Bez soucitu

• Francie From Paris with Love (více)

Osobní poradce amerického velvyslance ve Francii, James Reese, má záviděníhodný život v Paříži se svou překrásnou přítelkyní Caroline. Jamesova skutečná vášeň je však jeho vedlejší práce agenta nízkého stupně pro CIA. Resse touží stát se agentem vyššího stupně a zažít akci v terénu. Jeho přání se mu splní jednoho večera, kdy mu jeho drahá polovička Caroline připraví romantickou večeři a při její příležitosti Jamese požádá o ruku. Dá mu prsten po svém otci a donutí ho slíbit, že ho nikdy nesundá. Chvíli na to Jamesovi zavolá jeho tajemný šéf a vyzve ho, aby jel pro svého nového parťáka Charlieho na letiště. Jamesovou první zkouškou je, aby zařídil jeho propuštění z francouzské celnice, na které je držen, protože se nechce vzdát svých plechovek s energetickými nápoji. Jak Reese zjistí, Charlie není žádný sofistikovaný tajný agent, ale vulgární a násilnický Američan, který celníky jen uráží. Reese vyřeší problém tak, že na tašku s plechovkami nalepí samolepku Diplomatic Mail. V autě, když jedou na večeři do restaurace, kterou Charlie vybral, Jamesovi vysvětlí, proč se obyčejných plechovek nechtěl vzdát. Měl v nich totiž ukrytou svou zbraň. Charlie Jamesovi prozradí, že byl poslán do Paříže, aby objevil drogový gang, který je zodpovědný za smrt děvčete, které bylo neteří ministra obrany. V čínské restauraci, kde poté, co oba sní večeři, Charlie zaútočí na číšníka a nato se strhne přestřelka, při které Charlie zabije všechny pracovníky restaurace. Naživu nechá jen jednoho, který mu prozradí, kde je ukrytý kokain, který Charlie hledal. James časem zjistí, že příběh s neteří ministra obrany je smyšlený a že ve skutečnosti je Charlieho úkolem vysledovat skupinu pákistánských teroristů. Důkazy je zavedou až do bytu, kde se teroristé ukrývají. Charlie je všechny pozabíjí a na základě stop, které oba agenti najdou v bytě, usoudí, že se teroristé chtěli pokusit o útok s výbušninami připnutými k tělu. Další zajímavou skutečností je to, že jsou v bytě na zdi pověšeny fotografie právě Jamese... (TV Prima)

Dejnasp

Do tohoto filmu se mi ani trochu nechtělo. Ale když jsem na začátku viděla herecké obsazení, začala jsem to přehodnocovat. Když jsem viděla Travoltu, musela jsem několikrát mrknout, abych se ujistila, že je to opravdu on. Tato role mi k němu moc neseděla. vraždící lidi a šňupající kokain. Hodně jsem se i u tohoto filmu nasmála. Jonathan se mi ukázal jako drsňák, chtějící zabít chlapa jen kvůli nabíječce! :) Měl opravdu dobrý scénář plný hlášek, to se musí nechat. Nastal tam i zvrat, který jsem opravdu nečekla.Akčňák s velkou dávkou vtipu, to je moje :) ()

FilmWave

Naprosto pohodová akční komedie. Nic originálního, ani převratného, ale pěkně svižné s dobrou akcí a jako vždy zábavným a uvolněným Travoltou (tentokrát tedy museli hodně pomáhat kaskadéři). Stupidní český název. ()

PepeCCM

Čekal jsme od toho úplnou ptákovinu, které jsem se tak trochu také dočkal. Ale místy jsem se celkem dobře bavil a Travoltův charakter, kterej nejdřív střílí a pak se ptá (no vlastně, on se ani moc neptá), se mi líbil. A "Royale with cheese" mě jako fanouška Pulp Fiction potěšil :) 5/10 ()

BOURQUE

Téma a dej filmu nie je zlý, ale spolupráca režiséra s kameramanom by mohla byť aj lepšia. Na druhej strane, je vidieť, že úspech filmu je založený na Travoltovi, bez ktoré by to bolo veľmi slabé dielo. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

drankeryth

Z necakaneho snimku, z ktoreho som ani moc neocakaval sa mi nakoniec dostavilo obstojne a zabavne dielko na akcny sposob, kde sa prehana zmeneny John Travolta, ktoremu fakt skvelo sadla tato rola v ulohe policajneho drsnaka. Jeho partak, ten bol uplne ina liga, ktory bol oproti nemu skor jemnejsieho charakteru, ale zas nie nejaky hovniak, ktory sa zlakne barscoho. Zo zaciatku ma ani tak film nebavil, ale ked ukazali prvu akciu v tej cinskej restauracii, tak sa film dostal do vyssich obratok a adrenalin bol napumpovany az k prasknutiu. Obrovske mnozstvo akcnych scen ma okuzlili, aj ked to bolo obcas pritiahnute za vlasy, ako to vsetko mohli prezit bez ujmy na zdravi. Vo filme vobec nebola nudza o mnohopocetne mrtvoly, ktorych sa stale nazbieravalo coraz viac od rozdavania stiplavych vceliciek v podani Charlieho:) Komicke bolo to padanie mrtvol po schodoch, ktorym sa uhybal Charlieho partak menom James. Takychto serepeticiek je tam poviacej, co len film ozivilo tym spravnym feelingom zabavnosti:) ()

fr3ak

Kdo zná Morelovi filmy, tak musí předem čekat že se na příběh nehraje. Spíš se poslepuje pár scén dohromady a je jedno že někdy nedávají smysl (bylo to tak v Okrsku, bylo to tak v Taken a provděpodobně to tak u něj bude pořád), ale jsou vyplněny přehlednou a zábavnou akcí, která připomíná že ty 80 a 90 léta ještě někdo umí připomenout. Pokud máte rádi akční jednohubky ve kterých sem tam padne dobrá hláška, nenechte se odradit zdejším hodnocením, které si vysvětluji tak že někteří neznají Morelovu tvorbu a nevěděli co od něj čekat. ()

Wargoo

Po Okrsku 13 a Taken nám Morel ponúka... úplnu chujovinu !!! Film je o ničom, a keby nevznikol, tak svet filmu o nič nepríde. Dávam 1 hviezdu za tvrďácky výzor Travoltu, ale inak je tento film absolútny prešľap, pretože režisér nevie ustrážiť mieru akcie, a suma sumárum tento "akčný" film je veľké prehnané fiasko !!! 1*, 28,004% ()

Destinytte

Podle mě skvělej film. Má v sobě něco, co na mě vždycky spolehlivě zapůsobí. Hodně dobrý akce, občas jsem se i slušně zasmála a Jonathan Rhys Meyers k tomu. Co dodat.. ()

katzo

Slabota... Očakával som viac. Ale naopak príjemne ma prekvapil drsňácky image Travoltu. Pripominal mi Denzela v roli Alonza (Training Day). ()

P.J.2

Po dlouhé době Travolta jak ho známe a milujeme ale nic víc, hlavně že je tam dost akce, protože víc se od tohohle díla ani čekat nedá :-.) ()

MickeyStuma

Tvrdá akční jízda v produkci Luca Bessona, který si tu střihl i malou roličku. John Travolta představuje tvrďáka, což mu lze s tou holou hlavou uvěřit, a Jonathan Rhys Meyers mu úspěšně sekunduje, i když ve své roli vystupuje téměř jako nezkušený začátečník. Adrenalinová jízda v hongkongském stylu. Co víc dodat. Zbytečně se nežvaní a akce střídá akci. Počet mrtvol tomu jen dosvědčuje. Snímek má spád a je plný nečekaných zvratů. Jednoduchý příběh? No a co? Tady jde především akci a vůbec o akční adrenalinovou jízdu. Luc Besson moc dobře věděl do čeho jde a jeho představa se mu podařila. Fanoušci akčních filmů si rozhodně přijdou na své. ()

strikeman

Dva nesympatičtí slizcí hrdinové v hlavní roli akčního filmu na úrovni béček a la Dolph Lundgren a zlatá devadesátá (i když Dolphi měl na to aspoň postavu) ... 40% ()

burton

Takže zase tady máme nesourodou dvojici agentů. Jeden je inteligentní mnohajazyčná encyklopedie, provozuschopná na diplomatické půdě. Druhý je mačo a požirač sýrových burgerů a vyholená hlava Travolta, jak jste ho ještě neviděli. Je tak přehranej, že mi nezbylo, než mu ty skoky přes zábradlí s otevřenou pusou věřit. Nakonec, všechny tyhle věci jsou vlastně pohádky pro dospělé, tak proč ne. Dobrý jednoduchý akční filmeček. ()

Wallis3

Oplešatělý Travolta s pupíkem, arafatkou a hudbou plnou hlášek a Meyers tahající čtvrt filmu v náruči čínskou vázu plnou koksu. Zprvu jsem nevěděl, vo co jako že v tom filmu go, ale má to svižný děj a nakonec jsem si řekl: ,, Zas tak úplně stupidní to taky nebylo ;-) " ()

Heavyman

Hodně slušná akce. Travolta zabijáckej. Žádný velký umění, ale prostě akční zábava, která může urazit jen nějakého číňana či pakistánce. ()

Skleni

Stali sa dve veci. Prvá je, že Luc sa nechal zlákať vidinou úspechu a bohatstva (alebo neviem čoho ešte), a zbúchal chaotický, nevyrovnaný príbeh. Po Taken mali podla mňa všetci v predstavách akčnú, chladnokrvnú, s nadhľadom vedenú snímku so skvelým príbehom. tu je na rýchlo zbúchaný začiatok, inteligentný koniec (šach nerátam, to bolo choré), a rýchli stred. Vadila mi tá jednoduchosť príbehu, kde hrdinovia vedeli kam majú ísť a prečo a kto tam bude. to bolo divné. Ale no dobre. Tá druhá vec, je vloženie "silnej" komédie na začiatok ináč akčného filmu. John ako vtipný zabijak mi navyše teraz vôbec nesadol. Neviem. Asi to bolo tým letným strihom. fakt neviem. No ale určite ma tento film nenaštval a ani neznechutil a to je hlavné. Takže 63% ()

Režisér 96 hodin se prostřílí Balkánem

Režisér 96 hodin se prostřílí Balkánem

20.08.2012

Pierre Morel si získal pověst akčního boha díky 96 hodinám. Krátce nato si reputaci částečně zkazil výplachem Bez soucitu. Několik velkých hollywoodských projektů, se kterými byl spojován (třeba nová… (více)

Taken 2 nebo Duna 3D?

Taken 2 nebo Duna 3D?

31.01.2010

Luc Besson (foto) během tiskovky k akčnímu nátěru From Paris With Love oznámil, že scénář k Taken 2 je dokončený a natáčení je na dohled. Pokračování oldschoolového thrilleru, u nás nazvaného 96… (více)

A na písečku si bude hrát ...

A na písečku si bude hrát ...

06.01.2010

Pierre Morel. To je opravdu nečekaná volba. Někdy na podzim se na novou filmovou adaptaci Duny vykašlal Peter Berg (protože šel k Universalu režírovat sci-fi prvkami opepřený námořní Battleship).… (více)

Zamilovat se do nájemné vražedkyně

Zamilovat se do nájemné vražedkyně

18.07.2009

...může být životu nebezpečné. Francouzský talent Pierre Morel právě dokončil akční thriller From Paris With Love s Johnem Travoltou v hlavní roli a pomalu začíná s Lucem Bessonem pomýšlet na… (více)