Reklama

Reklama

Recenze (4)

liquido26 

všechny recenze uživatele

Ed Adams (Alan Ladd) hraje reportéra, který je na stopě dívky, co utekla z domova. Najde jí v jednom levném hotelu pro ztracené existence a ve stejnou chvíli je ve vedlejším pokoji nalezena mrtvola jiné dívky. Ed na místě činu zcizí její zápisník a začne pátrat po jejím osudu. Zjišťuje zajímavou historii plnou milionů prapodivných vztahů s prapodivnými týpky a lidé, co jí znali začínají umírat nebo se mu snaží zabránit ve vyšetřování. Noir v pohodě, ale bohužel jsem u něj nedokázal vypnout a přestat si v hlavě řešit pracovní věci, takže jsem se v zamotaném ději plném různých postav ztrácel. Taky mě mrzí, že jediná kopie, kterou se mi povedlo sehnat měla špatný obraz a šuměla, což je ve světě zhýčkaném HD kvalitou trošku rušička. Nicméně aspoň, že je k mání tohle. ()

Bebacek 

všechny recenze uživatele

Jako kdyby Alan Ladd pátral po Občanu Kaneovi, který je shodou okolností Premingerova Laura. Až na to, že Donna Reed postrádá kouzlo osobnosti Gene Tierney, a tak divák nechápe, proč jsou jí všichni, které v životě potkala, tak fascinováni, včetně Eda – Ladda, který ji zná jen z fotky (ostatně macho styl "uvař mi kafe, bejby" Laddovi moc nejde). Nemá to spád, od vzpomínky ke vzpomínce se posunujeme dost mechanicky a když v závěru přijde zajímavá scéna honičky a přestřelky v garážích, už to předchozí nezáživnost nezachrání. Příhodně film okomentoval Milan Hain na FILM NOIR BLOGU (link v ext. recenze). ()

Reklama

vitekpe 

všechny recenze uživatele

Uplne paradni drevni noirek jak se patri. Sympatak Ladd v hlavni roli - jako novinar, ktery patra na vlastni pest po tajemne minulosti zemrele divky (krasna Donna Reed). Podporu mu dela superroztomila, a moje oblibena, June Havoc. Perfektne vymazlena story, ktera udrzi v napeti od zacatku az do konce, a ktera naprosto ucebnicove splnuje vsechny noirove postupy (snad mimo voiceoveru :-)). Velke doporuceni vsem noiristum. :-) 4+ ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama