poster

Malice in Wonderland

Krimi / Fantasy / Romantický / Komedie

Velká Británie, 2009, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • HAL
  ****

  Alenku v říši divů už do filmu adaptovalo mnoho autorů na mnoho způsobů, většinou jeden originálnější než druhý... a mezi ně se s Malice in Wonderland přišel zařadit i režisér akčních videobéček s Van Dammem a Wesley Snipesem, s tím že z Alenky udělal naivní američanku a hodil ji do profetované žumpy moderního Londýna plného bezdomovců, gansterů, šlapek a dalších bezprizorních existencí. Což zní nepochybně děsivě, ale výsledný film je paradoxně navzdory všem předpokladům velice zajímavý - a to hlavně díky faktu, že se od začátku až do konce halí do kouzelně absurdního hávu magického realismu, ve kterém se z temného světa podsvětí stává barevně hravé panoptikum s postavičkami vyšinutými takřka stejně jako v knižní "předloze", jen místo dětských snů zarámované zraněním způsobenou amnézií Alenky (nestíhající Králík ji v úvodu srazí autem) a drogami které pak během filmu poslušně zobá. V lehce delirickém stavu pak nejnže poznává bizarní "realitu" polosvěta za blikajícími neony, ale k tomu si postupně rozpomíná na svůj vlastní reálný příběh a reálný svět, do kterého se může vrátit... pokud bude chtít. 7/10(24.8.2010)

 • Jamal
  **

  Už se asi nebudu koukat na "nezávislé" fantasy filmy, začátek jsem si doslova protrpěl, konec stál alespoň za něco, ale to alespoň mě nestačí, stejně tak jako dobrý výběr herečky.(22.6.2010)

 • becki_tu
  ***

  Novodobá variace na slavnou literární předlohu, u které oceňuju především originalitu, stylizaci, skvělý závěr a výběr hlavní role Alice - Maggie Grace. 70%(14.6.2010)

 • BuryGol
  ***

  Dobrý? Nebo na prd? Já snad ani nevim. Trapná parodie na Alenku v říši divů z britskýho podvětí? Nebo efektivně natočená magořina na stejný téma? Maggie Grace a Danny Dyer zvládli většinu práce, ostatní obsazení taky ušlo, muzika parádní, kameraman a střihač odvedli taky dobrou práci. Snad jen příběh a konec haprujou. No, jelikož se mi do sledování filmu vmotal finálovej zápas MS2010 a dost mi rozházel myšlenky, nechám to prozatim na třech hvězdách a podívám se na to za čas znova. Možná že to hodnocení i tak zůstane. Každopádně je to zase něco jinýho než filmy, kde se jenom kecá nebo je snaha bejt co nejvíc drsnej..(24.5.2010)

 • Eawy
  ***

  Aby som pravdu povedala, je to typicky divný Britský film, plný skrytého britského humoru a niečoho , čo nevieme definovať. Alicu mám rada, ale toto sa pridalo medzi tie ďalšie verzie, ktoré sa snažia zobrať hlavné postavy, vizuálne srandičky z tohto diela. Myslím, že to bolo veľmi pútavé spracovanie, ktoré neunudí, ale ani nenadchne ničím, čo by tu už nebolo. Danny Dyer je veľmi príjemný a ostatní sú divní ako majú aj byť. Zdalo sa mi to také neukončené, nevysvetlené, ale možno to nakoniec dáke druhé videnie ozrejmí. 50%(4.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace