• Japonsko

Goemon: Cesta pomsty

(festivalový název)

Akční / Drama / Historický

Japonsko, 2009, 128 min

japonská kombinace sin city,300 a čert ví čeho ještě,která sice dějově nepřináší nic nového a formou zapadá do škatulky východních historických akčňáků (Hrdina,Kletba zlatého květu,...).Naštěstí vizuál tady lecos zachraňuje a to i přes to,že v některých scénách je vše digitální až moc a působí možná až moc lacině.Každopádně jako celek na mě Goemon docela zapůsobil a dostal sem víc,než sem čekal,tudíž...80%(19.8.2011)

Celý film zachraňuje hlavne skvostný vizuál, za ktorý pridávam hviezdičku hore. Efekty boli v niektorých momentoch veľmi diskutabilné až smiešne, ako aj niektoré digitálne pohyby v akčných scénach. Dejovo veľmi chaotické, ale to už je tradícia v ázijskej tvorbe. Celkový dojem je hlavne silný kŕč, ktorý je stráviteľný iba malému publiku. s prižmúreným okom je to priemer. 50%(28.12.2011)

Začíná to hezky. Japonský Robin Hood jde vykrást banku a vezmi z ní takovou malou krabičku, která se tváří strašně důležitě, ale s dějem nemá nic společného??? Pak utíká po střechách, přeskakuje stometrový vzdálenosti a létá z větve na větev v Narutovském stylu. Stejným způsobem působí i metání kunaiů na protivníky a dokonalý obraz Naruto/Sasuke je vidět v soboji Goemon s kunaiem vs. Saizo s mečem. Je blbost ale ubírat hodnocení kvůli věcem, které tam jsou zcela schválně, například rozsekání milionové armády jedním mužem atd. Někdy před polovinou filmu jsem se jako obvykle ztratil ve jménech a tudíž jsem naprosto nepochopil, kdo po kom jde a proč, takže celý film na mě půdobí jako animačka k nějaké straší PC hře (kvůli té přiblblé grafice) Co se hudby týče, nemám výhrady, líbila se mi. Suma sumárum, docela pěkná ulítlá rubačka.(2.6.2011)

Za prvé nezapomenutelný zážitek: japonci jsou úchylové (je to jako hrané anime); vizuál vytře zrak. Goemon je snímek, co se divákovi promění před očima. Z křečovitě komediální akční pohádky se transformuje do nervydrásajícího temného dramatu. Moje "tříhvězdičkové" zhnusení po začátku filmu se postupně formovalo do vybroušeného klenotu, jemuž prostě nelze dát méně, než maximum. Poslední půlhodina je tak kulervoucí, že v porovnání s ní kolísá po dramatické stránce i např. Temný rytíř. A to nepřeháním. Šokující, úchvatné, NEOPAKOVATELNÉ.(28.8.2010)

Opulentná, vizuálne úchvatná epopeja. To je Goemon. Príbeh, ktorý je vizuálne dokonalý. Príbehovo dojemný a heroický. Každá postava má v príbehu miesto a opodstatnenie. Rovnako ako aj každý záber. Nič tam nie je na viac a ničoho tam nie je menej. Režisér dokázal, že dokáže natočiť silný príbeh, na ktorý sa dobre pozerá už svojim predchádzajúcim opusom Casshern. Goemon je o niečom inom. Je presne o tom o čom je V ako Vendeta alebo 1984. Je to o sile ľudí a o ľuďoch, ktorý majú moc o akým sa vysoko postaveným politikom ani nesnívalo. Jediné čo na to treba je jednotlivec. Katalizátor. Spúšťač ich hrdinstva. Ale aj keď má príbeh z týmito dvoma filmami veľa spoločného, jeho hlavnou myšlienkou je niečo iné. Je to boj o slobodu. A je to o odvahe tú slobodu dosiahnuť. Rovnako ako Casshern aj Goemon sa zameriava na myšlienku hodnú filmov Walta Disneyho o dobre a zle, pričom ale využíva podstatne viacej krvi a zábavy pre dospelých. Tancujúce ženy, sporo odetí muži, lietajúce končatiny, romantická krajina. Je jedno že je to všetko natočené pred zeleným plátnom. Príbeh vizuál diela dokonale dotvára. Bez neho by bol film rovnako nepozerateľný ako Avatar, bez trikov. Na rozdiel od Avatara je tento film ale menej silený. Je to skôr zábava. Neskutočne dobre natočená a zahraná. Hodná druhého pozretia, ale hlavne hodná zapamätania. Pretože ako som písal v prípade režisérovej prvotiny, je to film, ktorý využíva všetky možné a nemožné filmové prvky a pritom je stále sám sebou. Čo sa tak často dnes nevidí.(27.12.2010)

• - Názov filmu sa objaví až v ôsmej minúte. (Johnny.ARN)

• - Filmová koncepce vychází z života legendárního bojovníka a zároveň obávaného bandity z 16. století Ishikawy Goemona. Ten s oblibou kradl cennosti bohatým a dával je chudým. Navzdory jen strohým historickým faktům o jeho životě se z něj brzy stala legendární postava hrdinských příběhů převážně tradovaných ústní formou. Filmová verze postavu interpretuje v novém nástinu. (Conspi)

• - Když Goemon zavraždí dvojníka, je celý od krve. Na chodbě, kde se vyhýbá strážným, na sobě nemá ani kapku. Poté vběhne za Chachou do pokoje a je znova celý od krve. (Geriel)