Film 13 přináší příběh bezelstného mladého dělníka, který ukradl obálku, jež v sobě ukrývá návod na zázračné zbohatnutí. Mladík se tak nevědomky ocitá ve společnosti nebezpečných tajných hráčů, kteří hrají podivnou hru, kde se dá hodně vyhrát, ale ještě víc ztratit. 13 – to je strhující příběh o štěstí, příležitosti, ztrátě nevinnosti a vztahu mezi mocí a penězi. (oficiální text distributora)

Trailer

Dexter1

Nerozumiem prečo sa kvalitní európski režiséri znova podpisujú pod svoj skvelý nápad upravený pre americké publikum. Pôvodný neskutočne napínavý film sa dostal do amerických vôd, síce z s perfektným obsadením, ale nič nové nepriniesol a skôr to bolo horšie ako originál. Každopádne menej ako 3* neviem dať, lebo Babluaniho nápad s hrou sa mi neskutočne páči. ()

Dever

Tento námet som už videl vo filme "LIVE!" . No film 13 mi pripadal o dosť lepšie dejovo spracovaný ako LIVE! ,samozrejme hlavnou pointou oboch filmov bola ruská ruleta no z odlišným dejom. Tiež herecké obsadenie pridáva filmu na hodnote, pretože Jason Statham, Mickey Rourke, Curtis "50 Cent" Jackson, Michael Shannon je kombinácia ktorej sa ťažko dá odolať. ()

Petroff

Nudnej film, kde všechno co se stane, jsou náhody... Děj je takovej nabubřele rádoby hustej, ale přitom je to povrchní, až to bolí. Mladýho blbečka jsem vůbec nepochopil, a Stathamovu postavu zrovna tak... Půl filmu zabere zvedání zbraní a točení bubínkem, ale napětí jaksi nikde. Veskrze všichni jsou tu jen do počtu a od začátku víme, že máme "fandit" mladýmu troubovi a zajímat se, co asi Statham... Nejzajímavější postavou je tak Mickey Rourke, jehož osud nám ale tvůrci fikaně utajili - díky. ()

honajz2

Jak jsem se obával, je to úplně stejné jako originál, včetně všech kladů, záporů, postav a vedení příběhu. Dal bych tomu úplně stejné hodnocení, jenže existence remaku nemá moc velké opodstatnění a proto mu dám hodnocení o hvězdičku nižší. Navíc skutečně trpí těmi úplně stejnými nedostatky a jediná změna je v slavnějším hereckém obsazení, míň artovém pojetí a v atmosféře, která je sice víc divácky vřelá, ale pořád stejně mdlá a napínavá jen v stěžejních scénách hry. Zbytek toho co bych k tomu napsal je tady. Lepší 2* ()

Molly

Filmu paradoxně škodí velká jména ve vedlejších rolích, protože dávají tušit, kdo asi přežije, čímž je divák ochuzen o nervydrásající okamžiky a chvíle napětí při čekání na rozsvícení žárovky tak nemají patřičný dopad. Přesto u mě hollywoodská verze v porovnání s francouzským originálem vítězí, a to především díky lepší vykreslenosti postav. 13 Tzameti bylo na můj vkus až příliš neosobní a rozvleklé. ()

• Do úlohy detektíva Larryho Mullana bol pôvodne obsadený Ray Liotta. Svoju účasť musel kvôli pracovnej zaneprádznenosti odrieknuť, a tak ho nahradil David Zayas. (m.a.t.o.)
  • Natáčení probíhalo v americkém státě New York v lokalitách White Plains, Crestwood, Fleetwood, Mont Vernon a New York. (Terva)