Výměna manželek (TV pořad)

Zámena manželiek

Reality-TV

Česko, 2005, 60 min

Jan Turek ml.
  • Jello Biafra

Dobre situovaní jedinci versus nemajetná, asociálna zgerba. No a samozrejme onou "výmenou" sa tieto dve spoločenské vrstvy stretnú a zákonite vyvolajú konflikt. Mne to ale ako zábava nikdy neprišlo a z jednotlivých dielov mi je akurát tak zle. Mnohí asociáli sa tu vyžívajú v cigaretách a alkohole a rodina je u nich až na poslednom mieste. Koho môže takýto televízny odpad baviť?(18.3.2017)

Výborný počin, který ještě donedávna neměl v našich končinách obdoby. Chválím NOVU, která tento projekt vybudovala. Bavil jsem se skoro u všech dílů. Nejlepší na tom bylo, že vždycky šla žena do jiné rodiny, která byla úplnej protiklad té její. To bylo dokonalé a myslím si, že nejen já čekal vždycky na tu chvíli, kdy začnou hádky. Ty byly skoro pořád a NOVA nám je patřičně "servírovala". Pak další dny jsme si mohli v bulvárních článcích číst něco více. Např. v pořadu vystoupila rodina, kde byl šílený nepořádek a hned se o to začla zajímat sociálka, která chtěla odebrat ženě její děti. Je zajímavé, že to sociálka nevěděla už dávno před uvedením v pořadu. Dokonce prý i některé účastnice skončily v péči psychiatrů. A dokonce i štáb nutil účastníky pod pohrůžkou finančních postihů k extrémnímu jednání tak, aby vznikaly hádky a spory. Moc tomu ale nevěřím. Já bych do takovéto reality show nikdy nešel a obdivuji lidi, kteří najdou tu odvahu být pod dohledem kamer a na očích mnoha tisíc diváků. A to vše jen pro 50 000. Už se nemohu dočkat dalších nových dílů. Doufám, že brzy uvidím Rosenbergovu verzi:-). Sice plný počet nedávám, ale i ty 4 jsou velmi pěkné.(1.12.2008)

• Big Bear

Další z reality šou pro šmíráky, co chtějí vědět jaký to maj doma inde a když je při tom navíc nějaká bitka, tím líp ! Lid chce vidět slzy a krev , to platí už od nepaměti. Tvůrci to vědí a tak málokdy dojde k výměně manželek ze stejných sociálních vrstev, stejného vzdělání atd... Kdo by taky na to koukal že? Drama zvyšuje sledovanost, sledovanost zajímá inzerenty a tak se roztáčí spirála kde nejlepší je poslat mamku z města co má jednoho rozmazleného synátora a co je doma protože taťka všechny uživí kamsi na salaš, kde rodinka má 5 potomků a usedlost o níž se dělí dále se psem, kočkami, drůbeží, bravem a skotem... To, že to mamina ze statku zvládne ve vypulírovaném bytě 3+1 levou zadní i s pečení, bublaninou a hromadou nudy je zřejmé stejně jako to, že mamka z města se už druhý den při dojení pobíhající kozy zhroutí... A máme tady ty slzičky a uplakené telefonáty domů co zvedají sledovanost. Ale divákovi je občas předvedena ta nejkruťárnější kruťárna a to ta, když na závěr jeden z partnerů uzná bytí bez toho druhého natolik osvěžujícím, že si to bez něj dokáže představit i dál a pak se už ale balí kufry natrvalo... Celý tenhle formát je jaksi zvrhlý, nemohu si pomoci. *(11.1.2015)

• Pepinec

Co považuji za opravdu velkou ubohost? Zaprodání rodiny pro padesát tisíc. Stejně tak, jako já nemám potřebu veřejně publikovat svůj soukromý život, nechci sledovat soukromí druhých. Z toho důvodu nevedu facebook, z toho důvodu nesleduji tento pořad. Degradace lidských hodnot je v dnešní společnosti více než zřejmá...(13.2.2011)

• Maynard.

Tak odkaď to vezmem? Okay, pokusím se odprostit od všeobecnýho názoru, že Nova málokdy vypustí do éteru kvalitní podívanou a budu se snažit hodit koment pouze na tento "zábavný" pořad. Viděl sem pouze pár dílů, většinu v Brně na privátě, kdy se jistý pan Vinčenzo koukal na každou pípčovinu, takže by se dalo říct, že trošku zasvědcen sem. Ale musím říct, že tento druh televizní zábavy mi prakticky nic neříká. Nechápu lidi, kteří jsou schopni doslova zabít čas při sledování dvou rodin, které si na pár dní vymění manželky. Ano, někdy je člověk zvědavý jak to vypadá u jinejch lidí, jestli tam je taky naklízeno nebo naopak, no ale tohle se přece nijak neliší od špízování, který provádějí zvědaví dochodci z poza oken, akorát je to opačně. Jo, to sem pak hejbou záclony :o). No a to, že Výměna manželek někomu může zachránit manželství je podle mě jenom nastrojená maškaráda, aby to jako v televizi vypadalo... Kdybych si měl vybrat mezi tímto a špehováním sousedů z okna, tak bych to viděl na kulku mezi voči.(13.1.2011)

• - Rodina, jež se projektu zúčastní, inkasuje 20 000 Kč. (Olík)