poster

Goemon

 • Japonsko

  Goemon

 • Slovensko

  Goemon: Cesta pomsty

 • Slovensko

  Goemon

  (festivalový název)

Akční / Drama / Historický

Japonsko, 2009, 128 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MartinezZ
  *

  Proboha, co to bylo za zmalovaný pokémony? Japonská popkulturní napomádovaná a nalíčená ohavnost v rádoby historicko-akčním kabátku, navíc ve dvakrát tak dlouhé, než koukatelné, délce. Tyhle nafintěné pipinky sice možná dokáží zabít, ale rozhodně nebudete umírat s nenávistí nebo pokorou vůči nim, uchechtáte se při pohledu na ně k smrti. Navíc scény působí uboze levně, ačkoliv všechno svítí, září a bliká... CGI ku škodě. Tedy vlastně ne, ku škodě by bylo u filmu, tohle bylo něco... poněkud... chachachachachacháááá... (uchechtal se k smrti) ~~~ PS: Jenže ono to nebylo myšleno jako komedie, ehm.(7.8.2011)

 • C0r0ner
  ****

  Čekal jsem kreténskou řežbu ve stylu Kenshina a dalších rákosnických demencí a dostal jsem parádní kurevskou fantasy řežbu ve stylu... Hm, těžko říct. Každopádně to mělo špičkový vizuál, skvělé souboje, příběh, vlastně tak nějak všechno. Jenom to mohlo být o malinko kratší, což je ale moje jediná výtka. 90%(3.8.2017)

 • honajz
  **

  Co chvíli jsem měl pocit, že koukám na anime nebo "final fantasy anime style motion". Skutečně mi to hodně připomínalo ty nablblé seriály z Nickleodeonu jako Power Rangers nebo Bakugan. Japonský Zorro 16. století bohatým bere a chudým dává, a přitom se mu dostane do ruky artefakt, který asi raději měl rovnou odevzdat ve Skladišti 13. Pak se tam občas skáče, všechno vybuchuje, až je to nuda, a v té nudě si všimnete, že animovali i ty koně, ale zapomněli jim správně postavit zadní nohy, takže koníčci brzděj zadníma naráz. Nebo ty stovky vodopádů okopírované minimálně z nových Hvězdných válek. Nebo ta tráva, jak se vlnila do rytmu hudby... A podobný blbiny. Navíc pár nelogičností a časově některé scény také nesedí. To modré pozadí a počítačem dotvořené scény navíc působí značně ploše, obraz nejde do hloubky. (O světluškách a celkové kýčovitosti ani nemluvím.) Mizerný film, který se snatží vypadat navíc svým laděním jako komiks, a jehož humor nechápu, neb mi přijde zabržděný ve vývoji (možná jako Japonci sami?). Řeknu vám, po zhlédnutí podobných filmů se divím, že v Japonsku vůbec ještě někdo žije. A jestli žije, že třeba je i spokojený a šťastný. Přijde mi to neuvěřitelné.(16.7.2012)

 • Seti
  ***

  Kiriyaův filmový rukopis nastolený v Casshernovi je definující také pro Goemona - rozmáchlý příběh, hodně emocí a větší než malé množství CGI. Tentokrát na mě ovšem Kiriyaova počítačově-hraná podívaná nezapůsobila tolik jako v předchozím případě. Stále se však jedná o nadmíru zajímavý filmový zážitek a pro ty, kteří hledají "něco jiného" (především po estetické stránce) je Goemon interesantní volba.(28.7.2012)

 • Ploutev
  *****

  Nic takového jsem vlastně ještě neviděl. Takový Speed Racer po Japonsku. Obrazová stránka se mi velice líbila, ikdyž právě tato část filmu může být zároveň terčem největší kritiky. A to proto, že aspoň půlka filmu je udělána počítačově, a jde to opravdu vidět, vypadá to velice nedokonale, mám ale pocit, že to byl režisérův záměr a mě se to moc líbilo. Herci byli opět vynikající, dobře napsané a vývojově skvěle vypracované postavy a krásná hudba. Oproti Casshern je film srozumitelnější a velice dobře se na něj kouká. Škoda že tento film nemůžu vidět v kině, to by byl zážitek....(2.11.2009)

 • - Když Goemon zavraždí dvojníka, je celý od krve. Na chodbě, kde se vyhýbá strážným, na sobě nemá ani kapku. Poté vběhne za Chachou do pokoje a je znova celý od krve. (Geriel)

 • - Názov filmu sa objaví až v ôsmej minúte. (Johnny.ARN)

 • - Filmová koncepce vychází z života legendárního bojovníka a zároveň obávaného bandity z 16. století Ishikawy Goemona. Ten s oblibou kradl cennosti bohatým a dával je chudým. Navzdory jen strohým historickým faktům o jeho životě se z něj brzy stala legendární postava hrdinských příběhů převážně tradovaných ústní formou. Filmová verze postavu interpretuje v novém nástinu. (Conspi)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace