Jízda králů (TV film)

Rodinný

Československo, 1989, 49 min

Jelikož pocházím kousek od Vlčnova tedy vesničky kde se tradice Jízdy králů dodržuje tak se mi film velice líbil a hlavně výkon p.Řehoře byl skvělý stejně tak i Pavla Manga jakožto sklvělého mladého herce.Povídat tady o tom jakou tradici tahle slavnost má si myslím že je naprosto zbytečné.Je to opravdový zážitek nejen pro lidí z Čech ale i pro Moraváky.(17.12.2008)

Dobre natoceny televizni film, ktery bych popsal jako rodinne drama na pozadi priprav folklorni tradicni Jizdy kralu... Slusne. Potesila tez ucast moji oblibene Zdeny. :-)(27.5.2014)

Úplne pohodová inscenácia, ktorá je k tomu aj po obsahovej stránke nadčasová.(5.7.2016)

• Phex

Příběh je velice prostý a tak se ve filmu vedou různé proslovy, které mají "přirozeně" vysvělit proč je důležité dodržovat tradice. Každý kdo s jihomorávaky nějakou dobu žil (já 5 let na kolejích v Olomouci) tak ví, že ty tradice jsou dnes prázdné a dodržují se ze setrvačnosti a hlavně jako důvod k napití. No filmově to úplně špatné není, ten hlavní motiv důvěry děda-vnuk je tam rozehrán docela dobře, ale je to málo a je to příliš nastavované.(27.11.2012)

• Terva

Jeden z těch sametových filmů. Kdy se nikomu moc něchtělo točit, protože nikdo nevěděl, jak to dopadne. Proto jsou tvůrci z tohoto roku hodně přízemní.(12.1.2015)