Film podle skutečné události. Bettyn svět se zhroutí, když je její milovaný bratr Kenny zatčen a odsouzen za vraždu na doživotí. Betty je přesvědčena o jeho nevinně a pomocí nejmodernějších kriminálních technologií se snaží prokázat bratrovu nevinnu. Neobyčejné pouto mezi sourozenci je inspirativní pro náš uspěchaný život. Úžasný výkon Hillary Swank jako Betty. Ne pro nic je dvojnásobná držitelka Oscara... (Film+)

deckardx

Hodně zajímavě pojatá další americká "pohádka" podle skutečných událostí. Film by si zasloužil o trochu více pozornosti, už jenom kvůli tomu obsazení a hereckým výkonům. ()

jenik71

Příběh není až tak strhující, jak jsem si před zhlédnutím filmu myslel. Justiční omyl je určitě smutná záležitost a jako námět to bylo použito v kinematografii mnohokrát. Ani "Odsouzení" bohužel nenabízí nic až tak mimořádného, co bych neviděl už dříve. Swank a Rockwell zvládli své role výborně, ale nějakého nečekaného dějového zvratu jsem se nedočkal. Kromě slušných hereckých výkonů u mě toto soudní drama v silné konkurenci výrazněji nezabodovalo a moje celkové hodnocení je 60%. ()

Lenka_J

Těšila jsem se na Conviction už docela dlouho. Hillary Swank opět dokazuje, že je výbornou herečkou. A příběh je naprosto strhující, křivě obviněný muž, pro kterého záchranu by jeho sestra udělala cokoli a taky se ji to nakonec podařilo, klobouk dolů, to se jen tak nevidí. ()

Šakalík

První polovina je výborná, kdy to je sociální drama se vším všudy, ve druhé půli to začíná být poněkud zdlouhavé a ke konci i dost natahované. Nicméně Hilary Swank dokazuje, že je vskutku výborná herečka, a ani Sam Rockwell v roli jejího bratra nezůstává pozadu. Za zmínku stojí ještě Juliette Lewis, která opět a zase hraje ukázkovou trosku, o kterou by si člověk neopřel ani kolo, přičemž právě tyhle role bezzubých socek jí náramně pasují. Co se samotného filmu týče, po obsahové stránce tomu lze těžko něco vytknout, když to je podle skutečné události, nicméně mohlo by to mít poněkud větší spád a ty momenty dějových zvratů, kterých je ve filmu požehnaně, mohly být natočeny s větší řekněme pompézností. Jak jsem již napsal, ve druhé půlce začne film dost výrazně ztrácet, a to především proto, že přestane sledovat soukromý život Betty Anne a zaměří se pouze na shánění důkazů a přesvědčování různých papalášů, což je velká škoda. Přesto tenhle film jako celek za zhlédnutí určitě stojí. ()

LuciusWlk

Neobyčejný snímek s pohledu osudových rozmarů. Závidění hodný vztah sourozenců a situace, rádoby nepředstavitelná, přesto skutečná. Snímek si nehraje na "pohádkové" drama s přecítěnými dialogy, vyrvanými vlasy, nebo balancování na kraji mostu. Je to surové, lidské a uvěřitelné. Jednoduché a přesto děsivé. ()

BMAJTZ

Proti tomuhle filmu nemám nejmenší námitky. Samotný příběh je skutečně dojemný, ale to příběhy dle skutečné události většinou bývají. Z filmového hlediska to bylo natočeno tak, aby nenudilo a udrželo napětí. Protože se jedná o příběh skutečný poměrně mě mrzí, že viníci nebyli nijak potrestání, ale tak už to prostě asi chodí. Jinak z mého pohledu kvalitní snímek, který sice neoplývá originalitou (podobných filmů je poměrně dost), ale způsob natočení je výborný. ()

majkovka

Čakal som od tohto filmu asi podstatne viac. Nejako som neuveril ani tomu čo vychádzalo zo skutočného príbehu. 107min. bolo na toto spracovanie veľa, možno keby to malo tak 80min. a dynamickejší strih, bol by na tom Conviction lepšie . Tam kde ma byt dramatická scéna sa nejako stráca napätie, prosté iba sledujete čo sa vo filme deje. V podstate to nie je to až taký zlý film, ale druhý krát si ho určite nepozriem. ()

Arkanoid

Niekedy sa na justičný systém nedá úplne spoľahnúť. Tento film bol natočený podľa skutočnej udalosti, to znamená striktné držanie sa faktov bez štipky inovácie. Film bol z tých, pri ktorých sa musím pravidelne pozerať na hodinky. ()

Lukoboss

H. Swank si většinou vybírá náročný role, který by jen tak někdo nezahrál. Je tam hodně emocí, složitých životních situací atd. a jí se to daří ztvárňovat velice slušně. Nejinak je tomu i tady, filmu narposto jasně vévodí a táhne ho na svých bedrech až do cíle. Trochu to přibržďuje scénář, i když je to podle skutečné události, takže mantinely byly nastavený. Pořád jsem čekal na nějakej zásadní zvrat na něco, co z toho filmu udělá naprostou pecku. To se neděje, ale asi je to tím, že už jsem na takový věci ve filmech zvyklej. Každopádně je to nadprůměrný drama, to se nedá popřít. ()

Maynard.

Hodně výživná podívaná. Je radost koukat se na ty nejlepší ve svým oboru, kteří na plátně rozehráli neskutečný herecký představení. Dějově je to taky téměř neuvěřitelnej film. Nějak si nedokážu představit, že bych kvůli svýmu bratroj vystudoval práva, přišel částečně o rodinu a jediná životní motivace by byla ho vysekat ven :o). Hodně mě bavila celkem nenápadná role policajtky, která ho vlastně dostala do vězení, to byla stejná ženská jako ve Zmizení, tahle potvora to má asi vrozený hrát mrchy :o). Největší mazec na tom je, že se to skutečně stalo a tkay to, že po propuštění se ten týpek po půl roce nešťastně zabil... To je pak fakt na prd ()

kenkaku

“Zabili Kennyho parchanti”.  To je první co mě napadlo, když jsem se dočetl, že Kenny šest měsíců (ano 1/2 roku) po (pozor spoiler) propuštění z basy po (bez dvou) dvaceti letech měl nehodu a zemřel. To se ale ve filmu nedozvíte (žadný strach). Ten končí americky happyendem. Jinak… upřímně bych ani nevěřil, že je něco takověho vůbec možné. ()

leon_id

Malinké zklamání...přijde mi, že z tohodle silného příběhu šlo vytřískat mnohem víc a nebýt výborného hereckého obsazení, tak film nepochybně sklouzne do jednoho velkého amerického klišé. Takhle to stále drží na uzdě nízkorozpočtový look, profesionální práce maskérů a výborný scénář, který napsal sám život. Za Hilary a Minnie dávám 70% (možná by si tahle dvojka někdy příště mohla střihnout roli životních partnerek hm? ;)) ()

jondoe

Dobry film podla skutocnej udalosti, ktory tento krat ukazuje na nespravodli system americkeho sudnictva. Film zaujme hlavne vybornymi hereckymi vykonmi dvoch hlavnych predstavitelom a jednym perfektny vykonom vo vedlajsej ulohe v podani Juliette Lewis. Dej je vsak dost natahovany a striedanie strihu z jednej doby do druhej je zbytocne. Cakal som, ze ma to dojme a ze budem z postavou hlavneho hrdinu sucit, ale bohuzial film je natoceny na moj vkus chladne a v podstate mi bolo jedno ako to skonci. Takze nebyt vybornych vykonou zucastnenych hercou bol by som sie asi o hviezdicku nizsie, ale vdaka nim som dokazal tu natahovanost prehryznut a dopozerat bez vacsieho problemu. Priemerne tri hviezdicky. ()

Michelle75

Zase jeden z těch filmů, které se opírají o skutečnou událost. Působilo to na mě nepřikrášleně,syrově. Swank zahrála svůj standart, ale hodně se mi líbil Sam Rockwell a vsuvka s Juliet Lewis. Já tyhle dramatické filmy můžu. Betty Anne skládám poklonu za to, co celou dobu pro svého bratra dělala a to na velký úkor své rodiny. ()

YoZo8

Príbeh silný, spracovanie obstojné. Hlavní herci hrali uveriteľné a to sa mi páčilo. Neviem ako to bolo v skutočnosti, no vo filme sa mi zdalo, že niektoré zaujímavé pasáže rýchlo prebehli. Podľa môjho názoru sa sestra Betty Anne nejako rýchlo rozhodla, že bude študovať právo a taktiež mi chýbalo viac scén zo súdnej siene. Aj súkromný život a hlavne rozchod s partnerom mohol byť viac zobrazený. Čo sa týka pochmúrnosti a dramatickosti som spokojný. Nech je ako chce, bol to zaujímavý skutočný príbeh so šťastným koncom. ()

Wally

Silný příběh, dobrý námět...podle skutečné události...ale hrozně utahaný a chvílemi nudný. Film, který zaujme, ale bez emocí...tak nějak plyne a najednou je konec. ()

cab

Pres znacnou predvidatelnost prubehu a neoriginalitu pribehu bojujici sestry (Hilary Swank) s pravnim system, ktery shodou mnoha okolnosti a nahod nechal zavrit jejiho bratra (Sam Rockwell) na dozivoti za vrazdu, film hezky plyne, protoze si jednoduse ziska divakovu pozornost. Herecke vykony funguji jako napomocny faktor a zvedaji latku do dobreho prumeru. 60% ()

Lewisek

4* jsou u tohoto filmu hlavně za příběh. Betty Ane Waters dokázala téměř nemožné. Ale filmové zpracování se mi tolik nelíbilo. Ten příběh by si zasloužil klidně o půl hodiny delší stopáž, ale místo toho tvůrci udělali 100minutový průlet připomínající spíše reportáž. Emocí se mi z filmu nedostalo a to je u takového příběhu největší problém. Buď neměli tvůrci dostatek finančních prostředků (avšak 12,5 mil.$ není nijak velký nedostatek na drama), nebo je to odfláknutá práce - pravděpodobně. Stručně řečeno: neuvěřitelný příběh, skvělý potenciál, dobrý film (dobrý je málo). ()