Slušný thriller s dobrým hereckým obsazením ve vedlejších rolích. Ruská ruleta je celkem drsné téma, ovšem zamrzelo mne, že krve a prostřelených hlav se zde moc nedočkáme což je pro mne velké mínus, protože je film dosti předvídatelný a nedostatečně vzrušující. Místy mi vadil i levnější vizuál, ale na pobavení dobrý. Plusem Statham, Rourke a crazy Shannon. 60%(27.4.2016)

Proč má smysl film vidět? 1. Rourke, Rourke, Rourke!, 2. Statham! 3. Skarsgård 4. Riley (:D) Největší roli samozřejmě hrají Statham s Rourkem, protože bez nich by mne film ani nezaujal. Docela mi to kazí to gangsterské vyjadřování 50 Centa. Bohužel to v sobě nedokázal potlačit a mluví jako revolver. Bang - Bang -Pif -Pif....(15.11.2011)

Vítejte ve Verbalově virtuální honírně. Pohodlně se usaďte a já vám na dnešním semináři z pohledu respektované autority fundovaně filmově-teoreticky ukážu, jak zacházet se skvělým filmem, co si o něm máte myslet a jak se chovat při jeho projekci! Nejdůležitějším aspektem je, jak ho uchopit! Na tomto místě bych rád podotkl, že se v této otázce s některými kolegy teoretiky, preferujícími ryze Deleuze-Bordwellovský úchop, značně rozcházím! Po letech empirických výzkumů se bohužel musím hrubě ohradit a konstatovat, že tento přístup je již dnes značně suchopárný a přežitý a jednoznačně novátorsky doporučuji úchop mezi palec a ukazováček dlaní vzhůru, přičemž zbývající prsty tvoří přirozenou oporu. Tak, úchop bychom měli a nyní plynule přejdeme k následným procedurálním krokům. K umocnění zážitku je nezbytné dokonalé uvolnění, a to především zápěstí a předloktí pravé ruky, u leváků samozřejmě levé (Pro urychlení a plynulost následujícího textu se dále omezím pouze na prostý úzus "ruka"). Toho dosáhneme jednoduše tak, že ruku vztyčíme kolmo k trupu a za současného rychlého kruhového kmitání dlaně proti a po směru hodinových ručiček, necháme ruku pomalu klesat zpět k tělu. Celý postup několikrát zopakujeme a to nejlépe do momentu, až je ruka od předloktí k prstům dokonale flexibilní. Nyní jsme perfektně připraveni na jedinečný filmový zážitek. Můžeme tedy konečně provést úchop dle výše uvedených pokynů a uvolněnou! rukou zahájíme inverzní a reverzní horizontální pohyb, při němž se snažíme využívat setrvačnosti celého předloktí. Pro ty z vás, kteří cítí v tomto okamžiku jakýkoliv diskomfort a nejsou tak schopni dokonalého položení se do projekce, doporučuji do zmíněných pohybů zapojit také zápěstí! Závěrem bych si dovolil upozornit na velice rozšířenou chybu začínajících laiků, kterou je předčasné vyvrcholení, než film vůbec pořádně začne! Je to často způsobeno ukvapeným či lajdáckým přístupem subjektu k látce! I zde nám však filmová věda nabízí účinnou prevenci jak předcházet těmto nežádoucím jevům, a tou je požití 2-4 dcl tvrdého alkoholu před samotným zahájením aktu. Doufám, že dámy prominou můj výhradně šovinistický přístup! Ženský pohled na věc si probereme u dalšího dílu Heryho Potrata. No nevím jak vy, ale já si to parádně užil !!!(7.12.2010)

Ruská ruleta je neotřelé téma a musím říct, že film do prvního kola, té srandy s pistolkama, fungoval. Bohužel s dalšími koly, to trochu drhlo a celý film upadl do naprosté šedi. Na konci pak podle mě filmu svitla další jiskřička kvality. Co se týče hereckého obsazení, tak se mi hodně líbil výkon Rourka. A taky jsem byl rád, že Statham hraje něco jiného, než stroj na lámání kostí. Trochu mi Stathamovo vystupování připomínalo staré dobře časy pod režií Guye Ritchieho. Jen ta postava nebyla moc dobře napsaná. Hlavní hrdina byl pak šedá myš, ale to bylo asi úmyslem. No nic slušná podívána, která nenaštve, ale na žádné přehnané jásání a juchání to taky není.(4.9.2012)

V prvních minutách divák vůbec neví o co jde, čímž Vás film dostane a chcete vidět víc a víc. V další půl hodině už víte o co jde a nastupuje napětí, které jsem ve filmu dlouho nezažil a podtrhují ho přesvědčivé herecké výkony. Poslední půl hodinka už je taková volnější. Nechce to ovšem nad filmem příliš přemýšlet, logika tady příliš nefunguje, ale jen si ho užívat. Povedená jednohubka na jedno použití, nic víc, nic míň.(17.12.2010)

• - Do úlohy detektíva Larryho Mullana bol pôvodne obsadený Ray Liotta. Svoju účasť musel kvôli pracovnej zaneprádznenosti odrieknuť, a tak ho nahradil David Zayas. (m.a.t.o.)

• - Natáčení probíhalo v americkém státě New York v lokalitách White Plains, Crestwood, Fleetwood, Mont Vernon a New York. (Terva)