Epizody(6)

Ewan McGregor and Charley Boorman se na svých motorkách vydávají na několikaměsíční výpravu ze severního Skotska směrem na Jih po Evropě přes Afriku až do Kapského Města v Jihoafrické republice. Projedou celkem 18 zemí. Tato jízda je pokračováním jejich Dlouhé cesty kolem zvěta, kterou podnikli v roce 2004, kdy se vydali na východ od Londýna do New Yorku, přes Eurasii a Severní Ameriku. Pánové budou kempovat ve středu závodního okruhu Silverstone, navštíví presidenta státu Rwanda a budou si muset poradit v řadě nelehkých situací, včetně vyjednávání s úředníky pohraniční stráže a také během citově silně vypjatých setkání s dětmi v Ugandě, Malawi a Etiopii, jejichž životy zasáhlo onemocnění AIDS, zranění během práce v dolech nebo byly donuceny stát se dětskými vojáky během neustávajících kmenových konfliktů. (oficiální text distributora)

Wawer

Surovou spontánní podívanou z Long Way Round nahradil product placement, pořád je tu ta fanboyovská idea, ale jde bohužel o komerční produkt: vždy je na blízku štáb, víc jsou vidět loga, víc je upozaděn Charley, o Claudiovi ani nemluvě, a vůbec je tu víc gest než cestování ()

Grizzly

Oproti Long way Round je to mnohem prvoplánovější a zvlášť na začátku chybí ta radost z jízdy (naštěstí se to postupně zlepší). Láska k motorkám trvá, ale samotná jízda a "buddyfeeling" je často nahrazena omáčkou kolem. Je vidět, že všichni mají více zkušeností, tak cestu neprovází zdaleka tolik problémů jako při cestě kolem světa, což trošku ubírá na dobrodružnosti. Trošku mne štvalo to upřednostňování Ewana, jakožto hlavní hvězdy. Charley a hlavně Claudio (nejlepší postava) jsou hodně v pozadí. No a ta epizodka s Ewanovou manželkou je naprosto hrozná (ona i samotná manželka mne pěkně vysírala). Ve výsledku je to o dost slabší než LWR, ale pořád je to krásný cestopis a já jakožto milovník motorek a cestování nemůžu jít pod 4*. ()

Majkl1711

Díl 1. Long way round ( 5 hvězd ) . 2. díl Long way down ( 5 hvězd ) ..... Nevím jestli je to tou touhou zažít něco podobného a nebo vynikající trojcí Charley, Ewan, Claudio... Jen už to nemá takovej nádech jako Long way round, kdy člověk nevěděl co má čekat. Určité pasáže se mi zdály až moc umělé a vytvořené jen pro business, ale budiž odpuštěno... Přeci jen jedou přes celou Afriku Ewan McGregor ( Herecká hvězda hlavně hvězdných válek ) a Charley Boorman ( Herec a závodník na Dakaru ), takže proč z toho nevytěžit co nejvíc ;-) ... Jen nakonci jsem byl trochu smutný, protože konec cesty hlavních aktérů = Konec i dobrého dokumentu. ()

montongery

Bohužel o poznání horší než Long Way Round a to hlavně díky první polovině, kde je vidět špatné naplánování s malou časovou dotací na první úsek cesty a z toho plynoucí horší nálada týmu a nezáživné záběry hlavně ze silnice. Prvních pět dílů tak mohlo být dáno ca do 3 dílů, jediné co to zachraňuje, jsou Ewanovi a Charleyho hlášky. Ale druhá polovina už stojí opět za to a i když cesty jsou o poznání příjemnější a méně dobrodružnější než v Z Asii a na Sibiři, tak už to je opět hlavně o poznávání okolí, lidí a jejich způsobů života. Zážitek se umocňuje hlavně za časů korony, kdy jsme rádi i za Long Way Round Barák. ()

Hanoda

Skvělý výlet s Ewanem a Charleym. Tato série mi přišla trošku slabší než Long Way Round, hlavní důvod byla asi Ewanova manželka a jejich společné cestování a plánování. Ale i tak to byla suprová podívaná, kterou by bylo bezva zažít na vlastní kůži. ()

palmrus

Super dokument, po Long Way Round, další parádní cestopis na motorkách, snad jen škoda, že to je jen 6 dílů. ()

Hpatrik

No páni! Opět jsem hltal každou epizodu, s velkým očekáváním nových a zajímavých zážitků, no a na konci mi bylo líto, že to neuvěřitelné dobrodružství zase končí. Už jen fakt, že se tím snaží vybrat nemalé prostředky pro UNICEF nemá chybu. Je to sice slabší než LWR, mají už větší podporu, větší ochranu a více zkušeností než předtím, a Road of Bones prostě ničím netrumfnou, přesto si s přehledem zaslouží 5*. PS:Právě jsem zjistil, že kluci plánují Long Way Up! ()

Dalessia

Long Way Round som hodnotila na maximum, ale toto so zaslúži asi aj 10*. Nehorázne som si užívala každý diel, zasmiala sa. Oplatí sa určite pozrieť. A pre priaznivcov Ewana McGregora je to hotové siedme nebo :D O:-) ()

Colchack

Skoro všetko to krásne, čím bola predošlá Long way Round prešpikovaná tu buď chýba, alebo toho človek cíti omnoho menej, čo je samozrejme škoda. Čo sa samotnej Afriky týka môžem povedať len toľko, že je nádherná. ()

subic

Nejsem motorkář, takže to asi tak nedocením, ale i tam slušné. Ze začátku ne, ale pak v Africe je děj zajímavější než v původním Na mašině kolem světa (2004). 75% ()

milford

Možná trošku slabší jako LWR, ale popravdě se to moc nedá srovnávat, každá cesta byla o něčem jiném. Tady se mi líbilo celé prostředí Afriky a hlavně to, jak šel vidět postupný přechod mezi jednotlivými prostředními, někde samej písek, jinde džungle, ale ten pozvolnej přechod tam šel krásně vidět. Ale je pravda, že chvílemi jsem si říkal "to už tady bylo, samej písek...", ale tak co čekat od Afriky že. Slabší částí byla asi fakt Eve, nic proti tomu že chtěla jet, ale evidentně nabourává duo Charlie-Ewan a už to prostě není ono, halvně to šlo vidět na Charliem u pasáže kde si stavěli stany. Ta atmosféra "dva chlapi si vyrazí na cestu na konec světa" byla v tu chvíli prostě pryč. Ale tak zachránil to jako vždycky Claudio, ten nikdy nezklame :D ()

Falcon772

Mám 100 chutí byť tam s nimi :)) spoznávať skvelích domorodcov , delit sa s nimi o jedlo , stále sa smiať ...užívať si Afriku a voňu benzínu hah ()

Elmira

O něco horší série než první série Long way round. Více si zakládali na tom, ať jdou více vidět a je to tudíž více komerční (pořádně viditelná reklama na autech, motorkách...) Stejné prvotní přípravy na cestu jako v Long way round. V každém díle slyšíme, jak jsou hnáni podle časového harmonogramu a to opravdu snižuje dobrý požitek z cestování. Chybí mi tam více informací o jednotlivých zemích a navštívených málo zajímavých míst. Nebýt tam mého oblíbeného herce Ewana, tak bych dala o jednu hvězdičku méně. Humor mezi herci zachován jako v první sérii. Navíc v posledním díle je doprovází na motorce i manželka od Ewana. To bych celkem hodnotila kladně, však nemusí jezdit jen chlapi sami, ne? ()