Výměna manželek (TV pořad)

Zámena manželiek

Reality-TV

Česko, 2005, 60 min

• Big Bear

Další z reality šou pro šmíráky, co chtějí vědět jaký to maj doma inde a když je při tom navíc nějaká bitka, tím líp ! Lid chce vidět slzy a krev , to platí už od nepaměti. Tvůrci to vědí a tak málokdy dojde k výměně manželek ze stejných sociálních vrstev, stejného vzdělání atd... Kdo by taky na to koukal že? Drama zvyšuje sledovanost, sledovanost zajímá inzerenty a tak se roztáčí spirála kde nejlepší je poslat mamku z města co má jednoho rozmazleného synátora a co je doma protože taťka všechny uživí kamsi na salaš, kde rodinka má 5 potomků a usedlost o níž se dělí dále se psem, kočkami, drůbeží, bravem a skotem... To, že to mamina ze statku zvládne ve vypulírovaném bytě 3+1 levou zadní i s pečení, bublaninou a hromadou nudy je zřejmé stejně jako to, že mamka z města se už druhý den při dojení pobíhající kozy zhroutí... A máme tady ty slzičky a uplakené telefonáty domů co zvedají sledovanost. Ale divákovi je občas předvedena ta nejkruťárnější kruťárna a to ta, když na závěr jeden z partnerů uzná bytí bez toho druhého natolik osvěžujícím, že si to bez něj dokáže představit i dál a pak se už ale balí kufry natrvalo... Celý tenhle formát je jaksi zvrhlý, nemohu si pomoci. *(11.1.2015)

• selfesteem

Když bydlíš v hnoji, pojedeš do domova "milionářů". Jsi-li abstinent, nakvartýrují ti do bytu alkoholika. Žiješ-li ve spokojeném manželství, přijede k tobě manželka, která řeší rodinnou krizi. Jsi-li ateista, vítej v rodině věřících! Jsi-li inteligent, přijede debil. A tak podobně. Přijde mi to jako trápení, konstantní trápení lidí, nejen odloučením od vlastní rodiny, ale i tím, čemu jsou vystaveni. Ale pokud za to chcete peníze, musíte trpět. Aby se diváci bavili. Na tohle koukat nemusím.(3.9.2015)

• Tosim

Nehodnotím to z hlediska morálky a nechci se nikoho dotknout, ale považovat tento ubohý a vyhypeovaný paskvil byť jen kousíčkem za něco sociologického může tak akorát člověk bez mozku. Jestli tohle o něčem vypovídá, můžeme s klidem říct, že Adolf Hitler byl největším dobrodincem dvacátého století. Panebože!!! :-/(10.3.2009)

• cariada

Tohle je hrozný pořad. Dívat se na dvě rodiny , které si na pár dní vymění manželky. Je to dle mého názoru příliš neetické hlavně vůči dětem, kterým je ubráno věškeré soukromý. Ano celé je to stejně jen pro peníze, jinak by to do toho ty rodiny nešli. Kdyby tam ty peníze nebyly možná bych to hodnotil i jinak.(31.1.2009)

• JohnCZ

Dřív jsem to sledoval celkem pravidelně, dnes už jen hodně výjimečně, snad jen když se o nějaké té epizodě roztočí internetová diskuze. Má to kotel průměrných dílů a má to pár dobrých dílů - a tím dobrých myslím především vyhrocených dílů, kde platí pravdilo: čím větší debil, tím větší zábava. Nevím, jak moc do natáčení zasahuje skript, ale člověka úplně bolí hlava z toho, jak moc je mezi námi hloupých lidí a co víc, jak ti stupidní lidé vesele předávají svůj genetický kód dál. Nicméně ze všech těch hloupých reality konin, co vysílají české televize patří Výměna manželek mezi to zábavnější.(22.9.2016)

• - Herec Gustav Bubník, který v tomto pořadu namlouval průvodní komentáře, se společně s bývalou manželkou Soňou Bubníkovou pořadu účastnil. Konkrétně se tak stalo ve 3. epizodě, 1. série. (PanIncognito)

• - Rodina, jež se projektu zúčastní, inkasuje 20 000 Kč. (Olík)