Chorvátsko srbská tragikomédia o trpkých následkoch balkánskeho konfliktu, ktorý stvoril svet, kde je možné za peniaze kúpiť všetko... Chorvátsky vojnový veterán Martin si v srbskom pornofilme všimne krásnu Desu. Vyhľadá ju v Belehrade a keďže nevidí inú možnosť, kúpi si ju od jej pasáka. Traumatizovaná Desa si myslí, že je to iba ďalší muž, ktorý ju chce zneužívať, a nerozumie, o čo mu ide. Martinove dôvody, prečo ju vyhľadal, však siahajú až do obdobia balkánskeho konfliktu, ktorý oboch zvláštnym spôsobom spája... (RTVS)

kolly13

Film, jenž se nevyvaroval oscilace kvality rozměrů větších než malých. Líbil se mi, vžil jsem se do hlavních postav a po dlouhé době jsem chtěl opravdu dobrý konec. Pěkný film, leč čekal jsem trochu více. ()

Kkahunaa

Vydělávat se dá různě. Ale řekněme to jinak. Nějak se vydělávat musí. To je případ Djura (Predrag 'Predjo' Vusovic), mudrlanta, který umí vydávat líbivé melodie na nos! (ústřední hudební dobrovod). Jakožto uznávaný pornoherec (skrytě před svou manželkou) se dostane až k Martinovi (Ivan Herceg). Ten ho vyhledá, ponevadž se zamiloval do herečky z pornoverze Červené karkulky – do krásné, byť letargické Desi (Nada Sargin) – a potřebuje ji nutně najít. Djuro mu pomůže, jelikož se s Desou pracovně zná (hrál vlka). Martin Desu vykoupí za astronomickou částku, kterou vydělá prodejem map padlých lidí za války mezi Chorvaty a Srby. Háček je ale v tom, že tento podnik s prodejem map nabízí Martinův bývalý velitel, nyní podnikatel-gangster Nikolai (Drazen Kuhn – hlavní hrdina filmu Marsal), a Martin mu mapy krade. Říká se, že válka vytváří druhy na celý život v řadách vojáků. Je na čase, aby se ukázalo, zda peníze vyhrají nad charakterem či nikoliv. ()

BarGoldstein odpad!

To točili nějací úředníci finančního úřadu? Humornost tomu odpovídá. Jednoznačně nejhorší balkánský film. Táhne se jako smrad, vtip nikde, děj nikde. Fuj! Majku ti jebem! ()

PTuranyi

Skvelá komédia s juhoslovanským nadhľadom rieši dôsledky srbsko chorvátskeho konfliktu hoci je len pozadím ľúbostného príbehu bývalého ostreľovača a ženy srbského veliteľa, ktorého zabil. Kusturica by to nenatočil lepšie. Teda možno by zabezpečil lepšiu hudbu ale aj táto je dobrá. ()

Jevablo

Tenhle film mění tvář a je těžké (alespoň ze začátku) říci, o čem skutečně je. Cikánský pornoherec hrající na nos, bordel v Bělehradu a tajemný cizinec, který první polovinu filmu neřekne půl slova...poté ale příběh graduje, postupně se odkrývá příběh cizince a jeho úmysly...závěr, to je trochu hollywood, ale nebyla by to škoda, kdyby tahle v podstatě komedie skončila smutně? Vidět na festivalu, bylo by to možná i pět hvězdiček. ()

Ruslan

Romantická hořká komedie od nasich balkánských bratrů, ve které již jako tradičně hraje svou roli nedávná válečná minulost. Děj celkem pomalý, ale nevadí mi to měl jsem totiž z toho moc dobrý pocit a celkově mi sedí všechny filmy z tohoto kraje. 75%. ()

TylerD.

Bylo by nefér dát pod sedmdesát procent ale závěr mi ani nedovolí dát víc. Moc jsem nepochopil roli té předzávěrečné tragedie, klidně bych se bez ní obešel. Skvělý byl vypravěč, humor i když byl takový samoúčelný a navzdory tématu nebyl film negativní. Zápor mimo zmíněného zvláštného závěru je slabá centrální pointa. ()