Muži, co zírají na kozy

• USA The Men Who Stare at Goats (více)

Looser

Inu je to taková veselá taškařice. Díky neuvěřitelnému castingu (skoro jako Ocean 11) film zláká leckoho, nicméně nečekejte nic extra, spíš takový podivný úlet pro pobavení (asi herců i režiséra). ()

slovan1

Příběh, který je tak absurdní, až mě zaujal. Stopáž pohodová takže na nudění nedošlo. Herecký nabitý film, ve kterém ale žádny nějak extra nevyniká. Plusová je hudba, které se zde dobře pasovala. ()

fruitbueno

Těžká nuda. Mnoho povyku pro nic. Zajímalo by mě, jestli herci dopředu tušili, čemu se upsali a jaká (s prominutím) sračka z toho vznikne. Fakt škoda, všichni herci jsou tam excelentní, ale jestli je toto komedie, chraň mě ruka páně, příště si pustím drama. Zasmála jsem se jednou, a to Ewanově hlášce: The silence of the goats. Ten film neví, čím by měl být. Jestli politickou satirou, bezmeznou srandou made by America, nebo nedej bože i něčím hlubším. Takže na mé straně rozpaky. Může to být i tím, že jsem se na film moc těšila, po našlapaném traileru jsem čekala prostě víc. Mnohem víc. Takhle mě potěšila jenom písnička u závěrečných titulků (More than a feeling, boží!) a sem tam nějaký ten škleb parádních herců. Ztráta času, pusťte si trailer. Má minutu a půl, a hlavně: je vtipný. ()

Ploutev

WTF :-D, jedna z největších ptákáren které jsem doposud viděl, povětšinou velice průměrná, ale některé hlášky, některé situace...mi udělaly radost jako dlouho žádný film. :-D Pisatel scénáře musel být taky pod vlivem LSD...přinejmenším:)) ()

Cejny

No zase tak hrozné to nebylo. Ale teda čekal jsem, že se u toho zasměju trochu víc. Potenciál tenhle film rohodně má, hipík Bridges je vcelku k popukání i Clooney s knírkem a nepřítomným výrazem je fajn, ale herci to podle mě vzali za špatný konec a s tím humorem to přehnali a někdy ho vyhnali až k absurdním výšinám. Když nad tím teď tak uvažuju, tak bych ten film spíš nazval životopisně-dokumentárním dobrodružstvím s prvky humoru, nadsázky a vychytralé potrefenosti. ()

Arius

Som velmi milo prekvapený! Z úvodu som mal pocit že pôjde o coenovský humor, potom sa to však odklonilo a išlo to vlastnou svojskou líniou. Skvelý námet,skvelé spracovanie, perfetkný výber hercov, elita ako Clooney,Spacey,Bridges to klasicky odohrali výborne. Tiež chválim dobré songy a tiež som tam miestami zachytil paródiu na vietnamskú vojnu,studenú vojnu atď. Aj keď som sa nesmial, usmieval som sa. Skvelé. ()

Marty89

Panebože, zase jsem naletěl. Jenom málokdy jdu v poslední době do filmu, který má na csfd vysoké hodnocení, protože se mi až příliš často stává, že jde o nějakou vysoce umělecky nezajímavou slátaninu, u které nerozumím tak vysokému hodnocení. U komedií se navíc snažím držet v rozpětí 60 - 70%, protože tam mi přijdou komedie nejlepší (samozřejmě se najdou i kvalitní výjimky s vysokým hodnocením). Tentokrát jsem ale na tuto strategii doplatil. Film nebyl vůbec komedie, tzn. že jsem se u něho ani jednou nepousmál (o nějakém praskání smíchy nemůže být ani řeč) a k ostatním žánrům měl taky hodně daleko. Film s mizerným scénářem těžící jen z kvalitního obsazení u mě prostě nemá šanci. ()

BMAJTZ

Ujeťárna která si příliš dlouhý komentář snad ani nezaslouží. Nedá se to moc popsat, tenhle film se prostě musí vidět. Jinak herecké obsazení je opravdu skvělé a na konečném výrazu filmu je to sakra znát. ()

mikulíšek

Je to jako "zaručeně pravdivá" vtipo-historka, která se někomu, koho neznáte "stala" a někdo vám jí v hospodě vypráví. Víte že to není pravda, že většina je věcí přitáhnutá za vlasy, vyprávění je dosti neumělé, ale i tak se stejně bavíte a se zájmem nasloucháte. Nebýt hlavních představitelů, tak by film byl jen divný a asi by nebyl zábavný. Nebýt zarámování historek o psychovojácíh do roadmovie z Iráku, mohl být film výrazně lepší. Asi nejvíc mě štvaly "Irácké" exteriéry a konec, který je jak z laciné komedie. I když on film je tak trochu laciná komedie, která je zábavná jen proto, že hlavní hrdinové jsou dobří herci, hrají staré "zhulené" hipíky v armádě, případně jim dokážeme uvěřit, že jejich postavy všechny ty bláboly berou vážně. ()

sedm.1

Blbůstka,ptákovinka,úlet,srandička,pitominka,atd.,atd.Tím vším by se tato šílenost dala označit.Ale co na tom,když to je tak zatraceně zábavný.Naprosto originální filmeček,kde si všechny herecké hvězdy zahrály asi jen tak pro radost a z kamarádství,aby pak vždy po natáčecím dni mohli jít společně pořádně zakalit.Trochu bych v tomto snímku hledal i časté známky satiry,ovšem jak tento žánr upřímně nesnáším,zde mi vážně sednul.Celé se to odehrává v takové úmyslně nesmyslné a přehnané atmosféře,prakticky se tu objevovali jen pošuci a ještě větší pošuci a ikdyž film neměl nějaký závratný spád,těch opravdu vtipných momentů a zábavných scén tu bylo až,až.A samozřejmně ze všech nejvíc mě bavil neskutečně zábavný Clooney,který už nejednou dokázal,že v komediích dokáže naprosto excelovat a zde tomu není vyjímkou.Jeho ksichty,hlášky a výraz mě nepřestávali ani na vteřinu bavit a je skutečně prostě neodolatelný showman.Muži,co zírají na kozy je tak zkrátka taková velmi nenápadná,zato ovšem velice zábavná jednohubka,kde se povedlo snad úplně všechno. ()

kenkaku

Je dost možné, že jsem důvod proč tento film vznikl nepochopil. Naprosto jedinečná sestava herců (plus - velké), nejednoznačnost = je to sakra parodie nebo se ten film bere vážně? (mínus - obrovské). Několik vtipných - zapamatování si hodných - momentů (no... mínus to určitě není, ale že by to udělalo z filmu pecku to taky ne). Takže po hodině a půl končím s pocitem "co to sakra bylo?" a začíná "to rozhodně 2x vidět nemusím...". Za mě tedy jasné vodítko k faktu, že víc než dvě hvězdičky z toho za mě nekoukají. ()

herr_carter

Já jsem ten film fakt nepochopil...... a kromě závěrečného zdrogovaného Bridgesova výjevu tam de facto ani nebylo nic vtipného...............moje hodnocení = 2 z 10. ()

DavidS.

Nevyužitý potenciál...Papírově to sice byla šílená ptákovina, ale s jiným přístupem to mohlo být zatraceně komediální nebo aspoň kousavě satiristické. Navíc s takovými hereckými jmény...Bohužel zůstalo jen u pár roztroušených vtipů (většina v traileru) ve filmu bez konzistence...Škoda...Vždyť kdy se naskytne příležitost mít na place Clooneyho, který pohledem zastavuje kozám srdce, nebo copatého květinového guru plukovníka v podání Jeffa Bridgese... ()

casioa....

Film ako LSD......... (LSD je biela kryštalická látka bez chuti a zápachu, dobre rozpustná vo vode. LSD je látka chemicky pomerne nestabilná a má tendenciu sa rozkladať vplyvom tepla, vzduchu i vody. Spôsob skladovania je preto nutné tejto skutočnosti prispôsobiť. Mechanizmus pôsobenia LSD na ľudskú myseľ nebol doteraz uspokojivo vysvetlený. Polosmrteľná dávka (LD-50) LSD pre človeka nie je presne známa. Jediný prípad smrti predávkovaním nastal po vnútrožilnej aplikácii 320 mg. V ďalšom prípade, kedy došlo k zámene čistého LSD za kokaín, niekoľko ľudí intranasálne požilo okolo 100 mg. Všetci prežili. Pokiaľ by hodnota LD-50 bola okolo 100 mg (ako sa dá predpokladať), znamenalo by to, že smrteľná dávka je 500-1000 krát väčšia než dávka typická, čo z LSD v tomto ohľade činí jednu z NAJBEZPEČNEJŠICH drog + Dietylamid kyseliny lysergovej, presnejšie dietylamid kyseliny D-lysergovej je polosyntetický alkaloid a silne halucinogénna droga) .......Fyzické účinky LSD: rozšírenie zorníc, ľahké zrýchlenie pulzu a zvýšenie krvného tlaku, ale aj pocity definovateľné mnou ako WTF=toto všetko som pri pozeraní na kozy zažil.....(Úplne slovami opísať, ako LSD pôsobí na ľudskú psychiku, je nemožné. Popisovať ide iba rôzne jednotlivosti účinku, ktoré avšak pri svojom zložení nikdy nemôžu podať kompletný obraz o pôsobení LSD na myseľ človeka. Dôvod je prostý - funkčný modus vedomia pod vplyvom LSD je od toho triezveho značne rozdielny. Pokusy o popis zážitku z LSD preto tak často obsahujú slovo nepopísateľný. Intenzita zážitku závisí hlavne na požitej dávke, ale i na ďalších faktoroch. Jednotliví konzumenti sa však môžu svojou citlivosťou na LSD značne líšiť)....A pre úplnosť spomeniem minimalistický OST. (A dodám, že: v mojom ponímaní...LSD je L (LÁSKA) S (SEX) D (DOBRODRUŽSTVO). V tomto filme bolo možno veru všeličo (a možno aj nič), závisí hlavne od množstva LSD :) ()

Rudinsky

Dopredu by som rád upozornil, že tento film si buď zamilujete, a dáte solídne ohodnotenie, alebo ho budete nenávidieť. V mnohých momentoch podarený absurdný humor, niekde zaujímavé dialógy a vrcholne nevyužitý herci (ale asi hrali iba toľko, koľko mali zaplatené). Popri všetkej absurdite ale pomerne pekne a s nadsázkou povedané hippies myšlienky a veľmi nedotiahnutý koniec. mne osobne tá "nuda" miestami nevadila. Ale práve kvôli "sparkling eyes technique" musím dať štyri. zároveň však dodávam, že keby to vzali do laty napríklad Coen bros, bol by to film roku. ()

ryoga

"Co to deláš? - Rozhánim mraky, udržuji se tak ve forme..." George Clooney ako Jedi a Ewan McGregor ako vojenský spravodajca čo o tom ešte nevie..... Muži, čo čumia na kozy (mlčiace kozy :-D) je hovadina? ale dobre sa nich čumí :-)) 4* kto chce byť Jedi? More than a feeling.... ()

Spike23

Ze skvělého nápadu se zase stal průměrný film, u kterého čekáte, že se každou chvílí nějak rozjede a než se nadáte, tak je už konec. Ale i přesto je to vcelku zajímavá komedie se skvělými herci a občas dost vtipnými scénami. Řekl bych, že v tom má prsty ta délka filmu, kvůli které se ani s postavami nemůžete nijak sžít a tím pádem z něčeho takového nemůže vzniknout ani ten vyšší nadprůměr. ()

Cracker

Môžem pokojne povedať že tento film je úplne o ničom, ale konečne som sa poriadne zasmial. Žiadna z tohtoročných komédii(Hangover, Zombieland...) ma tak nebavila. Veľa vtipných situácii dodáva kvalitu a dať filmu také meno pritiahne do kina takmer každého jedinca(kto vie pod akou zámienkou :D). Kozy boli skvelé tak ako boli skvelý aj herci. Spacey mi ako záporák moc nesedel ale zahral to výborne. No a čo sa týka veteránov Clooneyho a Bridgesa, jednoducho boli na mieste. Na koniec Jedi, Obi-wan Kenobi ktorý podal sympatický výkon a filmu dodal takú nostalgickú príchuť, ďalšia Star-Wars sa síce nekonala no mohla to byť celkom slušná zábava keby sa pridajú Neeson s Jacksnom :) ()