Děti

• Velká Británie The Children (více)

Důmyslný nízkorozpočtový horor britské provenience má ve svém klaustrofobním režisérském pojetí, jež mnohé nechává na divákově představivosti, ty nejlepší předpoklady stát se kultovním. Vyvolá vzpomínky na veškerou krvelačnou drobotinu svých předchůdců, od Městečka prokletých po Barbarellu, přesto si dokáže uchovat jedinečnou příchuť. Dvě středostavovské rodiny tráví vánoční svátky s příbuznými v odlehlém venkovském stavení, ale ani veškeré objímání a demokratičnost vzájemných vztahů nedokážou zakrýt skutečnost, že se mezi rodiči a jejich třemi dětmi vyvíjí znepokojivé napětí (jako když dívku v pubertálním věku začne fyzicky přitahovat její strýc). Už druhý den je v chování dětí něco opravdu podivného, nastupují první záchvaty zlostného násilí, které postupně vyústí až ve vraždu. Když se rodiče zdráhají děti za cokoli potrestat, natož aby uvěřili, že jsou schopny zabíjet, situace se dále zhoršuje. [44. MFFKV 2009] (oficiální text distributora)

BEJB

Menej dať nemôžem a 5* je veľa. Tak presne takto si predstavujem horor: keď mi miestami tuhne krv v žilách, keď pri niektorých scénach prižmúrim oči aby som sa až tak veľmi nezľakla a pri predstave, že by tieto choré deti mohli kľudne behať aj u môjho suseda. Samozrejme mi tam chýba nejaké to ľahšie vysvetlenie toho, z čoho tie udatné deťúrence ochoreli. Ináč super :)) ()

bulawaio

8/10. Asi mam pro děcka slabost, ale tohle byla výborná jízda s budovanou atmosférou. Tentokrát nestačili ani teenegeři a pan režisér nám naservíroval opravdové děti. Nějaká slabší místa se tu sice nacházejí, ale je jich minimum. Pokud hledáte dobrou atypickou vyvražďovačku, tak Children jsou jasná volba. Pro tento film škoda, že se o něm mimo fans scénu moc neví a i já ho dlouho přehlížel. Určitě jeden z hitů roku 2008. No nechtěli by jste mít doma taková miloučká stvořeníčka? ()

nettopyrek

To bylo nepříjemné... Představuji si učitelku ze školky, jak po tomhle promítaní jde ráno do práce. Malá Anička má na tváři radostný úsměv, v ručičce nůžky a paní učitelka na čele studený pot... ;) ()

Rodriguess

Vobec som necakal az take napatie. A male deti a kombinacia hororu je pre mna velmi dobra kombinacia. Jednoduchy namet ale ucinny. ()

kolodej1

béčko jak vyšité, jak vývojem děje, tak hereckými výkony nebo nelámáním si hlavy s logikou. Nějak mě to nevtáhlo, možná i proto, že žádné seznámení se s jednotlivými postavami se takřka nekonalo, takže jsem měl guláš v tom, kdo ke komu patří a bylo mi to celkem šumák. Stejně tak mi bylo jedno, když začalo vraždění, spíš jsem to tak sledoval, nebylo komu držet palce. Nedomyšlenost logických kotrmelců, např, nereálnost první vraždy, absence policie - opravdu se někdo spokojí s vysvětlením, že nemají čas? Nebylo to ani dostatečně strašidelné, to třeba Orphan byla mnohem působivější, nesrovnatelné ()

belinko

"Natočme niečo, čo po*ebe naším divákom nervy..."... asi toto preletelo hlavou ujovi Shanklandovi, keď sa rozhodol natočiť tento snímok... chytil ma, držal pevne a nepustil... neviem prečo, keď - ako J*A*S*M napísal - má to logické diery a koniec - by som asi trošku zmenil, lebo doteraz mu nejak nejdem pod kožu - ono to hralo... a hralo to dobre... ďalších pár deckých mien, ktoré pridávam na zoznam, ako nikdy nepomenujem svojho potomka (už k menám Ester, Chucky a pod.)... spokojnosť ... 4* ()

Tomko87

Poviem to nasledovne. Za málo peňazí nadpriemer muziky. Celé ne to napínavé, divné detičky sú správne démonické a príbeh nenudí. Dospeláci sú tam ako komparz pre vraždy, čo mne nejak extra neprekážalo. Čo sa týka prevedenia , detských zlomyselností,, mohli byť viac brutálnejšie a premyslené. To ale hovorí zo mňa moja malichernosť. ()

Kosi..

"S tebou mě baví svět" v britském (hororovém) hávu. Vydržet svátky v přítomnosti téhle nezvladatelné party rozmazlenejch dětí je sice už tak strašidelná představa, nicméně tvůrci nám dokazují, že může být i o dost hůř, vloží-li se do toho blíže neurčená viróza. Skvělá sednoucí hudba by Stephen Hilton. ()

R@gn@rok

55%......I přes zdejší poměrně vysoké hodnocení,jsem moc nadšen nebyl.Civilní atmosféra a uvolněné herecké výkony jsou fajn, ale pomalé tempo nesoucí se ruku v ruce s nudou a né zrovna výrazným scénářem, z filmu dělají jen lehce nadprůměrnou záležitost.A jen tam mimochodem, zase takové "husté" to nebylo :- ))) ()

schindler

Natočit film o tom, jak malé děti chtějí vykydlit své rodiče není jednoduché, hlavně z hlediska uvěřitelnosti, ale britové to dokázali. Po Jezeru smrti další podobný snímek kde se věk dětí ještě o pár let snížil a přesto syrovst, brutalita a nepříjemný pocit někde v žaludku přetrvává. PS. Stejně by mě zajímalo, jak to s těma děckama natáčeli, jak jim to vysvětlili, k sakru co z nich teď vyroste??? ()

naytsirk

Až se mě zase někdy někdo zeptá, proč pořád odkládám rodičovství, odkážu ho na tento snímek. Smardi jedni.... Tohle bylo něco... ()

Mark1983

Nemám slov.Přesto musím říct,že je to vynikající horor o vraždících dětech během svátků,kdy ze sváteční nálady děj filmu přejde do hororové atmosféry a děti začnou likvidovat své dospělé příbuzné.Film mě zabavil od začátku do konce.Vůbec jsem se nenudil. ()

reccal

Horor hustý jako zkrystalizovaný med s perfektně gradovanou atmosférou. Skupinka malých dětí ozbrojených vším možným a hnaných neznámou smrtící silou, kde si přesouvají dospělé jako figurky na šachovnici předem určené k porážce. Dětští herci toho sice moc nenamluví, ale vražedně koukat umí skvěle. Napětí stoupá! Závěrečný les plný malých zabijáků mě asi bude strašit v noci. A v pondělí se budu bát jít do školky na ranní:) 80% ()

Neaera

A co děti, mají si kde hrát ? Tento fim je spíše taková prevence předtím než si budete chtít pořídit děti. Začíná to jako krásná zimní idylka, ale brzy zjistíte že bílého sněhu je už okolo domu poskrovnu. Vynalézavost děcek nezná mezí. ()

uprchlice

Britská vlna krve, zvratků a pošahaných dětí ve vydařeným vánočním horůrku. Sněhem potečou krvavé čůránky a rodičům se zlije čelo potem strachu. Režisér Tom Shankland, tvůrce především britských seriálů, vytvořil v roce 2008 horror "Děti". Zapomeňte na "Městečko prokletých", je tu nová generace výrostků, která to svým rodičům o svátcích pořádně zavaří. Děj plynul celkem rychle a vraždy byly solidní až docela otřesné. Krve se rozhodně nešetřilo a scénárista si velice šikovně pohrál s textem, protože ty vraždy opravdu stojí za to. Ovšem "Děti" nedoporučuji slabým povahám, jelikož obsahují "násilí" na dětech. I tak se britská tvorba s brutalitou posunula dopředu. Velice potěšilo to, že se nejednalo o "předělávku" hororu "Jezero smrti", kde je děj jasně podobný, protože v něm také vraždí děti. Nicméně "Děti" jsou skvělým vánočním překvapením pro ty, kterým nevadí dětský křik, vraždící ratolesti a zběsile utíkající rodiče. ()

Carcooli

Rozporuplné pocity. Na jednu stranu mě to bavilo, na druhou stranu jsem se nudila. Extra brutalita dětských vrahů se opravdu nekonala, jak slibovaly zdejší mnohé komentáře. Některé scény byly místo děsivých spíš vtipné. Nevím no... podruhé bych si to asi nepustila. ()