• Japonsko

(festivalový název)

Akční / Drama / Historický

Japonsko, 2009, 128 min

• MartinezZ

Proboha, co to bylo za zmalovaný pokémony? Japonská popkulturní napomádovaná a nalíčená ohavnost v rádoby historicko-akčním kabátku, navíc ve dvakrát tak dlouhé, než koukatelné, délce. Tyhle nafintěné pipinky sice možná dokáží zabít, ale rozhodně nebudete umírat s nenávistí nebo pokorou vůči nim, uchechtáte se při pohledu na ně k smrti. Navíc scény působí uboze levně, ačkoliv všechno svítí, září a bliká... CGI ku škodě. Tedy vlastně ne, ku škodě by bylo u filmu, tohle bylo něco... poněkud... chachachachachacháááá... (uchechtal se k smrti) ~~~ PS: Jenže ono to nebylo myšleno jako komedie, ehm.(7.8.2011)

Čekal jsem kreténskou řežbu ve stylu Kenshina a dalších rákosnických demencí a dostal jsem parádní kurevskou fantasy řežbu ve stylu... Hm, těžko říct. Každopádně to mělo špičkový vizuál, skvělé souboje, příběh, vlastně tak nějak všechno. Jenom to mohlo být o malinko kratší, což je ale moje jediná výtka. 90%(3.8.2017)

• honajz

Co chvíli jsem měl pocit, že koukám na anime nebo "final fantasy anime style motion". Skutečně mi to hodně připomínalo ty nablblé seriály z Nickleodeonu jako Power Rangers nebo Bakugan. Japonský Zorro 16. století bohatým bere a chudým dává, a přitom se mu dostane do ruky artefakt, který asi raději měl rovnou odevzdat ve Skladišti 13. Pak se tam občas skáče, všechno vybuchuje, až je to nuda, a v té nudě si všimnete, že animovali i ty koně, ale zapomněli jim správně postavit zadní nohy, takže koníčci brzděj zadníma naráz. Nebo ty stovky vodopádů okopírované minimálně z nových Hvězdných válek. Nebo ta tráva, jak se vlnila do rytmu hudby... A podobný blbiny. Navíc pár nelogičností a časově některé scény také nesedí. To modré pozadí a počítačem dotvořené scény navíc působí značně ploše, obraz nejde do hloubky. (O světluškách a celkové kýčovitosti ani nemluvím.) Mizerný film, který se snatží vypadat navíc svým laděním jako komiks, a jehož humor nechápu, neb mi přijde zabržděný ve vývoji (možná jako Japonci sami?). Řeknu vám, po zhlédnutí podobných filmů se divím, že v Japonsku vůbec ještě někdo žije. A jestli žije, že třeba je i spokojený a šťastný. Přijde mi to neuvěřitelné.(16.7.2012)

Kiriyaův filmový rukopis nastolený v Casshernovi je definující také pro Goemona - rozmáchlý příběh, hodně emocí a větší než malé množství CGI. Tentokrát na mě ovšem Kiriyaova počítačově-hraná podívaná nezapůsobila tolik jako v předchozím případě. Stále se však jedná o nadmíru zajímavý filmový zážitek a pro ty, kteří hledají "něco jiného" (především po estetické stránce) je Goemon interesantní volba.(28.7.2012)

Nic takového jsem vlastně ještě neviděl. Takový Speed Racer po Japonsku. Obrazová stránka se mi velice líbila, ikdyž právě tato část filmu může být zároveň terčem největší kritiky. A to proto, že aspoň půlka filmu je udělána počítačově, a jde to opravdu vidět, vypadá to velice nedokonale, mám ale pocit, že to byl režisérův záměr a mě se to moc líbilo. Herci byli opět vynikající, dobře napsané a vývojově skvěle vypracované postavy a krásná hudba. Oproti Casshern je film srozumitelnější a velice dobře se na něj kouká. Škoda že tento film nemůžu vidět v kině, to by byl zážitek....(2.11.2009)

• - Když Goemon zavraždí dvojníka, je celý od krve. Na chodbě, kde se vyhýbá strážným, na sobě nemá ani kapku. Poté vběhne za Chachou do pokoje a je znova celý od krve. (Geriel)

• - Názov filmu sa objaví až v ôsmej minúte. (Johnny.ARN)

• - Filmová koncepce vychází z života legendárního bojovníka a zároveň obávaného bandity z 16. století Ishikawy Goemona. Ten s oblibou kradl cennosti bohatým a dával je chudým. Navzdory jen strohým historickým faktům o jeho životě se z něj brzy stala legendární postava hrdinských příběhů převážně tradovaných ústní formou. Filmová verze postavu interpretuje v novém nástinu. (Conspi)