VOD (1)

Historický velkofilm o legendárním ninjovi. Japonsko na konci 16. století je zmítáno nepokoji a boji o moc v nejvyšších kruzích. Obyčejní lidé trpí, dokud nepřijde ninja Goemon, který trestá nepravosti a nezalekne se ani šlechty. Vydává se proto na cestu pomsty, která má přinést mír. Svým počínám se ale neodvolatelně sám zaplétá do vysoké hry a jeho cesta ven bude dlouhá a krvavá... (oficiální text distributora)

Trailer 2

Josefin

Tohle je první filmová lahůdka, jež jsem zatím měla možnost od režiséra Kazuaki Kiriya zhlédnout. Vizuální pastva pro oči, počítačové triky, animé, výprava, exteriéry úžasné. Dějově příběh není až tak silný, ale ani průměrný. Ztotožňuji se s tím, že to je akční, fantasy pohádka pro dospělé. Jako Goemon skvělý Yosuke Eguchi. Snímek, který všechny své možnosti rozbalí na velkém plátně. Přez různé chybičky, jsem dlouho takový film neviděla. Při závěrečných titulcích nádherný song Rosa, upevnil třešničku na dortu! Líbilo se mi to a moc. ()

Zíza

Tak jsem si na to poctivě zašla do kina, i když jsem to doma měla stažené a nelituju. Už jen třeba z toho principu, že je potřeba tady u nás japosnkou kinematografii podporovat. Bylo moc fajn poznávat všechny ty herce, které znám z dorama (poprvé jsem třeba Juna Kanameho viděla v roli záporáka). Hlavní hrdina byl sympaťák a dělal chyby; prostě to byl člověk. Jeho kamarád byl člověk ještě větší. Některé momenty jsou ryze japonské a některé mi přišly americké, ale netlouklo se to. Někdy ta grafika byla jak z nějakého RPG, ale zase to nebylo tak hrozné jako v Dororo, tady jsem se tomu nemusila nijak závratně ušklíbat. No, zmiňovat se, že faktografie je to 100% není, je určitě zbytečné, že? Ale trochu mě naštvalo, že ze Sasukeho udělali takového lůzra... A konec? Přes všechny své neduhy byl opravdu působivý. Polapil pozornost. Slabší 4* ()

Z0oMb3E

Slováci majú Jánošika, Angličania Robina Hooda, Švajčiari Williama Tella a japonci Goemona. Už z prvej vety je jasné o čom film je. O romanticky vykreslenom zlodejovi samozrejme s typickými japonskými prvkami. Katany, hviezdice, ninjovia, assassini, lietanie a ruky rýchlejšie ako zvuk. Toto všetko zasadené do až prehnane digitálneho prostredia. Takže celý film vyzerá ako zostrihaný zo sekvencií, ktoré dopĺňajú dej nejakej počítačovej hry. Ako to býva u väčšiny japonských filmov, tak ani tu dlho človek nevie kto je kto a o čo mu ide. Naštastie sa to postupom času pokrája a vypitve, čiže ku koncu tomu už človek začne chápať. Čo vo filme funguje? Jednoznačne Japonky síce odeté ďaleko od časového obdobia v ktorom sa dej nachádza, ale keď už preháňať, tak už vo všetkom. Funguje tu samotná čistá agresivita. Oddelené končatiny, podrezané hrdlá, sťaté hlavy. Na podobné ázijské veci sa pozerám rád. A tak isto funguje hudba. Koniec. Herci, triky, dej, a celkové spracovanie je zlé, zlé, zlé. A to by malo byť pri fantasy filmoch asi to najdôležitejšie. Sledujte dve hodiny radšej rozmŕzanie kurčaťa, ako na toto. Umelecký zážitok budete mať približne rovnaký. ()

TomikZlesa

Casshern se mi moc líbil, proto sem asi od Goemmona očekával až příliš. Film by se dal shrnout něčím jako Altair vs. Prince. Nejvíc mi asi vadil fakt, že většina filmu byla točena před modrým pozadím a bohužel to bylo i dost vidět. Digitální efekty byly i tam kde to nebylo třeba, jen se víc snažit. Příbeh jako takový je vyprávěn velmi dobře a film i přes svou délku nenudí. V ději sem se ani já tedy neztratil a to už je co říct :-). Dál mi celkem vadila absence pořádných soubojů. Akční film to tedy moc nebyl, ale dramatický epos to byl na výbornou. Je ale pravda že ke konci boje přibylo, ale v nikterak zajímavých sekvencí. Na konec musím vyzdvihnout luxusní hudbu ! ()

Vavča

Kazuaki Kiriya přichází po několika letech se svým dalším filmem. Vizuálně je to opět bomba, byť při některých sekvencích si říkám, mohli se občas použít reálné exteriéry a hlavně skutečné koně. Soundtrack je povedený podtrhuje atmosféru celého velkofilmu, který se ze začátku tváří, jako pouhá akční zábava kombinovaná s těmi nejlepším vizuálními hody na světě a velkolepostí, za kterou by se nestyděl ani Zhang, Bay nebo Ridley Scott. Kiriya je navíc vynikající kameraman, takže nejen zběsilé souboje, občas vypadlé jak z pc hry si patřičně užijete, umí výtečně komponovat různé scenérie, které jsou dech beroucí. Navíc, prostinký příběh začne košatět, postavy se začnou více vybarvovat a opět jsou z diváka vydolovány silné emoce, jako kdysi u Casshernu. Doufám, že od toho nikdo nečeká historicky přesný velkofilm, tohle je fikce, která si vzala inspiraci v historii a některých jejích postavách. Mohl bych se tu ještě rozepisovat dlouho o vizuální stránce, ale to nemá cenu, Vezmu to ve zkratce, Kiriya celý film některými proprietami lehce westernizoval a celé je to velmi stylizované a cool. Ovšem ta hra na uchvácení diváka funguje a to tak, že tento spektakulární opus budu chtít vidět víckrát, stejně jako kdysi Casshern. Věřím, že síla tohoto snímku nevyprchá po pár podíváních.Jsem zvědav s čím hodlá přijít mistr režisér příště. Ještě telegraficky k hereckému obsazení Yosuke Eguchi je výborný jako Goemon, velký sympaťák, Erika Toda tu má malou roličku, Ryoko Hirosue si zahrála hlavní ženskou roli a i při malém prostoru, zanechala dobrý dojem. Eiji Okuda je jako Hideyoshi patřičně ďábelský, Takao Osawa jako shinobi je vynikající a Jun Kaname jako Ishida také odvedl dobrý výkon. ()

• Filmová koncepce vychází z života legendárního bojovníka a zároveň obávaného bandity z 16. století Ishikawy Goemona. Ten s oblibou kradl cennosti bohatým a dával je chudým. Navzdory jen strohým historickým faktům o jeho životě se z něj brzy stala legendární postava hrdinských příběhů převážně tradovaných ústní formou. Filmová verze postavu interpretuje v novém nástinu. (Conspi)
  • Když Goemon zavraždí dvojníka, je celý od krve. Na chodbě, kde se vyhýbá strážným, na sobě nemá ani kapku. Poté vběhne za Chachou do pokoje a je znova celý od krve. (Geriel)
  • Názov filmu sa objaví až v ôsmej minúte. (Johnny.ARN)