Příběh malého Ondry Tomala - budoucího krále - a jeho dědečka se odehrává během přípravy jízdy králů, která se koná ve Vlčnově každou poslední neděli v květnu. Děda vymýšlí historky o svých dobrodružstvích s americkými Indiány a když se Ondra dozví, že vlastně byl po celou dobu své nepřítomnosti ve vězení, neví, jak se s tímto faktem ve vztahu k milovanému dědečkovi vyrovnat. Tak se z něho, podobně jako při obřadu jídy králů stává mladý muž. (oficiální text distributora)

Kovaja

Jelikož pocházím kousek od Vlčnova tedy vesničky kde se tradice Jízdy králů dodržuje tak se mi film velice líbil a hlavně výkon p.Řehoře byl skvělý stejně tak i Pavla Manga jakožto sklvělého mladého herce.Povídat tady o tom jakou tradici tahle slavnost má si myslím že je naprosto zbytečné.Je to opravdový zážitek nejen pro lidí z Čech ale i pro Moraváky. ()

vitekpe

Dobre natoceny televizni film, ktery bych popsal jako rodinne drama na pozadi priprav folklorni tradicni Jizdy kralu... Slusne. Potesila tez ucast moji oblibene Zdeny. :-) ()

Phex

Příběh je velice prostý a tak se ve filmu vedou různé proslovy, které mají "přirozeně" vysvělit proč je důležité dodržovat tradice. Každý kdo s jihomorávaky nějakou dobu žil (já 5 let na kolejích v Olomouci) tak ví, že ty tradice jsou dnes prázdné a dodržují se ze setrvačnosti a hlavně jako důvod k napití. No filmově to úplně špatné není, ten hlavní motiv důvěry děda-vnuk je tam rozehrán docela dobře, ale je to málo a je to příliš nastavované. ()

Terva

Jeden z těch sametových filmů. Kdy se nikomu moc něchtělo točit, protože nikdo nevěděl, jak to dopadne. Proto jsou tvůrci z tohoto roku hodně přízemní. ()

• Film se natáčel v obci Vlčnov. (SONY_)