Ruská ruleta je neotřelé téma a musím říct, že film do prvního kola, té srandy s pistolkama, fungoval. Bohužel s dalšími koly, to trochu drhlo a celý film upadl do naprosté šedi. Na konci pak podle mě filmu svitla další jiskřička kvality. Co se týče hereckého obsazení, tak se mi hodně líbil výkon Rourka. A taky jsem byl rád, že Statham hraje něco jiného, než stroj na lámání kostí. Trochu mi Stathamovo vystupování připomínalo staré dobře časy pod režií Guye Ritchieho. Jen ta postava nebyla moc dobře napsaná. Hlavní hrdina byl pak šedá myš, ale to bylo asi úmyslem. No nic slušná podívána, která nenaštve, ale na žádné přehnané jásání a juchání to taky není.(4.9.2012)

• maverick10

Bez pribehu, bez emoci chladne avsak upocene pusobi tento remake, ktery i pres hvezdne obsazeni, nedokaze nabidnout nic jineho nez kruh lidi na hlavu si miricich zbrani a zirajic na zarovku spidermana. Film nema dynamiku, nema zadny naboj (krom tech ktere proletavaly hlavama ucinkujicich). Tento snimek se zaradi opet mezi dalsi zbytecne remaky a poletech az si lide budou vypravet o ruske rulete, jako prvni je napadne Kaiser a Labus. Nic vic.(1.2.2011)

Není to zas tak pobuřující, že si Géla natočil remake vlastního filmu. Kapely taky remixují svoje songy v domnění, že je dovedou po letech sbírání zkušeností a zrání k dokonalosti nebo je jen předvedou v jiném kabátě. Stejně tak Géla. Nemyslím si, že chtěl předvést něco lepšího, než natočil před lety. Jen nám chtěl ukázat, co dovede s více dolary a se známými obličeji. A ty obličeje dělají hodně. Za zmínku stojí přinejmenším Ray Winstone. Mladík Sam Riley taky válí. Jde vidět, že bere svou práci vážně a snaží se hrát. To se cení. Film jako takový má jakési dvě roviny. Rovinu soutěžní a rovinu - co teď s těma prachama? Rovina soutěžní je vzatá tak nějak hopem a máte pocit, že to asi není stěžejní záležitost celého filmu, že asi ještě něco bude. A tím se přehoupnete do mnohem zajímavější a napínavější závěrečné části, kdy se rozjíždí strhující hra na kočku a myš. Škoda, že to je tak nějak nevyvážené, že vlastně nevím, kam film zařadit. S bídou za čtyři hvězdy, protože atmosféra soutěže vyšuměla kamsi hned od prvního okamžiku, přitom tam náznak strhující a nervydrásající podívané byl. Nikdo neřešil morální dilema soutěžení, které se tady tak trochu nabízelo, protože to má být thriller a ne jen akční.(9.6.2011)

Mladý muž Jasper je outsider. A ví to. Na takovém člověku už na startovní čáře poznáte, že na to nemá. Protože se trochu hrbí, jako by čekal ránu. V tomhle překážkovém běhu životem prostě zůstane daleko vzadu, dost možná i zakopne a rozbije si hubu. Ano, Jasper je jasný outsider. A byl by blázen každý, kdo by si na něj vsadil! Ale není to loser. Ten by se na start vůbec nepostavil. Lůzr by se válel doma na gauči a ten závod by sledoval v televizi (koupené za sociální dávky). Jasper se prostě snaží. Nejen, že má své sny a touhy, on je ochotný za nimi jít. Třeba i přes mrtvoly. Držel jsem mu palce. Dokonce i při té zparchantělým způsobem inovované ruské ruletě. Přál jsem mu vítězství, byť to muselo znamenat smrt někoho jiného... A ano, v podstatě je to jen průměrný film, ale to kolečko „soutěžících“ bylo natočené fakt působivě. A se všemi těmi týpky na place to byla docela drsná podívaná. Rozhodně patří k těm, na které jen tak nezapomenu.(16.8.2013)

V prvních minutách divák vůbec neví o co jde, čímž Vás film dostane a chcete vidět víc a víc. V další půl hodině už víte o co jde a nastupuje napětí, které jsem ve filmu dlouho nezažil a podtrhují ho přesvědčivé herecké výkony. Poslední půl hodinka už je taková volnější. Nechce to ovšem nad filmem příliš přemýšlet, logika tady příliš nefunguje, ale jen si ho užívat. Povedená jednohubka na jedno použití, nic víc, nic míň.(17.12.2010)

• - Natáčení probíhalo v americkém státě New York v lokalitách White Plains, Crestwood, Fleetwood, Mont Vernon a New York. (Terva)

• - Do úlohy detektíva Larryho Mullana bol pôvodne obsadený Ray Liotta. Svoju účasť musel kvôli pracovnej zaneprádznenosti odrieknuť, a tak ho nahradil David Zayas. (m.a.t.o.)