• Japonsko

Goemon: Cesta pomsty

(festivalový název)

Akční / Drama / Historický

Japonsko, 2009, 128 min

Ano tento japonský režisér stále drží skvělé tempo ba i se vyzdvihuje. Film nemá tak oslňující hudbu jako Casshern. Ale 128 je opravdu akorát. Od předchozí Casshernu je grafická stránka ještě o mnoho dál. Děj je zpočátku komediální, chvílemi jsem pociťoval inspiraci ze západních filmů jako je Indiana Jones až po Matrix a Pána Prstenů. Prostřední pasáž filmu je velice utahaná a režisér se snaží trochu vysvětlit prostředí. To ale vzápětí nahrazuje rychle gradujícím finálem. Sečteno podtrženo 5*.(14.11.2010)

Z japonskej kinematografie poznam len Kurosawu, Takeshi Kitana a Miyazakiho. Tento film natocil mne neznamy Kazuaki Kirija, a ide o legendarneho Ninju. Popri hlavnej linii existuje spusta odbociek, ktorym ked sa divak zacne venovat, okamzite sa strati v deji. Plus take veci, ako ninja preskoci dom/palac/vymlati niekolkonasobnu presilu - idu absolutne mimo mna. Z Japoncov ostanem verny asi len filmom spominanej reziserskej trojice. 50 %(26.4.2014)

Opravdu zajímavý počin, který vyniká celkovým audiovizuálním pojetím. Stylizace a celková atmosféra je totiž téměř dokonalá. Hlavním kamenem úrazu je často zmiňované CGI. Někdy je použito zbytečně(například souboj na zelené louce), v některých scénách působí komicky a jinde zase příliš levně. Kdyby tam takových scén bylo méně, tak by mé hodnocení bylo snad i vyšší. Mimochodem, Ryoko Hirosue je zase půvabná jako vždy. Jí to snad sluší ve všem :-).(31.10.2009)

Celý film zachraňuje hlavne skvostný vizuál, za ktorý pridávam hviezdičku hore. Efekty boli v niektorých momentoch veľmi diskutabilné až smiešne, ako aj niektoré digitálne pohyby v akčných scénach. Dejovo veľmi chaotické, ale to už je tradícia v ázijskej tvorbe. Celkový dojem je hlavne silný kŕč, ktorý je stráviteľný iba malému publiku. s prižmúreným okom je to priemer. 50%(28.12.2011)

Dost podobný Kinyovu prvnímů filmu Casshern, hlavně teda co se týká vizuální stránky, která je zase značně temná a působí futuristicky, i když film vlastně vůbec futuristickej neni, bohužel se nám ale Kinya stále moc nenaučil pracovat s CGI, takže opět zejména ze začátku, než si na to člověk zvykne, působí triky celkem laciným dojmem a Kinya se bohužel snaží většinu akce řešit přes CGI a podle toho to taky vypadá, nicméně oproti Casshern to je mnohonásobně zábavnější, akce namakanější, působivější a zabalená do odplaty, hudba taky naprosto výborná, obzvlášť ve druhý akčnější půlce a příběh je celkem slušně vystavěnej. Jen bych uvítal míň postav, aby se v tom dalo líp vyznat, ale i tak skvělý akční fantasy(24.10.2009)

• - Když Goemon zavraždí dvojníka, je celý od krve. Na chodbě, kde se vyhýbá strážným, na sobě nemá ani kapku. Poté vběhne za Chachou do pokoje a je znova celý od krve. (Geriel)

• - Filmová koncepce vychází z života legendárního bojovníka a zároveň obávaného bandity z 16. století Ishikawy Goemona. Ten s oblibou kradl cennosti bohatým a dával je chudým. Navzdory jen strohým historickým faktům o jeho životě se z něj brzy stala legendární postava hrdinských příběhů převážně tradovaných ústní formou. Filmová verze postavu interpretuje v novém nástinu. (Conspi)

• - Názov filmu sa objaví až v ôsmej minúte. (Johnny.ARN)