak si vychutnat každou minutu. ()

Hapretor

Tohle se musí Španělům nechat. Za málo peněz umí udělat film s dobrým dějem - chvílemi mi mrazilo, dobrými zvraty, poutavými dialogy a hezky vyprofilovanými rolemi. U mě slušný. Fakt. ()

Rockerman

Neobvyklý, ale dobrý thriller, napínavý jako kšandy. O tom, že ani muže připoutaného na vozíku není radno podceňovat. Určitě jsem si přál happy end, ale to jak toho bylo dosaženo nebylo úplně domyšleno. Působí to celé trochu amatérsky a samozřejmě nelogicky, ale co bavilo to? Bavilo a to je podstatné! ()

emdvojka

Nie je tam akcia, nieje tam veľa napätia, sú tam len náznaky emócii, ale vynahradzuje si to dobrou atmosférou, zdatnými hercami a premyslený aj keď mnohými logickými dierami lemovaný scénar, ktorý vzbudí záujem o ďalší priebeh. Tieto kladné i záporne vlastnosti tvoria mienku a kvalitu tohoto španielsko-argentínského projektu, ktorý sa snaží sekundovať americkému trhu. A aj keď to nieje žiadny veľký filmový zázrak i tak to za pozornosť a tie dve hodinky vášho života stojí., ()

DAPDO

Neurazilo, ale ani nenadchlo. Nevím, jestli by některej postiženej člověk na vozíku dokázal to, co hlavní hrdina předváděl ve vykopaným tunelu, ale budiž no…50%. ()

Acrobat

Vidíte aj to biele svetlo na konci, už sa dotýkate Pána, lenže v tom znenazdania španielska vlajka a buchnát rovno medzi oči. Vytriezviete, ale zážitok máte. Dávkovanie španielskeho napätia v brutálnom sekvenčnom podávaní infúzie priamo do žíl diváka. Kto chce byt zdravý, musí sa liečiť. Film je liekom bez predpisu a zvratová divočina v závere. Bezvládny vládne lúpeži. Vstrýc novému životu so zneužitým.... ( videné 21.3.2020, BDrip) ()

regentor

Solidní snímek nemusí vždy stát na mega rozpočtu, At the End of the Tunnel je toho důkazem. Kutil invalida na vozíku jehož jediným společníkem je starý chundelatý čtyřnohý přítel vezme do podnájmu striptýzovou tanečnicí s dcerou která už pár let nepronesla ani hlásku a tak zde máme docela nesourodou partu a téměř melodrama.. .Mnohé se změní ve chvíli kdy kutil zaslechne ve sklepě podivné zvuky.Holt, bydlet v sousedství banky má svá rizika a komu by se nějaká pětka nehodila zvlášť v situaci kdy se zjeví na scéně parta která má i jiné než speleologické zájmy. Začíná se v kutilovi rodit plán jak si vylepšit rozpočet , technika odposlechů a skrytých kamer udělá své a vždy je dobré mít informační předstih.Jenže lidé, jak už to tak bývá a zvlášť něžné pohlaví , něco jiného říká , něco jiného si myslí a něco jiného činí a tak se vše komplikuje . Docela slušný krimi thriller kde Rodrigo Grande zapojil i prvek sice nevyřčený ovšem zjevný v osobě argentinského nácka , jakož i téměř Tarantinovské rozuzlení celé zápletky.Samotnému vyloupení banky se v komentáři raději vyhnu :D snímek však určitě nenudí a je v poslední době světlejším zjevem na poli krimithrilleru. Atmosféra solidní a navíc gradující , to je rovněž samo o sobě počin celkem na Oscara. Herecké výkony na úrovni , hudba umocňuje vizuál což je též pozitivní a né příliš časté a když se přidá nadprúměrný scénář a neroztřesená kamera pak můžete strávit docela dvě zajímavé hodiny u svého PC. ()

Mamlas

Nápadité, nelineární, přiměřeně dějových zvratů. Slabší začátek a pak gradující zápletky a napětí až do konce. Vadila mi ta laciná ukecaná pipina, ale tak od třetiny už neměla skoro žádný prostor pro kecání a to bylo dobře. ()

Festival argentinského filmu v Lucerně

Festival argentinského filmu v Lucerně

25.10.2017

Už tradičně na konci října se filmoví diváci dočkají dalších novinek jihoamerické provenience. Od 26. 10 do 30. 10. se v pražském kině Lucerna koná 6. ročník festivalu argentinského filmu CINE… (více)