Výměna manželek (TV pořad)

Zámena manželiek

Reality-TV

Česko, 2005, 60 min

• otík

Tohle ďáblovo dílo nemělo vůbec přijít na svět. O morálce pořadu mi nestojí za to se vyjadřovat, ale i kvalita je hrozná. Bohužel ještě častěji jsou horší účastníci. Viděl jsem jen občas sem tam nějakou minutu a to mi stačí na věky věků. Největší hrůza a katastrofa, zlaté tragické filmy Stevena Seagala:-).(8.3.2018)

• uiu

Nikdy jsem nepochopila smysl této reality show, kdy si dvě ženy vymění domácnosti, starají se o cizí děti, vyvařují cizímu manželovi a uklízí cizí byt, (v některých případech i vykonávají práci té druhé - když třeba maká v hospodě). Na druhou stranu chápu, že je to dobrá zkušenost pro páry, které mají vztah na spadnutí a tímto si uvědomí, jak je jim lépe s partnerem, než s někým jiným. Ovšem pořad nám ukazuje, že role ženy v manželství je jen neustálý kolotoč v péči o domácnost, vaření, praní, žehlení, vysávání... Pak také máme možnost nahlédnout do domácností lidí, kteří by se měli stydět, že k sobě vůbec kameru pozvou do rozpadajících se domů a do bytů, kde je bordel jak v tanku.(13.11.2010)

Tenhle pořad je především dobrou sondou do života člověka a ukazuje, jak málo lidí je schopných se jen na pár dnů adaptovat na jiné prostředí, než je to jeho domácí, a podobně i jak si zvykají muži na ženy, které nejsou jejich vlastní. Mnohdy mě fascinuje jak je řada lidí nezralých a nepřizpůsobivých, netolerantních a činí jim potíže pár dnů vydržet s jinými lidmi. Rovněž je zajímavá konfrontace různých životních stylů a postojů k tomu, co komu právě nešmakuje či nic neříká! A dalším aspektem je, jak kdo zachází s penězi, jak s nimi kdo umí hospodařit.(24.9.2010)

ať už to kýč je a nebo není....dobrá myšlenka se tomu nedá upřít,,,,docela mě překvapilo že se doteď nenašel nikdo, kdo by vyinkasoval těch padesát papírů a po vodchodu svý "drahý" polovice zatáh záclony, vyměnil zámky a tradá.....samozřejmě že tendle pořad byla už vodzačátku neskutečná mucholapka na cigány... a že se jich tu sešly stáda, a není se čemu divit....kolikrát by se normální, slušnej člověk musel asi vohnout pro víko vod kanálu, než by vyďál ten balík, kterej mu dá nova za těch pár negramotnejch vět a zkažený dásně..... ...no to víte, sledovanost je sledovanost.....ale docela se divím těm pěstounům,,,co si berou rok co rok dva nový kousky, a zkoušej z nich vypěstovat lidi....dyť je to proti přírodě.....na takovýdle experimenty maj platit stejný regule jako pro onlajn prodej,,,prostě čtrnáct dní na vrácení bez udání důvodu a šlus(28.3.2009)

• Maynard.

Tak odkaď to vezmem? Okay, pokusím se odprostit od všeobecnýho názoru, že Nova málokdy vypustí do éteru kvalitní podívanou a budu se snažit hodit koment pouze na tento "zábavný" pořad. Viděl sem pouze pár dílů, většinu v Brně na privátě, kdy se jistý pan Vinčenzo koukal na každou pípčovinu, takže by se dalo říct, že trošku zasvědcen sem. Ale musím říct, že tento druh televizní zábavy mi prakticky nic neříká. Nechápu lidi, kteří jsou schopni doslova zabít čas při sledování dvou rodin, které si na pár dní vymění manželky. Ano, někdy je člověk zvědavý jak to vypadá u jinejch lidí, jestli tam je taky naklízeno nebo naopak, no ale tohle se přece nijak neliší od špízování, který provádějí zvědaví dochodci z poza oken, akorát je to opačně. Jo, to sem pak hejbou záclony :o). No a to, že Výměna manželek někomu může zachránit manželství je podle mě jenom nastrojená maškaráda, aby to jako v televizi vypadalo... Kdybych si měl vybrat mezi tímto a špehováním sousedů z okna, tak bych to viděl na kulku mezi voči.(13.1.2011)

• - Herec Gustav Bubník, který v tomto pořadu namlouval průvodní komentáře, se společně s bývalou manželkou Soňou Bubníkovou pořadu účastnil. Konkrétně se tak stalo ve 3. epizodě, 1. série. (PanIncognito)

• - Rodina, jež se projektu zúčastní, inkasuje 20 000 Kč. (Olík)