Reklama

Reklama

Historický velkofilm o legendárním ninjovi. Japonsko na konci 16. století je zmítáno nepokoji a boji o moc v nejvyšších kruzích. Obyčejní lidé trpí, dokud nepřijde ninja Goemon, který trestá nepravosti a nezalekne se ani šlechty. Vydává se proto na cestu pomsty, která má přinést mír. Svým počínám se ale neodvolatelně sám zaplétá do vysoké hry a jeho cesta ven bude dlouhá a krvavá... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (152)

Fr 

všechny recenze uživatele

Ishikawa Goemon, mistr mezi zloději, spojenec chudých…. Ale taky Japonec se smyslem pro humor. Ninjovské souboje, létání, že by Superman záviděl, digitální tráva, chrámy, ptáci. Nešetří se barvami, všechno připomíná veškeré komiksy či anime, které jste doposud mohli vidět. Místy to je věru hezká podívaná, nic pro odpůrce ,,leteckých soubojů“ či těch, kteří nepochopí, že i mečem se dá zbořit palác nebo že člověk vydrží běžet jako kůň. A i když vertikální rozpůlení člověka je efektní, nic se nemá přehánět. Nikdo nemůže říct, že Goemon je špatný film. Nabízí spoustu zajímavých pasáží a okamžiků, ale občas je toho všeho moc. Ale mluvím jen za sebe. 3 nebo 4*? Co já vím? Mám uspořádat čajový obřad? PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ ** ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Kiriya se od sci-fi presunul k historickymu fantasy a vysledek je vicemene podobnej. Naprosto prepaleny souboje, triky na pomezi mezi ultimatnima orgiema a trikama z pocitacovy hry, misty akce, ze to trha koule a misty nuda, kdy postavy neustale neco probiraj, jenze jich tu je moc a jsou si podobny, takze v tom za chvily mate bodel. Vic k tomu asi neni co dodavat, misty jsem se sice ztracel, obcas to je smesny, ale plne to vynahrazujou nektery akce a brutalni zaver, to je fakt na poslintany tricko. Lepsi 4*. ()

Reklama

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Japonský stredovek, v ktorom sa z Európy dovážajú guľomety a gejše tancujú v minisukniach a čižmičkách na vysokých opätkoch do rytmu elektronického metalu. K tomu hrdinovia pri bitkách preskakujú nielen domy, ale celé paláce a jeden chlap s mečom môže pokojne vykántriť desaťtisícovú armádu. Šialene komplikované (keď sa raz stratíte v tých vedľajších dejových líniách, flashbackoch a japonských menách, niet návratu) a miestami prehnane digitálne, ale nakoniec prevládli pozitívne dojmy. Napriek spletitému deju a množstvu postáv prekvapivo solídne fungujú emócie a napriek faktu, že ide skôr o digitálne animovaný film, ma táto vizuálna žranica namiešaná z 300, Moulin Rouge, anime a tradičných japonských ilustrácií fascinovala. Kvalitný hlavný zloduch, krásna Ryoko Hirosue (Renova dcéra z Wasabi), prehnané avšak prehľadné bitky, zvláštny soundtrack. Proste zážitok, ktorým by som nepohrdol ani na plátne kina. ()

Blizzard 

všechny recenze uživatele

Tak si to přeberme hezky od začátku. CGI - více než malé množství, spíše na škodu, některé scény působí tak levně, jako bychom byli na počátku 90. let a učili se animovat na PC. Příběh - ne až tak zajímavý jako v případě Casshern. Hudba - pěkná, slušně podtrhuje atmosféru, ale tolik na mě zas nezapůsobila. Je zde pořád vidět zajímavá stylizace, ale opět si neodpustím srovnání s předchozím režisérovým dílem, které bylo zajímavější svým námětem a také celkově temnější. Jiné je to už s herci a byl jsem nadmíru spokojen s jejich výběrem, především Takao Osawa a Ryoko Hirosue jsou mi po zhlédnutých filmech, ve kterých hráli, nyní bližší. Bohužel není rok 2004, a co jsem dříve byl schopný tolerovat, již dnes neplatí. Po takové době jsem čekal značné zlepšení vizuálního podání, které bude 100% a přesvědčí mě o svých kvalitách. Nestalo se tak, velmi dobré, nikoli však výborné. (8/10) ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Jsem rád, že jsem si konečně dohnal tuhle Japonskou klasiku. Upřímně 10 let zpět bych možná byl nadšený, ale dnes jsem měl problémy film dokoukat. Jednak samotné akce je zde na můj vkus až moc málo a děj je nezajímavý, kdyby aspoň nebyl fiktivní a opřel se o pořádné historické fakta, tak by diváka zajímal více. Samotná akce je samozřejmě přehnaná, bere si to hodně z Anime a efekty dnes už za moc nestojí, krev tu naštěstí stříká, ale je to CGI peklíčko. Potěší alespoň půl hodinové akční finále, které má docela šmrnc, ale ta hodina a půl předtím bolela. 5/10. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (3)

  • Názov filmu sa objaví až v ôsmej minúte. (Johnny.ARN)
  • Když Goemon zavraždí dvojníka, je celý od krve. Na chodbě, kde se vyhýbá strážným, na sobě nemá ani kapku. Poté vběhne za Chachou do pokoje a je znova celý od krve. (Geriel)
  • Filmová koncepce vychází z života legendárního bojovníka a zároveň obávaného bandity z 16. století Ishikawy Goemona. Ten s oblibou kradl cennosti bohatým a dával je chudým. Navzdory jen strohým historickým faktům o jeho životě se z něj brzy stala legendární postava hrdinských příběhů převážně tradovaných ústní formou. Filmová verze postavu interpretuje v novém nástinu. (Conspi)

Reklama

Reklama