Výměna manželek (TV pořad)

Zámena manželiek

Reality-TV

Česko, 2005, 60 min

• Karlas

Nezničitelná stálice naší obrazovky se, jako monument důkazu dekadence, stále tyčí a obtěžuje televizní diváky. V jakém stavu je společnost bavící se touto pokleslou reality show stavící na konfliktech, rozvratu a hysterii? Člověk se zamýšlí jestli to jsou skutečné osudy několika chorobomyslných rodin, co ze sebe dělají, za pár korun, blbce před celým národem nebo je to dovedná hra úchylných tvůrců a jejich amatérských herců.(23.10.2012)

• NinadeL

Hysterická show, která je sice extrémně falešná na straně jedné, na druhé však nabízí srovnání toho, jak to někteří lidé mají nebo nemají srovnané v hlavách a v rodinách. A toto pro vnímavého diváka může být zajímavou konfrontací s jeho vlastní každodennosti. Chce to ale vidět větší vzorek, protože třeba výměny mezi rodinama, co žijí v ČR a mimo jsou fakt dobré. Zábavný je i trend z poslední doby - čistotné romky a špinavé bílé maminky. Ale po letech už by to chtělo přejmenovat na "A jak uklízíte u vás?"(29.3.2009)

• MM_Ramone

V tomto prípade platí presne to, čo som už napísal v komentári slovenskej verzie tejto relácie. Jednoduchý nápad, ktorý bude zaručene fungovať. Rodinná reality show v ktorej ide o to, že dve rozdielne manželstvá sa navzájom premiešajú. Nastane "Výměna manželek". Takže sa môže stať, že dobre situovaná, zhíčkaná panička sa zrazu ocitne niekde v cigánskej osade alebo na zahnojenej farme. Radikálna zmena prostredia a povahovo cudzí ľudia. To je situácia, kedy sa uvolnia emócie a zaiskria konflikty. A presne to chcú znudení, televízni diváci vidieť. Takýto odpad!(25.1.2012)

• Maynard.

Tak odkaď to vezmem? Okay, pokusím se odprostit od všeobecnýho názoru, že Nova málokdy vypustí do éteru kvalitní podívanou a budu se snažit hodit koment pouze na tento "zábavný" pořad. Viděl sem pouze pár dílů, většinu v Brně na privátě, kdy se jistý pan Vinčenzo koukal na každou pípčovinu, takže by se dalo říct, že trošku zasvědcen sem. Ale musím říct, že tento druh televizní zábavy mi prakticky nic neříká. Nechápu lidi, kteří jsou schopni doslova zabít čas při sledování dvou rodin, které si na pár dní vymění manželky. Ano, někdy je člověk zvědavý jak to vypadá u jinejch lidí, jestli tam je taky naklízeno nebo naopak, no ale tohle se přece nijak neliší od špízování, který provádějí zvědaví dochodci z poza oken, akorát je to opačně. Jo, to sem pak hejbou záclony :o). No a to, že Výměna manželek někomu může zachránit manželství je podle mě jenom nastrojená maškaráda, aby to jako v televizi vypadalo... Kdybych si měl vybrat mezi tímto a špehováním sousedů z okna, tak bych to viděl na kulku mezi voči.(13.1.2011)

• Slartibarkfast

Skoro každému je asi jasné, že tahat na veřejnost špinavé prádlo můžou jen narcistní debilové bez soudnosti - což je označení pro ten zbytek, kterým to jasné není, a kteří se dokonce hlásí do tohoto skvělého sociálního experimentu. Kdyby to bylo alespoň zajímavě finančně ohodnoceno, neřekl bych ani popel. Nicméně pro 50 tisíc si udělat před celou republikou ostudu, a věřte, že jinak to ani nejde, jelikož jsou zde pečlivě vybírány jen ty nejbizarnější dvojice, opravdu nestojí za to. Tuto taškařici nesleduji pravidelně, ale měl jsem tu čest (?) zhlédnout pár primitivně uvažujících, vcelku normálních rodin, které se namíchaly a pak si to po týdnu pěkně tupě vyříkaly. Ono to přísloví "Neser si do vlastního hnízda" nebude jen tak planá výhrůžka. Na druhou stranu to něco vypovídá o naší společnosti, která je ochotna se neustále bavit na úkor cizího neštěstí a existují hyeny, které toho dokáží dokonale využít. 10%(23.9.2015)

• - Herec Gustav Bubník, který v tomto pořadu namlouval průvodní komentáře, se společně s bývalou manželkou Soňou Bubníkovou pořadu účastnil. Konkrétně se tak stalo ve 3. epizodě, 1. série. (PanIncognito)

• - Rodina, jež se projektu zúčastní, inkasuje 20 000 Kč. (Olík)