Ať vejde ten pravý

Osamělý, šikanovaný kluk se spřátelí s upíří dívkou, která žije v utajení se svým strážcem... Dvanáctiletý Owen (Kodi Smit-McPhee), kterého tři spolužáci ve škole terorizují, se cítí osamělý a vyděděný. Doma sní o těžko uskutečnitelné pomstě. Do sousedství se právě přistěhovala stejně stará Abby (Chloë Grace Moretz) spolu se starším mužem, možná otcem (Richard Jenkins). Abby, také osamělá a vyděděná, naváže přátelství s Owenem. Vídají se však jenom v noci a když ne, domlouvají se přes zeď za pomoci morseovky. Chlapec se jí svěří se svým problémem ve škole a Abby mu radí, aby se nenechal šikanovat a bojoval. Owen brzy zjistí, že Abby není obyčejná dívka, ale staletá bytost, udržovaná při životě lidskou krví. Tu jí obstarává její strážce a v jejich okolí přibývají záhadné vraždy. Policie má jisté podezření a Owen cítí k Abby střídavě lásku i strach... (JOJ Cinema)

Zombiepod

Americká verzia Lindqvistovho románu oproti tej švédskej už síce nemá tú ponurú a chladnú atmosféru, ale mne sa páčila oveľa viac. Hlavným dôvodom je, že tu všetko funguje lepšie - ústredná dvojica a ich vzťah sympatickejší, réžia dynamickejšia a pútavejšia, a čo je najdôležitejšie, príbehovo je Let Me In omnoho dôslednejší (vyšetrovanie úmrtí). Navyše sa to miestami obtrie o horor a depresia sa z filmu nevytráca do samotného (i keď v tomto prípade mierne slabšieho) záveru. Prvýkrát, čo "hollywoodska náhrada" zvíťazila nad cudzojazyčným originálom. ()

Lavinia

Originál jsem neviděla, nedokázala jsem totiž překonat nudu od 1. sekundy. I tato kopie mi přišla nekonečně se vlekoucí a nudná, s opravdu obehranými scénarii chudáka outsidera, co ho šikanují spolužáci a otravuje nábožensky pomatená matka a kašle na něj rozvádějící se otec a ... a... a....a příběh by stál za něco, kdyby hrdinům nebylo 12. Takto je fakticky nemožné, aby nějak ve světě prošli a přežili a koho by si 12-letá upírka měla jinak zainteresovat? Dvacetiletého pedofila? Škoda promarněného námětu. ()

Nikol10

Originál neznám, nemohu srovnávat, každopádně jsem byla s filmem hodně spokojená. Chloe mám ráda a hrát umí. Pro mne překvapení, vůbec jsem nevěděla do čeho jdu. Čekala jsem nějaké dětské drama a dostala takový light horůrek s podivnou, ponurou atmosférou, kterou prostě miluji. ()

Knor

Chloë Grace Moretz je naprosto úžasná. Ta holka mě strašně baví a předvádí úžasný věci. Ještě jsem neviděl původní verzi, ale pokud je lepší než tato tak klobouk dolů..no uvidím. Tenhle horůrek je temnej, mrazivej a navíc nutí i k zamyšlení nad několika vážnými tématy. Chladná atmosféra tomu nechybí a všechno to drží pevně pohromadě bez větších zádrhelů. Těším se na original a chválím tvůrce za povedený remake, kterých není hodně. ()

Kozy9

Američanom sa podarilo vziať provtriedny príbeh inšpirujúci sa úžasnou knihou a dokonalou švédskou snímkou a bez sebemenších výčitiek svedomia ho pretvoriť v dlhočízny, po krk vo fekáliach obalený film. Všetko čo som miloval na pôvodnom filme bolo v tomto počine potrené nevkusnosťou a fatálnymi chybami. Samotný dej sa odpája od knižnej predlohy veľakŕat závratným spôsobom a to nielen vynechaním takmer všetkých postranných dejov ale taktiež imbecilnými zmenami, ktoré viedli iba k horšiemu. Autori sa snažili z pokojného hororu spraviť niečo akčnejšie pravdepodobne pre dané publikum a preto sa nám dostáva okresaného deja no na druhej strane plného vymyslených akčných sekvencií, ktoré nič neobjasňujú, iba umelo zhusťujú už aj tak dlhý film s prepísknutov stopážov (ktorá by bola v pohode ak by som sa dočkal všetkého, čo tomu chýbalo). Ak by som ale aj upustil od orezaného deja, ďalším obrovským kameňom úrazu sú herci a prostredie. Zlatú medajlu, koho napadlo nové mexiko, z ktorého našťastie aj tak nič nevidieť. Horšie je to s hercami, ktorý u mňa osobne vyhrávajú prvú cenu za najmenej sympatických v histórií filmu. Postavy sú buď hrozne nepríjemné, nepresvedčivé, odpudivé a neschopné si vás získať, alebo sú tak nevýrazné ako perlivá voda v neperlivej vode. Neviem, komu sa podaril casting, ale som si istý, že je teraz bez práce. Herecké výkony sú na úrovni sympatickosti, takže k nim sa vyjadrovať nemusím. Hľadať niečo pozitívne je naozaj ťažké. Toto nemalo byť zfilmované američanmi, jednoducho chce takýto horor presne to, čo doňho dali páni a dámy zo Švédska, akúsi umeleckú hodnotu, zameranie na vývoj postáv a vývoj ich prepojení a vzťahov. Nie nelogickú a bezduchú zlátaninu. Škoda peňazí, času a nápadov. Dúfam, že už sa mi nikdy do rúk nedostane niečo, čo by mi vedelo až takto znechutiť milovanú vec. Dve hviezdičky dávam len aby som bol objektívny, pretože, ak by som nečítal knihu a nevidel pôvodnú snímku, tak by to bol iba nudný podpriemerný film s dobrým nápadom ale hrôzostrašnom realizáciou. 30% ()

GameboyNES

Po dlouhé době jakštakš sledovatelná upířina. Chloe válí jako vždy. Líbí se mi tenhle remake víc než švédský originál, který byl na můj vkus moc ártový a vlekl se jak smrad ze zapařených gumáků. Slušné 3. ()

PeterFLJilek

Kto videl pôvodný film, tento remake ho nemôže uspokojiť. Napríklad Chloë Moretz v role upíra nesiaha hereckému výkonu Liny Leandersson z originálu ani po členky. Nehovoriac o zásadnej chybe v scéne, keď Abbey vchádza do nemocnice bez pozvania. Veď na tento mytologický prvok odkazuje aj názov filmu! A kto dokonca čítal románovú predlohu, sklame ho absolútna ideologická cenzúra. Švédska verzia je v tomto na americké pomery veľmi otvorená. Ten, čo si myslí, že tu budú aspoň hollywoodske superefekty, má tiež smolu, aj v tom vedie pôvodina. Mimochodom, knihu som recenzoval pre časopis Fantázia, príspevok si môžete prečítač na webe www.jilek.cafe. ()

monikka87

Vpustite do svojej obývačky ten pravý film, čiže švédsky originál, nie jeho diétnu americkú verziu. Táto je prispôsobená americkému divákovi a ochudobnená o atmosféru, mrazivé napätie a v neposlednom rade aj "chémiu" medzi hlavnými postavami. Pre Chloe Moretz bolo toto asi priveľké sústo a s podmaňujúcim švédskym náprotivkom sa nedá porovnať. Ako celý tento zbytočný remake. ()

Mr.Roman

Zbytočná druhá verzia toho istého príbehu. Tiež výborná, no zbytočná, snáď len účasť Chloe Moretz by sa dala označiť za pridanú hodnotu, kúzelná za každých okolností, no a tiež dôkaz, že všetky ovácie za Cloverfield zožal Abrams nie tak úplne právom. ()

piglit

Ukázková studie na téma: "Jak zmršit skvělý originál." Na to snad musí v té Americe roky studovat, protože neškolený člověk nemůže tak dokonale ubít atmosféru, potlačit originalitu a vysterilizovat dílo do nekonečné nudy. Proč?! ()

Solverino

Zajímavé, upírský film pro děti? Studio Kamarád s cákancy od krve? Jů a Hele s upířími tesáky? Mě se to líbilo, bylo to i dost dobře udělané... naivní dětský svět prolínající se s malou, ale sympatickou upírkou :) Velmi dobré! "You have to let me in" ()

thornhill

Podarený remake ale v podstate trochu zbytočný, keď je ešte výborný švédsky originál pomerne čerstvý ale čo už s tými amíkmi keď neradi čítajú titulky ()

uodevr

Americký remake, který s přehledem mete Evropský originál ze stolu. Tohle říkám poprvé v životě, a doposud by mě ani ve snu nenapadlo, že zrovna z mých úst by kdy něco takového mohlo vzejít. Leč je tomu tak, avšak není se čemu kdovíjak divit, když mělo Let Me In geniálně koncipovanou předlohu a šikovného rejžu. Ano, originál měl geniální koncept, který však nebyl ani z poloviny dostatečně vyždímán. Ani tenhle rímejk sice není dokonalý (počínaje opravdu nešťastným obsazením Chloe Moretz, snad až zbytečně přesným kopírováním konče), avšak z toho konceptu samotného rozhodně vydojil víc. Značně víc. Jednak se na to příjemnějc kouká, druhak to tak netrpí na hluchá místa a vysloveně divné scény jako originál, třeťak to má díky evidentně vyššímu rozpočtu solidnější trikovou stránku, čtvrťak to má scénář lehce upraven do líbeznější a propracovanější formy, a páťak je to všeobecně natočené líp a zručnějc (čti lepší práce s kamerou). Angličtina je mým uším taky daleko milejší než švédština, ale to je detail. Spíš než prachsprostá kopie je to takovej menší upgrade originálu. A jak známo, upgrady leccos vylepší (i když kolikrát jenom kosmeticky), ale často s sebou přinesou i nové potíže. Nutno uznat, že Reeves měl s tímhle hodně lehkou práci, ale naštěstí se nikdy nikde u ničeho nehodnotí úroveň úsilí a námahy při práci, ale pouze samotný výsledek práce. ()

jafuska

ano, tak takto si představuji výborný strhující napínavý film sice do hororů děj má hodně daleko, ale hudba vše dokresluje téměř k dokonalosti, je to takové krásné upírovské napětí, a malá holčička, ta je roztomilá, radost pohledět a ano otázka mohu vstoupit? .........., to je to, co také vystihuje dokonalost filmu. ()

Swayne

Ach jaj... Let Me In som sa rozhodol pustiť si fakt len kvôli tomu, že mi to ležalo na disku už pekne dlho a podvedome by ma to štvalo, ak by som to vymazal bez pozretia. Cenou za to mi boli takmer 2 hodiny absolútnej, ale ozaj absolútnej nudy, nezáživného príbehu, mŕtvolného (akože napínavého) ticha a postáv s kamenným výrazom v tvári. Žiadna isrka, žiadny náznak "desivosti" (veď sakra keď už ide o horor, tak by sa patrilo)... no proste totálna strata času. ()

angel.CZ

Stmivaní a takové ty upírské báchorky ... tohle už se snad nedá více vyždímat, tohle dílo je toho pravý příklad, jen že za pubertalní mládež dosadíte 12ti leté děti... 25% ()

Režisér Batmana chystá nový horor

Režisér Batmana chystá nový horor

07.12.2020

Chloe Moretz je divná

Chloe Moretz je divná

26.09.2010

Přesněji řečeno Divná Emily. Postava se poprvé objevila v roce 1991 jako maskot pro oblečení od firmy Cosmic Debris, záhy poté se ale gothic dívenka stala hrdinkou úspěšné komiksové série… (více)

Hit Girl si opět brousí čepele

Hit Girl si opět brousí čepele

02.08.2010

A nejen pro pokračování Kick-Ass s podtitulem Balls to the Walls. Chloe Moretz zanedlouho uvidíme jako upírku v hororovém remaku Let Me In, poté si zřejmě zahraje v survival thrilleru The Rut. Ten… (více)

Novinková smršť

Novinková smršť

27.09.2008

Johnny Depp v dalším trháku od Bruckheimera, upírský horor od tvůrce Monstra a úmysly slavného scenáristy Shanea Blacka (ano, otřeme se i o Smrtonosnou zbraň 5). To všechno v dnešní vydatnější náloži… (více)