Když se obyčejný domácí chameleon, který trpí krizí identity, střemhlav vřítí do klasického westernového městečka Prach, naskytne se mu jedinečná příležitost projít kompletní proměnou. Chameleon, který si začne říkat Rango a vybájí si spoustu mýtů o svých hrdinských kouscích, roztočí spirálu podvodu, která mu přihraje šerifskou hvězdu ve městě zmítaném krizí. Otázkou je, zda dokáže jeden nepřipravený chameleon bez sebemenší kvalifikace změnit budoucnost městečka k lepšímu? Animované pojetí westernu s chameleonem v hlavní roli je množná na první pohled poněkud zvláštní, ale zábavný mix parodie, zajímavých postav a sofistikovaného humoru dělají z filmu Rango skvělou podívanou. (HBO GO)

Kubasino

Možná jsem od toho moc očekával, ale moc jsem se nebavil. Nejlepší to celé bylo víceméně do té doby, než Rango přišel do městečka. Pak v té zbytečně zmatené změti upadl vtip a říz a nějak se to táhlo. Na jedno podívání dobrý, ale vícekrát už ne. Tohle drží nad vodou snad jen technické zpracování. ()

kecka007

super! Nejlepší animák posledních let. Skvělé zpracování,vtipnými scénami se tu nešetří. Sice trochu otřepaný příběh tzn: ňouma,který si hraje na hrdinu se jím nakonec stane.Ale to nevadí. Rango je zkrátka film pro každého.5* ()

psycho.ta

Rango není špatný film, ale zároveň musím dodat, že jeden z nejslabších jaké jsem za poslední dobu viděla. Musím pochválit ty animace, grafiku a originální děj, ale jinak palec dolů..nuda ()

Diceros

No když sem poprvé viděl chameleona a tuhle realistickou animaci, navíc v kombinaci s westernem, který zrovna nemusím, říkal jsem si ne. Po různých doporučení a shlédnutí říkám jednoznačně ano! Film je dělán pro dospělé. Animace se mi hned po 10minutách zalibila a naopak jsem až žasl jak dokonála animace může být. Film dává slušnou porci vtipů a gagů. A příběh? Taky není vůbec k zahození! Hudba ve filmu od Zimmera je skvost! A čtyři sovy mi připomýnaly vsuvky jakoby z divadla, které rozdělují příběh na dané dějství, což se mi velmi líbilo a dávalo to filmu určitý zajímavý divadelní punc. Co říct no, 4* jasná věc, možná i 4,5*, každopádně jedno je jisté, určitě si tento snímek ještě rád někdy pustím. ()

Pavlo

Táto rozprávková paródia na western sa vydarila len v niektorých ohľadoch, a to: dobre paroduje známe i menej známe scény zo slávnych filmoch rôzneho druhu, má super vizuál a hudbu. Lenže tvorcovia sa s príbehom a postavami tak nehrali, takže dej pôsobí dosť nemastno-neslano, po čase začne nudiť a taktiež postavy sú málo sympatické. To je žiaľ veľká škoda, pretože celý film je taký nevýrazný a tých pár kladov ho nezachráni od priemeru kam patrí. ()

BarbieHunter

Hačačíto na židlíto, konzumento popkornéro....:D Tak jsem slyšel, že by měl Johny Depp točit nějaký nový film z westernového prostředí? No, já se nedivím, protože celý tento animovaný film, jsem viděl místo chameleona Johnyho a jen to, že jde dát maximálně pět hvězdiček mě uklidňuje, protože vidět film prvně v originálním znění, tu šestou hvězdičku bych si fakt vybrečel! :) Na druhou stranu překlad textů krátkých hudebních vsuvek od mexických companěros mě pobavil. Byla přímo nutnost použít všechny klišé westernu od vymazlených ksichtíků v zaplivaném baru, přes mexikánské sovy, až po fakt drsnýho chřestýše a jeho "bouchačky". A věřím, že každý, kdo je odkojen Vinnetouem dokáže postřehnout a ocenit sebemenší detaily "ducha západu". Ač animáč, je to pro dospělé a na filmy pro dospělé děti koukají nejradši, tudíž sice lituji, ale chápu, že tvoreček unášený ve spárech dravce musí křičet pouze zdrobněle, protože já tam zkrátka slyším: "Ty hajzlééé!!" :D Buenos Diaz, lokálos amigos. ()

Grizzlac

Pro mě obrovské překvapení. Strašně nápaditý a těžko zařaditelný film, který osobně vrhám na nejvyšší příčky v kategorii animák. Velkou pochvalu zaslouží i český dabing, který stále ještě žije. ()

Phoeniyx

Vážně zajímavý anim. film vymyká se všem které jsem dosud viděl a přitom je tak zábavný. Svou originalitou mě okouzlil spousta vtipných scén napětí, vyprávění i hudební provedení navíc to není ani tak dětské jak jsem čekal no pro mě je to dobře strávený čas. Rango je úchvatný svými historkami a akční napětí je geniální. 80% ()

baterka.27

Opravdu se vyplatí podívat se na film v původním znění. Chameleon Rango, mluvící Deppovým charismatickým hlasem, okamžitě strhne divákovu pozornost. Projevuje se zde zřetelněji než v jiném filmu, nakolik je kvalitní dabing důležitý. Depp propůjčuje chameleonovi nejen svůj hlas, ale i kus svého osobního kouzla, a v už z jeho způsobu vyjadřování, tónu hlasu a intonace je jasné, že je Depp výborný herec. ()

pogoman77

Western se zvířátky, který si ale nehraje na žádnou rostomilost. Každé zviřátko skvěle odráží svůj předobraz v ,,hraných" westrnech a Duch západu je Clint Eastwood (bohužel Clintem Eastwoodem nedabovaný). Soundtrack peckoidní (na benjo hraná Jízda valkýr je epická). ()

Timy68

Tak tohle jsem teda opravdu nečekala. Jediné, co mě přinutilo koukat se na animák byl hlas Timothy Olyphanta a zoufalost z toho, že už nemám na co koukat. Ale můžu říct, že to stálo za to. Viděla jsem jak dabing, tak titulky, a jako vždy - tit jsou mnohem, mnohem lepší. Pořád nechápu, proč Češi dávají hlavním postavám tak… dětské hlasy. U amíků jsem si poslechla mužný, sexy hlas Johnnyho Deppa, který byl mnohem lepší než dabing. I když v titulky neměli ten úžasnej začátek (Hačačíto na žídlíto, konzumento popcornéro, bumbíto limonádo :DD) Film bych rozdělila na dvě poloviny: 1. polovina - překvapivě vtipná, byly tam scény, které jsem si přehrávala pořád dokola a smála se jako malá. 2. polovina - míň zábavy, víc akce. To mi bylo proti srsti, protože jak se film krásně rozjel, tak mě začal pomalu, nudit. Ale rozhodně bych našla i světlé stránky téhle části ('Oh, it’s a full house', 'Wow ! Where is my Tic-Tacs ?! Oh, I found'em' :DD) I když dokoukat jsem to dokoukala, mělo to zajímavý děj, ale zase předvídatelný konec. Čekala jsem konec, který mě překvapí. Nedočkala jsem se. Nemůžu si pomoct, ale hudba mi připomíná hudbu z Pirátů z Karibiku... A celá natěšená, až se objeví The Spirit Of The West, jsem se ho nakonec dočkala jen asi na minutu a šest sekund. A to počítám i doby ticha, nebo když mluvil Rango, kdybych měla počítat, jak dlouho mluvil Tim, nad 20 sekund by se to nevyšplhalo. Na týhle komedii jsem se stala úplně závislá. Nekecam, viděla jsem to už asi pětkrát a vždycky se u toho nařácham jako dybych to vid+la poprvé. I když animáky pro děti nemusim, tohle mi jako podívaná pro děti rozhodně nepřišlo. Bylo tam hodně vtipů a scének, které by děti nepochopily. Titulková verze 95%, dabing 80% ()

pitbull96

Tak tu máme další filmík od ne zrovna známýho režiséra, který hlavně trží ze svého anglického dabingu. Byl jsem na tom v kině. Film mne bavil, vtipné vsuvky a skvělá animace prostředí a všerůzných ještěrek a ptactva. Jsem zastánce anglického znění filmů a zde si za tím stojím dvojnásobně. Johny Depp má nezaměnitelný hlas, jako např. A. Banderas a jeho kocour v botách (Shrek) , takže je škoda když ho "zabijete" českým zněním. Tento snímek mne bavil... 4* ()

pirate

Za prvé, mohli si odpustit pár nechutných řečí a za druhé jsem myslel, že si hlavní hrdina více "užije" s tím hadem. Každopádně záživná podívaná se povedla a příliš věcí se jí vytknout nedá. Užil jsem si. 75%. ()

Sevprince

Co mi vlastně scházelo? Na dětskej animák málo dětské, na dospělej zase dětinské? Ale ne, já vlastně nevím, jednotlivé aspekty v mnoha případech skvělé, ale jako celek mě to zrovna za srdce nebere. Výtečná grafika, skvělí hombres a zábavný Depp, ale budu si pamatovat jen pár scének. 60 % ()

Kivis

Komedie v popisu až na posledním místě... to sedí. Rango by se dal navíc podle mě zařadit s čistým svědomím i do kategorií Akční / Krimi / Drama. V těch nejvypjatějších chvílích je ostatně film nejsilnější, v komických pasážích se naopak náš ještěří hrdina utápí v animáckém průměru. Měl bych radikální řešení, jak Ranga vyladit k dokonalosti. Byl by to pak ale prodělečný film. Zkrátil bych to o deset minut, vystřihl ty "humorné" honičky a udělal z toho čistokrevné akční drama. Je ale jasné, že by se na to pak rodiče s dětmi asi moc nehrnuli. Škoda, já bych si to sakra užil. Co z tohoto filmu musím vychválit až do nebes, je hudba. Ta je fenomenální a pro pasáž, kdy Rango cestuje na "druhou stranu" už ani ten správný superlativ nenacházím. Co se týká hudby, patří Rango rozhodně ke špičce mezi animáky. Až po filmu jsem zjistil, kdo hudbu složil a už se té kvalitě zas až tolik nedivím:o) ()

Hrobař

Povedenej westernovej animák se sympatickou ještěrkou v hlavní roli a výborným westernovým záporákem. I když ono by to mohlo být i v uvozovkách. Stylovka ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty