Olivia Newton-Johnová ako neodolateľná múza umelca v romantickom muzikáli si získala srdcia miliónov mužov na celom svete. Príbeh lásky medzi nebeskou krásavicou a mladým pozemšťanom dokáže vyčarovať z opustenej stavby na periférii, za pomoci starého tanečného majstra, v podaní Gena Kellyho, najúžasnejšie miesto zábavy, spevu a tanca na kolieskových korčuliach. Sonny Malone (Michael Beck), nadaný maliar, sa snaží osamostatniť a konečne túži po práci, ktorá by ho napĺňala. Napriek tomu, že sa takmer celú svoju profesionálnu kariéru musel iba niekomu pripôsobovať a maľovať, čo si iní priali, je nútený opäť zvážiť ponuku svojho bývalého zamestnávateľa, pretože má priveľké finančné výdavky. Majiteľ propagačnej firmy ho okamžite prijme, pretože pracuje rýchlo a kvalitne. Sonny jedného dňa stretne neznámu blondínku na kolieskových korčuliach a tá ho pobozká. Od tej chvíle na ňu nevie zabudnúť. Očarujúcu krásku by veľmi rád spoznal, ale neprezradila mu ani svoje meno. Mladík sa ju snaží nájsť prostredníctvom bilboardu, na ktorom je zvečnená, ale nikto si na ňu nedokáže spomenúť. Od toho dňa sa mu Kira (Olivia Newton-Johnová) ešte niekoľkokrát zjaví, ale vzápätí zmizne. Sonny sa náhodne zoznámi s Dannym McGureom (Gene Kelly), známym hudobníkom na dôchodku. Obaja muži sa čoskoro spriatelia a Danny mu navrhne realizáciu spoločného projektu. Rozhodnú sa otvoriť si vlastný hudobný klub. Sonny sa hľadaním priestorov dlho netrápi, pretože jeho múza Kira ho vyláka na miesto, ktoré bude ideálne pre ich zámer... (oficiální text distributora)

oreene

v žiadnom prípade a nikdy nepriťahujte svoj názor k stádu, nikdy! je to také lákavé napísať to tak objektívne, cítite na svojich ramenách ťarchu vyjadrenia sa, nie!, je to krásne, olívia je krásna a miluje práve mňa práve teraz cítim potrebu urážať čurákov a pičky, čo hanobia toto skvostné obtiahnuté dielo, ale je to ich verejné právo, ale aj tak, by som sa ich rád dotkol na citlivom mieste ()

ricardo2803

Muzikály mám moc rád, Olivia Newton-John je nádherná, ELO patří mezi moje favority a Gene Kelly geniální tanečník. Bohužel Xanadu se svým prapodivným příběhem mě vůbec nenadchnul. Jediná scéna, která mě dostala je když Olivia s Genem tančí za v obývacím pokoji. ()

Radeck

Přátelé filmu kdo má rád muzikály a hudbu konce 70ek, 80ek viz Elictric Light Orchestra Jeffa Lynneho tak je přímo povinností tenhle romantický biják vidět. Je to možná příliš kýčovité a málo umělecké ale mě to vůbec nevadí, filmy od srdce mám prostě rád hlavně s mou rozkošnou múzou stále krásnou platonickou láskou Olivii Newton John. ()

Ferda_S

Srdeční záležitost kvůli Olivii Newton-John a ELO. Možná původně v kinech propadák, poprvé jsem ho viděl na VHS kvůli ELO (znal jsem jen soundtrack), ale čím ho vídám na kvalitnějším mediu, zraje pro mne do 5*, asi i nostalgií... ()

laco176

No po smrti Olivii som si to opäť pozrel. Hudba od ELO je stále fantastická, Na Olíviu sa krásne pozerá. Z nostalgie za 5 hviezdičiek. Ale to som sa len usmieval a bavil na tom aký som bol hotový z toho filmu v zlatých osemdesiatkách. ()

Marsia_Rei

Nebýt Gene Kellyho, ani by to nestálo za komentář, ale prostě Gene Kelly je i v tomto vcelku nezajímavém kousku úžasný. Jako z jiného světa. Úplně nechápu, co tam vlastně dělal, asi se děda nudil :-) a řekl si, že pozvedne tento průměrný počin. Jeho "vzpomínkový" tanec s Olivií Newton-John byl nejlepší z celého filmu, vzhledem k jeho věku je asi i tato jedna scéna důvod se na Xanadu podívat. Škoda, že scénárista zapomněl, že mu slíbila první tanec v nově otevřeném Xanadu, zbytek filmu jsem se na něj těšila, ale nepřišel. Jinak mě muzikál nenadchnul, ale ani neurazil. ()