První den zbytku tvýho života

• Francie Le Premier Jour du reste de ta vie (více)

Film vypráví příběh běžné rodiny, složené z manželů Marie-Jeanne a Roberta Duvalových, kteří mají již tři dospělé děti: Alberta, Raphaëlu a Fleur. Každé z dětí zažívá svůj neobyčejný život. Název filmu pochází z pěti rozhodujících dnů v životě této rodiny, které se objevují ve filmu. Tyto dny výrazně ovlivní chod celé rodiny a po těchto dnech už jejich život nikdy nebude takový jako dříve.
Ve filmu se objevují jak prvky komedie, tak i dramatu a film okoření i akční scény. Tento snímek získal ocenění i v České republice, na Festivalu francouzského filmu v roce 2009, kde drtivě vyhrál v divácké anketě. (adamvojta)

geo311 odpad!

Hodnocení na csfd mě nepřestává překvapovat. Kdyby tento film dávali v televizi, přepnul bych po čtvrt hodině. Ale s 80% hodnocení jsem byl zvědavý, jak se děj bude vyvíjet. A řeknu vám, že těch 109 minut bylo nekonečných. Film mě spíš připomínal venezuelskou telenovelu - stejně trapný a stejně plochý. A proč zapadá do žánru komedie, to je pro mě velká neznámá, začínám si trošku vážit Trošky. ()

Rayen1

Zajímavý odpočinkový film, který dokáže stejně tak pobavit i dojmout. Hodně situací se dalo předvídat, ale i tak jsem si ten film užil a nenudil jsem se ani chvilku. ()

lulu37

Táto francúzska sračka je ako jedna scéna z tohto filmu...Človek nevie, či to má prehltnúť alebo vypluť. ()

MarK2010

První den zbytku tvýho života jsem poprvé viděl až pět let po premiéře a nemůžu uvěřit, že tenhle skvělý film málem proplul bez povšimnutí. Děj nenuceně plyne, žádná zběsilá akce. Vtipné momenty se neustále střídají s okamžiky sklíčenosti. Film útočí především na emoce. A vše umocňuje skvostný soundtrack! Po Mikulášových patáliích a Nedotknutelných třetí nejlepší francouzský film posledního desetiletí. ()

darebacek

Já tomuto filmu prostě nemůžu vytknout vůbec nic, protože nejde s žádným jinším filmem srovnat, je svůj a suprózní, komický, smutný, náladový a trošku depresivní, ale je nej. 1 000 000 % ()

xpaja

Příjemný film zachycující duležité momenty v životech příslušníku jedné francouzské rodiny. Vše je podáno upřímně a bez patosu. Proto dávám --- == 75 % == ---. ()

Ruadek

Výsek ze života jedné zcela normální francouzské rodiny, zfilmovaný odzbrojujícícm způsobem a podaný na luxusním podnosu. Děti rostou, rodina drží při sobě a nebo se rozpadá. Zachraňují se a opouštějí ale stále o sobě vědí. Obětují se, nesnáší a milují. Život ve dvou hodinách celuloidu, stejně intenzivní jako v Tykwerově kraťasu. Francouzi prostě umí. 13.3.2010 ()

dank011

První film Rémi Bezançona. Doufám,že brzy rozšířím, i když filmografie režiséra se nezdá příliš bohatá... Mám rád francouzské filmy, toť výchozí premisa. Film ukazuje na pozadí pěti konkrétně datovaných dnů život pěti členů jedné rodiny. Úvodní třetina je klipovitější, vtipnější a v hlavách hrdinů zasněnější. Některé gagy jsou nezapomenutelné !! Hlavně dcera prodělává ne snad ani tak kotrmelce, jako přímo veletoče. Postupně - tak to s věkem ostatně chodí - se příběh výrazně zklidňuje do podoby komorní, začíná se hrát na vážnější strunu. Vědomí pospolitosti rodiny a vzájemných pout, které pomůže překlenout se přes letité spory. Tady je příběh snad až "skandinávský" , snad až na jinou formu humoru. Otec, matka, děti..vše naprosto živoucí a životaschopné figury, ve kterých se lze poznávat a lze jim držet palce. Prostě neuvěřitelný potok, co potok..., řeka pozitivismu a chuti do života. Těším se na opakované setkání s filmem. A nakonec: skvěle padnoucí hudba. ()

mseet

Zase další francouzský klenot. Osobně na ně narážím zřídka, ale když už se zadaří, tak to stojí za to. Slavíci v kleci, Invaze barbarů, teď Poslední den... Kombinace neokoukaných a hrozně zajímavých hereckých typů, stále se vršících osudových facek v podobě dějových zvratů, prostředí, hudby, to celé silně působí a zanechá ten hořkosladký, sladkobolný pocit, který nedovolí dlouho usnout. ()

imaginer21

Příběh jedné rodiny, který začíná pubertálními výlevy a končí hlubokým pochopením a přestoupením do dimenze toho opravdového, k čemu život máme. Každý se aspoň na chvíli najde a řekne si, že v tomhle momentu se tehdy zachoval nakonec jinak. Portrét rodiny, který by Američani nedokázali se svým přístupem ani zdaleka takhle citlivě a upřímně natočit. Vlastně ani nevím, proč dávám jen za 4... pravděpodobně jsem ještě moc mladý a do toho stádia plného pochopení nedošel. ()

Desmi

Asi jsem film zcela nepochopil. Všední situace obyčejných lidí mi nepřišli nijak zajímavé, zábavné nebo snad poučné. Film mi bohužel nedal nic. ()

kolodej1

film, který se věnuje osudům a vztahům jedné rodiny. Film má skvělou atmosféru, je vtipný, ale nechybí tu ani vážnější momenty, tak jak to ostatně v životě bývá. O umocnění zážitku se stará i dobře zvolená hudba. Je to jeden z těch filmů, jehož atmosféra se člověku dostane pod kůži a doznívá v něm ještě po jeho skončení. Film, který má tu moc zlepšit člověku náladu a přitom to není hloupé a podbízivé. Byla by škoda tento zdánlivě nenápadný film přehlédnout ()

BarVo

Nič som od toho nečakala, takže prekvapenie viac než príjemné. V druhej polovici nadšenie trochu ustúpilo, ale aj tak veľmi silné 4 hviezdy. ()

Goumen

Zajímavě pojaté drama, u kterého mi trvalo delší dobu než mě nějak zaujalo. Můžou za to hlavně zvolení herci, kteří na mě zprvu nepůsobili moc sympaticky a bylo těžší si na ně zvyknout. Každopádně příběh celého filmu tvoří v podstatě jen životní situace jedné rodiny a pohled na to, jak je každý z nich zvládá. Ke konci to bylo i docela emotivní a kvůli tomu jsem se nakonec přiklonil ke 4 hvězdám. Nicméně se dá říci, že první polovina filmu je spíše průměrná a ničím moc nezaujme. ()

kolly13

Dobrý náběh se záměrem pobavit a trošku poodkrýt obyčejný život, ale neslaně sestříháno, nemastně zvládnuto. A hlavně, místy jsem se nudil, což považuju za velký problém. ()

Kozlowski8

Pohled do života obyčejné francouzské rodinky a vývoj vztahů mezi jejími členy v období asi dvanácti let. Krásná práce - scénáristicky, režisérsky, hudebně, herecky. Jako bych s rodinou Duvalových žil, všechno jsem s nimi krásně prožíval, všichni její členové mne hodně bavili. Pouze jediná drobná výtka - dalo se trošku prostříhat a zkrátit. 85%. ()

Radek273

Již od úplného začátku jsem si musel říkat, kdy už tenhle blaf skončí, abych ho konečně mohl hodit mezi filmovou lůzu, z kteréto vzešel. Naštěstí však nejsem nešťastník, co po několika minutách vypíná film a bez šance delšího projevu ho ihned ohodnotí. Především v poslední půl hodině si totiž divák uvědomí, proč ten rozjezd nebyl tak "hitový", proč ta negativní nálada, která ve snímku náhle převládne, prostě nesměla býti vynechána, a hlavně... proč to ohodnocení tady je tak velké. Je totiž zasloužené, opravdu zasloužené. ()