Vesmír

• Česko Tajemství vesmíru (více)
USA, (2007–2015), 65 h 23 min (Minutáž: 43–89 min)

Erik Thompson (vypravěč), Michio Kaku, Brian Greene, Waleed Abdalati, Christopher McKay, Clifford V. Johnson, Lisa Kaltenegger, papež Benedikt XVI. (a.z.) (více)

Série(9) / Epizody(88)

V celém vesmíru nenajdeme nic, co by se pohybovalo rychleji než světlo. Jeho paprsek cestuje rychlostí 300 tisíc kilometrů za sekundu a díky tomu dokáže třeba během jedné vteřiny hned sedmkrát oběhnout naši planetu. Kdyby se lidstvu podařilo tuto rychlost překonat, zřejmě by si splnilo jeden velký sen. Cestování časem ale zatím zůstává pouze přáním a nikdo nedokáže s jistotou říct, jestli to tak nebude napořád. (oficiální text distributora)

Teachman

Tento televizní pořad je vhodný nejen do hodin zeměpisu. Žáci se při něm mohou dozvědět zajímavosti o vesmíru. ()

pazuzu

Vše co chcete vědět o vesmíru je v tomto perfektnim serialu.Vydate se do hlubin všehomíra na okraje černych děr,do hor cizich planet,v mlhovinach uvidíte jeste nenarozene hvězdy a mnoho dalsiho.Složite vesmírne pochody vam Michio Kaku a spol. vysvětlí zpusobem kteremu se da lechce porozumet a fotky z hubbleova teleskopu vas utvrdi v tom že vesmir je jeste zajimavejši než jste myslely ()

dmk

Mnoho seriálů(nejen dokumentárních) natočí perfektní první sérii, jejiž kvality nedokáží další série dosáhnout. Zde je to jinak, první série je nijak zvlášť zajímavý popis známých témat(planety). Druhá série zachází do zajímavějších končin a potom už to je úplně jiný seriál, který se mi velmi líbí, ačkoliv jsou tyto "nové" episody dosti spekulativní a mnohdy si uvědomíte, že jste se nic kloudného nedozvěděli. Kromě spekulací(jak busou vybadat boje v budoucnosti apod.) je tu druhá skupina, jenž se mnohdy mísí se skupinou první: koloniuzace vesmír. Ty uvažují jak budou vypadat kolonie na Marsu, vysvětlují co "nám" ve vesmíru hrozí etc. Pak zde je zvláštní(byť pořád dosti spekulující) skupina, dokumenty o "vesmírné" fyzice. Zde přicházejí paralerní vesmíry, lámání rychlosti světla, big rip etc.. Původně jsem chtěl dát jen tři hvězdičky, ale vzhledem k tomu, že episody o těchto tématech, byť na ně není seiál primárně zaměřen, často překonávájí některé dokumenty přímo o těchto daných tématech(zánik vesmíru, beyond the cosmos...)rozhoduji se pro čtyři. ()

Lou_Pagi

Naprostá pecka. Trochu po americku, ale dle mě pro neznalého diváka upoutávající zábava a pro lépe se orientující astronomy musí být toto přikrášlení snad pochopitelné. Hlupáci budou kritizovat. Nejlepší díl .... pro každého to bude jiný, podle dosavadních znalostí. Pro mě to je díl Nejpodivnější věci ve vesmíru a Pulsary a Kvasary. ()

KREI

Kvalita jednotlivých dílů hodně kolísá, některé díly jsou na 5 hvězd, některé nestojí ani za 3, ale celkově bylo víc těch na 5. ()

zorrra

Niektore casti sa mi zdali nudnejsie, niektore akcnejsie,niektore boli doslova na dmoje chapanie a musela som si ich pozriet aj na dvakrat, aby som to fakt chapala, ale celkovo si myslim, ze je to jeden z najzaujimavejsich serialov o nasom vesmire . ()

Infy

Efekty nic moc. Odbornost nulová. Prostě dokument pro lidi, kteří o fyzice a vesmíru jako takovém neví vůbec nic.. Na druhou stranu pro lidi, kteří o tohle téma mají zájem a přitom nemají ani základní znalosti z této oblasti ( tyhle dvě věci se poměrně vylučují ale podle hodnocení těchto lidí asi bude dost.. ) to není až tak špatné. Hlavně Michio Kaku to táhne nahoru. Ale stejnak bych tam ocenil trošku té fyziky.. x) 3 hvězdičky (Kdyby tam nebyl Kaku tak asi jdu na dvě.. ) ()

Lofiodtahar

Skvělý seriál. Mohlo by jich vznikat víc a novějších a stále bych se na ně rád podíval, protože jsou krásně zpracované. Upřímně dost nechápu komentáře typu, nic nového jsem se nedověděl, nebo efekty virtuálních studí. Popravdě seriál je mířený na běžnou laickou veřejnost, se zájmem o věci kolem sebe, nebo nad sebou. Je to vstupní brána pro ty, kteří prozatím jen koukali na hvězdy a říkali si co to, či ono asi může být nebo kolik je vlastně na obloze hvězd. Zhlédnutím celé série uděláte jen dobře. Protože je hezky zpracovaná, srozumitelně podaná a rozšíří Vaše obzory. Navíc Vás určitě bude bavit, když už jste se rozhodli si pustit dokument o vesmíru. Odborná veřejnost či více pokročilí vesmířané (ti co už všechno ví a znají), by měli na seriál pohlížet jako na něco co jim umožní občasnou konverzaci i s neodbornou veřejností a hlavně když už takové počiny sledujete tak sledujte pozorně. Zhodnoťte fakta, ale zbytečně prosím nekritizujte, protože udělat dobrý dokument, navíc sérii, pro širší spektrum publika a ještě srozumitelnou cestou je podle mého názoru opravdu jenom přínosem, který si spíše zaslouží uznání a podporu odborné kritiky.Takže pokud jste zrovna narazili na tento seriál a máte pocit, že nad vámi je něco víc než jen hvězdičky a měsíc při pohledu na noční oblohu neváhejte. Tento seriál o vesmíru je vážně výborný! ()