• Japonsko

Goemon: Cesta pomsty

(festivalový název)

Akční / Drama / Historický

Japonsko, 2009, 128 min

Vymazlená filmová atrakce s patetickým poselstvím o míru mezi lidmi, ale to vyznění je mi zas jednou jedno, Goemon je prostě superzábavná podívaná.(11.3.2012)

Opravdu zajímavý počin, který vyniká celkovým audiovizuálním pojetím. Stylizace a celková atmosféra je totiž téměř dokonalá. Hlavním kamenem úrazu je často zmiňované CGI. Někdy je použito zbytečně(například souboj na zelené louce), v některých scénách působí komicky a jinde zase příliš levně. Kdyby tam takových scén bylo méně, tak by mé hodnocení bylo snad i vyšší. Mimochodem, Ryoko Hirosue je zase půvabná jako vždy. Jí to snad sluší ve všem :-).(31.10.2009)

Zpočátku japonská řežba. Později se hodně rozvíjí příběh. I když na tyto japonské zvrácenosti nejsem, tohle byl fakt super film. I když ty jména mi dali hodně zabrat.(3.11.2009)

Efektně moc hezké. Taky ale bláznivé, přehnané, šílené a praštěné. Vlastně jako řada jiných japonských filmů s Japonci v hlavní roli.(29.12.2011)

Po vizuální stránce velice zajímavé. Chvilku to vypadá jako z počítačové hry, chvilku zase jako ze snu (nebo nějaké pohádky), pak zase přijde příběh s něčím novým, originálním. Příběh nebyl zase nic tak překvapivého, ale ta vizuální stránka prostě stála za to.(22.10.2011)

• - Filmová koncepce vychází z života legendárního bojovníka a zároveň obávaného bandity z 16. století Ishikawy Goemona. Ten s oblibou kradl cennosti bohatým a dával je chudým. Navzdory jen strohým historickým faktům o jeho životě se z něj brzy stala legendární postava hrdinských příběhů převážně tradovaných ústní formou. Filmová verze postavu interpretuje v novém nástinu. (Conspi)

• - Když Goemon zavraždí dvojníka, je celý od krve. Na chodbě, kde se vyhýbá strážným, na sobě nemá ani kapku. Poté vběhne za Chachou do pokoje a je znova celý od krve. (Geriel)

• - Názov filmu sa objaví až v ôsmej minúte. (Johnny.ARN)