První den zbytku tvýho života

• Francie Le Premier Jour du reste de ta vie (více)

Film vypráví příběh běžné rodiny, složené z manželů Marie-Jeanne a Roberta Duvalových, kteří mají již tři dospělé děti: Alberta, Raphaëlu a Fleur. Každé z dětí zažívá svůj neobyčejný život. Název filmu pochází z pěti rozhodujících dnů v životě této rodiny, které se objevují ve filmu. Tyto dny výrazně ovlivní chod celé rodiny a po těchto dnech už jejich život nikdy nebude takový jako dříve.
Ve filmu se objevují jak prvky komedie, tak i dramatu a film okoření i akční scény. Tento snímek získal ocenění i v České republice, na Festivalu francouzského filmu v roce 2009, kde drtivě vyhrál v divácké anketě. (adamvojta)

neo93

Skvělý film, který sleduje osudy jedné francouzské rodiny. Celý snímek je rozdělen do několika po sobě jdoucích částí, ve kterých se postupně dozvídáme podrobněji o každém členu rodiny. Nejstarší syn Albert odchází od rodičů a začíná žít svůj nový vlastní život. Dcera Fleur prožívá bouřlivé dospívání, tak jako každá jiná holka. Prostřední syn Raphaël se snaží prosadit jako hráč na "kytaru". Taky uvidíme matku rodiny Marie-Jeanne a její problémy nejen s řízením auta a nakonec i otce Roberta Duvalova jako věčného taxikáře a kuřáka. Všechny tyto příběhy se vzájemně krásně proplétají a tvoří parádní celek. Užíval jsem si každý okamžik celého filmu, v němž jsou obsaženy snad všechny problémy a starosti normálního života. ()

polonius

Celkem pohodový film, který je zajímavý svojí obyčejností a tím, jak sleduje vývoj rodinných vztahů v čase. Ale tak nějak klouže po povrchu a nejde víc do hloubky. ()

dydl1

Příjemný tragikomický příběh s prvky melancholie.Povedený filmek,ale nezažral se mi tak hluboko,aby dostal lepší hodnocení. ()

touchud

Dobrý film,akorát líčení a stárnutí postav není moc zvládnuté,jinak výborná zábava,mix dramatu a komedie. ()

dogma97

Po skončení filmu jsem pročítal komentáře a snažil se přijít na to, proč se u mě nedostavilo nadšení a hluboký umělecký zážitek. Přitom téma, struktura, styl - to vše je v pořádku. Možná jsou Francouzi obecně emotivnější, tak na můj vkus (ve srovnání s podobnými kvalitními filmy USA) příliš tlačí na pilu a útočí na city prvoplánově. A přiznám se, že mi příliš nesedla ani pánská část hereckého obsazení. 49% ()

Brooks

Krásne napísaná rodinná dráma, ktorá žáner nijak zvlášť neinovuje, ani ničím neprekvapuje, len tie bežné, precízne odpozorované, životné situácie, zobrazuje maximálne hmatateľne a realisticky. Herci bezchybní. O piatej hviezdičke rozhodlo mimoriadne vydarené, dojemné finále. ()

Marťulka

Jeden den se něco stane, potom tě to ovlivňuje celý život, takhle jsem si vyložila filmový název... A né, že bych nesouhlasila. Akorát mi připadalo, že to mohlo být více ukázáno, byly tam velké rezervy. Nejvíc mě pobavila věta, kterou pronesl otec, když se nejstarší syn odstěhoval, že si z jeho pokoje udělá kancelář :DDD Místy opravdu vtipné. A navíc, skvělá hudba, takovou jsem už dlouho ve filmu neslyšela. 90%. ()

jafuska

co k tomuto filmu dodat? nejsem příznivkyně francouzský filmů, a když hodně přimhouřím obě očí na tři hvězdičky by to mohlo stačit, ale jsem hodně shovívavá, fajn je to film o několika generací, které řeší své problémy po svém ale tot vše, žádnou pointu od tohoto filmu rozhodně nečekejte, na tento film rychle zapomenu a už se k němu nikdy nevrátím, a nejspíš francouzské filmy úplně vynechám, ale přesto si ponechám malinko otevřené vrátka na pomyslné naději těcho filmů, ale bude vůbec ještě nějaká šance? Podlé mého u tohoto filmu je toto hodnocení hodně nadsazené, ale budiž, třeba si své nadšence tento film najde. Já budu hledat jiný typ žánru, a smysuplnější děj ()

boombang

Tak tohle ne. A ne a ne! Vykonstruovanost maskovaná jako přirozenost a útočící na city nepříliš okatě, ale zato důsledněji. A celé to působí jako dvouhodinový sestřih tuctového francouzského rodinného seriálu o 150ti dílech. Navíc na mne z té pětice postav působil sympaticky jen otec, a to ještě ne zcela. Pro mne zklamání roku! ()

PAVLIS

Ach jo. Kolik podobně nenápadných, ale silných snímků mi díky přizdisráčským distributorům ještě uniklo? :-/ ()

jayman

Ja ani neviem čo napísať. Veľké emócie, až vás mrazí (tak správne), keď to sledujete. Jeden z tých filmov, ktoré ku vám hovoria. Francúzi to vedia. Zážitok. EDIT: Vždy, keď to vidím znova, je to rovnaké. Život vo svojej sile. ()

nula87

Výborný francouzský film, který je silný v tom, jak je přirozený, uvěřitelný a plný živých postav. 80% ()

subic

Rodina Duval je jakoby úplně obyčejná a má 5 členů, táta, máma a 3 děti. Film se skládá z 5 dílů, z nich každý vyjadřuje jeden den života jednoho člena, každý je od sebe o pár let dál a jaký to má vliv na budoucí život celé rodiny. Potud zajímavé. Příběhy ale nejsou úplně vyrovnané, takže po první hodince už jsem se začínal trochu nudit. Ale jen do doby, než matka najde deník dcery a začne si v něm číst. Poslední díl to narovná, je o otci, který náhle zemře na rakovinu, to už je pak docela citová vydíračka. Film doprovází velmi zajímavá hudba a vkusně vybrané songy. Takže i hra na neviditelnou kytaru je fajn a kdo nehrál? ()

SAINTS

Vynikajuci francuzsky film ktory zaujme svojov formov,stylom rozpravania pribehu a aj hereckymi vykonmy nie priliš znamych hercov.Takyto film vždy poteši 80 %. ()

Ukrizku

Při druhém shlédnutí teprve oceňuji luxusní vztahovou jemnost a příjemnou dějovou posloupnost. Dojemné, ale nepatetické. Gamblinovi jsem uvěřila každé pohnutí obličejových svalů a jeho syny bych si přála mít za zeťáky. ()