Výměna manželek (TV pořad)

Zámena manželiek

Reality-TV

Česko, 2005, 60 min

• herr_carter

"Jste hnusní, tupí a rádi exhibujete před ještě stupidnějším cílovým publikem? Pak je tento pořad ušit na míru právě pro Vás!! Minimální požadavky: Romský, nebo jiný nečeský původ, vystudovaná maximálně základní škola (diagnostický ústav, či ústav pro nezletilé delikventy, či jiné nápravně-kriminální zařízení výhodou), inteligenční kvocient zmrzlé makrely (nutno doložit), 5 a více dětí vítáno (smradi bez jakékoliv výchovy dvojnásob), nevzhledný zjev, smysl pro konflikt a nepořádek, mít byt, který poslouží pro výměnu, zasraný jak jetel (nutno doložit aktuální fotkou)......................nabízíme: Možnost se jednorázově a natrvalo neodmyslitelně zapsat a ztrapnit do podvědomí celého telecího národa, vyhrát zajímavou finanční sumu a doživotní psychické následky (i když v případě že 100 % splňujete profil, Vám to bude tak leda u prdele) a po absolvování celé výměny se dočkáte osobní konfrontace všech 4 individualit, což je k nezaplacení, pokud vezmeme v potaz, že výsledné IQ všech 4 účastníků jenom málokdy překročí vypnutou automatickou pračku !(4.5.2017)

• cariada

Tohle je hrozný pořad. Dívat se na dvě rodiny , které si na pár dní vymění manželky. Je to dle mého názoru příliš neetické hlavně vůči dětem, kterým je ubráno věškeré soukromý. Ano celé je to stejně jen pro peníze, jinak by to do toho ty rodiny nešli. Kdyby tam ty peníze nebyly možná bych to hodnotil i jinak.(31.1.2009)

• Big Bear

Další z reality šou pro šmíráky, co chtějí vědět jaký to maj doma inde a když je při tom navíc nějaká bitka, tím líp ! Lid chce vidět slzy a krev , to platí už od nepaměti. Tvůrci to vědí a tak málokdy dojde k výměně manželek ze stejných sociálních vrstev, stejného vzdělání atd... Kdo by taky na to koukal že? Drama zvyšuje sledovanost, sledovanost zajímá inzerenty a tak se roztáčí spirála kde nejlepší je poslat mamku z města co má jednoho rozmazleného synátora a co je doma protože taťka všechny uživí kamsi na salaš, kde rodinka má 5 potomků a usedlost o níž se dělí dále se psem, kočkami, drůbeží, bravem a skotem... To, že to mamina ze statku zvládne ve vypulírovaném bytě 3+1 levou zadní i s pečení, bublaninou a hromadou nudy je zřejmé stejně jako to, že mamka z města se už druhý den při dojení pobíhající kozy zhroutí... A máme tady ty slzičky a uplakené telefonáty domů co zvedají sledovanost. Ale divákovi je občas předvedena ta nejkruťárnější kruťárna a to ta, když na závěr jeden z partnerů uzná bytí bez toho druhého natolik osvěžujícím, že si to bez něj dokáže představit i dál a pak se už ale balí kufry natrvalo... Celý tenhle formát je jaksi zvrhlý, nemohu si pomoci. *(11.1.2015)

Přiznejte se, kdo se nikdy nepodíval někomu do domu oknem nebo otevřenými dveřmi? Kdo nepomlouvá své sousedy? Koho nikdy nezajímalo, čí je to nové auto, které teď tak často stává na ulici? Asi neznám nikoho, kdo by mi na všechny otázky odpověděl záporně. A přesně to Výměna manželek nabízí - pohled do domácností, který z vás nedělá drbnu :). Někdy více, někdy méně zajímavé díly, celkově průměr.(16.1.2009)

• Jello Biafra

Dobre situovaní jedinci versus nemajetná, asociálna zgerba. No a samozrejme onou "výmenou" sa tieto dve spoločenské vrstvy stretnú a zákonite vyvolajú konflikt. Mne to ale ako zábava nikdy neprišlo a z jednotlivých dielov mi je akurát tak zle. Mnohí asociáli sa tu vyžívajú v cigaretách a alkohole a rodina je u nich až na poslednom mieste. Koho môže takýto televízny odpad baviť?(18.3.2017)

• - Rodina, jež se projektu zúčastní, inkasuje 20 000 Kč. (Olík)

• - Herec Gustav Bubník, který v tomto pořadu namlouval průvodní komentáře, se společně s bývalou manželkou Soňou Bubníkovou pořadu účastnil. Konkrétně se tak stalo ve 3. epizodě, 1. série. (PanIncognito)